دوران پس از انتخابات، دوران پیش از انتخابات است
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. اصلاحات پرس
  4. سیاسی
دوران پس از انتخابات، دوران پیش از انتخابات است

دوران پس از انتخابات، دوران پیش از انتخابات است

اصلاحات پرسخبرگزاری اصلاحات پرس |
اشتفنز فراوکه، تحلیلگر به به تحلیل شرایط دو حزب دموکرات و جمهوری‌خواه آمریکا قبل انتخابات کنگره در نوامبر سال ٢٠٢٠ نشسته است.

اگرچه هنوز مدت چندانی از آخرین انتخابات کنگره نگذشته، اما بار دیگر دو حزب باید برای انتخابات بعدی آماده شوند. در ماه نوامبر سال ٢٠٢٠، انتخاباتی برای تعیین سرنوشت ٤٣٥ کرسی مجلس نمایندگان و ٣٤ کرسی از ١٠٠ کرسی مجلس سنا برگزار خواهد شد.

برای هر دو طرف، دستیابی به اکثریت کرسی‌ها در هر دو بخش مجلس بسیار مهم هستند – اگر دونالد ترامپ بار دیگر در انتخابات پیروز شود، دمکرات‌ها حداقل خواهند توانست قدرت وی را محدود کنند. اگر هم رئیس جمهور بعدی دمکرات باشد، برای اجرا و پیاده سازی سیاست‌های خود به کنگره وابسته خواهد بود.

دمکرات‌ها به خصوص امیدوارند که میچ مک کانل، سناتور کنتاکی کرسی خود را از دست بدهد. طی دو سال گذشته، مک کانل مسئول اجرای سیاست‌های دونالد ترامپ در کنگره و همواره یکی از وفادارترین حامیان رئیس جمهور بوده است. مک کانل نه تنها در پروژه‌های مطلوب جمهوری خواهان مانند قوانین مالیاتی جدید، بلکه همچنین در مورد سیاست‌های جنجال برانگیز ترامپ، مانند سیاست‌های وی علیه مهاجران که مورد انتقاد و تردید حزب خود نیز قرار داشت، جمهوری خواهان را متحد کرده و به حمایت از ترامپ وادار نمود.

امی مک گراث اخیرا کمپین انتخاباتی خود را آغاز کرد، او می‌خواهد جایگزین رهبر اکثریت جمهوری خواه شود. از منظر برخی ناظران، مک گراث به عنوان یک خلبان سابق نیروهای تفنگداران دریایی دارای ویژگی‌ها و سابقه‌ای است که برای رای دهندگان محافظه کار قابل توجه است. در سال ٢٠١٦ نیز مک گراث تلاش کرد عضو کنگره شود، اما با سه درصد از رقیب خود شکست خورد.

اگرچه چاک شومر، رهبر اقلیت در مجلس سنا مک گراث را برای شرکت در این انتخابات متقاعد کرده، اما او در حزب خود چندان محبوب نیست. محبوبیت اندک وی چندین عامل داشته، از جمله: یک ویدیو تبلیغاتی وی که از دید بسیاری از منتقدان بیش از حد نظامی به نظر می‌رسد، نبود برنامه‌های مشخص و منسجم و اظهار سخنانی جنجال برانگیز درباره برت کاوانا، نامزد مقام قاضی دیوان عالی آمریکا.

خبری: پربازدیدترین خبر های سیاسی در ایران و جهان

حتی با چشم پوشی از چنین درگیری‌های داخلی، پیروزی دمکرات‌ها در کنتاکی دشوار خواهد بود. رئیس جمهور ترامپ در انتخابات گذشته، با ٣٠ درصد از رقیب خود در این ایالت سبقت گرفته بود. شهروندان اکثر ایالت‌ها در انتخابات مجلس سنا به همان حزبی رای می‌دهند که رئیس جمهوری بدان تعلق دارد. از سوی دیگر، میزان محبوبیت مک کانل بسیار پایین می‌باشد. ظهور یک کاندیدای دمکرات قدرتمند برای انتخابات ریاست جمهوری می‌تواند به مک گراث کمک کند، اما در شرایط کنونی چنین چیزی غیرمحتمل به نظر می‌رسد.

در دیگر ایالت‌ها نیز مبارزات انتخاباتی قابل توجهی جریان دارد. روی مور، قاضی سابق ٧٢ ساله می‌خواهد در آلاباما مجددا در انتخابات مجلس سنا شرکت کند. در این ایالت جمهوری خواه، داگ جونز دمکرات پس از مبارزات انتخاباتی بسیار فشرده‌ای توانست با رای زنان آفریقایی تبار، به پیروزی برسد. اما اکثریت مردان و زنان سفیدپوست از مور حمایت کردند، با وجود اتهامات مطرح شده علیه وی مبنی بر آزار جنسی کودکان در چند دهه قبل.

در ایالت کانزاس نیز جمهوری خواهان به درستی نگران نامزد خود هستند که پیشتر نیز یک بار شکست خورده بود: کریس کوباخ، وزیر امور خارجه سابق ایالت کانزاس و بازنده انتخابات استانداری اخیر. کوباخ یک تندروی محافظه کار و راست گرا است که دونالد ترامپ پیشتر او را برای یک پست کابینه در نظر گرفته بود. اما مانند مور، بسیاری از جمهوری خواهان اکنون وی را نامزدی نامطلوب و بازنده‌ای احتمالی می‌دانند.

مترجم: عطیه خرم

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

(ویدیو) شهردار یک شهر مذهبی کشور که ۶ فرزندش ساکن آمریکا هستند!

فراروفرارو23 ساعت قبل

آقای ظریف وارد هلسینکی شد

صدا و سیماصدا و سیما22 ساعت قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما؛ وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران به منظور دیدار و رایزنی‌های اروپایی با مقامات فنلاند، وارد هلسینکی شد. آقای محمد جواد ظریف در ابتدای سفر به چند کشور اروپایی حوزه نوردیک، وارد پایتخت فنلاند شد. وی امروز با رئیس جمهور، وزیر امور خارجه و وزیر توسعه همکاری و تجارت خارجی این کشور دیدار و گفتگو خواهد کرد. روابط دوجانبه و همکاری‌های اروپایی، رایزنی درباره ساز و کار اینستکس و برجام، مسائل بین المللی و منطقه‌ای از مهمترین محورهای گفتگو وزیر امور خارجه کشورمان با مقامات فنلاندی است که اخیرا ریاست بر شورای اتحادیه اروپا را در دست گرفته است. آقای ظریف پس از هلسینکی عازم سوئد و نروژ خواهد شد.

داستان محاکمه مصدق / آیا نخست‌وزیر بی‌گناه بود؟ (+فیلم)

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
پایان نخستین روز پس از کودتا، مصدق را به این ساختمان آوردند. مصدق مدتی در باشگاه افسران زندانی بود و بعد، او را به کاخ سلطنت‌آباد بردند؛ همان‌جایی که در تالار آئینه‌اش محاکمه او جریان یافت. داستان دادگاه مصدق، از پاییز سال کودتا در این‌ ساختمان آغاز شد؛ در کاخی که ناصرالدین شاه بنایش کرد و در دوره پهلوی تحت اختیار ارتش بود. سرتیپ «امیرحسین آزموده» هم که از مخالفان سرسخت مصدق بود، دادستان دادگاه بود و مدام به مصدق در دادگاه توهین می‌کرد. مصدق خود را هنوز نخست‌وزیر می‌دانست و به همین دلیل دادگاه نظامی را فاقد صلاحیت برای محاکمه خود اعلام کرد: «تا قبل از توقیف، نخست‌وزیر بودم و اکنون هم هستم.

فیلم/ وقوع سیل در شهر استانبول ترکیه

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 روز قبل

جان بولتون انگلیس را به تله انداخت

میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 روز قبل
به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان، بی‌بی‌سی درتحلیل اقدامات اخیر بریتانیا این چنین مطرح کرد: انگلیس در تله جان بولتون افتاد. منبع: جام نیوزانتهای پیام/خبرگزاری میزان: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.

عملیات گسترده پهپادی یمن

صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل
کد ویدیو دانلود فیلم اصلیسرتیپ عبدالله الجفری سخنگوی نیروی هوایی یمن گفت: یگان پهپادی ارتش و کمیته‌های مردمی یمن در سطح عالی پیشرفت کرده و اکنون به طور نقطه زن، اهداف خود را منهدم می‌کند. این سلاح پیشرفته تهاجمی با عبور از مرزهای جغرافیایی، اهداف نظامی را در کشورهای متجاوز هدف قرار می‌دهد و توانست معادله جنگ را تغییر دهد. ارتش و کمیته‌های مردمی یمن مزدوران را در منطقه غرب رشاحه هدف حملات گسترده قرار دادند. یک رزمنده یمنی تاکید کرد: به مواضع مزدوران حمله کردیم و شمار زیادی از آنها را کشتیم و غنائم زیادی به دست آوردیم. عبداللطیف وشلی خبرنگار جنگ گفت: هدف از حملات در مرزها و مقابله ارتش و کمیته‌های مردمی یمن با حملات سعودیها و همچنین حملات پهپادی، تسلیم کردن عربستان برای توقف جنگ است.

نظرها

اخبار بیشتر