تاکید شورا بر ضابطه‌مند شدن تاکسی‌های اینترنتی/موافقت با اتصال چناران به قطارحومه‌ای مشهد- گلبهار
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایلنا
  4. اجتماعی

تاکید شورا بر ضابطه‌مند شدن تاکسی‌های اینترنتی/موافقت با اتصال چناران به قطارحومه‌ای مشهد- گلبهار

ایلناخبرگزاری ایلنا |
یکصد و پنجاه و دومین جلسه شورای عالی هماهنگی ترافیک شهرهای کشور چهارشنبه ۲۶ تیر در وزارت کشور تشکیل شد.

تاکید شورا بر ضابطه‌مند شدن تاکسی‌های اینترنتی/موافقت با اتصال چناران به قطارحومه‌ای مشهد- گلبهار - 1

به گزارش ایلنا، مهدی جمالی نژاد در خصوص این جلسه گفت: دستور نخست جلسه در خصوص ساماندهی تاکسی‌های اینترنتی بود که گزارشی در خصوص اقدامات صورت گرفته در این زمینه و سوابق آن در جلسات پیشین و همچنین مصوبه هیات محترم وزیران مبنی بر ساماندهی این موضوع ارایه شد و اعضا نیز نظراتشان را بیان نمودند.

وی با بیان اینکه وزارت کشور به دنبال ضابطه مند شدن حوزه حمل و نقل عمومی شهری است، افزود: وزارت کشور بر اساس مصوبه هیات محترم وزیران با همکاری دستگاه‌های مرتبط «دستورالعمل نظارت بر آژانس‌های حمل و نقل بار و مسافر شهری» را با هدف ضابطه مند شدن، ساماندهی و ارتقای سطح کیفی خدمات ارایه شده به شهروندان تهیه نموده که بخش اعظم آن به تایید طرفین رسیده و مقرر گردید در خصوص این موضوع در جلسات بعدی بطور مبسوط بحث و بررسی گردد.

در خبری بخوانید: اخبار اجتماعی این هفته در ایران و سایر نقاط جهان

جمالی نژاد در ادامه گفت: دستور کار دوم جلسه شورای عالی هماهنگی ترافیک شهرهای کشور بررسی اتصال قطارحومه‌ای مشهد- شهر جدید گلبهار به شهر چناران بود که پس از ارایه گزارش و توضیحات کارشناسی توسط مشاور طرح و استانداری خراسان رضوی موضوع به تایید رسید و مقرر شد به منظور اتصال شهر چناران به این خط ۴٫۵ کیلومتر به طول آن اضافه شود و طول مسیر به ۴۶ کیلومتر افزایش یابد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فارسفارس16 ساعت قبل
عضو شورای اسلامی شهر تهران انجام سرمایه‌گذاری در حوزه مدیریت پسماند را ضروری دانست و خاطرنشان کرد: به دلیل استهلاک تاسیسات و قدیمی بودن فناوری‌هایی که هم‌اکنون در حوزه مدیریت پسماند در حال استفاده است، راندمان کار هم پایین است. به گزارش گروه شهری خبرگزاری فارس، هفتاد و چهارمین جلسه کمیته محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران با حضور رئیس و کارشناسان این کمیته و رئیس سازمان مدیریت پسماند برگزار شد. وی با تاکید بر اینکه یکی از مهمترین سیاست‌های مدیریت جامع پسماند کاهش تولید پسماند است، اظهار داشت: کاهش پسماند از جمله موضوعات و سیاست‌های کلان مدیریت شهری است و در این چارچوب، اجرای طرح کاپ نیازمند مقدمات و الزاماتی است که باید فراهم شود. حسینی میلانی انجام سرمایه‌گذاری در حوزه مدیریت پسماند را ضروری دانست و خاطرنشان کرد: به دلیل استهلاک تاسیسات و قدیمی بودن فناوری‌هایی که هم‌اکنون در حوزه مدیریت پسماند در حال استفاده است، راندمان کار هم پایین است. وی با اشاره به تعامل مدیریت شهری با پیمانکاران حوزه پسماند یادآور شد: پیمانکاران حوزه پسماند - چه پسماند خشک و چه پسماند‌تر - از مهمترین بازیگران و اثرگذاران وضعیت پسماند شهری محسوب می‌شوند که تعامل منطقی و مدبرانه با آنها ضروری است.
ایلناایلنا18 ساعت قبل
شماری از کارکنان شرکت هواپیمایی کویت در اعتراض به محقق نشدن بخشی از مطالبات صنفی خود دست از کار کشیده و در محوطه فرودگاه کویت تجمع کردند. از قرار معلوم این اعتصاب از سوی سندیکای کارکنان شرکت هواپیمایی کویت ترتیب داده شد است. این سندیکا در ازای خطراتی مانند بیماری‌های واگیردار، سر و صدا، آلودگی و شب‌بیداری که کارکنان به دلیل ماهیت کار خود در معرض آنها قرار دارند، خواستار دریافت کمک‌هزینه یکسان برای همه کارکنان شرکت هواپیمایی شد. در حالی که شرکت هواپیمایی کویت اعلام کرد، پروازها در فرودگاه کویت تحت تأثیر اعتصاب مذکور قرار نگرفت و روند طبیعی خود را داشت، جابر العازمی (رئیس سندیکای کارکنان شرکت هواپیمایی) از لغو پنج تا شش پرواز در اثر این اعتصاب خبر داد. وی افزود: امروز در اولین اعتصاب خود موفق شدیم و امیدواریم که به اعتصاب دوم و سوم نرسیم، زیرا این اقدام خساراتی را برای شرکت هواپیمایی به بار خواهد آورد.
نامه‌نیورنامه‌نیور18 ساعت قبل
خوشبختانه جامعه ایران فرهنگ بسیار متفاوتی دارد، با این وجود عوامل مختلفی در جامعه ایران دست به دست هم داده تا میزان پسران و دختران مجرد در ایران روزبه‌روز افزایش پیدا کند. بدون‌شک اگر وضعیت مردان مجرد را هم در نظر می‌گرفتند هیچ‌گاه موضوع چندهمسری در سطح جامعه مطرح نمی‌شد. اگر قصد افراد جامعه از ازدواج آرامش و بقای نسل باشد که این اتفاق در ازدواج اول رخ داده است. در غیراین صورت همه فلسفه و هدف ازدواج در ازدواج نخست تامین شده است. نکته دیگر اینکه کمتر دخترانی وجود دارند که حاضر باشند با یک مردی که قبلا ازدواج کرده ازدواج کنند.

آلودگی هوای کلان شهر‌ها تا روز جمعه

صدا و سیماصدا و سیما18 ساعت قبل
آقای امیر سرکرده در مصاحبه با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما گفت: امروز در اغلب نقاط کشور جوی آرام و پایدار خواهیم داشت که این به معنای افزایش انباشت آلاینده‌های جوی بر روی شهر‌های صنعتی و پرجمعیت مثل تهران، کرج، قزوین، اراک و تا حدی اصفهان است. وی افزود: فردا عصر پیش بینی می‌شود در مناطقی از استان‌های گیلان، مازندران و گلستان بارندگی رخ دهد که شدت این بارندگی‌ها در روز جمعه خواهد بود. آقای سرکرده در ادامه گفت: همچنین از پنجشنبه عصر در نواحی جنوبی و جنوب غرب کشور در استان‌های خوزستان، کهگیلویه و بویر احمد و شمال استان فارس باید منتظر بارش باران باشیم که در روز‌های جمعه و شنبه هم ادامه می‌یابد. کارشناس سازمان هواشناسی افزود: سامانه بارشی جدیدی از روز جمعه وارد کشور می‌شود و نواحی غربی و پس از آن نواحی مرکزی را در بر می‌گیرد. وی گفت: دمای هوای تهران نیز امروز در گرمترین زمان به ۱۸ درجه سانتی گراد می‌رسد.

افتتاح ستاد انتخابات فرمانداری تهران

صدا و سیماصدا و سیما17 ساعت قبل
ستاد انتخابات فرمانداری تهران با حضور معاون سیاسی، اجتماعی استاندار و رئیس ستاد انتخابات استان و همچنین فرماندار تهران افتتاح شد. رئیس ستاد انتخابات استان تهران در این مراسم در مصاحبه با خبرنگار خبرگزاری صداوسیما گفت: قبل از این مراسم جلسه‌ای باحضور روسای ستاد انتخابات و فرمانداران تهران در خصوص آمادگی برای انتخابات و همچنین اقدامات پشتیبانی و هماهنگی تشکیل شد. حسن بیگی افزود: داوطلبان می‌توانند از دهم تا شانزدهم آذر از ساعت ۸ تا ۱۸ برای نام نویسی در حوزه انتخابیه تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر به فرمانداری تهران، ستاد انتخابات کشور مراجعه کنند و کسانی که در خارج از کشور قصد داوطلبی دارند، باید در سفارتخانه‌ها و نمایندگی‌های سیاسی جمهوری اسلامی ایران نام نویسی کنند. معاون سیاسی، اجتماعی استاندار تهران در پاسخ به این پرسش که آیا احتمال تغییر فرماندار یا مسئولی در استان تهران در ماه‌های منتهی به انتخابات وجود دارد؟ گفت: خوشبختانه در استان تهران هیچ تغییری نداریم و مدیران مربوطه نیز از قبل منصوب شده بودند و فقط یک فرمانداری که اکنون جایگاه سرپرستی دارد، در آینده نزدیک حکم فرمانداری اش در صورت رفع مشکل صادر خواهد شد. عیسی فرهادی فرماندار تهران گفت: تهران به دلیل انتخاب ۳۰ نماینده و همچنین ۴ نماینده از اقلیت‌های دینی؛ جایگاه ویژه‌ای در انتخابات دارد و تجارب گذشته به ما برای انتخابات امن و آرام کمک خواهد کرد.
همشهریهمشهری1 روز قبل
سرهنگ رامین پاشایی در گفت‌وگو با خبرنگار همشهری آنلاین در واکنش به این‌که گفته می‌شود طی روزهای اخیر میزان مراجعات به پلیس فتا به منظور ثبت شکایت در حوزه فیشینگ افزایش یافته است‏‏‏‎، گفت: تعداد مراجعه‌کنندگان به پلیس فتا در حدود همان میزانی بوده که روزهای پیش ثبت می‌شده است. وی افزود: از شهروندانی که در فضای مجازی اقدام به انتشار مطالبی با مضمون هک حساب بانکی‌شان کرده بودند‏، خواسته شد به پلیس فتا مراجعه کنند و دستگاه‌های الکترونیکی‌شان را در اختیار ما قرار دهند تا برایشان بررسی کنیم. این بررسی صورت گرفت و به این نتیجه رسیدیم که جرم فیشینگ برایشان اتفاق افتاده و موضوع هک مطرح نیست. سرهنگ پاشایی درباره استفاده از رمز یک‌بار مصرف که از سوی نظام بانکی توصیه می‌شود و در پاسخ به این‌که استفاده از این رمز پویا چقدر می‌تواند جلوی حملات فیشینگ را بگیرد، گفت: هیچ چیز صد درصدی وجود ندارد. بیشتر کشورهای اروپایی از رمز یک‌بار مصرف (OTP) استفاده می‌کنند ولی آن‌ها هم در حوزه مالی جرائم سایبری دارند.

نظرها

اخبار بیشتر