وعده جدید دبیر انجمن بیسکویت، شیرینی و شکلات
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. تجارت‌نیوز
  4. اقتصادی
وعده جدید دبیر انجمن بیسکویت، شیرینی و شکلات

وعده جدید دبیر انجمن بیسکویت، شیرینی و شکلات

تجارت‌نیوزخبرگزاری تجارت‌نیوز |
دبیر انجمن بیسکویت، شیرینی و شکلات معتقد است که رانتی در خصوص صادرات محصولات شیرینی در سال گذشته وجود نداشته و در صورتی که مشکلات تأمین مواد اولیه حل شود و دولت از این صنعت حمایت داشته باشد، می‌توانند صادرات یک و نیم میلیاردی تنها به کشورهای منطقه خاورمیانه داشته باشند.

به گزارش تجارت‌نیوز، در شرایطی که دولت برای حمایت از مصرف‌کنندگان داخلی به تولید برخی از کالاهای اساسی و مصرفی مردم یارانه می‌دهد تا این محصولات با قیمت ارزان‌تری به دست آنها برسد، اما این تفاوت قیمت باعث خروج این محصولات به‌صورت قانونی و غیرقانونی از کشور شده است.

دولت برای جلوگیری از خروج این کالاها از کشور صادرات کالاهای اساسی را ممنوع کرده است اما این کالاها به‌صورت‌های مختلف از کشور خارج می‌شود. انتشار اخبار مربوط به کشف کالای قاچاق نیز به همین خاطر و ناشی از اختلاف قیمت کالاها در کشور با دیگر کشورها است.

سوءاستفاده جدید از ارز ۴۲۰۰ تومانی

اما یکی از روش‌های دیگری که کالاهای یارانه‌ای از کشور خارج می‌شود خروج غیرمستقیم آنها با انجام یک مرحله فرآوری است، بر این اساس شکر یارانه‌ای یا واردشده با ارز ۴۲۰۰ تومانی، روغن وارداتی با ارز ۴۲۰۰ تومانی و گندم تولیدشده داخل کشور را به‌صورت یارانه‌ای در قالب شیرینی، شکلات و بیسکویت از کشور خارج و سود هنگفت و رانت عجیبی را نصیب صادر کنندگان می‌کنند.

ناگفته نماند که این صادرات رانتی در محصولات دیگری نیز وجود دارد که در پرونده قبلی به موضوع صادرات ۱۲۰ میلیون دلاری آب‌نبات پرداخته شد و در آتی به سایر محصولات پرداخته می‌شود.

صادرات یارانه‌های عمومی

بر اساس اعلام خود انجمن بیسکویت، شیرینی و شکلات در سال گذشته حدود ۸۰۰ میلیون دلار شیرینی، شکلات و بیسکویت به این شکل صادر شد که این رقم در سال ۹۶ نیز، ۵۹۸ میلیون دلار بوده است.

مغازه‌ای دبیر انجمن مربوطه اعتقادی به رانت یادشده ندارد و معتقد است که در صورتی که مشکلات تأمین مواد اولیه حل شود و مواد اولیه تولید برای آنها فراهم شود و دولت از این صنعت حمایت داشته باشد، می‌توانند صادرات یک و نیم میلیاردی تنها به کشورهای منطقه خاورمیانه داشته باشند.

البته واضح است صادرات به این شکل در واقع صادرات یارانه است و این صادرات در صورتی به‌نفع منافع ملی خواهد بود که مشمول عوارض صادراتی شوند یا این تولیدکنندگان برای صادرات محصولات خود از مواد اولیه وارداتی غیریارانه‌ای (ورود موقت) استفاده کنند.

آماری از صادرات امسال نداریم

جمشید مغازه‌ای دبیر انجمن بیسکویت، شیرینی و شکلات اظهار کرد: آمار و اطلاعات صادرات شیرینی، شکلات و بیسکویت در سال جاری هنوز استحصال نشده است.

وی افزود: یکی از مشکلات عدیده ما در این صنعت تأمین مواد اولیه تولید از جمله روغن و شکر است وگرنه میزان صادرات ما بیشتر از مقدار فعلی بود، زیرا نتوانستیم به بخشی از تعهدات خود عمل کنیم.

مغازه‌ای در پاسخ به اینکه چرا محصولاتی را صادر می‌کنید که برای تولید آنها از مواد اولیه یارانه‌ای و ارز ۴۲۰۰تومانی استفاده شده است؟، گفت: ما به ارز ۴۲۰۰تومانی کاری نداریم! آرد، روغن و شکر را از بازار داخلی تهیه می‌کنیم؛ همیشه نیز نمی‌توانیم این کالاها را با قیمت مصوب خریداری کنیم و قیمتهای خرید مواد اولیه متفاوت و در برخی از مواقع مواد اولیه کمیاب بوده است.

دبیر انجمن بیسکویت، شیرینی و شکلات ادامه داد: به‌طور مثال در مقاطعی مجبور شده‌ایم که هر کیلوگرم شکر را به‌ قیمت ۸۰۰۰ تومان نیز خریداری کنیم.

خبری: بروز ترین اخبار اقتصادی و بازرگانی از سراسر وب

وی اظهار کرد: شکر با نرخ مصوب دولتی را به‌صورت سهمیه‌ای به کارخانه‌ها پرداخت می‌کنند به‌طوری که هنوز سهمیه شکر اردیبهشت ما حمل نشده و به کارخانه‌ها نرسیده است و ما نگران توقف فعالیت کارخانه‌ها هستیم.

مغازه‌ای گفت: شکر دولتی که به صنایع ما اختصاص می‌یابد به‌طور کامل تکاپوی صنایع شیرینی، شکلات و بیسکویت را نمی‌دهد؛ به‌طوری که صنایع ماهانه ۶۰ هزار تن شکر نیاز دارند اما بیشتر از ۴۰ هزار تن در اختیار آنها قرار نمی‌گیرد و مجبور هستند بخشی از نیاز خود را از بازار آزاد تهیه کنند.

دبیر انجمن بیسکویت، شیرینی و شکلات در پاسخ به این مطلب که با در نظر گرفتن همه این تفاصیل قیمت تمام‌شده تولیدکننده شیرینی، شکلات و بیسکویت در ایران در مقایسه با دیگر کشورها بسیار کمتر و برای صادرات رقابتی است گفت: بله، قیمت‌های ما برای صادرات در مقایسه با سایر کشورها رقابتی است.

وی تصریح کرد: قیمت محصولات خود را در بازار داخلی به‌دلیل اینکه کالاهای اساسی و مهم در سبد غذایی مردم نیست نمی‌توانیم افزایش دهیم (زیرا در صورت افزایش قیمت منجر به حذف آن از سبد خرید مردم می‌شود).

دبیر انجمن بیسکویت، شیرینی و شکلات در واکنش به صادرات رانتی این محصولات با توجه به یارانه‌ای بودن مواد اولیه تولید گفت: آردی که در اختیار ما قرار می‌گیرد نیمه‌یارانه‌ای نیست و قیمت آزاد است به‌طوری که قیمت هر کیلوگرم گندم صنف و صنعت ۱۸۵۰ تومان و آرد آن ۲۳۰۰ تا ۲۴۰۰ تومان است.

(بنابر این گزارش قیمت هرکیلوگرم گندم خارجی با احتساب ارز نیمایی ۲۵۰۰ تومان است که هزینه‌های حمل‌ونقل را نیز باید به آن اضافه کرد، بر این اساس آردی که در اختیار صنف و صنعت قرار می‌گیرد به‌ شکلی نیمه‌یارانه‌ای به‌حساب می‌آید زیرا قیمت گندم اختصاصی به این بخش ۱۸۵۰ تومان است).

وی افزود: قیمت مصوب روغن نیز در بازار افزایش یافته است و در صورتی که بخواهیم از خارج از کشور هم وارد کنیم باید ۴۰ درصد برای واردات تعرفه پرداخت کنیم؛ از طرفی اختصاص ارز به واردات نیز با تأخیر صورت می‌گیرد.

مغازه‌ای در واکنش به اینکه ارز اختصاصی برای واردات روغن ۴۲۰۰ تومان است و تفاوت زیادی با بازار آزاد و نفع زیادی برای واردکننده دارد گفت: بله، در صورتی که تکافوی کار ما را دهد ۴۲۰۰ است؛ البته توجه کنید که تنها قسمتی از مواد اولیه تولید روغن است و ما بخشی از نیاز خود را از بازار آزاد تهیه می‌کنیم.

وی اظهار کرد: البته با افزایش قیمت روغن، اکنون مسئله کمبود این محصول در بازار تا حدودی رفع شده است.

دبیر انجمن بیسکویت، شیرینی و شکلات اضافه کرد: قیمت مواد افزودنی تولید مانند اسیدهای خوراکی، کاکائو و گلوکز وارداتی است و با قیمتهای بالایی وارد می‌شود.

صادرات شیرینی، شکلات و بیسکویت به ۶۶ کشور

وی اظهار کرد: محصولات ما به ۶۶ کشور شامل کشورهای اروپای شرقی، جنوب شرقی آسیا، کشورهای حاشیه خلیج فارس، افغانستان عراق و غیره صادر می‌شود.

منبع: تسنیم

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

توصیف یک «شاسی بلند» در سه کلمه: لوکس، پرقدرت و متشخص! (+فیلم و تصاویر)

عصر ایرانعصر ایران22 ساعت قبل
با این توضیحات؛ امروز سراغ یک اکس تی۶ مدل ۲۰۲۰ می‌رویم تا زبان طراحی جدید این برند باسابقه در کلاس کراس اوور را بررسی کنیم. اکس تی۶ یک کراس اوور سه ردیفه (صندلی) است که از نظر اندازه میان اسکالید فول سایز و اکس تی۵ قرار می‌گیرد. کابیندر تولید فضای داخلی کابین اکس تی۶ از مواد باکیفیتی استفاده شده که در همان نگاه اول رضایت مشتری را جلب می‌کند. اما ابا این وجود هندلینگ مدل اسپرت و لاکژری تفاوت خاصی با یکدیگر را در آزمون‌های رانندگی نشان نداده‌اند. قیمت مدل مجهز به سامانه تمام چرخ محرک از ۵۵۶۹۰ دلار برای مدل لاکژری و ۵۸۰۹۰ دلار برای مدل اسپرت آغاز می‌شود.

ویدئو | سخنان تاثیرگذار عضو مسلمان کنگره آمریکا درباره سفرش به قدس

اقتصادنیوزاقتصادنیوز1 روز قبل
به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا؛ رشیده‌ طلیب، عضو مسلمان کنگره آمریکا در کنفرانس خبری مشترک با ایلهان عمر دیگر عضو مسلمان کنگره گفت: زمان که بچه بودم برای دیدار با پدر و مادربزرگم و نیز اقوامم به قدس رفتیم و به یاد می‌آورم مادرم با وجود اینکه شهروند آمریکا و یک آمریکایی مفتخر بود از ایست‌های بازرسی به صورت غیرانسانی رد می‌شد. او همچنین صحبت‌های آخر خود با مادربزرگش را که قصد داشت برای دیدارش به فلسطین اشغالی برود یادآور شد. او در طول مدت صحبت از خاطراتش اشک‌هایش را به زور نگه داشته بود.

تکذیب هزینه هنگفت طراحی صندوق ۲۰۶

صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ مدیر عامل سابق ایران خودرو گفته‌ی سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس مبنی بر پرداخت ۲۵۰ میلیون دلار برای طراحی صندوق پژو ۲۰۶ را تکذیب کرد و گفت: هرگز چنین پولی برای طراحی صندوق پژو ۲۰۶ پرداخت نشده است. آقای منوچهر منطقی با بیان اینکه اعداد مطرح شده در این زمینه غلوآمیز بوده و ناشی از عدم شناخت وی به ابعاد کار است، افزود: وقتی شما می‌خواهید یک خودرو مثل پژو ۲۰۶ را صندوق دار کنید به این معنی است که شما به جای دو محفظه یک محفظه دیگر نیز به خودرو اضافه می‌کنید یعنی علاوه بر محفظه موتور و محفظه سرنشین محفظه سومی هم به عنوان صندوق عقب به خودرو اضافه می‌شود و وقتی چنین اتفاقی می‌افتد قاعدتا باید تمام پارامتر‌های خودرو بر این اساس تغییر کند. وی گفت: برای اعمال این تغییرات باید دو اصل را مدنظر قرار دهید اول اینکه خودرویی با قیافه‌ای جذاب و مشتری پسند طراحی کنیم و دوم اینکه این خودرو تست‌های مختلف از جمله تست تصادف را تحمل کند. مدیر عامل سابق ایران خودور افزود: به همین منظور وقتی محفظه سومی به خودرو اضافه می‌شود تمامی سیستم‌های خودرو شامل سیستم ترمز، تعلیق و سیستم‌های پایداری یا باید مجددا طراحی شود و یا ارتقاء یابد. آقای منطقی با بیان اینکه بعد از طراحی، خودروی شما باید آزمایش‌های مختلف را بگذراند، گفت: به همین منظور شما باید ۱۲ نمونه بسازید که آزمون‌های فنی متعدد را انجام دهد و از آنجا که پژو ۲۰۶ صندوق دار برای صادرات به اروپا طراحی شده بود باید ۲۶ آزمون مختلف را می‌گذراند تا استاندارد سه ستاره اروپا را دریافت کند. وی با بیان اینکه برخی از این آزمون‌ها در داخل کشور و برخی دیگر در خارج انجام شد، افزود: پس از گرفتن استاندارد‌های لازم تازه باید کار ساخت تجهیزات جدید خودرو و همچنین طراحی قالب‌ها و در نهایت طراحی خط تولید و راه اندازی آن را انجام می‌دادیم که سرجمع هزینه تمامی این کار‌ها با محاسبات ما آن زمان ۱۴۷ میلیون دلار و با نرخ تبدیل آن زمان ۱۴۷ میلیارد تومان می‌شد. مدیرعامل سابق ایران خودرو در توضیح جزئیات بیشتر این هزینه‌ها گفت: ۱۲ میلیون دلار برای طراحی این خودرو، ۸ میلیون دلار برای آزمون‌ها، ۴۰ میلیون دلار برای طراحی خطوط تولید و ۸۳ میلیون دلار نیز برای راه اندازی و تولید محصول هزینه شد مضاف بر اینکه در این پروژه ۸۰۰ هزار نفر ساعت فعالیت کردند. آقای منطقی با بیان اینکه هزینه ۱۴۷ میلیارد تومانی برای طراحی، ساخت نمونه، آزمون‌ها و دریافت استانداردها، ساخت تجهیزات و راه اندازی خط تولید بوده افزود: بنابر این، این گفته که بگویند ۲۵۰ میلیون دلار فقط برای طراحی هزینه شده است کاملا اشتباه است. وی در خصوص منطقی بودن این هزینه نسبت به استاندارد‌های جهانی هم گفت: اگر بخواهیم مقایسه کنیم بعد از برجام شرکت رنو خواست یک خط تولید در ایران راه اندازی کند که هزینه راه اندازی آن خط ۸۵۰ میلیون دلار بود یا تصمیم گرفته شد خودروی سیمبل را در ایران مونتاژ کنند، اما چون این خودرو قدیمی بود قرار شد تغییراتی در آن ایجاد کنند که هزینه طراحی این تغییرات ۴۸ میلیون دلار بوده است بنابر این رقمی که آن زمان برای طراحی و راه اندازی خط تولید پژو ۲۰۶ صندوق دار پرداخت شده ۵۰ تا ۶۰ درصد میانگین جهانی است. سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس روز گذشته گفته بود: طبق اسناد موجود بابت طراحی صندوق پژو ۲۰۶، ۲۵۰ میلیون دلار هزینه شده که با ارز امروز قیمت آن به ۳ هزار میلیارد تومان می‌رسد. این در حالی است که با این میزان پول می‌شد یک خط کامل تولید خودروی جدید را طراحی کرد.
عصر ایرانعصر ایران22 ساعت قبل
فروش اقساطی ۳ محصول ایران خودرو به صورت اقساطی با تحویل فوری ویژه ۳۰ مرداد اجرایی می‌شود. به گزارش خبرنگار عصر ایران شرکت ایران خودرو اعلام کرد طرح فروش اینترنتی اقساطی محصولات این شرکت از ساعت ۱۱ صبح چهارشنبه ۳۰ مرداد در وبسایت فروش ایران خودرو به نشانی esale. ikco. ir آغاز خواهد شد. در این طرح خودروهای پژو ۲۰۶ صندوقدار، پژو پارس TU۵ و پژو ۴۰۵ به صورت اقساطی با تحویل ۳۰ روزه انجام می‌شود. شرایط و توضیحات روش فروش اعتباری: در این روش فروش صرفا مشتریانی امکان ثبت نام خواهند داشت که چک‌های طرح «سامانه صیاد» را داشته و فاقد هرگونه چک برگشتی باشند. ضمنا «چک باز پرداخت اقساط با تاریخ قید شده در بخشنامه صرفا» از مشتری صاحب قرارداد دریافت خواهد شد و در این بخشنامه امکان دریافت چک از شخص ثالث (اقوام درجه یک، دو و …) وجود ندارد.
ایسناایسنا1 روز قبل
«کتو» یک برنامه سازگار با اندروید و iOS است و دستگاهی است که به طور دائم داخل خودرو می‌ماند. بدین ترتیب وقتی کاربر به خودروی خود نزدیک می‌شود، «کتو» سیگنال بلوتوث منحصر به فرد و یک سیگنال صوتی غیر قابل شنیدن را به گوشی هوشمند کاربر می‌فرستد. همچنین هنگامی که فرد داخل ماشین است، راننده می‌تواند با استفاده از گوشی خود ماشین را روشن کند. کاربر اصلی می‌تواند دسترسی هر کسی را در هر زمان دلخواه لغو کند یا می‌تواند دسترسی را به ساعات خاصی از روز محدود کند. علاوه بر این، اگر یک نفر دارای چندین خودروی مجهز به دستگاه «کتو» باشد، می‌تواند از این برنامه برای دسترسی مجزا به هر خودرو استفاده کند.
جام نیوزجام نیوز1 روز قبل
به گزارش سرویس سیاسی جام نیوز، خبرنگار شبکه «ان. این شبکه آمریکایی سپس به سراغ «علی شمخانی» دبیر شورای عالی امنیت ملی جمهوری اسلامی ایران رفت و با او به مصاحبه نشست. لازم به ذکر است متن پیاده شده از صحبت‌های شمخانی بر مبنای ترجمه انگلیسی است که شبکه ان. بی. سی روی گزارش خود صداگذاری کرده است. هولت سپس از گام سوم ایران برای کاهش تعهدات برجامی پرسید و شمخانی نیز اینگونه پاسخ داد: «بیان خواهیم کرد. این خبرنگار آمریکایی سپس به میان مردم رفت و درباره اثرات تحریم‌ها و کارزار فشار حداکثری از ایرانی‌ها پرسید.

نظرها

اخبار بیشتر