گفت‌وگوی فعالان صنعتی استان بوشهر با مدیرعامل پتروشیمی جم
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایلنا
  4. اقتصادی

گفت‌وگوی فعالان صنعتی استان بوشهر با مدیرعامل پتروشیمی جم

ایلناخبرگزاری ایلنا |
با هدف تعامل و ارتباط سازنده میان تولید کنندگان و صاحبان صنایع بومی، نشست صمیمی فعالان صنعتی استان بوشهر با دکتر سعیدی در محل مجتمع پتروشیمی جم برگزار شد.

گفت‌وگوی فعالان صنعتی استان بوشهر با مدیرعامل پتروشیمی جم - 1

به گزارش ایلنا، این نشست با حضور معاون فرمانداری عسلویه، مدیران شرکت‌های تولیدی و فعالان صنعتی استان بوشهر، کارشناسان جهاد کشاورزی (حوزه نخیلات و شیلات)، اداره استاندارد، اداره مالیات و سازمان تأمین اجتماعی این استان با مدیر عامل شرکت پتروشیمی جم به میزبانی پتروشیمی جم برگزار شد.

خلیلی، دبیر انجمن صنایع تولیدی استان بوشهر، ابتدا به اهمیت و جایگاه صنایع پایین دستی، شرکت‌ها و بنگاه‌های تولیدی در پیشرفت و توسعه کشور بخصوص استان بوشهر به عنوان قطب انرژی کشور اشاره کرد. وی گفت: ثروت و ایجاد اشتغال از صنایع سنگین به صنایع و بنگاه‌های تولیدی جنبی منتقل می‌شود، لذا شرکت‌های صنعتی و تولیدی با صنایع مختلف فعال در استان بوشهر هرکدام با توجه به ویژگی‌های خاص و حوزه فعالیت تخصصی خود می‌توانند نقش موثری در شکوفایی و پیشرفت صنایع استان داشته باشند.

در ادامه جلسه سعیدی مدیرعامل پتروشیمی جم، ضمن خیر مقدم و تشکر از حضور فعالان صنعتی استان بوشهر؛ از منطقه عسلویه به عنوان بزرگ‌ترین پارک صنعتی جهان یاد کرد و گفت: برای رقابت در بازار جهانی می‌بایست ضمن استفاده از ظرفیت‌های منطقه به مباحثی همچون بازاریابی مدرن، R&D و دیگر نکات مهم این حوزه دقت کرد. وی تاکید کرد: در دنیای صنعت، برنده کسی است که مهارت و دانش را باهم تلفیق و از آن به بعنوان یک مزیت رقابتی بهره بگیرد.

سعیدی با اشاره به اینکه پتروشیمی جم، یک شرکت با استانداردهای بین المللی و در سطح جهانی است گفت: در جم بیش از ۷۷ هزار کد خرید داریم که بسیاری از این خرید‌ها مربوط به تجهیزات است ولی در تامین سایر کالاها میتوان از بنگاه‌های تولیدی استان بهره گرفت. وی نسبت موارد مربوط به قیمت کالا، کیفیت، بازاریابی و خدمات دهی پس از فروش را در تعامل با حوزه‌های خرید بسیار مهم عنوان کرد و از مدیر بازرگانی پتروشیمی جم خواست تا لیستی از شرکت‌های دارای استاندارد بر اساس فاکتورهای توانمندی بالا، دانش و مهارت و خدمات دهی را تهیه و در اختیار واحد‌های ذی ربط در حوزه خرید قرار دهد تا در پروسه خرید، حمایت از بنگاه‌های تولیدی منطقه در اولویت قرار گیرد.

در خبری بخوانید: بروز ترین اخبار اقتصادی و بازرگانی از سراسر وب

مدیر عامل پتروشیمی جم همچنین به اهمیت رونق اقتصادی در کشور در شرایط کنونی و به تبع آن پیشرفت در سایر حوزه‌ها اشاره کرد و موضوعاتی از قبیل بازاریابی و چگونگی دستیابی به آن و مولفه هایی همچون ارتقاء سطح کمی و کیفی و نوع آوری و معرفی فنی محصولات را برای پیشرفت منطقه عسلویه بعنوان بزرگترین پارک صنعتی جهان مهم برشمرد.

وی با توصیه به حرکت و پویایی شرکت‌های منطقه و بنگاه‌های تولیدی، ایشان را به مشتری مداری و عدم چشم انتظاری به عنایات دولت برای حرکت مستقل به سوی پیشرفت منطقه و استان و در نهایت کشور دعوت کرد.

سعیدی با تاکید بر لزوم تمرکز بر پتانسیل‌های منطقه‌ای و اولویت در جذب نیرو‌های بومی استان، بالا بردن مهارت‌ها در حوزه صنعتی بعنوان یک اصل مهم و تأمین کالای مورد نیاز شرکت با اولویت خرید از صنایع و بنگاه‌های تولیدی استان بوشهر را مهم برشمرد و فعالان حوزه صنعت را به تشکیل انجمن‌ها و مراکز توسعه کارآفرینی برای دستیابی به اهداف این حوزه تشویق کرد.

در پایان این نشست مدیر بازرگانی و فروش پتروشیمی جم ضمن اشاره به خریدهای عمده از بنگاه‌های تولیدی استان از سال ۱۳۹۵ تا کنون بر حمایت از کالای ملی و به تبع آن واحد‌های تولیدی استان بوشهر تاکید کرد. وی با اشاره به برخی کالاهای بی کیفیت بومی و با مهم خواندن کیفیت ساخت، تاکید کرد پتروشیمی جم بهره گیری از تولیدات استان در رقابت با دیگر محصولات داخلی کشور را با توجه به هزینه‌های حمل و نقل و دیگر مسائل بازار در اولویت دارد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 روز قبل
زمان اتصال اینترنت نامعلوم استخبرگزاری ایلنا نیز به نقل از یک منبع آگاه نوشته است: تصمیم برای قطع اینترنت توسط دستگاه‌های امنیتی گرفته شده است. ناامنی‌های اخیر موجب شده شورای امنیت تصمیم به قطع اینترنت بگیرد. وی قطع خطوط اینترنت تلفن همراه را در تمام اپراتورها همراه اول، ایرانسل و رایتل عنوان کرد و زمان اتصال اینترنت را نامعلوم دانست. البته در حالی گفته شده که رسانه‌ها محدودیت دسترسی به اینترنت ندارند که اینترنت دفتر رسانه‌هایی همچون «آفتاب‌نیوز» نیز همزمان با قطع اینترنت در سراسر کشور، قطع شده است. قطع دسترسی کاربران ایرانی به اینترنت جهانی انتقادهایی را در پی داشته است.

تحریم‌ها علیه ایران، تروریسم اقتصادی است

صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل
این کار درباره جلوگیری از دستیابی ایران به مواد غذایی هم مصداق دارد اما از خوش شانسی ماست که ایران کشوری بزرگ و قوی است. تحمیل تحریم‌ها علیه ایران بهترین مثال درباره تروریسم اقتصادی است. وی درباره اتهام ایران به صدور احکام اعدام گفت: ما در ایران مجازات اعدام داریم و این امر بر کسی پوشیده نیست. ۹۰ درصد احکام اعدام در ایران درباره جرائم مرتبط به مواد مخدر است در نتیجه مواد مخدر یکی از عوامل اساسی صدور حکم اعدام است. گفتم که ۹۰ درصد اعدام‌ها در ایران به دلیل مواد مخدر است.

ویدئو / تهران در محاصره بیابان

ایسناایسنا1 روز قبل
تهران شلوغ مدت‌هاست به دوره‌ای از بیابانی شدن وارد شده است. جمعیت این شهر روزبه‌روز نیاز به منابع آبی بیشتری دارد. آیا تهران و شهرهای اقماری آن می‌توانند به حفظ یا تامین منابع آبی خود امیدوار باشند؟ خبرنگار: سارا سبزی / گوینده: حسین هرمزی / تدوینگر: امید ابراهیمی

سامانه ۱۲۴؛ دریافت شکایات از قیمت کالا‌ها

صدا و سیماصدا و سیما21 ساعت قبل
وی افزود: افزایش قیمت برخی کالا‌ها مانند برنج وارداتی به دلیل ممنوع شدن واردات و حمایت از برنج داخلی است. آقای مدرسی خیابانی افزود: تا کنون دو هزار پرونده تعزیراتی برای تخلفات تشکیل شده است. وی گفت: این که گرانی قیمت‌ها را به افزایش قیمت بنزین مرتبط کنیم؛ جفا در طرح افزایش قیمت بنزین است، زیرا قیمت برخی کالا‌ها مقطعی و فصلی است و ربطی به گرانی بنزین ندارد. آقای ملکی گفت: بخش حمل و نقل دام نیز از گازوئیل استفاده می‌کند که افزایش قیمت بنزین تأثیری بر آن ندارد. آقای محمدیاری با بیان اینکه قیمت نهاده‌ها ثابت است گفت: قیمت مرغ در حد قیمت مصوب است و در برخی استان‌ها نیز کاهش قیمت داشته‌ایم.
صدا و سیماصدا و سیما6 ساعت قبل
محمد سولکی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما با بیان اینکه انجمن خیرین مسکن ساز در مراکز استان‌ها و ۱۲۰ شهرستان فعالیت می‌کند گفت: انجمن خیرین مسکن ساز در طی ۸ سال اقدام به ساخت ۴۰ هزار واحد مسکونی کرده است و ۳۰ هزار واحد مسکونی دیگر در حال تکمیل است. وی ادامه داد: محور فعالیت خیرین مسکن ساز تامین مسکن و خانه دار کردن خانواده‌های محروم و دارای معلول است. مدیرعامل انجمن خیرین مسکن ساز تصریح کرد: واحد‌های مسکونی که خیرین می‌سازند در مکان‌های مناسب و دارای خدمات شهری و امکانات رفاهی است. سولکی تصریح کرد: افرادی که توانایی پیش پرداخت اولیه مسکن را داشته باشند می‌توانند با ۳۰ میلیون تومان صاحب خانه شوند و اگر توانایی پرداخت نداشته باشند به ان‌ها براساس شرایط کمک خواهیم کرد. وی ادامه داد: این واحد‌ها دارای تسهیلات ۳۰ تا ۴۰ میلیون تومانی است و اگر فردی توان پرداخت اقساط را نداشته باشد برای پرداخت اقساط نیز کمک خواهیم کرد. وی ادامه داد: دولت با تسریع در واگذاری زمین به خیرین و ارائه تسهیلات ارزان قیمت خیرین را برای ساخت واحد‌های بیشتر یاری کند.
صدا و سیماصدا و سیما6 ساعت قبل
حافظ بابا پور در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما گفت: در زلزله‌ای که ۱۷ آبان در شهر میانه اتفاق افتاد ۳ هزار واحد صد درصد تخریب شد و ۱۵۰۰ واحد نیاز به تعمیر دارد. وی ادامه داد: تا روز گذشته ۵۸۰ مورد آوار برداری از واحد‌های مسکونی انجام شد و حدود ۱۶۸ دستگاه ماشین آلات در ۲ شهرستان سراب و میانه و ۲۳ روستا مشغول آوار برداری است. بابا پور افزود: دولت به ازای هر واحد مسکونی صد درصد تخریبی ۱۰ میلیون تومان کمک بلاعوض پرداخت می‌کند براساس ارزیابی‌های صورت گرفته ۲۵۰ نفر از افراد زلزله زده در خواست اسکان موقت دادند که تا پایان هفته به متقاضیان تحویل داده می‌شود و مابقی پول نقد برای اجاره می‌خواهند. مدیرکل بنیاد مسکن آذربایجان شرقی تاکید کرد:۶۵۰ نفر تا به امروز قسط نخست وام بلاعوض را دریافت کردند و پرداخت قسط بعدی منوط به تحویل چادر‌ها به هلال احمر است. وی درباره پرداخت تسهیلات به زلزله زدگان گفت: برای افرادی که خانه‌های آن‌ها صد درصد تخریب شده تسهیلات ۴۰ میلیون تومانی با کارمزد ۴ درصد، علاوه برآن ۱۰ میلیون تومان تسهیلات بلاعوض پرداخت می‌شود. باباپور گفت: برای واحد‌های تعمیری نیز ۱۵ میلیون تومان تسهیلات با کارمزد ۴ درصد علاوه بر ۵ میلیون تومان تسهیلات بلاعوض پرداخت می‌شود. همچنین تسهیلات کمک هزینه برای خرید لوازم خانه تا ۱۵ میلیون تومان با کارمزد ۴ درصد و ۵ میلیون تومان تسهیلات بلاعوض پرداخت می‌شود. وی درباره اسکان موقت گفت: اسکان‌های موقت به صورت اتاقک‌های ۱۲ متری است که به دلیل برودت هوا تا پایان هفته سریعا تکمیل می‌شود و در اختیار مردم قرار می‌گیرد که از این تعداد تاکنون ۹۰ واحد تکمیل و به متقاضیان تحویل شده است، این اتاقک‌ها در زمین خود افراد ساخته می‌شود.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

اخبار قیمت‌های روز بازار - دوشنبه ۲۷ آبان‌ماه

خبری1 روز قبل

صحبت‌های امروز روحانی درباره وضعیت کشور پس از گرانی بنزین

خبری1 روز قبل

مدارس و دانشگاه‌ها در برخی شهرها تعطیل شدند

خبری1 روز قبل

به دلیل اختلال در اینترنت سراسری کشور، پوشش لحظه به لحظه اخبار و فعالیت سرویس‌های دیگر طرفداری مانند نتایج زنده دچار مشکل شده است. همکاران هر لحظه که بتوانند فعالیت‌های معمول خود را از سر خواهند گرفت. البته بخش شبکه اجتماعی طرفداری در دسترس است.

عکس روز | نیروگاه خورشیدی در میان دریاچه

همشهری16 دقیقه قبل

اعتراض معاونت حقوقی ریاست جمهوری به ابطال تعیین محل برای تشکیل اجتماعات و اعتراضات

همشهری17 دقیقه قبل

دیدار دوستانه ملی فوتبال|تساوی عربستان مقابل پاراگوئه در ریاض

وانانیوز18 دقیقه قبل

انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲| اردن، چین تایپه را درهم کوبید

وانانیوز19 دقیقه قبل

هشدار حماس به عربستان سعودی

الف19 دقیقه قبل

رقابت یوونتوس و اینتر برای جذب اسمالینگ

میزان‌آنلاین21 دقیقه قبل