خبرهای کوتاه رادیو و تلویزیون|توقف صفحه مجازی رادیوی برون‌مرزی صداوسیما/ `پربیننده‌ترین برنامه‌های تلویزیون کدامند؟
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. تسنیم
  4. فرهنگ
خبرهای کوتاه رادیو و تلویزیون|توقف صفحه مجازی رادیوی برون‌مرزی صداوسیما/ `پربیننده‌ترین برنامه‌های تلویزیون کدامند؟

خبرهای کوتاه رادیو و تلویزیون|توقف صفحه مجازی رادیوی برون‌مرزی صداوسیما/ `پربیننده‌ترین برنامه‌های تلویزیون کدامند؟

تسنیمخبرگزاری تسنیم |
مرکز تحقیقات سازمان صدا وسیما در آخرین نظرسنجی خود که در سراسرکشور انجام داده پربیننده‌ترین برنامه‌های درحال پخش تلویزیون را اعلام کرد.

- اخبار فرهنگی -

به گزارش خبرگزاری تسنیم، امروز رویدادهای مختلفی روی آنتن رادیو و تلویزیون می‌آید که در این بسته خبری مروری بر آن‌ها داریم:

نقد عملکرد تیم ملی والیبال ایران در برنامه مرزش و مردم

با پایان لیگ والیبال ملت‌های جهان، برنامه ورزش و مردم این هفته این مسابقات را تحلیل می‌کند.

در این برنامه همچنین موافقان و مخالفان ایگور کولاکوویچ، با حضور در برنامه عملکرد این مربی را واکاوی می‌کند. انتخابات فدراسیون کشتی از محورهای دیگر برنامه ورزش و مردم ۲۸ تیر می‌باشد. همچنین در آستانه آغاز فصل نوزدهم لیگ برتر فوتبال ایران، برنامه ورزش و مردم بطور مفصل اردوهای پیش فصل تیم‌های لیگ برتری را بررسی می‌کند.

«ورزش و مردم» به تهیه کنندگی و اجرای پیمان یوسفی کاری از تامین برنامه شبکه یک سیما است که جمعه‌ها حوالی ساعت۱۱:۴۵ بطور زنده روی آنتن می‌رود.

فیس بوک صفحه رادیو اینترنتی ژاپنی صداوسیما را مسدود کرد

شبکه اجتماعی فیس بوک در هفته‌های اخیر بدون هیچ دلیل و توضیح منطقی، حساب کاربری کارکنان رادیو ژاپنی در مجموعه سایت‌های این معاونت رسانه ملی با عنوان «پارس تودی» را یکی پس از دیگری غیرفعال کرد و به اعتراضات و توضیحات کاربران در این خصوص نیز پاسخی نداد.

صفحه فیس بوک رادیو ژاپنی از روز دوشنبه ۱۵ ژوئیه (بیست و چهارم تیر) از دسترس کاربران خارج شده است و برای کارکنان این رادیو نیز امکان بازکردن حساب کاربری جدید مقدور نیست.

پیش از این فیس بوک، درباره اهداف و نحوه فعالیت این شبکه اجتماعی توضیحاتی را از سردبیران پارس تو دی ژاپنی خواسته بود که جوابیه رسمی تهیه و به فیس بوک ارسال شد اما این صفحه کماکان مسدود است.

صفحه فیس بوک پارس تودی ژاپنی تاکنون با رعایت کلیه معیارهای اعلامی این شبکه اجتماعی، در راستای اطلاع رسانی حرفه‌ای و شفاف درباره تحولات ایران، منطقه و جهان و نیز معرفی فرهنگ، جامعه و تمدن ایران فعالیت می‌کرد.

کاربران بی شمار این صفحه، با مراجعه به سایر شبکه‌های اجتماعی رادیو ژاپنی، به اقدام فیس بوک در مسدودکردن پارس تودی ژاپنی اعتراض کردند.

کاربری به نام جئوهیرو (Geohiro) در توئیتر نوشته است: «گویا صفحه فیس بوک پارس تودی ژاپنی از دسترس خارج شده است. آیا به خاطر نوشتن حقایق نیست؟»

پیش از این نیز شبکه‌های اجتماعی فیس بوک، توئیتر و یوتیوب، در چند مرحله حساب کاربری سایر زبان‌های پارس تودی را مسدود کرده‌اند.

رادیو ژاپنی معاونت برون مرزی صداوسیما در قالب یکی از رادیوهای اداره کل شبه قاره و شرق آسیای این معاونت، ۲۰ سال پیش کار خود را به زبان ژاپنی و برای مخاطبان ژاپنی زبان آغاز کرد و تا مهرماه سال گذشته از طریق موج کوتاه، پخش داشت. این رادیو هم اکنون پخش فرکانسی ندارد و تنها بر بستر اینترنت و در قالب سایت و در دل مجموعه «پارس تودی» (مجموعه منسجم وب سایت‌های رادیوهای معاونت برون مرزی) فعالیت می‌کند.

عصرجدید با بیش از ۶۷ درصد مخاطب صدرنشین شد

مرکزتحقیقات سازمان صدا وسیما در آخرین نظرسنجی خود که درتاریخ ۱۹ تیر ۹۸ در سراسرکشور انجام داده است پربیننده‌ترین برنامه‌های درحال پخش تلویزیون را اعلام کرد که عصرجدید شبکه سه، گلچین دورهمی و کودک شو شبکه نسیم به ترتیب با ۶۷٫۴، ۴۹٫۳ و ۳۷٫۶ درصد مخاطب و با میزان رضایت ۸۶٫۷، ۸۸٫۳ و ۸۶٫۶درصد، سه برنامه پربیننده سیمای جمهوری اسلامی ایران شدند.

براساس این نظرسنجی حدود ۸۳ درصد از مردم سراسر کشور بیننده برنامه‌های تلویزیون جمهوری اسلامی اعم از سریال، فیلم سینمایی، مسابقه، سخنرانی، گفتگو، برنامه‌های ورزشی و اخبار هستند.

بعد از سه برنامه پر مخاطب شبکه‌های سه و نسیم، این برنامه‌ها در رده‌های چهارم تا هشتم قرار گرفتند:

در سایت خبری بخوانید: مهم ترین اخبار فرهنگی و هنری جهان

۴- والیبال ملت‌های ۲۰۱۹ شبکه سه با ۲۷٫۸ درصد مخاطب و ۹۲٫۴ درصد رضایت

۵-مستند حیات وحش شبکه مستند با ۲۶٫۳ درصد مخاطب و ۸۹٫۹ درصد رضایت

۶-به خانه برمی‌گردیم شبکه پنج با ۲۳٫۷ درصد مخاطب و ۸۸٫۹ درصد رضایت

۷-سمت خدا شبکه سه با ۲۲ درصد مخاطب و ۸۸٫۱ درصد رضایت

۸-محله گل و بلبل شبکه دو با ۲۰٫۷ درصد مخاطب و ۸۸٫۶ درصد رضایت

براساس این نظرسنجی از هشت برنامه پرمخاطب شبکه‌های مختلف سیما، شبکه سه سیما با سه برنامه، شبکه نسیم سیما با دو برنامه و شبکه‌های دو، پنج و مستند سیما هر کدام با یک برنامه بیشترین سهم را داشته‌اند.

آغاز پخش سری جدید «شب‌های هنر» از هفته آینده

تئاتر، موسیقی، شعر، روایت، معماری و سینما شش برگ از مجله تصویری و شبانه «شب‌های هنر» شبکه چهار را تشکیل می‌دهند که از ۲۹ تیر پخش سری جدید آن آغاز می‌شود.

در سری جدید تهیه کنندگی «شب تئاتر» اولین شب از مجموعه «شب‌های هنر» را امین اشرفی بر عهده دارد. قسمت اول این برنامه به موضوع تئاتر کودک و نوجوان اختصاص یافته است و منوچهر اکبرلو مجری برنامه با امیرمشهدی عباس مدیر مرکز تئاتر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و فرزانه فیاض مدرس تئاتر کودک در ایران و فرانسه درخصوص این حوزه از تئاتر گفتگو می‌کند.

همچنین به صورت تلفنی با سامی صالحی ثابت مدرس تخصصی نوجوان، ماکتا قاسملو مدرس و مدیر آموزشگاه تخصصی بازیگری و فاطمه سلجوقی مدرس عروسکی نوجوانان گفتگو می‌شود.

اشرفی در خصوص تفاوت سری جدید «شب تئاتر» با قسمت‌های گذشته گفت: در سری جدید در قالب یک بخش تولیدی به تئاتر استان‌ها و مشکلات‌شان می‌پردازیم و از مخاطبان می‌خواهیم تا با ارسال فیلم ما را در جریان مشکلات تئاتر در استان‌های خود بگذارند و ما آنها را از طریق مسئولین پیگیری می‌کنیم.

وی افزود: میز خبر در سری قبل به صورت تولیدی پخش می‌شد که به دلیل تولیدی بودن نمی‌توانست تمام رخدادهای طول هفته تئاتر را پوشش دهد که ما در سری جدید این بخش را به صورت زنده با حضور سه خبرنگار روی آنتن می‌بریم.

در دومین شب، مجموعه «شب‌های هنر» با اجرای رضا مهدوی و تهیه کنندگی حبیب الله ذوالفقاری میزبان سالار عقیلی خواننده موسیقی سنتی ایرانی می‌شود.

در این برنامه که دوشنبه ساعت ۲۳ روی آنتن می‌رود، در کنار گفتگو با این هنرمند سرشناس قطعه ایران با ترانه زنده یاد افشین یدالهی و آهنگ و تنظیم بابک زرین، تیتراژ سریال برادرجان با صدای عقیلی، پخش کلیپی با صدای سالار عقیلی در حمایت از بیماران سرطانی و پخش ۲ ارکستر این هنرمند به رهبری فرهاد فخرالدینی پخش می‌شود.

«شب موسیقی» در سری جدید قصد دارد چند برنامه اول را میزبان مهمانانی باشد که بنابر درخواست و سلیقه مخاطبان و اهالی موسیقی در سری قبل درخواست شده‌اند.

دوشنبه «شب شعر» با محمود اکرامی فر و تهیه‌کنندگی کوروش انصاری، سه شنبه «شب روایت» با اجرای مسعود دیانی و تهیه‌کنندگی حسین شاه مرادی، چهارشنبه «شب معماری» با اجرای علی فروزان فر و تهیه کنندگی محمدامین نوروزی، «شب سینما» به تهیه کنندگی حمیدرضا توسلی به ترتیب سایر شب‌های مجله شامگاهی «شب‌های هنر» را تشکیل می‌دهند.

«شب‌های هنر» برنامه شبکه چهار در حوزه ادب و هنر است که از شنبه تا پنجشنبه ساعت ۲۳ به صورت زنده از شبکه چهار سیما پخش می‌شود.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

عکس‌های لو رفته از محمدرضا گلزار در جشن مختلط+ فیلم

رکنارکنا1 روز قبل
محمدرضا گلزار اولین بار در سام و نرگس ایرج قادری دیده شد این روزها آینه‌ بغل را در سینما دارد. محمدرضا گلزار پول‌ سازترین بازیگر سینمای ایرانسالیان طولانی است که هرگاه در ایران واژه سوپراستار به گوش می‌خورد، اولین نامی که ناخودآگاه به ذهن می‌آید محمدرضا گلزار است. محمدرضا گلزار بازیگر، خواننده، نوازنده و مدل موفق ایرانی است. عکس محمدرضا گلزار و بازیگر خارجی سریال ساخت ایرانبرخی وی را گران‌‌ترین بازیگر ایرانی می‌دانند. عکس محمدرضا گلزار در کشور چینمحمدرضا گلزار یک جورایی از مؤسسین آن گروه می‌باشد.

فیلم | فینال عصر جدید با طعم ماه عسل!

خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
در ۱۰۰ کیلومتری شیراز، یکی از تاریخی‌ترین و زیباترین شهرهای استان فارس وجود دارد که سال‌های دور میهمان پادشاهی بوده است که علاقه‌های عجیب و غریب و بلندپروازی‌هایش سرنوشت تاریخ را تغییر داد. اگر از قدمت این شهر بپرسید باید گفت که به دوران هخامنشیان و حمله‌ اسکندر و در نهایت به اواخر دوران اشکانی و ابتدای شکل گیری حکومت ساسانیان خواهد رسید.

رونمایی از تیزر موسیقی تیتراژ سریال «مانکن» با صدای فرزاد فرزین/ پخش از دوم شهریور+ببینید

برنابرنا16 ساعت قبل
قطعه و موزیک ویدئو تیتراژ سریال «مانکن» با صدای فرزاد فرزین پیش از توزیع رسمی آن رونمایی شد و کلیپ رسمی آن پنج شنبه ۳۱ مرداد ماه ساعت ۲۱ منتشر خواهد شد. به گزارش گروه فرهنگ هنر خبرگزاری برنا؛ «مانکن» به کارگردانی حسین سهیلی زاده و تهیه کنندگی ایرج محمدی، نویسندگی بابک کایدان و سرمایه گذاری علی طلوعی که روزهای آخر فیلمبرداری را سپری می‌کند از دوم شهریور وارد شبکه نمایش خانگی می‌شود. در خلاصه داستان این مجموعه آمده است: همیشه عشق‌های بزرگ و زیبا، دشمنان بزرگ و مخوف داشته اندمحمدرضا فروتن، مریلا زارعی، نازنین بیاتی و امیرحسین آرمان، فرزاد فرزین، حسین پاکدل، بهشاد شریفیان، نفیسه روشن، علی فرهنگی، رابعه مدنی، پانته‌آ کیقبادی، بهزاد محسنی، بهزاد خلج و با حضور الهام پاوه نژاد، رضا توکلی و همایون ارشادی و با هنرمندی لیندا کیانی و شبنم قلی خانی و معرفی محمد صادقی و عارفه معماریان در این سریال نقش آفرینی دارند.

فقط به عشق علی علیه السلام

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما غدیر ثمره نبوت و تعیین کننده سرنوشت مسلمانان تا آخرین روز دنیاست و امتداد آن ظهور منجی عالم بشریت است. مهدویت فرصتی است برای حضور در پیمان غدیر خم.

فیلم | تبریک عید غدیر توسط رهبرانقلاب به امام خمینی (ره)

خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
در ۱۰۰ کیلومتری شیراز، یکی از تاریخی‌ترین و زیباترین شهرهای استان فارس وجود دارد که سال‌های دور میهمان پادشاهی بوده است که علاقه‌های عجیب و غریب و بلندپروازی‌هایش سرنوشت تاریخ را تغییر داد. اگر از قدمت این شهر بپرسید باید گفت که به دوران هخامنشیان و حمله‌ اسکندر و در نهایت به اواخر دوران اشکانی و ابتدای شکل گیری حکومت ساسانیان خواهد رسید.

مستند نامه‌های شنیدنی

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
جدای بر صدای منحصر به فرد و مدیریت دوبلاژ حرفه‌ای سعید مظفری آنچه که باعث محبوبیت این هنرمند شده است نجابت، مهربانی و تواضع اوستبه گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما، جدای بر صدای منحصر به فرد و مدیریت دوبلاژ حرفه‌ای سعید مظفری آنچه که باعث محبوبیت این هنرمند شده است نجابت، مهربانی و تواضع اوست.

نظرها

اخبار بیشتر