پرداخت ۹۰۰۰ میلیارد ریال تسهیلات قرض الحسنه برای جبران خسارت سیل توسط بانک کشاورزی
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. موج
  4. اقتصادی
پرداخت ۹۰۰۰ میلیارد ریال تسهیلات قرض الحسنه برای جبران خسارت سیل توسط بانک کشاورزی

پرداخت ۹۰۰۰ میلیارد ریال تسهیلات قرض الحسنه برای جبران خسارت سیل توسط بانک کشاورزی

موجخبرگزاری موج |
فرهاد فنودی عضو هیأت مدیره بانک کشاورزی در سمینار روسای شعب استان کردستان از پرداخت 9000 میلیارد ریال تسهیلات قرض الحسنه برای جبران خسارت سیل در کشور خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از روابط عمومی مدیریت شعب بانک کشاورزی استان کردستان، فنودی که به همراه مدیرامور اعتبارات و رئیس اداره کل وصول مطالبات و اجراء به استان کردستان سفر کرده بود روز چهارشنبه ۲۶ تیرماه درجمع کارکنان این بانک اظهار داشت: با توجه به شرایط بسیار حساس مسائل بانکی در سال جاری، لازم است همکاران در سالی که به نام «رونق تولید» مزین شده است با اراده‌ای مضاعف برای دستیابی به اهداف و برنامه‌های بانک و حمایت از کشاورزان، کارآفرینان و تولیدکنندگان بخش تلاش کنند و برای رسیدن به این هدف، تجهیز منابع باید اولویت نخست بانک باشد.

وی در باره تجهیز منابع و مدیریت صحیح آن یاد آور شد: از جمله اقدامات اساسی که در دستور کار قرار دارد، شامل فروش اموال مازاد و تملیکی، وصول مطالبات و توسعه خدمات نوین بانکی به منظور جذب و رضایت مشتریان است که بایستی بیش از گذشته در دستور کار روزانه همکاران باشد.

عضو هیأت مدیره بانک کشاورزی افزود: بانک کشاورزی با استقرار بانکداری شرکتی برای مشتریانی که منافع متقابل برای خود و بانک ایجاد می‌کنند امکانات ویژه فراهم کرده و خدمات متمایزی برای این دسته از مشتریان در نظر گرفته است.

وی با اشاره به روند توسعه خدمات بانکداری الکترونیکی در بانک کشاورزی اظهار داشت: این بستر توانسته است با سبک سازی فعالیت‌های عملیاتی و نیز ارائه خدمات بانکی به مشتریان حتی بعد از ساعات کاری شعب، رضایتمندی آنان را بیش از پیش جلب کند.

فنودی گفت: کشاورزان و تولید کنندگان بخش کشاورزی یکی ازمهم‌ترین ارکان تحقق اقتصاد مقاومتی در کشور هستند و بانک کشاورزی پایگاهی برای رونق و گردش متناسب اعتبار است. لذا حمایت از آنان سهم موثری در رونق اقتصادی و ایجاد اشتغال پایدار دارد.

وی افزود: بانک کشاورزی درپرداخت تسهیلات رونق تولید درسال ۱۳۹۷ با رقمی معادل ۴۸۰ هزار میلیارد ریال بسیار موفق عمل کرده است و می‌توان امیدوار بود با سرمایه گذاری در بخش‌های زودبازده و صادرات محور، میزان اشتغال را درحد قابل قبولی افزایش و وابستگی کشور به بازارهای خارجی را کاهش داد.

فنودی تاکید کرد: در سال جاری نیز در ادامه سیاست‌های سال گذشته تمام نیرو و توان خود را برای حمایت از بخش کشاورزی و تولید به کار خواهیم بست.

عضو هیات مدیره بانک کشاورزی تصریح کرد: اولویت پرداخت شامل سرمایه در گردش و طرح‌های نیمه تمام است و پس از آن تأمین مالی طرح‌های توسعه‌ای واحد‌های موجود، لیکن ضرورت دارد طرح‌های جدید تنها در صورتی که دانش بنیان یا دارای ارزش افزوده بالا باشند، پذیرش شوند.

در خبری بخوانید: اخبار اقتصادی دلار و بورس

وی افزود: همچنین بحث اهلیت و صلاحیت متقاضیان، دانش، تجربه و تبحر آنان در ایجاد و توسعه شبکه توزیع و زنجیره تأمین بسیار حائز اهمیت است.

فنودی با اشاره به این که توجه بیشتر به استان‌های کمتر توسعه یافته از جمله رویکردهای اصلی مدیران عالی بانک کشاورزی است اظهار داشت: حمایت همه جانبه از طرح‌های توسعه اشتغال پایدار روستائیان و عشایر مناطق محروم و مرزی کشور، گسترش زنجیره‌های تولید محصولات دارای مزیت در شهرستان‌ها و روستاها و ایجاد اشتغال از راه کشاورزی مبتنی بر قرارداد، تأمین امنیت غذایی و حمایت از حلقه‌های مختلف در زمینه‌های تولید و عرصه گوشت و فرآورده‌های دام، طیور و شیلات، اجرای طرح‌های تجهیز، نوسازی و یکپارچه سازی اراضی کشاورزی، حمایت از طرح‌های تولید گلخانه، مکانیزاسیون کشاورزی و … از جمله اهداف برنامه راهبردی عملیاتی توسعه پایدار اقتصادی در مناطق کمتر توسعه یافته کشور به شمار می‌آیند.

وی خاطر نشان کرد: توجه بیشتر به استان‌های کمتر توسعه یافته برای کم کردن فاصله طبقاتی و فراهم آوردن بستری مناسب برای ایجاد فرصت برابر در تولید و عرضه محصولات کشاورزی ازجمله رویکردهای اصلی مدیران عالی بانک کشاورزی است و اعطای مجوزهای خاص به استان‌های مذکور در پرداخت تسهیلات بخش کشاورزی و زیر بخش‌های مرتبط با آن درخصوص نسبت منابع و مصارف، اقدامی مهم در این زمینه است.

فنودی در بخش دیگری از سخنان خود درباره حمایت همه جانبه بانک کشاورزی از سیل زدگان و جبران خسارت مناطق آسیب دیده از سیل اخیر اظهار داشت: در راستای اولویت کاری امسال بانک کشاورزی در جهت جبران خسارات سیل سال جاری، براساس تفاهم نامه منعقده میان سازمان برنامه وبودجه کشور و بانک، با هدف تأمین اعتبار برای بازسازی و نوسازی مناطق آسیب دیده مبلغ ۲۰۰۰ میلیارد ریال تسهیلات، از محل منابع داخلی بانک کشاورزی برای این منظور اختصاص داده شده است، این در حالی است که برنامه پرداخت ۹۰۰۰ میلیارد ریال تسهیلات قرض الحسنه نیز برای استان‌های مشمول در دستور کار بانک قرار دارد. همچنین امهال بدهی کشاورزان در قالب مصوبات مجلس شورای اسلامی من جمله بند «خ» تبصره ۳۳ و بند «ل» تبصره ۱۶، استفاده از ابزار بیمه کشاورزی و نیز بسته حمایتی خاص برای سایر کشاورزان غیر مشمول از دیگر حمایت‌های خسارت دیدگان در این راستا بوده است.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فیلم/ علت برکناری یکه زارع از ایران خودرو

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
علی ربیعی سخنگوی دولت ایران امروز دوشنبه، ۲۸ مرداد، گفت هاشم یکه زارع، مدیرعامل ایران خودرو به دلیل «افزایش قیمت» محصولاتش از سمت خود برکنار شده است.

فیلم | تبریک عید غدیر توسط رهبرانقلاب به امام خمینی (ره)

خبرآنلاینخبرآنلاین14 ساعت قبل
در ۱۰۰ کیلومتری شیراز، یکی از تاریخی‌ترین و زیباترین شهرهای استان فارس وجود دارد که سال‌های دور میهمان پادشاهی بوده است که علاقه‌های عجیب و غریب و بلندپروازی‌هایش سرنوشت تاریخ را تغییر داد. اگر از قدمت این شهر بپرسید باید گفت که به دوران هخامنشیان و حمله‌ اسکندر و در نهایت به اواخر دوران اشکانی و ابتدای شکل گیری حکومت ساسانیان خواهد رسید.

انتقاد معاون رئیس‌جمهور از آمارهای «فرار مغزها» / بازگشت ۱۳۰ دانشجوی ایرانی از ۱۰۰ دانشگاه برتر/ قوانین ایران ضامن واردات است+ فیلم

الفالف1 روز قبل
این همان کاری است که از آن با عنوان «شکار مغزها» یاد می‌کنند. ما نیازمند اقتصادی هستیم که از نفت جدا شود و به دنبال این باشد که بر روی نیروی انسانی جوان سرمایه‌گذاری کند. وی ادامه داد: بر این اساس ما تلاش داریم تا سرمایه‌گذاران سنتی را به سمت سرمایه‌گذاری در حوزه‌های نوین دانش‌بنیان هدایت کنیم. زیرا این جوانان ایده‌هایی را ارائه می‌دهند که مردم پشت آنها هستند و ارتباطی با رانت دولتی ندارند. این روش تکثیر نخل از روش کشت بافت است و در ایران تنها یک شرکت به دانش فنی آن دست یافته است.

نوسازی ناوگان موتوری موزعین شبکه پستی

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ براساس تفاهم نامه مشترک میان شرکت پست، بانک قرض الحسنه مهر ایران و شرکت نیرو محرکه مقرر شد ۲ هزار و ۱۵۰ دستگاه موتور در اختیار نامه رسانان پست سراسر کشور قرار گیرد که ۵۰۰ دستگاه مربوط به استان تهران است.

تکذیب هزینه هنگفت طراحی صندوق ۲۰۶

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ مدیر عامل سابق ایران خودرو گفته‌ی سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس مبنی بر پرداخت ۲۵۰ میلیون دلار برای طراحی صندوق پژو ۲۰۶ را تکذیب کرد و گفت: هرگز چنین پولی برای طراحی صندوق پژو ۲۰۶ پرداخت نشده است. آقای منوچهر منطقی با بیان اینکه اعداد مطرح شده در این زمینه غلوآمیز بوده و ناشی از عدم شناخت وی به ابعاد کار است، افزود: وقتی شما می‌خواهید یک خودرو مثل پژو ۲۰۶ را صندوق دار کنید به این معنی است که شما به جای دو محفظه یک محفظه دیگر نیز به خودرو اضافه می‌کنید یعنی علاوه بر محفظه موتور و محفظه سرنشین محفظه سومی هم به عنوان صندوق عقب به خودرو اضافه می‌شود و وقتی چنین اتفاقی می‌افتد قاعدتا باید تمام پارامتر‌های خودرو بر این اساس تغییر کند. وی گفت: برای اعمال این تغییرات باید دو اصل را مدنظر قرار دهید اول اینکه خودرویی با قیافه‌ای جذاب و مشتری پسند طراحی کنیم و دوم اینکه این خودرو تست‌های مختلف از جمله تست تصادف را تحمل کند. مدیر عامل سابق ایران خودور افزود: به همین منظور وقتی محفظه سومی به خودرو اضافه می‌شود تمامی سیستم‌های خودرو شامل سیستم ترمز، تعلیق و سیستم‌های پایداری یا باید مجددا طراحی شود و یا ارتقاء یابد. آقای منطقی با بیان اینکه بعد از طراحی، خودروی شما باید آزمایش‌های مختلف را بگذراند، گفت: به همین منظور شما باید ۱۲ نمونه بسازید که آزمون‌های فنی متعدد را انجام دهد و از آنجا که پژو ۲۰۶ صندوق دار برای صادرات به اروپا طراحی شده بود باید ۲۶ آزمون مختلف را می‌گذراند تا استاندارد سه ستاره اروپا را دریافت کند. وی با بیان اینکه برخی از این آزمون‌ها در داخل کشور و برخی دیگر در خارج انجام شد، افزود: پس از گرفتن استاندارد‌های لازم تازه باید کار ساخت تجهیزات جدید خودرو و همچنین طراحی قالب‌ها و در نهایت طراحی خط تولید و راه اندازی آن را انجام می‌دادیم که سرجمع هزینه تمامی این کار‌ها با محاسبات ما آن زمان ۱۴۷ میلیون دلار و با نرخ تبدیل آن زمان ۱۴۷ میلیارد تومان می‌شد. مدیرعامل سابق ایران خودرو در توضیح جزئیات بیشتر این هزینه‌ها گفت: ۱۲ میلیون دلار برای طراحی این خودرو، ۸ میلیون دلار برای آزمون‌ها، ۴۰ میلیون دلار برای طراحی خطوط تولید و ۸۳ میلیون دلار نیز برای راه اندازی و تولید محصول هزینه شد مضاف بر اینکه در این پروژه ۸۰۰ هزار نفر ساعت فعالیت کردند. آقای منطقی با بیان اینکه هزینه ۱۴۷ میلیارد تومانی برای طراحی، ساخت نمونه، آزمون‌ها و دریافت استانداردها، ساخت تجهیزات و راه اندازی خط تولید بوده افزود: بنابر این، این گفته که بگویند ۲۵۰ میلیون دلار فقط برای طراحی هزینه شده است کاملا اشتباه است. وی در خصوص منطقی بودن این هزینه نسبت به استاندارد‌های جهانی هم گفت: اگر بخواهیم مقایسه کنیم بعد از برجام شرکت رنو خواست یک خط تولید در ایران راه اندازی کند که هزینه راه اندازی آن خط ۸۵۰ میلیون دلار بود یا تصمیم گرفته شد خودروی سیمبل را در ایران مونتاژ کنند، اما چون این خودرو قدیمی بود قرار شد تغییراتی در آن ایجاد کنند که هزینه طراحی این تغییرات ۴۸ میلیون دلار بوده است بنابر این رقمی که آن زمان برای طراحی و راه اندازی خط تولید پژو ۲۰۶ صندوق دار پرداخت شده ۵۰ تا ۶۰ درصد میانگین جهانی است. سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس روز گذشته گفته بود: طبق اسناد موجود بابت طراحی صندوق پژو ۲۰۶، ۲۵۰ میلیون دلار هزینه شده که با ارز امروز قیمت آن به ۳ هزار میلیارد تومان می‌رسد. این در حالی است که با این میزان پول می‌شد یک خط کامل تولید خودروی جدید را طراحی کرد.
ایلناایلنا16 ساعت قبل
مدیر عامل انجمن حمایت از بیماران تالاسمی ایران با اشاره به معطلی سه ماهه بیماران تالاسمی برای دریافت دارو از تعلل در پوشش بیمه‌ای داروهای حیاتی این بیماران انتقاد کرد. یونس عرب (مدیر عامل انجمن حمایت از بیماران تالاسمی) در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، در ارتباط با مشکلات بیماران تالاسمی در کشور گفت: مشکل اصلی ما با بیمه‌ها است، چرا که سازمان‌های بیمه‌‌گر دخالت خودمختار در برخی حوزه‌های داروئی بیماران تالاسمی دارند. معطلی سه ماهه بیماران تالاسمی برای دریافت دارووی گفت: این بیماران حدود هفتصد تا هشتصد نفر بیشتر نیستند و الان سه ماه است که معطل دریافت دارو هستند. مدیر عامل انجمن تالاسمی ایران تصریح کرد: ما در ارتباط با دو قلم داروی بیماران تالاسمی گلایه مندیم. مابقی یعنی حدود ۵۵ درصد آنها تحت پوشش بیمه سلامت هستند و ۵ درصد هم تحت پوشش بیمه‌ نیروهای مسلح و سایر بیمه‌ها قرار دارند.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

اخبار روز بازار مسکن - سه‌شنبه 29 مردادماه

خبری10 ساعت قبل

ادامه واکنش‌ها به مشاجره آیت‌الله یزدی و آملی لاریجانی

خبری12 ساعت قبل

افتتاح ایستگاه‌های تازه در متروی تهران

خبری1 روز قبل

ارائه خدمات به کشاورزان و روستائیان از طریق اپلیکیشن

تابناکچند ثانیه قبل

پلی‌اف لیگ قهرمانان اروپا/برتری بروژ در حضور رضایی/توقف آژاکس ۱۰ نفره در قبرس

فارس18 دقیقه قبل

سعیدی: در حد توانمان به فوتبال کمک می‌کنیم/برخی صحبت‌ها درباره کمک مالی کم‌لطفی است

فارس19 دقیقه قبل

واقعه بزرگ غدیر خم در شهرستان آستارا بازخوانی شد

مهر22 دقیقه قبل

سکوت وزیر اقتصاد درباره بازداشت پوری حسینی

مشرق‌نیوز23 دقیقه قبل

ده روسی: تنها اینیستا را بهتر از ریکلمه دیده‌ام؛ او کامل‌ترین هافبک تاریخ فوتبال است

طرفداری23 دقیقه قبل

گاتزتا: دارمیان به دنبال جدایی از منچستر یونایتد؛ یوونتوس، فیورنتینا و اینتر تیم‌های علاقمند به مدافع ایتالیایی

طرفداری24 دقیقه قبل