کشورهای توسعه یافته برای تولید و مدیریت برق چه می‌کنند؟
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. خبرآنلاین
  4. اجتماعی
کشورهای توسعه یافته برای تولید و مدیریت برق چه می‌کنند؟

کشورهای توسعه یافته برای تولید و مدیریت برق چه می‌کنند؟

خبرآنلاینخبرگزاری خبرآنلاین |
در جهان امروز با افزایش جمعیت و افزایش مصرف برق دولتمردان دو راهکار در پیش روی دارند یا باید از فناوری های نوین برای تولید برق بیشتر استفاده کنند و یا همان مقدار برقی که در اختیار دارند را مدیریت کنند.

به گزارش خبرآنلاین، برای بهبود وضعیت نیروگاه‌های برقی دولتمردان، دانشمندان و برنامه ریزان اقتصادی دست به دست هم دادند و از فناوری‌های نوین و برنامه ریزی‌های دقیق برای مدیریت منابع برقی و تولید برق بیشتر استفاده کرده‌اند.

در این گزارش می‌خواهیم به معرفی آخرین دستاورد دانشمندان در بهبود فناوری تولید برق و آخرین نظریه‌های اقتصاددانان برای مدیریت منابع برقی بپردازیم.

نصب توربین‌های بادی در دریا

کشورهای توسعه یافته برای تولید و مدیریت برق چه می‌کنند؟ - 4

توربین‌های بادی که با استفاده از نیروی جنبشی که از حرکت پره هایشان تولید می‌شود نیروی الکتریسیتی تولید می‌کنند اولین بار در آسیاب‌های بادی مورد استفاده قرار گرفتند و در سال ۲۰۰۶ نیروی برق تولید شده از این توربین‌ها برای اولین بار بیشتر از سوخت‌های فصیلی بوده است.

اما در حال حاضر کشورهایی برای تولید بیشتر برق می‌خواهند از توربین‌های بادی استفاده کنند که در دریا قرار می‌گیرند و در دریای شمال نصب خواهند شد.

این برنامه هنوز در مرحله آزمایشی قرار دارد و در صورتی که تا اواخر امسال مراحل آزمایشی آن با موفقیت سپری شود در سال آینده در متراژ وسیع اجرا خواهد شد.

ژاپن بیشترین پتانسیل را برای استفاده از این فناوری خواهد داشت

کشورهای توسعه یافته برای تولید و مدیریت برق چه می‌کنند؟ - 9

ژاپن هفتمین کشور با بیشترین طول در امتداد سواحل است در واقع طول سواحل ژاپن ۲۹.۷۵۱ کیلومتر است در حال حاضر این فناوری در بریتانیا و کشورهای اروپایی با موفقیت در حال استفاده است و دولتمردان انگلیس به دنبال صادرات این فناوری به ژاپن هستند.

سازمان مدیریت انرژی

کشورهای توسعه یافته برای تولید و مدیریت برق چه می‌کنند؟ - 12

کربن تراست یک سازمان مدیریت انرژی است که در بریتانیا فعالیت می‌کند.

این سازمان فعالیت هر واحد تولیدی یا سازمان غیر تولیدی را بررسی می‌کند و با ارائه راهکارهایی مصرف انرژی آنها را به حداقل کاهش می‌دهد و تاثیری که همین یک سازمان یا شرکت در تغییرات آب و هوایی می‌گذارد را به کارکنان آن گوشزد می‌کند تا افراد آگاه و مطلع شوند و نسبت به اتفاق هایی که قرار است روی دهد مسئولیت پذیر باشند.

در خبری بخوانید: اخبار کوتاه اجتماعی در ایران و جهان | اخبار اقتصادی دلار و بورس

کربن تراست چیست؟

یک شرکت مأموریتی است که به دولتها، سازمانها و شرکت‌ها کمک می‌کند تا میزان انتشار کربن خود را کاهش داده و منابع کارآمدتری را به کار گیرند. مأموریت اعلام شده این است که سرعت حرکت به اقتصاد پایدار و کم کربن را تسریع کند.

این سازمان هر ساله چندین رقابت علمی برگزار می‌کند و به برنده آنها یک میلیون دلار جایزه می‌دهد به عنوان مثال در سال ۲۰۱۸ مسابقه‌ای شکل گرفت برای ساخت سقف هایی که با کم‌ترین هزینه ساخته شوند و سبک باشند و بتوانند بیشترین مقدار برق را تولید کنند و به دانشمندان تا سال ۲۰۲۱ برای ساخت این سقف‌ها محلت داده شد.

استفاده از محصولات قابل بازیافت

کشورهای توسعه یافته برای تولید و مدیریت برق چه می‌کنند؟ - 20

بازیافت یک محصول از تولید دوباره آن هزینه و انرژی کم‌تری مصرف می‌کند و بر همین اساس کربن تراست کمپینی را راه انداخته است به نام اینکه "به لیبل محصول نگاه کنیم". این کمپین به این شکل است که اعضاء آن فقط از محصولاتی استفاده کنند که لیبل قابل بازیافت را داشته باشد تا در مصرف بیشتر برق برای تولید دوباره آن محصول جلوگیری کنند.

تا کنون ۹۰۰۰ نفر نه تنها در انگلیس که از سراسر جهان به این کمپین پیوسته‌اند.

خواندن خبر در سایت منبع

موضوع‌های مشابه

در ادامه بخوانید

فارسفارس6 ساعت قبل
یک فعال حقوق حیوانات با ارجاع مسؤولان شهری به دستورالعمل کنترل جمعیت سگ‌های ولگرد اظهار داشت: ‌ در بسیاری از کشورها حیوانات یوتانایز نمی‌شوند، بلکه درمان، عقیم سازی و واگذار می‌شوند. و از پرویز پرستوئی به‌خاطر انتشار فیلم شکایت می‌کند. ظاهرا آقایان نه از «دستورالعمل کنترل جمعیت سگ‌های ولگرد» ابلاغیه سال ۱۳۸۷ وزارت کشور سازمان همیاری شهرداری‌ها اطلاع دقیق دارند، و نه از روش‌های رایج در سایر کشورها. مسؤولان شهری باید بدانند این‌گونه پاسخگویی و توجیهات نه تنها افکار عمومی را متقاعد نمی‌کند بلکه قرار دادن مردم در برابر عمل انجام شده است. افکار عمومی خواستار علاج واقعه قبل از وقوع است نه نوشداروی پس از مرگ‌ ….!
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 روز قبل
همزمان با افزایش تنش میان آمریکا و تهران «بیل» و «هیلاری کلینتون» رییس‌جمهوری و وزیر خارجه سابق امریکا در مهمانی‌ای که در همپتون توسط میلیاردر ایرانی ترتیب داده شده بود، شرکت کردند. به گزارش آفتاب‌نیوز؛ روزنامه بریتانیایی «دیلی میل» در این باره می‌نویسد: «بیل» و «هیلاری کلینتون» در مهمانی آخر هفته در خانه «جوزف معینیان» سرمایه‌گذار ایرانی در حوزه املاک و مستغلات شرکت کردند. حضور آنان در این مهمانی در حالی صورت گرفته که تنش میان ایران و امریکا در هفته‌های اخیر افزایش یافته است". شرکت «معینیان گروپ» در سال ۱۹۸۲ میلادی در امریکا تاسیس شد و در حوزه املاک فعالیت کرد؛ فعالیتی که تا به امروز ادامه دارد. در عکس‌هایی که یکی از شرکت‌کنندگان در این مهمانی از هیلاری کلینتون منتشر کرده از او به عنوان «رییس‌جمهوری مردم» یاد کرده است".
خبر فوریخبر فوری23 ساعت قبل
یک مادر آزارگر که پسر سالمش را به ۱۳ عمل جراحی بیفایده کشانده بود به علت آزار فرزندش و سوءاستفاده از پزشکی متهم به دو دهه زندان شد. این مادر تگزاسی فرزند سالم خود را مجبور به تحمل تمهیدات پزشکی غیر ضروری کرد، آن هم در شرایطی که این اقدامات الزامی به نظر نمی‌رسیدند. این زن در نهایت فرزندش را به سیزده عمل جراحی غیر ضروری واداشت. در این مدت مادر این پسر فرزندش را به بیش از ۳۲۰ بیمارستان و مرکز پزشکی برد. حال عمومی کریستوفر اکنون کمی بهتر است و مادرش نیز با حکم بیست سال زندان رو به روست.

فیلم | فینال عصر جدید با طعم ماه عسل!

خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
در ۱۰۰ کیلومتری شیراز، یکی از تاریخی‌ترین و زیباترین شهرهای استان فارس وجود دارد که سال‌های دور میهمان پادشاهی بوده است که علاقه‌های عجیب و غریب و بلندپروازی‌هایش سرنوشت تاریخ را تغییر داد. اگر از قدمت این شهر بپرسید باید گفت که به دوران هخامنشیان و حمله‌ اسکندر و در نهایت به اواخر دوران اشکانی و ابتدای شکل گیری حکومت ساسانیان خواهد رسید.

فیلم | تبریک عید غدیر توسط رهبرانقلاب به امام خمینی (ره)

خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
در ۱۰۰ کیلومتری شیراز، یکی از تاریخی‌ترین و زیباترین شهرهای استان فارس وجود دارد که سال‌های دور میهمان پادشاهی بوده است که علاقه‌های عجیب و غریب و بلندپروازی‌هایش سرنوشت تاریخ را تغییر داد. اگر از قدمت این شهر بپرسید باید گفت که به دوران هخامنشیان و حمله‌ اسکندر و در نهایت به اواخر دوران اشکانی و ابتدای شکل گیری حکومت ساسانیان خواهد رسید.

نظرها

اخبار بیشتر