نرم گاز رسانی به روستاهای لرستان بالاتر از میانگین کشوری است
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر
نرم گاز رسانی به روستاهای لرستان بالاتر از میانگین کشوری است

نرم گاز رسانی به روستاهای لرستان بالاتر از میانگین کشوری است

مهرخبرگزاری مهر |
خرم‌آباد- مدیرعامل شرکت گاز لرستان، گفت: نرم گاز رسانی به روستاهای لرستان بالاتر از میانگین کشوری است.

به گزارش خبرگزاری مهر، غلامرضا لطفعلیان در سخنانی با اشاره به اینکه ۹۹٫۸ درصد جمعیت شهری لرستان از نعمت گاز بهره مند هستند، اظهار داشت: اگر کار گاز رسانی به شهر «شول آباد» به عنوان آخرین شهر استان به اتمام برسد ۱۰۰ درصد جمعیت شهری لرستان از نعمت گاز بهره مند خواهند شد.

وی با بیان اینکه نرم گاز رسانی به روستاها در کشور ۷۵ درصد است، عنوان کرد: این در حالیست که این عدد در لرستان ۸۷٫۱ درصد است و اگر گاز رسانی به ۴۶۰ روستای دیگر استان به اتمام برسد نرم گاز رسانی روستایی در لرستان به ۹۵ درصد خواهد رسید.

مدیرعامل شرکت گاز لرستان با تاکید بر اینکه عمده روستاهایی که در استان گاز رسانی نشده اند در مناطق صعبالعبور قرار دارند و جمعیت آنها کم است و هزینه گازرسانی به آنها نیز بالا است، تصریح کرد: با گاز رسانی به این تعداد روستا، تعداد روستاهای بهره مند از نعمت گاز لرستان به دو هزار و ۱۰۰ مورد افزایش پیدا خواهد کرد. ‌

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

سیل، ونیز را فلج کرد + تصاویر

3+
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین13 ساعت قبل
مهرمهر18 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، منصور عرب صبح چهارشنبه در آئین گشایش نخستین همایش پدافند غیرعامل شیمیایی کشور به میزبانی دانشگاه صنعتی شاهرود، بابیان اینکه در این همایش ۹ سخنران مطرح حوزه شیمی و مقوله دفاعی سخنرانی خواهند کرد، ابراز داشت: در کنار این سخنرانی‌ها، کارگاه‌های آموزشی پدافند غیرعامل در این دانشگاه برگزارشده است. وی بابیان اینکه نخستین همایش پدافند غیرعامل شیمیایی کشور در حالی به میزبانی شاهرود برگزار می‌شود که ۴۲ مقاله در ۱۲ محور برای این همایش ارسال‌شده است، تأکید کرد: ۲۹ مقاله درمجموع برای ارائه در این همایش به‌صورت پوستر و سخنرانی انتخاب شدند. دبیر همایش تخصصی پدافند غیرعامل شیمیایی شاهرود، بیان کرد: ازآنجاکه ایران ازلحاظ مهندسی شیمی و صنایع شیمیایی پیشرفت فراوانی را در سال‌های اخیر داشته، می‌توان موضوع صنایع شیمیایی را یکی از راهبردی‌ترین بخش‌های ایران اسلامی دانست که باید موردتوجه بیشتر قرار گیرد ازاین‌جهت، همایش پدافند غیرعامل شیمیایی قصد دارد تا با اشتراک گذاشتن دانش و پژوهش در این حوزه، گام کوچکی برای توسعه همه‌جانبه پدافند غیرعامل کشور بردارد. وی افزود: با توجه به تهدیداتی که ایران اسلامی را در منطقه و جهان تهدید می‌کنند پدافند غیرعامل باید موردتوجه ویژه‌ای قرار گیرد و از سوی دیگر تأمین امنیت در مرزها، خاک کشور، تأسیسات حیاتی و … دارای اهمیتی بسزا است که باید این مهم در بستر پدافند غیرعامل شیمیایی نیز مدنظر باشد. به گزارش خبرنگار مهر، همایش تخصص پدافند غیرعامل شیمیایی برای نخستین بار در دانشگاه صنعتی شاهرود طی دو روز آغاز به کارکرده است.

حمله راکتی جهاد اسلامی به اسرائیل

تابناکتابناک1 روز قبل
یک فرمانده بلندپایه گروه فلسطینی جهاد اسلامی، روز سه‌شنبه ۱۲ نوامبر در حمله ارتش اسرائیل به نوار غزه توسط اسرائیل ترور شد. مقامات رژیم صهیونیستی، بهاء ابوالعطا را «مسئول صدها حمله علیه مردم اسرائیل» خوانده و ترور او را نتیجه عملیات مشترک بین ارتش و نیروی شاباک اسرائیل عنوان کرده‌اند. شبه‌نظامیان فلسطینی وابسته به شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی در پاسخ به این حمله شماری از شهرهای اسرائیل از جمله تل‌آویو را هدف حملات راکتی خود قرار دادند. تصاویر ثبت شده از برخورد یکی از این راکت‌ها را می‌بینید.
افکارنیوزافکارنیوز1 روز قبل
افکارنیوز، به گزارشدانشمندان می‌گویند بعضی از مواد شوینده خانگی، ضد عفونی‌کننده‌ها و حشره کش‌ها از جمله عواملی است که می‌تواند به شکل گیری سرطان تهاجمی سینه در زنان منجر شود. اخبار اجتماعی- یافته‌های پژوهشگران نشان می‌دهد قرار گرفتن در معرض مواد شیمیایی موجود در برخی مواد شوینده خانگی، ضد عفونی کننده‌ها و حشره کش‌ها خطر شکل گیری سرطان سینه را در زنان افزایش می‌دهد. نکته مهم این است که سرطان سینه‌ای که بدین علت ایجاد می‌شود، بدخیم بوده و درمان آن نیز مشکل است. پژوهشگران انگلیسی می‌گویند این نوع مواد شیمیایی عامل شکل گیری ۱۰ تا ۲۰ درصد از کل موارد سرطان سینه در این کشور محسوب می‌شود. البته برای درمان موثرتر این نوع سرطان سینه هنوز باید روش‌های درمانی موثرتری ابداع شود.

آزادی کاخ شورا و تچر از زندان آهنین/ ایتالیایی‌ها هزینه‌ها را پرداخت کردند/ مرمتگران به دنبال درمانی برای گلسنگ‌های تخت جمشید هستند

ایلناایلنا21 ساعت قبل
با اتمام فعالیت فصل دوم مرمتگران بدون مرز در تخت جمشید، داربست‌های کاخ شورا باز شد. حمید فدایی (مدیر پایگاه جهانی تخت جمشید) با اعلام این خبر گفت: بخشی از مرمت‌ در کاخ شورا و کاخ تچر در نخستین فصل فعالیت مرمتگران بدون مرز انجام و دومین فصل این مرمت‌ها طی چند روز گذشته به پایان رسید. ضمن آنکه هزینه‌های لازم برای این فصل از مرمت، مواد، تجهیزات مورد نیاز و … توسط گروه ایتالیایی پرداخت شد و آنچه باقی ماند برای سایر فصل‌های مرمت تخت جمشید مورد استفاده قرار خواهد گرفت. او خاطرنشان کرد: گلسنگ‌ها بخشی‌ از آسیب‌های بیولوژیکی هستند که در تخت جمشید وجود دارد. تاکنون مطالعات زیادی درخصوص گلسنگ‌های تخت جمشید انجام و انواع آن شناسایی شده است.
ایلناایلنا10 ساعت قبل
براساس جمع بندی دبیرخانه شورای اطلاع رسانی دولت، مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت صمت در شاخص‌های حضور در برنامه‌های صداوسیما و گفتگو با رسانه‌های جمعی به‌عنوان یکی از دستگاه‌های فعال شناخته شد و مورد تشکر و قدردانی علی ربیعی، سخنگو و رییس شورای اطلاع رسانی دولت قرار گرفت. به گزارش ایلنا به نقل از شاتا، این ارزیابی پیرو ابلاغ سیاست‌ها، ملاحظات و برنامه‌های رسانه‌ای و تبلیغی دولت بوده است و این تقدیر به صورت مکتوب از سوی علی ربیعی به رضا رحمانی «وزیر صنعت، معدن و تجارت» ارسال شد. در بخشی از این تقدیر آمده است: امید است اهتمام جدی در اجرای سیاستها و برنامه‌های رسانه‌ای و تبلیغی دولت و حضور گسترده مدیران ارشد آن دستگاه در عرصه رسانه‌ای کشور منجر به انعکاس شایسته تلاش‌ها، اقدامات و خدمات صورت گرفته و همچنین امیدآفرینی و اعتمادبخشی به مردم شود.

نظرها

اخبار بیشتر