سرنوشت فرزندان‌مان با ۳۰۰ سؤال تست تعیین می‌شود!
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. افکارنیوز
  4. فرهنگ
سرنوشت فرزندان‌مان با ۳۰۰ سؤال تست تعیین می‌شود!

سرنوشت فرزندان‌مان با ۳۰۰ سؤال تست تعیین می‌شود!

افکارنیوزخبرگزاری افکارنیوز |
سرپرست وزارت آموزش و پرورش با انتقاد از اینکه سرنوشت فرزندان‌مان با 300 سؤال تست تعیین می‌شود، گفت: تعلیم و تربیت تک ساحتی جلوی نشاط جمعی را می‌گیرد.

به گزارش افکارنیوز،

سید جواد حسینی سرپرست وزارت آموزش و پرورش در دوره آموزشی- توجیهی طرح ملی نماد (نظام مراقبت اجتماعی دانش‌آموزان) که در اردوگاه شهید باهنر تهران برگزار شد، اظهار کرد: طرح نماد، طرحی است که در چند کلمه به دنبال آن است که کنترل و کاهش آسیب‌ها و رفتارهای پرخطر و توانمندسازی با رویکرد درونی در مقابل آسیب‌های اجتماعی را داشته باشد؛ این پیشگیری از نوع رشد مدار بوده و بسیار میمون و مبارک است.

اخبار اجتماعی_ وی ادامه داد: به عنوان یک معلم وقتی مواجهه جمهوری اسلامی را با آسیب‌های اجتماعی بررسی می‌کنیم با سه نوع برخورد مواجه می‌شویم؛ در دهه اول مواجهه اخلاق محوری و آخرت گرایانه بود؛ وقتی با آسیب‌ها و مسائلی از این دست مواجه می‌شدیم، با نگاه اخلاق گرایانه بسیاری از مسائل آسیب‌زا، غیر ارزشی تلقی می‌شد.

حسینی اضافه کرد: آن دوره مثلا سرمایه‌داری و رفاه، ضد ارزش تلقی می‌شد؛ با همین نگاه مربیان امور تربیتی انتخاب شدند که اخلاق را به دانش‌آموزان نشان دهند و به‌حق که مربیان تربیتی از عهده آن بر آمدند؛ امر به معروف، تذکر و نگاه فرهنگی با نگاه اخلاق مدارانه و ثواب آخرت، آسیب‌ها را کنترل می‌کرد.

وی افزود: پس از یک دهه دیدیم به شاخص مورد نظر نرسیدیم و در دهه دوم نگاه به این مسائل به کنترل‌های بیرونی تغییر یافت؛ نگاه کنترل بیرونی، پلیس است؛ نگاه خیرخواهانه بود یعنی حراست‌ها، گزینش‌ها و مراقبت‌های بیرونی افزایش یابند تا جامعه مصون شود.

سرپرست وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: پس از یک دهه، مشاهده شد که این نگاه هم ما را به شاخص مد نظر نرساند؛ در دهه سوم، نگاه علمی و اجتماعی در کنترل مسائل اجتماعی حادث شد.

وی با بیان اینکه جوهره اصلی سند تحول بنیادین، تعادل‌های هویتی است، گفت: اگر جنس موضوعی اجتماعی است باید با دید اجتماعی به آن بپردازیم و الا موفق نخواهیم بود یا با رویکرد امنیتی نمی‌توان به مسأله اجتماعی پرداخت؛ رویکرد ساختاری می‌گوید وقتی سیل آمد کاری کنیم که آسیب کم‌تری برساند اما در حال کم‌انگاری دستاوردهای جامعه هستیم. در سیل ۱۲ سد داشتیم که ۱۰ سد پس از انقلاب ساخته شده بود و بسیاری از آبها را نگه داشت ولی هیچ توجهی به آن نشد.

در خبری بخوانید: اخبار فرهنگی هنری جهان

حسینی با بیان اینکه رویکرد نماد یک رویکرد پیشگیرانه رشد مدار است، اظهار کرد: مدرسه، جعبه سیاه جامعه است؛ هر چه در امروز جامعه می‌گذرد از دیروز مدارس ماست و هرچه فردا خواهد شد از امروز مدارس است و حد هیچ جامعه‌ای از حد معلمانش بالاتر نخواهد رفت.

وی ادامه داد: امروز آسیب‌های اجتماعی مسأله مهمی است که کل نظام و مراکز تصمیم‌گیر باید پای آن بایستند و مدرسه جایی است که باید به آن بپردازد.

سرپرست وزارت آموزش و پرورش گفت: نتایج غربالگری روی ۳ میلیون دانش‌آموز نشان می‌دهد که از نظر امید و نشاط، یک سوم دانش‌آموزان دارای مشکل هستند و اگر دقیق‌تر کار کنیم این رقم بالاتر خواهد رفت؛ از حلقه‌های مفقوده جامعه امروز، نشاط جمعی است که از دو آسیب افراط و تفریط رنج می‌برد.

وی با بیان اینکه از کارهای پرورشی تقویت هیأت مذهبی و قرآنی است، افزود: در بروز هیجانات شادمانه مشکل داریم یا به شکلی که می‌خواهیم بروز دهیم برای جوانان جذاب نیست و در نتیجه جوانان به شکل ساختار شکنانه و زیر زمینی آن را بروز می‌دهند و آسیب‌زاست.

حسینی با بیان اینکه بیش از ۳۰ هزار پایگاه اوقات فراغت با رویکرد هنری، تربیت بدنی و آموزشی فعالیت می‌کنند، اظهار کرد: ۱۲ هزار و ۹۰۰ ساعت آموزش، تست و آزمون تا آزمون کبیر که کنکور است برای دانش‌آموز برگزار می‌شود و تمام سرنوشت فرزندان‌مان با ۳۰۰ سؤال تست سنجیده می‌شود.

وی تصریح کرد: همه خلاقیت‌ها، آزمون‌زده، تست‌زده، کنکورزده، نمره‌مدار و غیرخلاق است که جلوی اینها باید گرفته شود یعنی تحول بنیادین اینهاست که باید اتفاق بیفتد.

سرپرست وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه تعلیم و تربیت تک ساحتی جلوی نشاط جمعی را می‌گیرد، گفت: باید تحولات را مبتنی بر سند تحول بنیادین ایجاد کنیم و اینها شدنی است.

وی تأکید کرد: با رویکرد پیشگیرانه باید خانواده‌ها را از حالت پر آشوب و خاموش به خانواده متعادل نزدیک کنیم و رمز ما در آموزش و پرورش «یا علی مدد» است.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

خاطرات یک پورن استار در اصفهان روی پرده رفت + فیلم

ایمناایمنا15 ساعت قبل
به گزارش ایمنا مستند داستانی «ایکسونامی» در ژانر اجتماعی آماده نمایش شده است. در این مستند، یک پورن‌ استار آمریکایی تجربه رسیدن به آزادی‌‌های جنسی در ایالات متحده را روایت می‌کند. محسن آقایی اصفهانی است و تولید این فیلم اولین تجربه او در زمینه مستندسازی نام گرفته است. تولید این مستند ۹۰ دقیقه‌ای که ۲٫۵ سال زمان برده، به صورت مشترک در ایران و آمریکا انجام شده است که روز گذشته (۲۰ آبان ماه) در شهرهای تهران، مشهد و اصفهان، به صورت همزمان رونمایی شد. نمایش این فیلم برای افراد کودکان، نوجوانان، افراد زیر ۱۸ سال، بیماران قلبی و … اکیدا توصیه نمی‌شود

پست جنجالی مهناز افشار بعد از طلاق به محمدرضا گلزار + فیلم و عکس

رکنارکنا1 روز قبل
به گزارش رکنا، محمدرضا گلزار زیر پست آخر مهناز افشار در صفحه شخصی اش در اینستاگرام کامنتی جالب و جنجالی نوشته و با ایمان قلب که همین موضوع باعث شده که کاربران فضای مجازی شروع به شایعه سازی در مورد علاقه گلزار به مهناز افشار کنند. محمدرضا گلزار و مهناز افشار از بازیگران پرکار و محبوب سینمای ایران هستند که بازی‌های مشترک زیادی با هم دارند. مهناز افشار و محمدرضا گلزار در عشق تعطیل نیستمهناز افشار و محمدرضا گلزار در سریال عاشقانهمهناز افشار و محمدرضا گلزار در فیلم زهر عسلبازی محمدرضا گلزار و مهناز افشار در کمابازی محمدرضا گلزار و مهناز افشار در آتش بسعکس مشترک محمدرضا گلزار و مهناز افشار در کلاغ پرپاسخ اینستاگرامی گلزار به منتقدان کنسرتشمحمدرضا گلزار، در پستی اینستاگرامی، پاسخ منتقدان کنسرتش در لس‌آنجلس را داد. آماری عجیب از تعداد بلیتهای فروخته‌شده کنسرت محمدرضا گلزار در مهمترین سالن کنسرت دنیا منتشر شده است. انتقادی که (نکاتی درباره سلیقه مخاطب در آمریکا گفته بود) بنا به گفته بسیاری به دور از شان بود جزئیات ممنوع الکاری مهناز افشار مهناز افشار نمی‌داند در ایران ممنوع‌الفعالیت است یا نه اما می‌گوید با اینکه رسما چیزی در این باره به او اعلام نشده اما از برخی صاحبان فیلم‌ها شنیده که ممنوع‌الفعالیت است.

مکانیک‌هایی با ناخن‌های فرنچ شده | ویدئوی حرف‌های کیانا و نیلوفر را ببینید

همشهریهمشهری2 روز قبل
علی آقا صاحبکار آنهاست؛ صاحبکار کیانا یاراحمدی و نیلوفر فرهمند، شاگردان مکانیکی. اعضای خانواده‌ام نزدیک ۱۵سال است که ماشین‌هایشان را پیش علی آقا می‌آورند و به او اطمینان داشتم. ما هم سعی می‌کردیم در مغازه علی آقا باشیم و جای دیگری نرویم. علی آقا را کیانا به من معرفی کرده بود. از وقتی شما آمده‌اید مشتری‌های علی آقا بیشتر شده یا کمتر؟ کیانا: علی آقا خیلی مشتری دارد.

دردسرهای مرض شیرین

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا وسیما؛ بیماری دیابت در اکثر موارد علامت خاصی ندارد و برای تشخیص آن باید قند خون را اندازه گرفت و بعد از آن آزمایش و چکاپ خون انجام داد.

هفته ترویج علم

صدا و سیماصدا و سیما15 ساعت قبل

شبی با دانشجویان دانشگاه شریف

صدا و سیماصدا و سیما15 ساعت قبل
حجت الاسلام و المسلمین مصطفی رستمی رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در خوابگاه شهید مصطفی احمدی روشن، پای صحبت‌های دانشجویان نشست. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ دانشجویان در این دیدار‌ها از دغدغه‌هایشان گفتند و می‌خواهند پاسخ شان قول پیگیری باشد؛ از دغدغه‌های فرهنگی گرفته تا موضوع‌های سیاسی و اقتصادی که جای آن در دانشگاه‌هاست.

نظرها

اخبار بیشتر