درخشش پرده نشین و چرخ فلک در جشنواره فیلم شهر
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. صدا و سیما
  4. فرهنگ

درخشش پرده نشین و چرخ فلک در جشنواره فیلم شهر

صدا و سیماخبرگزاری صدا و سیما |
پرده نشین به عنوان بهترین سریال هفتمین جشنواره بین المللی فیلم شهر شناخته شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما در آیین گشایش هفتمین جشنواره بین المللی فیلم شهر برگزیدگان برخی از بخش‌های جشنواره معرفی شدند.

در بخش ویژه جشنواره «بی قرار توام» با موضوع سیل مسعود حق دوست برای فیلم «کربلای تو همینجاست» و محمد حاتمی برای فیلم «همسایه سنگ و آب» تقدیر شدند.

لوح تقدیر و جایزه نقدی بخش ویژه تهران به عنوان رتبه دوم به مهدی شاهسواری برای فیلم «خداحافظی» رسید.

تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی به محمد حسنی برای فیلم‌های «ناپیدا» و «اینجا به تمام آزادی ام فکر می‌کنم» اهدا شد.

لوح تقدیر و جایزه نقدی بخش اصلی محله به عنوان رتبه سوم به آرزو باغ شیخی برای فیلم «لازم نیست منتظر بمانیم» رسید.

لوح تقدیر و جایزه نقدی بخش اصلی محله به عنوان رتبه دوم به محیا ساعدی برای فیلم «زنان مریخی، مردان ونوسی» تعلق گرفت.

تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی بخش به عنوان رتبه اول به علی عرفان فرهادی برای «آشپزی در حضور دیگران، ببخشید کودکان» اهدا شد.

در بخش سریال‌های تلویزیونی و نمایش خانگی تندیس بهترین فیلمنامه به علیرضا طالب‌زاده برای فیلمنامه سریال «چرخ و فلک» رسید.

تندیس بهترین بازیگر نقش اول زن سریال‌های تلویزیون به سارا بهرامی برای ایفای نقش در سریال «پرده نشین» اهدا شد.

تندیس بهترین بازیگر نقش اول مرد در بخش سریال‌های تلویزیونی و نمایش خانگی به فرهاد آئیش برای ایفای نقش در سریال «پرده‌نشین» تعلق گرفت.

در خبری بخوانید: جدیدترین اخبار فرهنگی و هنری

تندیس جشنواره و دیپلم افتخار و جایزه نقدی بهترین کارگردانی در بخش سریال‌های تلویزیونی و نمایش خانگی به همایون اسعدیان برای کارگردانی سریال «لحظه گرگ و میش» اهدا شد.

تندیس جشنواره و دیپلم افتخار و جایزه نقدی بهترین سریال در بخش سریال‌های تلویزیونی و نمایش خانگی به سید محمود رضوی برای تهیه‌کنندگی سریال «پرده‌نشین» رسید.

تندیس جشنواره و دیپلم افتخار و جایزه نقدی بهترین اثر با محوریت تهران شناسی و تهران نگاری در بخش سریال‌های تلویزیونی و نمایش خانگی به مجید مولایی برای سریال «چرخ فلک» اهدا شد.

در بخش اقلام تبلیغی تندیس جشنواره و دیپلم افتخار و جایزه نقدی قسمت نامواره به محمد روح الامین برای مجموعه آثارش رسید.

تندیس جشنواره و دیپلم افتخار و جایزه نقدی در بخش پوستر فیلم‌های کوتاه و مستند به علی باقری برای پوستر فیلم «مسافر فوکوشیما» اهدا شد.

تندیس جشنواره و دیپلم افتخار و جایزه نقدی در بخش مسابقه پوستر به طاهر ذاکر برای پوستر فیلم «کوپال» رسید

تندیس جشنواره و دیپلم افتخار و جایزه نقدی در بخش مسابقه عکس به امیرحسین شجاعی برای عکس فیلم «متری شیش‌و‌نیم» اهدا شد.

تندیس جشنواره و دیپلم افتخار و جایزه نقدی در بخش آنونس فیلم به روح الله موحدی برای آنونس فیلم «گرگ‌بازی» تعلق گرفت.

در آیین گشایش هفتمین جشنواره بین المللی فیلم شهر بزرگداشت داریوش اسد زاده و پروانه معصومی برگزار شد.

این جشنواره از ۲۷ تا ۳۱ تیر در پردیس سینمایی ملت میزبان علاقه مندان است.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

صدا و سیماصدا و سیما1 ساعت قبل
وی با اشاره به کتابخانه‌های فاطمه‌ها که در منطقه‌ای محروم با تعداد معدودی کتاب حالا کتابخانه عظیمی ساخته‌اند افزود: اگر امروز ویلدورانت اینجا بود و این موفقیت را می‌دید پاسخ خود را می‌گرفت که فقر علت جهل نیست! و از درون جامعه فقیر و مستمند، مغز‌های متفکری بیرون می‌آید که قافله جهل را در هم می‌پیچد. آیت الله محقق داماد گفت: آنچه موجب جهل است توجه نداشتن است، بازگشت به خویشتن، جهل را از بین می‌برد مجدد در خویش بیندیشید و نگویید این هست و جز این نیست، فکر و مطالعه کنید کتاب بنویسید گاهی یک جزوه یک مقاله، یک جامعه را دگرگون می‌کند. آیت الله محقق داماد با تاکید بر اینکه من یقین ندارم به حقیقت رسیده‌ام، اما یقین دارم که در مسیر پیدا کردن حقیقت هستم افزود: این کار را من نویسنده، شمادانشجو، اساتید و رسانه‌ها وظیفه داریم انجام دهیم و جامعه را به جستجوی حقیقت ببریم. وی گفت: ما در جامعه متحرک و پویایی زندگی می‌کنیم که خون شهیدان آن را ساخته و ما این خون‌ها را گرامی می‌داریم و دستشان را می‌بوسیم و در راه حقیقت قدم به پیش بر می‌داریم.

تولد نوزادان نارس

صدا و سیماصدا و سیما1 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ این مراسم با هدف شناسایی علل و عوامل بروز تولد زودرس ترتیب داده شده است تا نوزدان خاصی که زودتر از ۴۰ هفتگی به دنیا می‌آیند تحت مراقبت‌های ویژه قرار گیرند.
صدا و سیماصدا و سیما2 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، هجدهمین جشنواره کتاب و رسانه با معرفی برگزیدگان تندیس درخت معرفت و تقدیر شوندگان به کار خود پایان داد. در بخش دیداری هجدهمین جشنواره کتاب و رسانه تندیس درخت معرفت به آقای علی رئیسی از صدا و سیمای مرکز اصفهان برای پویانمایی‌ها و خانم محبوبه معافی از صدا و سیمای مرکز کرمان برای گزارش خبری «مردی که غریبه نیست» رسید. همچنین در این مراسم از خانم زهرا شفیعی خبرنگار حوزه کتاب خبرگزاری صدا و سیما در تهران برای گزارش‌های خبری «بحران کاغذ» و «نمایشگاه کتاب» قدردانی شد. از آقای امین طرفی جلالی بعنوان صاحب تندیس درخت معرفت برای برنامه‌های ترکیبی صدا و سیمای مرکز خوزستان تجلیل شد. در بخش گزارش رسانه‌های نوشتاری از آقای سیدمهدی موسوی تبار از روزنامه فرهیختگان و خانم‌ها مهسا کلانکی از خبرگزاری کتاب ایران و زهرا جعفری از روزنامه فرهیختگان و آقای شهاب دارابیان از خبرگزاری کتاب ایران تقدیر شد.
صدا و سیماصدا و سیما3 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صداوسیما به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس؛ جلسه تعامل و همکاری موزه سینما و سینمای دفاع مقدس موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس با حضور عباسی رئیس موزه سینما، علی اصغر جعفری مدیر عامل، نرگس معدنی پور معاون فرهنگی و هنری، امیر محمد خانی معاون موزه داری و امیر مسعود احمدی مدیر روابط عمومی و امور بین الملل موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برگزار شد. در این جلسه مقرر شد، موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس در زمینه به روز رسانی بخش سینمای دفاع مقدس در موزه سینما تعامل و همکاری داشته باشد و در به روز رسانی بخش سینمای دفاع مقدس به موزه سینما کمک کند. همچنین مقرر شد این دو نهاد، در زمینه تولید فرهنگی و تولیدات سینمایی با یکدیگر تعامل و همکاری داشته باشند.

دستان بخشنده

صدا و سیماصدا و سیما2 ساعت قبل

نو نوار شدن تئاتر شهر

صدا و سیماصدا و سیما2 ساعت قبل

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

اخبار قیمت‌های روز بازار - دوشنبه ۲۷ آبان‌ماه

خبری1 روز قبل

صحبت‌های امروز روحانی درباره وضعیت کشور پس از گرانی بنزین

خبری1 روز قبل

مدارس و دانشگاه‌ها در برخی شهرها تعطیل شدند

خبری1 روز قبل

به دلیل اختلال در اینترنت سراسری کشور، پوشش لحظه به لحظه اخبار و فعالیت سرویس‌های دیگر طرفداری مانند نتایج زنده دچار مشکل شده است. همکاران هر لحظه که بتوانند فعالیت‌های معمول خود را از سر خواهند گرفت. البته بخش شبکه اجتماعی طرفداری در دسترس است.

وضعیت عجیب کارلوس کی‌روش در ایران و کلمبیا

روزنو11 دقیقه قبل

انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲/ برتری پرگل اردن در خانه

تسنیم14 دقیقه قبل

احتمال انصراف تیم کشتی اترک خراسان شمالی قوت گرفت؛ کشتی‌گیران اردو را ترک کردند

تسنیم15 دقیقه قبل

دستگیری بسیاری از سرشاخه‌های ناآرامی‌های اخیر تهران

ایسنا15 دقیقه قبل

️راهپیمایی مردم ولایت مدار خرم‌آباد در دفاع از اقتدار و امنیت کشور

ایسنا15 دقیقه قبل

آمریکا آزادی شهروندان خود توسط طالبان را تائید کرد

مهر15 دقیقه قبل