آخرین تحولات میدانی یمن/ دو هزار کشته و زخمی آخرین دستاور ائتلاف در استان ضالع + نقشه میدانی و عکس
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مشرق‌نیوز
  4. بین‌المللی
آخرین تحولات میدانی یمن/ دو هزار کشته و زخمی آخرین دستاور ائتلاف در استان ضالع + نقشه میدانی و عکس

آخرین تحولات میدانی یمن/ دو هزار کشته و زخمی آخرین دستاور ائتلاف در استان ضالع + نقشه میدانی و عکس

مشرق‌نیوزخبرگزاری مشرق‌نیوز |
در ماه های گذشته حدود ۲ هزار تن از نیروهای مزدور ائتلاف غربی - عربی - صهیونیستی در جریان درگیری ها در حومه شهر استراتژیک «قعطبه» کشته و زخمی شدند.

به گزارش مشرق، از مرکز استان ضالع خبر می‌سد، درگیری‌های سنگین میان نیروهای یمنی و عناصر مزدور ائتلاف غربی - عربی -صهیونیستی در بخش مهم و راهبردی «قعطبه» همچنان ادامه دارد.

براساس اطلاعات به دست آمده، شمار زیادی از نیروهای ائتلاف در روزهای اخیر حمله گسترده‌ای را از ۴ محور در حومه غربی شهر «قعطبه» انجام دادند اما با واکنش قاطع و محکم نیروهای یمنی مواجه شدند.

به گفته منابع میدانی، رزمندگان یمنی با وجود حملات سنگین هوایی در منطقه ماندند و پس از درگیری‌های چند ساعته موفق شدند حملات نیروهای ائتلاف را در محور غربی شهر «قعطبه» به طور کامل دفع کنند.

آخرین تحولات میدانی یمن/ دو هزار کشته و زخمی آخرین دستاور ائتلاف در استان ضالع + نقشه میدانی و عکس - 4

اعلام الحربی

شماری زیادی از مزدوران ائتلاف در جریان درگیری‌ها و دفع حملات کشته و زخمی شدند؛ سایر نیروهای ائتلاف پس از متحمل شدن خسارت‌های سنگین از مناطق متواری شدند و عقب نشینی کردند.

به گزارش مشرق، یگان موشکی رزمندگان یمنی همزمان با دفع حملات در محور غربی شهر قعطبه، مواضع نیروهای ائتلاف را با موشک‌های حرارتی هدف قرار دادند و ضربات زیادی به تجهیزات آنان وارد کردند.

یگان توپخانه نیروهای یمنی نیز پس از دریافت اطلاعات دقیق، مواضع و محل تجمع نیروهای ائتلاف غربی - عربی - صهیونیستی را در حومه شهر قعطبه هدف قرار دادند و شماری از آنان را کشته و زخمی کردند.

آخرین تحولات میدانی یمن/ دو هزار کشته و زخمی آخرین دستاور ائتلاف در استان ضالع + نقشه میدانی و عکس - 10

به گفته منابع میدانی، رزمندگان یمنی در مناطق «قوز، قریش، شخب، معزوب عامر، بیت علی زید و العباری» در حومه شمال غرب، غرب و جنوب غرب شهر قعطبه حضور دارند و همین مسئله منجر به اشرافیت کامل بر محور غربی این شهر شده است.

به گزارش مشرق، در حال حاضر، درگیری‌ها میان نیروهای یمنی و نیروهای ائتلاف در مناطق «نقیل شیم، قردح، حمرف، الوعل، حیبل السلامه و جوس الجمال» در حومه غربی شهر قطعبه ادامه دارد.

آخرین تحولات میدانی یمن/ دو هزار کشته و زخمی آخرین دستاور ائتلاف در استان ضالع + نقشه میدانی و عکس - 13

اعلام الحربی

رزمندگان یمنی درصدد هستند مناطق مهم و راهبردی از جمله «نقیل شیم و قردح» را از اشغال خارج کنند تا نیروهای ائتلاف را در محور شمالی شهر قعطبه محاصره و راه کمک رسانی آنان را از سمت منطقه «مریس» مسدود کنند.

با پاکسازی بخش مهم و راهبردی «قعطبه» که قلب استان ضالع به شمار می‌آید، نیروهای مزدور ائتلاف از محور جنوبی در بخش «دمت» محاصره می‌شوند و رزمندگان یمنی به دروازه‌های غربی و جنوبی بخش‌های «الحصین، الشعبی و الضالع» خواهند رسید.

ائتلاف غربی - عربی -صهیونیستی با وجود متحمل شدن ضربات مهلک در تلاش است با ترزیق گسترده نیرو و انتقال تجهیزات نظامی بخش «قعطبه» را همچنان در اشغال داشته باشد و از بازپس گیری این بخش توسط نیروهای یمنی جلوگیری کند.

به گزارش مشرق، در جریان درگیری‌های ماه‌های گذشته در حومه شهر قعطبه حدود ۳۱۵ تن از نیروهای تحت فرمان ائتلاف از جمله ۱۹ فرمانده میدانی به هلاکت رسیدند و هزار و ۶۲۰ تن دیگر زخمی شده‌اند.

آخرین تحولات میدانی یمن/ دو هزار کشته و زخمی آخرین دستاور ائتلاف در استان ضالع + نقشه میدانی و عکس - 21

استان ضالع در جنوب یمن واقع شده و ۹ بخش به نام‌های «الأزارق، جبن، جحاف، الحشاء، الحصین، دمت، الشعیب، الضالع و قعطبة» دارد؛ حدود ۴۵ درصد از استان ضالع شامل مناطق مرکزی و جنوب شرقی و جنوب غربی در اشغال نیروهای ائتلاف است.

بخش‌های «الشعیب، الحصین، الضالع، جحاف» و مناطقی از بخش‌های «دمت و الازارق» از جمله نقاطی به شمار می‌آیند که در اشغال نیروهای ائتلاف هستند؛ نیروهای یمنی نیز ۵۵ درصد از خاک استان ضالع را در کتترل دارند.

مناطق شمالی، شمال شرقی، شمال غربی در استان ضالع در سیطره نیروهای یمنی هستند؛ استان ضالع در جنوب یمن با استان‌های «البیضاء، اب، تعز و لحج» هم مرز است و نقطه اتصال استان عدن و لحج با مناطق شمالی به شمار می‌آید.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

پیدا شدن جانور عجیب الخلقه در ایستگاه متروی متروکه! +فیلم

رکنارکنا1 روز قبل
به گزارش رکنا، پیدا شدن یک موجود عجیب‌الخلقه در زیرزمین یکی از ایستگاه‌های متروی روسیه خبرساز شد. این ویدئو این جانور سفید‌رنگ را درحالی که سر خود را از داخل یک توده بیرون می‌آورد نشان می‌دهد. در این ویدئو این جانور که دارای سری به شکلی عجیب و چشمانی قرمزرنگ است دیده می‌شود. مدیر این کانال پس از انتشار ویدئو مدعی شد که این فیلم کوتاه در یک ایستگاه متروی متروکه در روسیه تهیه شده‌است. او در توضیح این ویدئو نوشت: " ظاهرا محل تهیه این ویدئو روسیه و در یک ایستگاه متروی متروکه بوده است.

بازداشت یکی از تروریست‌های نزدیک به ابوبکر البغدادی

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما به نقل از شبکه تلویزیونی الاخباریه سوریه؛ وزارت دفاع عراق یکی از افراد نزدیک به سرکرده گروه تروریستی داعش را در الانبار بازداشت کرد. وزارت دفاع عراق از بازداشت یکی از تروریست‌های نزدیک به ابوبکر البغدادی سرکرده گروه تروریستی داعش خبر داد و اعلام کرد: سازمان اطلاعات نظامی با اجرای عملیات مهمی توانست یکی از مهم‌ترین تروریست‌ها را در الانبار بازداشت کند. پیش از آزادسازی مناطق عراق از چنگال داعش، این تروریست امیر نظامی این منطقه بود و یکی از افراد نزدیک به ابوبکر البغدادی محسوب می‌شود که در کوچاندن شماری از خانواده‌های عراقی نقش داشت.
مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، «علی شمخانی» دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران در مصاحبه‌ای با شبکه «ان‌بی‌سی نیوز» گفت: ما نمی‌بایست توافق هسته‌ای دوران ریاست جمهوری (باراک) اوباما (برجام) را امضاء می‌کردیم. ادامه دارد …
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 روز قبل
خبرگزاری میزان- یک مقام وزارت خارجه آمریکا از هشدار واشنگتن به یونان در مورد هرگونه اقدام کمکی به ابرنفتکش ایرانی آدریان دریا خبر داد. به گزارش به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری میزان؛ یک مقام آمریکایی از هشدار واشنگتن به یونان در مورد ورود ابرنفتکش ایرانی «آدریان دریا» به ساحل جزیره «کالاماتا» این کشور خبر داد. یک مقام آمریکایی از هشدار واشنگتن به یونان در مورد ورود ابرنفتکش ایرانی «آدریان دریا» به ساحل جزیره «کالاماتا» این کشور خبر داد. وی مدعی شد به یونان هشدار داده که هرگونه کمک به این نفتکش با پیامد‌های قضایی همراه خواهد بود. نفتکش ایرانی آدریان دریا روز گذشته پس از ۴۵ روز توقیف در سواحل جبل الطارق به سمت آب‌های آزاد حرکت کرد.

انفجار انبار مهمات در عراق + فیلم

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران1 روز قبل
به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، حادثه انفجار انبار مهمات عراق در نزدیکی پایگاه هوایی بلد در نود کیلومتری شمال بغداد به سمت شهر سامراء به وقوع پیوست. منابع بسیج مردمی احتمال خرابکاری در این انفجار را رد نمی‌کنند. حادثه امروز چهارمین انفجار انبار مهمات بسیج مردمی عراق طی یک ماه گذشته است؛ و پیش از این انبار‌های مناطق آمرلی، اردوگاه اشرف و پایگاه نظامی الصقر در حومه بغداد منفجر شده بود. برخی کارشناسان غیرمسئول در اراضی اشغالی مدعی شده‌اند این اهداف توسط جنگنده‌ها و پهباد‌های اسرائیلی منهدم شده است. بیشتر بخوانید: عامل انتحاری در کابل عروسی را تبدیل به عزا کردانتهای پیام/حادثه انفجار در عراق + فیلم

فیلم | تبریک عید غدیر توسط رهبرانقلاب به امام خمینی (ره)

خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
در ۱۰۰ کیلومتری شیراز، یکی از تاریخی‌ترین و زیباترین شهرهای استان فارس وجود دارد که سال‌های دور میهمان پادشاهی بوده است که علاقه‌های عجیب و غریب و بلندپروازی‌هایش سرنوشت تاریخ را تغییر داد. اگر از قدمت این شهر بپرسید باید گفت که به دوران هخامنشیان و حمله‌ اسکندر و در نهایت به اواخر دوران اشکانی و ابتدای شکل گیری حکومت ساسانیان خواهد رسید.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

یمن پهپاد آمریکایی را سرنگون کرد + فیلم

خبری7 ساعت قبل

محمدجواد ظریف: ما محدودیتی را به رسمیت نمی‌شناسیم

خبری8 ساعت قبل

آیا تدابیر لازم به منظور تغییر واحد پول ملی اندیشیده شده؟

خبری10 ساعت قبل

ارائه خدمات به کشاورزان و روستائیان از طریق اپلیکیشن

تابناکچند ثانیه قبل

این ۲ مرد سراوانی دو جوان را به رگبار بستند

رکنا3 دقیقه قبل

ثروتمندترین خانواده دنیا در چه حوزه‌های جدیدی سرمایه‌گذاری می‌کنند؟

خبرآنلاین3 دقیقه قبل

کیکی که نوازندگان نوجوان برای جشن تولد حسین علیزاده گرفتند/ عکس

خبرآنلاین7 دقیقه قبل

روایت امیر حاتمی از کمک‌های وزارت دفاع به خودروسازان: جایگزین خارجی‌ها شدیم/ ۷۷۰ محصول دفاعی در کشور تولید می‌کنیم

خبرآنلاین9 دقیقه قبل

خانزاده: آماده شروع لیگ برتر هستیم/امیدوارم دست پر به تبریز برگردیم

وانانیوز12 دقیقه قبل

پس ازرونمایی از کیت باشگاه شهر خودرو/حمیداوی: منتظر وضعیت ابراهیمی در قطر هستیم

وانانیوز12 دقیقه قبل