آخرین تحولات میدانی یمن/ دو هزار کشته و زخمی آخرین دستاور ائتلاف در استان ضالع + نقشه میدانی و عکس
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مشرق‌نیوز
  4. بین‌المللی
آخرین تحولات میدانی یمن/ دو هزار کشته و زخمی آخرین دستاور ائتلاف در استان ضالع + نقشه میدانی و عکس

آخرین تحولات میدانی یمن/ دو هزار کشته و زخمی آخرین دستاور ائتلاف در استان ضالع + نقشه میدانی و عکس

مشرق‌نیوزخبرگزاری مشرق‌نیوز |
در ماه های گذشته حدود ۲ هزار تن از نیروهای مزدور ائتلاف غربی - عربی - صهیونیستی در جریان درگیری ها در حومه شهر استراتژیک «قعطبه» کشته و زخمی شدند.

به گزارش مشرق، از مرکز استان ضالع خبر می‌سد، درگیری‌های سنگین میان نیروهای یمنی و عناصر مزدور ائتلاف غربی - عربی -صهیونیستی در بخش مهم و راهبردی «قعطبه» همچنان ادامه دارد.

براساس اطلاعات به دست آمده، شمار زیادی از نیروهای ائتلاف در روزهای اخیر حمله گسترده‌ای را از ۴ محور در حومه غربی شهر «قعطبه» انجام دادند اما با واکنش قاطع و محکم نیروهای یمنی مواجه شدند.

به گفته منابع میدانی، رزمندگان یمنی با وجود حملات سنگین هوایی در منطقه ماندند و پس از درگیری‌های چند ساعته موفق شدند حملات نیروهای ائتلاف را در محور غربی شهر «قعطبه» به طور کامل دفع کنند.

آخرین تحولات میدانی یمن/ دو هزار کشته و زخمی آخرین دستاور ائتلاف در استان ضالع + نقشه میدانی و عکس - 4

اعلام الحربی

شماری زیادی از مزدوران ائتلاف در جریان درگیری‌ها و دفع حملات کشته و زخمی شدند؛ سایر نیروهای ائتلاف پس از متحمل شدن خسارت‌های سنگین از مناطق متواری شدند و عقب نشینی کردند.

به گزارش مشرق، یگان موشکی رزمندگان یمنی همزمان با دفع حملات در محور غربی شهر قعطبه، مواضع نیروهای ائتلاف را با موشک‌های حرارتی هدف قرار دادند و ضربات زیادی به تجهیزات آنان وارد کردند.

یگان توپخانه نیروهای یمنی نیز پس از دریافت اطلاعات دقیق، مواضع و محل تجمع نیروهای ائتلاف غربی - عربی - صهیونیستی را در حومه شهر قعطبه هدف قرار دادند و شماری از آنان را کشته و زخمی کردند.

آخرین تحولات میدانی یمن/ دو هزار کشته و زخمی آخرین دستاور ائتلاف در استان ضالع + نقشه میدانی و عکس - 10

به گفته منابع میدانی، رزمندگان یمنی در مناطق «قوز، قریش، شخب، معزوب عامر، بیت علی زید و العباری» در حومه شمال غرب، غرب و جنوب غرب شهر قعطبه حضور دارند و همین مسئله منجر به اشرافیت کامل بر محور غربی این شهر شده است.

به گزارش مشرق، در حال حاضر، درگیری‌ها میان نیروهای یمنی و نیروهای ائتلاف در مناطق «نقیل شیم، قردح، حمرف، الوعل، حیبل السلامه و جوس الجمال» در حومه غربی شهر قطعبه ادامه دارد.

آخرین تحولات میدانی یمن/ دو هزار کشته و زخمی آخرین دستاور ائتلاف در استان ضالع + نقشه میدانی و عکس - 13

اعلام الحربی

رزمندگان یمنی درصدد هستند مناطق مهم و راهبردی از جمله «نقیل شیم و قردح» را از اشغال خارج کنند تا نیروهای ائتلاف را در محور شمالی شهر قعطبه محاصره و راه کمک رسانی آنان را از سمت منطقه «مریس» مسدود کنند.

با پاکسازی بخش مهم و راهبردی «قعطبه» که قلب استان ضالع به شمار می‌آید، نیروهای مزدور ائتلاف از محور جنوبی در بخش «دمت» محاصره می‌شوند و رزمندگان یمنی به دروازه‌های غربی و جنوبی بخش‌های «الحصین، الشعبی و الضالع» خواهند رسید.

ائتلاف غربی - عربی -صهیونیستی با وجود متحمل شدن ضربات مهلک در تلاش است با ترزیق گسترده نیرو و انتقال تجهیزات نظامی بخش «قعطبه» را همچنان در اشغال داشته باشد و از بازپس گیری این بخش توسط نیروهای یمنی جلوگیری کند.

به گزارش مشرق، در جریان درگیری‌های ماه‌های گذشته در حومه شهر قعطبه حدود ۳۱۵ تن از نیروهای تحت فرمان ائتلاف از جمله ۱۹ فرمانده میدانی به هلاکت رسیدند و هزار و ۶۲۰ تن دیگر زخمی شده‌اند.

آخرین تحولات میدانی یمن/ دو هزار کشته و زخمی آخرین دستاور ائتلاف در استان ضالع + نقشه میدانی و عکس - 21

استان ضالع در جنوب یمن واقع شده و ۹ بخش به نام‌های «الأزارق، جبن، جحاف، الحشاء، الحصین، دمت، الشعیب، الضالع و قعطبة» دارد؛ حدود ۴۵ درصد از استان ضالع شامل مناطق مرکزی و جنوب شرقی و جنوب غربی در اشغال نیروهای ائتلاف است.

بخش‌های «الشعیب، الحصین، الضالع، جحاف» و مناطقی از بخش‌های «دمت و الازارق» از جمله نقاطی به شمار می‌آیند که در اشغال نیروهای ائتلاف هستند؛ نیروهای یمنی نیز ۵۵ درصد از خاک استان ضالع را در کتترل دارند.

مناطق شمالی، شمال شرقی، شمال غربی در استان ضالع در سیطره نیروهای یمنی هستند؛ استان ضالع در جنوب یمن با استان‌های «البیضاء، اب، تعز و لحج» هم مرز است و نقطه اتصال استان عدن و لحج با مناطق شمالی به شمار می‌آید.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

اخبار بیشتر

پربازدیدترین خبرها

همه

پربحث‌ترین خبرها