فیلم مستند شگفت‌انگیزی که اسکورسیزی ساخت
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. خبرآنلاین
  4. سرگرمی
فیلم مستند شگفت‌انگیزی که اسکورسیزی ساخت

فیلم مستند شگفت‌انگیزی که اسکورسیزی ساخت

خبرآنلاینخبرگزاری خبرآنلاین |
شگفتی‌های مستندی درباره باب دیلن که مارتین اسکورسیزی آن را ساخته است.

فیلم مستندی که اخیرا روی نت‌فلیکس قرار گرفته به نام Rolling Thunder Revue: A Bob Dylan Story by Martin Scorsese و همان‌طور که از اسمش پیداست درباره‌ی باب دیلن است و سازنده‌اش هم آقای اسکورسیزی، در یک کلام، فیلم شگفت‌انگیزی است.

شگفتی اول به راش‌هایی مربوط است که از یک تور موسیقی در سال ۱۹۷۵ به دست آمده و همان‌ها بهانه‌ی این شده که اسکورسیزی برای دومین بار، یک فیلم مستند درباره‌ی باب دیلن بسازد. این راش‌ها، تصویر غریبی از حال و هوای نیمه‌ی دهه‌ی ۱۹۷۰ می‌سازند. تصویر آدم‌های شوریده و یاغی آن سال‌ها بعد از گذشت چهار دهه، تکان‌دهنده است.

شگفتی دوم به مصاحبه‌های خوبی برمی‌گردد که در زمان معاصر با تعدادی از همان آدم‌ها از جمله باب دیلن انجام شده که به نکته‌های تازه‌ای اشاره می‌کنند و آن‌وقت اینها در پیوند با آن راش‌ها یک تابلوی جذاب از وضعیت جامعه، آدم‌ها، سیاست، روابط بین هنرمندان و کلیت فرهنگ آن ایام شکل داده است.

خبری: اخبار و سرگرمی روز

شگفتی سوم آدمی است به نام مارتین اسکورسیزی. این فیلم همان‌قدر که درباره‌ی شخصیت‌های جلوی دوربین است درباره‌ی خود او هم هست: تصورش را بکنید آدمی در ۷۷ سالگی آن‌قدر ذوق، انرژی و ایده دارد که از میان این راش‌ها به‌سرعت چنین فیلم جذابی بسازد، همه‌ی این آدم‌ها را مقابل دوربین بنشاند و این گفت‌وگوهای دقیق را ضبط کند، هم‌زمان فیلم داستانی تازه‌اش یعنی «مرد ایرلندی» را آماده‌ی نمایش کند، درگیر دو سریال تلویزیونی و دو پروژه‌ی سینمایی دیگر هم باشد، متولی تعدادی گردهمایی سینمایی، تصحیح فیلم‌های کلاسیک، سخنرانی در محافل آکادمیک سینما و ده جور کار دیگر هم بشود! کی قرار است بازنشسته شود استاد؟

*برگرفته از کانال تلگرامی نویسنده

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

کویری بزرگ در ایران که تبدیل به دریایی زیبا شد + فیلم

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران1 روز قبل
به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، کویر لوت و کلوت‌های شهداد در کرمان این روزه‌ها تبدیل به یک دریاچه زیبا و جایگاه پرندگان در بیابان خشک شده است. بیشتر بخوانید: دهانه آتشفشان از لنز دوربین پهپادانتهای پیام/منظره‌ای زیبا در کشورمان + فیلم
برنابرنا1 روز قبل
معاون اقتصادی رئیس جمهور با اشاره به اهمیت بازآفرینی شهری و احیای بافت‌های فرسوده، گفت: اهتمامی که رئیس جمهور از سال ۹۶ به موضوع بازآفرینی شهری داشتند، با این توجه بود که بخش ساخت و ساز، بخش پیشران در رونق اقتصادی است چرا که به واسطه آن ده‌ها صنعت و خدمات به راه می‌افتد. نهاوندیان خاطرنشان کرد: بازآفرینی شهری و احیاء بافت‌های فرسوده علاوه بر رونق اقتصادی، موجب تقویت عدالت اجتماعی و همچنین ایمنی در برابر زلزله و بلایای طبیعی است و بهداشت و سلامت و امنیت اجتماعی را به دنبال خود می‌آورد. پس با اجرای طرح بازآفرینی شهری در حقیقت با یک تیر، چند هدف زده می‌شود لذا باید اهتمام ویژه‌ای نسبت به آن داشته باشیم و از این رو دولت نسبت به اجرای کامل این طرح، اهتمام جدی دارد. معاون اقتصادی رئیس جمهور با تأکید بر اینکه رابطه دو سویه‌ای بین بازآفرینی شهری و گردشگری وجود دارد، گفت: هر کدام از این دو بخش در یکدیگر اثرگذار هستند. معاون اقتصادی رئیس جمهور خاطر نشان کرد: باید با توجه به وسعت کار، تسهیلات بانکی افزایش یابد و این موضوع را در حوزه بانکی به طور جدی پیگیری می‌کنیم.
پارس نیوزپارس نیوز1 روز قبل
ایسناایسنا12 ساعت قبل
به گزارش ایسنا، توسعه گردشگری در حاشیه سدها و رودخانه‌ها یکی از اهداف دولت دوازدهم محسوب می‌شود و به نظر می‌رسد بارندگی‌های ابتدای سال بر این هدف مهر قطعی برای اجرا زد. سدها و تالاب‌ها بخش مهمی از حوزه گردشگری را شامل می‌شوند و سرعت ایجاد شغل در گردشگری دو تا دو و نیم برابر سایر بخش‌هاست. کدام استان‌ها مستعد جذب گردشگر در حاشیه سدها هستند؟ در این میان برخی استان‌های کشور با توجه به فرصت‌ها و استعدادهایی که دارند توانسته‌اند توجه بخش خصوصی را جلب کنند و پروژه‌هایی در این راستا در برخی استان‌ها از جمله استان گیلان نیز اجرا شده است. همچنین اعلام شد با توجه به موقعیت سدها و رودخانه‌های تهران به راحتی می‌توان از سدها برای گردشگری طبیعی، ورزشی و سلامت استفاده کرد؛ زیرا در زمان احداث سدها در چهار دهه قبل، خانه‌های سازمانی نیز احداث شد که در دهه قبل با تغییر سیاست در بهره‌وری از سدها و واگذاری این امر به بخش خصوصی سکونتگاه‌ها خالی مانده است. دعوت از بخش خصوصی برای مشارکت در توسعه گردشگری حاشیه سدهاهمچنین رضا اردکانیان- وزیر نیرو - در حاشیه مراسم افتتاح نیروگاه برق آبی سردشت با اشاره به تفاهم نامه وزارت نیرو و وزارت میراث فرهنگی در زمینه توسعه گردشگری در حاشیه سدها اظهار کرد: امروز اولین فراخوان این طرح در محل دریاچه سردشت اجرا شد.

نظرها

اخبار بیشتر