بنیاد برکت ۷۰ میلیارد تومان پروژه در مازندران اجرا می‌کند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر
بنیاد برکت ۷۰ میلیارد تومان پروژه در مازندران اجرا می‌کند

بنیاد برکت ۷۰ میلیارد تومان پروژه در مازندران اجرا می‌کند

مهرخبرگزاری مهر |
ساری - استاندار مازندران گفت: با همکاری بنیاد برکت ۷۰ میلیارد تومان پروژه مشترک اشتغال زایی در بخش های مختلف در استان اجرا می شود.

به گزارش خبرنگار مهر، احمد حسین زادگان چهارشنبه شب در نشست با مدیرعامل بنیاد برکت با اشاره به اینکه مدل محرک توسعه را با همکاری دفتر امور روستایی و بخش‌های عمرانی در استان در دستور کار قرار داده‌ایم، گفت: در این مدل در قالب طرحی از ۱۴ منطقه محروم دو روستا به عنوان پایلوت انتخاب می‌شوند و با بهره گیری از ظرفیت‌های استانی و شهرستانی در حوزه‌های عمرانی و اشتغالزایی در مسیر توسعه قرار می‌گیرند و البته در این طرح از توانمندی‌های برخی نهادها نظیر بنیاد برکت و … نیز می‌توان به درستی استفاده کرد.

استاندار با بیان اینکه بنیاد برکت بویژه در خصوص اشتغالزایی؛ بدرستی هدف گذاری کرده است، افزود: در استان نیز از سوی دولت، اقدامات مطلوبی در حوزه ایجاد و تقویت اشتغال در حال انجام است و باید همه مجموعه‌ها و ارکان نظام در کنار هم در جهت رفع این دغدغه مهم و تحقق منویات رهبر معظم انقلاب در جهت کاهش آسیب‌های اجتماعی و رونق نشاط در جامعه گام بردارند.

وی با بیان اینکه در حوزه‌های مختلفی در مازندران می‌توان با بنیاد برکت در مسیر پیشرفت گام برداشت و قریب ۷۰ میلیارد تومان طرح مشترک میان استان و این بنیاد وجود دارد که باید محورهای آن در آینده مشخص شود، اظهار داشت: برآنیم تا در کنار اعتبارات دولتی، از تسهیلات و همکاری‌هایی که بنیاد برکت در اختیار استان قرار می‌دهد در جهت اشتغالزایی بهره گیری کنیم.

حسین زادگان بهره گیری از توان بنیاد برکت در حوزه‌های اقتصادی و مسکن محرومین را از دیگر موضوعات مشترک همکاری این بنیاد با استان یاد کرد و گفت: تلاش داریم تا از ظرفیت بالای ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) که به دلیل دور بودن از بوروکراسی اداری، اثربخش‌تر در حوزه‌های مختلف حضور دارد در جهت اجرای طرح‌های مختلف بهره گیری کنیم.

وی بر گسترش همکاری‌های فی مابین بنیاد برکت و استان؛ در حوزه‌هایی نظیر ورزش در مناطق مختلف مازندران تاکید کرد و افزود: سراسر مازندران برای ما یک نقطه واحد تلقی می‌شود و امیدواریم بنیاد نیز با توجه به مزیت‌ها و قابلیت‌های مناطق مختلف استان، در همه مناطق مازندران ورود کند.

استاندار همکاری در بهسازی راه‌های روستایی و بهداشت و درمان در مازندران بین بنیاد برکت و استان را خواستار شد و عنوان کرد: برای هرگونه همراهی در جهت اعتلا و توسعه مازندران با نهادهای مشارکت کننده آمادگی کامل داریم.

وی کار در ۱۴ منطقه محروم استان در حوزه کشاورزی بویژه کشت‌های جدید و کشت دوم در محصولات جدید در دیگر نقاط استان را زمینه‌ای خوب برای کار دانست و افزود: هدف از توسعه اشتغال روستایی آنست تا همراه با توسعه زیرساخت‌ها زندگی و معیشت نیز توسعه یابد.

استاندار با اشاره به اینکه تلاش داریم برای تأمین ۲۰۰۰ اشتغال خرد در مناطق محروم روستایی در این راستا در سال ۹۸ هدف گذاری با مدل یاد شده صورت گیرد، عنوان کرد: مناطق روستایی باید جایی برای رونق زندگی روستاییان باشد تا مهاجرت معکوس تحقق یابد.

حسین زادگان با تاکید بر اینکه پایدار کردن اشتغال خرد در گرو تأمین بازار است، افزود: مدلی که بنیاد برکت برای فروش محصولات تدبیر کرده است در این مسیر بسیار کمک کننده است.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

خاطرات یک پورن استار در اصفهان روی پرده رفت + فیلم

ایمناایمنا15 ساعت قبل
به گزارش ایمنا مستند داستانی «ایکسونامی» در ژانر اجتماعی آماده نمایش شده است. در این مستند، یک پورن‌ استار آمریکایی تجربه رسیدن به آزادی‌‌های جنسی در ایالات متحده را روایت می‌کند. محسن آقایی اصفهانی است و تولید این فیلم اولین تجربه او در زمینه مستندسازی نام گرفته است. تولید این مستند ۹۰ دقیقه‌ای که ۲٫۵ سال زمان برده، به صورت مشترک در ایران و آمریکا انجام شده است که روز گذشته (۲۰ آبان ماه) در شهرهای تهران، مشهد و اصفهان، به صورت همزمان رونمایی شد. نمایش این فیلم برای افراد کودکان، نوجوانان، افراد زیر ۱۸ سال، بیماران قلبی و … اکیدا توصیه نمی‌شود

لاغر شدن ناممکن نیست (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
لاغری آرزوی بسیاری از افراد است. اما برای آن‌ها که به بیماری چاقی مبتلا هستند، لاغری آرزویی ناممکن و دست نیافتنی است. با رعایت برخی نکته‌ها، اما می‌توانید خود را لاغر ببینید.

فرصتی که کالدرون به باشگاه پرسپولیس داد

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل

گام‌ها و برجام …

صدا و سیماصدا و سیما10 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ اکنون فعالیت در فردو از سر گرفته شده است؛ گام چهارم علاوه بر فعال شدن فردو یک هشدار جدی به طرف‌های غربی است که اگر انفعال اروپا در زمینه تعهداتش در برجام ادامه پیدا کند در گام‌های بعدی قطعا محدوده بازرسی‌ها، تعداد بازرسان و سطح غنی سازی تغییر خواهد کرد؛ گام‌هایی که مسئولیت عواقب آن که در عمل فروپاشی برجام است برعهده اروپایی‌ها و آمریکایی‌ها خواهد بود.

مرگ هایی که نباید اتفاق می‌افتادند / کمی مراقب باشید +فیلم خارجی

رکنارکنا1 روز قبل

نوزادی که ۹۲ روز پس از به کما رفتن مادر به دنیا آمد

مهرمهر1 روز قبل

نظرها

اخبار بیشتر