روزگار سیاه مرد مشهدی پس از ازدواج با زن بی رحم
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. خبر فوری
روزگار سیاه مرد مشهدی پس از ازدواج با زن بی رحم

روزگار سیاه مرد مشهدی پس از ازدواج با زن بی رحم

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری |
از روزی که با او ازدواج کردم چیزی برای پنهان کاری نداشتم با وجود این او همواره مرا به خاطر شرایط اقتصادی تحقیر می کندهمسرم تبعه خارجی است و من برای زندگی او و خانواده اش در ایران زحمات زیادی کشیده ام تا...

به گزارش مشهد فوری، همسرم از ریز و درشت زندگی ام خبر دارد در واقع از روزی که با او ازدواج کردم چیزی برای پنهان کاری نداشتم با وجود این او همواره مرا به خاطر شرایط اقتصادی تحقیر می‌کند و مدام با یکدیگر مشاجره داریم. این در حالی است که همسرم تبعه خارجی است و من برای زندگی او و خانواده‌اش در ایران زحمات زیادی کشیده‌ام تا …

جوان ۲۲ ساله در حالی که بیان می‌کرد همه خواهران و برادرانم دچار معلولیت جسمی هستند و پدرم توان تامین هزینه زندگی آن‌ها را ندارد در برابر ادعای همسرش مبنی بر نپرداختن نفقه زندگی به کارشناس اجتماعی کلانتری سپاد مشهد گفت: در یک خانواده شش نفره روستایی به دنیا آمدم. پدرم کارگر ساده‌ای است که به سختی مخارج زندگی خانواده را تامین می‌کند. من هم که تا مقطع ابتدایی در روستا تحصیل کرده بودم چند سال قبل برای یافتن شغل مناسب به مشهد آمدم و در حاشیه شهر ساکن شدم ولی به دلیل تحصیلات پایین نتوانستم شغلی بهتر از کارگری روزمزد به دست بیاورم.

از سوی دیگر همواره دلم به حال خانواده‌ام می‌سوخت چرا که آن‌ها با مشکلات وحشتناکی در زندگی روبه رو بودند. پدرم به خاطر برخی اعتقادات و دلایلی که از نیاکانش به ارث برده بود تن به ازدواج فامیلی داد بدون آن که از مشاوره‌های ژنتیکی و پزشکی استفاده کند به همین دلیل بعد از من که فرزند اول خانواده بودم چهار خواهر و برادر دیگرم دچار معلولیت‌های جسمی شدند.

دو تن از خواهرانم که دچار بیماری گوژپشتی هستند خیلی از این موضوع رنج می‌برند. آن‌ها با این که بسیار مهربان و باهوش هستند اما جرئت بیرون آمدن از خانه را ندارند چرا که از نگاه‌های تحقیرآمیز می‌ترسند. وقتی به شهرستان می‌روم آن‌ها گریه کنان به سوی من می‌آیند و از این که پدرم با اشتباه در ازدواج موجب سیاهی روزگارشان شده است و حالا حتی هزینه‌های درمان را ندارند بسیار زجر می‌کشند.

آن‌ها می‌گویند نه تنها با این شرایط نمی‌توانند ازدواج کنند بلکه شغلی هم ندارند تا امور خودشان را بگذرانند. برادر کوچکم که فقط شش سال دارد از ضعف بینایی شدید در رنج است و … خلاصه همه این مشکلات موجب شد تا مادرم که هنوز به سن میان سالی هم نرسیده است به بیماری قلبی مبتلا شود به طوری که در چند ماه گذشته پزشکان با دریچه قلب مصنوعی او را درمان کرده‌اند و باید هر هفته از شهرستان برای ادامه معالجاتش به مشهد بیاید و …

در این شرایط خانوادگی من که تنها فرزند سالم خانواده بودم حدود دو سال قبل به دختری تبعه خارجی دل باختم و تصمیم به ازدواج با او گرفتم. در همین مدت خیلی تلاش کردم تا همسرم و خانواده‌اش شرایط زندگی در ایران را داشته باشند بالاخره بعد از یک سال زندگی مشترک ما آغاز شد و با به دنیا آمدن فرزندم زندگی ام صفای دیگری به خود گرفت. اما اختلافات من و همسرم از آن جا به طور جدی شروع شد که پدرزنم منزل کوچکی را برای زندگی مشترک به همسرم واگذار کرد و گاهی از نظر مالی نیز دستمان را می‌گرفت. من هم از این که خانواده همسرم به زندگی ما توجه می‌کردند راضی بودم ولی همواره از سوی همسرم به شدت تحقیر می‌شدم.

هر بار که خانواده‌اش کمکی به ما می‌کردند تا مدت‌ها باید زخم زبان و نیش و کنایه‌های همسرم را تحمل می‌کردم. او مدعی بود وقتی پدرش خانه‌ای برای سکونت به ما داده است چرا پدر من کمکی به زندگی ما نمی‌کند؟! به او می‌گفتم تو که از شرایط وحشتناک زندگی آن‌ها خبر داری! در واقع من باید به نوعی به آن‌ها کمک کنم ولی باز هم به خاطر تو و فرزندم که در زندگی کم و کسری نداشته باشید همیشه نزد آن‌ها شرمنده بوده‌ام و نتوانستم حتی مبلغ اندکی هم به آن‌ها کمک کنم.

به همین دلیل مدام چشم به یاری خیران دوخته‌ایم تا شاید با کمک پزشکان بتوانیم حداقل خواهرانم را درمان کنیم چرا که هزینه عمل جراحی هر کدام از آن‌ها حدود ۵۰۰ میلیون تومان است و … با وجود این همسرم همه این مشکلات را نادیده می‌گیرد تا جایی که کلید منزل را از من گرفت و در حالی مرا از خانه خودش بیرون کرد که مدعی است من نفقه و هزینه‌های زندگی را پرداخت نمی‌کنم با آن که من با همین کارگری او را به مسافرت کیش بردم و هر هفته در بیرون از منزل غذا می‌خوریم و …

شایان ذکر است به دستور سرهنگ عباس زمینی (رئیس کلانتری سپاد) پرونده این زوج جوان در دایره مددکاری اجتماعی مورد بررسی قرار گرفت تا شاید با همت خیران مشکلات خانوادگی آن‌ها برطرف شود.

خواندن خبر در سایت منبع

موضوع‌های مشابه

در ادامه بخوانید

الفالف18 ساعت قبل
عباس ایروانی- مدیر عاملمتن کامل جوابیه---------------پاسخ به ادعاهای نماینده محترم داستانادعا: «آیا گروه قطعات خودروی عظام، کارگاه مونتاژ و سرهم بندی قطعات چینی است؟!» این حقیقت به تنهایی نشانگر توجه ویژه گروه عظام به تولیدکنندگان کوچک است. دستیابی به حدود ۹۰٪ ساخت داخل در اکثر قطعات استراتژیک بطور میانگین، گواه فتح قریب الوقوع قله خودکفایی است. لذا ادعای اینکه عظام به دلیل سود خود مانع توقف تولید خودرو پراید شده است بی اساس بوده و واقعیت ندارد. در پایان از کلیه اهالی رسانه دعوت میشود جهت شناخت بهتر «گروه قطعات خودرو عظام»، از کارخانجات این مجموعه بازدید نمایند تا با انعکاس واقعیت‌ها، امکان قضاوت مردم شریف و عزیز را فراهم کنند.
خبرآنلاینخبرآنلاین15 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین و به نقل از روابط عمومی وزارت نفت، طرح مدیریت مصرف سوخت کشور از ساعت صفر روز جمعه (۲۴ آبان‌ماه) در کشور اجرایی شد و بر پایه آن توزیع بنزین در کشور برای انواع وسایل نقلیه از طریق کارت سوخت شخصی و براساس سهمیه تعیین‌شده انجام می‌شود. هدف از اجرای این طرح، کنترل مصرف سوخت با توجه به میانگین بالای مصرف سوخت در کشور، افزایش توان صادرات، مبارزه با قاچاق سوخت و اختصاص منابع حاصل از مدیریت مصرف سوخت به مردم به ویژه قشور ضعیف و کم درآمد به‌صورت مستقیم و نیز کاهش آلودگی هوا در کلانشهرها و شهرها است. بر اساس پنج اطلاعیه صادرشده از سوی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران، در قالب این طرح برای انواع سواری شخصی، موتورسیکلت، وانت، تاکسی‌ها (شهری، بین‌شهری، ون، تلفنی و اینترنتی)، آمبولانس‌ها و سرویس مدارس سهمیه‌ سوخت ماهانه (بنزین با قیمت هر لیتر ۱۵۰۰ تومان) در نظر گرفته شده که در این اینفوگراف به شرح جزئیات این سهمیه شامل میزان و نحوه اختصاص سوخت پرداخته‌ شده است:۲۳۱
قدس آنلاینقدس آنلاین1 ساعت قبل
روسیه سامانه‌های جدیدی را ارائه داد که برای مقابله با وسایل نقلیه هوایی کوچک بدون سرنشین (پهپاد) طراحی شده‌اند. به گزارش قدس آنلاین به نقل از اسپوتنیک، در نمایشگاه ایرشو-۲۰۱۹ دبی، روسیه سامانه‌های «ریپلنت»، «ساپسان-بکاس»، «روبژ-آفتاماتیکا»، «کوپول»، «لوچ» و «پیشال» را ارائه داد که برای مقابله با وسایل نقلیه هوایی کوچک بدون سرنشین (پهپاد) طراحی شده‌اند. سامانه ریپلنت برای فواصل بیشتر از ۳۰ کیلومتر کار می‌کند باعث ایجاد محافظت تاکتیکی در برابر پهپادها می‌شود. سامانه‌های «ساپسان-بکاس»، «روبژ-آفتاماتیکا» و «کوپول» برای محافظت از زیر ساخت‌های مهم و حیاتی طراحی شده‌اند. سامانه‌های قابل حمل «لوچ» و «پیشال» می‌توانند هواپیماهای بدون سرنشین را به ترتیب در فواصل شش و دو کیلومتری نابود کنند.
الفالف20 ساعت قبل
دولت روحانی ابتدای کار دولت با دونرخی بودن قیمت بنزین مخالفت کرد و حتی تاکید داشت که این اقدام فسادزاست و از این رو کارت‌های سوخت از گردش خارج شد. کسانی که معتقدند دولت کار غیرکارشناسی کرده است باید توضیح دهند که کجای این کار غیرکارشناسی است. در دی ماه ۹۶ عده‌ای نشان دادند که به خاطر منافع خود حاضرند دولت، کشور و نظام جمهوری اسلامی را با هم آتش بزنند. باید با هر وسیله ممکن ولو اینکه منابع و پول آن را در چاه بریزیم مصرف بنزین ایران را کاهش دهیم. این که شما مخیر باشید به‌عنوان یک ایرانی بنزین آتش بزنید یا با پول این بنزین دولت بتواند برای شما اشتغال بهتری ایجاد کند، کدام را انتخاب می‌کنید؟ یا اینکه پول بنزین را به خودتان بدهد و شاید بخواهید به جای بنزین چیز دیگری خریداری کنید.
فارسفارس10 ساعت قبل
تیم فوتبال پارس جنوبی جم بعد از سه روز حضور در عسلویه به تهران برمی گردد و یک بازی دوستانه انجام خواهد داد. به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، تیم فوتبال پارس جنوبی در سه روز گذشته در عسلویه حضور داشت اما به دلیل بارش شدید باران نتوانست تمرین مناسبی انجام بدهد. با توجه به لغو بازی این تیم با پیکان در هفته یازدهم، شاگردان فراز کمالوند امروز (چهارشنبه) به تهران می‌آیند تا تمرینات خود را در این شهر دنبال کنند. پارس جنوبی یک بازی دوستانه نیز در پایتخت انجام خواهد داد. پارس جنوبی در هفته دوازدهم لیگ برتر به مصاف تیم شاهین شهرداری بوشهر خواهد رفت که دیدار دو تیم هم استانی محسوب می‌شود که می‌توان آن را دربی بوشهری دانست.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

اخبار قیمت‌های روز بازار - دوشنبه ۲۷ آبان‌ماه

خبری1 روز قبل

صحبت‌های امروز روحانی درباره وضعیت کشور پس از گرانی بنزین

خبری1 روز قبل

مدارس و دانشگاه‌ها در برخی شهرها تعطیل شدند

خبری1 روز قبل

به دلیل اختلال در اینترنت سراسری کشور، پوشش لحظه به لحظه اخبار و فعالیت سرویس‌های دیگر طرفداری مانند نتایج زنده دچار مشکل شده است. همکاران هر لحظه که بتوانند فعالیت‌های معمول خود را از سر خواهند گرفت. البته بخش شبکه اجتماعی طرفداری در دسترس است.

آخرین وضعیت طرفداری در روزهای اختلال اینترنت: سرویس نتایج زنده و جدول‌ها در اپلیکیشن و سایت قابل دسترسی شد (بهبودها انجام خواهد شد)، وضعیت پوشش اخبار بهبود یافت، بخش گفتگو (در فهرست قابل دسترسی است) در سایت راه اندازی شد. ادامه در مشروح: …

طرفداریچند ثانیه قبل

مدارس نوبت بعداز ظهر همدان تعطیل شد

ایسنا2 دقیقه قبل

قیمت دلار از اول هفته ثابت ماند / قیمت ارز در صرافی ملی ۹۸/۸/۲۹

تجارت‌نیوز2 دقیقه قبل

پرسپولیس و نفت مسجدسلیمان لغو شد

عصر ایران3 دقیقه قبل

گشتن جیبهای شوهر و پیداکردن موادمخدر، به قیمت جان زن تمام شد/ مرد قاتل در دادگاه چه گفت؟

ساعت ۲۴3 دقیقه قبل

بازی پرسپولیس و نفت مسجدسلیمان لغو شد

میزان‌آنلاین3 دقیقه قبل