سیر صعودی قیمت کالاها به‌رغم کاهش نرخ ارز/ دلیل منطقی برای ارزان‌شدن دلار وجود ندارد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. اقتصاد آنلاین
  4. اقتصادی
سیر صعودی قیمت کالاها به‌رغم کاهش نرخ ارز/ دلیل منطقی برای ارزان‌شدن دلار وجود ندارد

سیر صعودی قیمت کالاها به‌رغم کاهش نرخ ارز/ دلیل منطقی برای ارزان‌شدن دلار وجود ندارد

اقتصاد آنلاینخبرگزاری اقتصاد آنلاین |
سیر نزولی نرخ ارز، طلا و سکه خبر خوبی است که طی چند روز اخیر بین اخبار بد تحریم و گرانی کالاهای مختلف مردم را نسبت به آینده بازار و کاهش قیمت‌ها امیدوار کرده است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از آرمان، اما بررسی شاخص‌ها و متغیرهای موثر بر نرخ ارز نشان می‌دهد که همچنان دلیل منطقی و مبتنی بر اصول اقتصاد تاثیری بر این روند نزولی نداشته‌اند. پویا ناظران، کارشناس اقتصادی، نیز در این زمینه با انتشار مطلبی عنوان کرد که نقدینگی ریال حدود ۲۵ درصد سریع‌تر از بخش واقعی اقتصاد رشد دارد و نسبت رشد نقدینگی دلار به بخش واقعی اقتصاد آمریکا به سه درصد می‌رسد؛ بنابراین اگر شیب ۲۲ درصدی نرخ دلار را در هر سال در سال‌های آتی باز هم باید شاهد جهش ناگهانی قیمت‌ها باشیم. حالا با ورود نرخ دلار به کانال ۱۱ هزار تومان تحلیل‌های دیگری هم در این زمینه ارائه می‌شود. در این زمینه گفت‌وگویی با محمدقلی یوسفی، اقتصاددان، انجام داده است که در ادامه می‌خوانید.

طی هفته‌های اخیر نرخ دلار در سراشیبی قرار گرفت و سرانجام روز سه‌شنبه وارد کانال 11 هزار تومان شد. دلیل این اتفاق چیست؟ آیا نرخ ارز اکنون از شاخص‌های اقتصادی تبعیت می‌کند و این ماجرا نیز ریشه در تصمیمات دستوری دولت و بانک مرکزی دارد؟

در این زمینه بالطبع کاهش قیمت ارز باعث خوشحالی مردم و عموم جامعه می‌شود. در واقع آرزوی همه ما این است که در اقتصادی سالم قیمت در بازارهای مختلف، به‌ویژه بازار ارز بشکند و شهروندان در رفاه به سر ببرند. اما واقعیت‌های اقتصادی ایران خلاف مسیری است که اکنون ارز آن را می‌پیماید. در واقع در مدتی که ارز در مسیر نزولی قرار گرفته گشایشی در روابط خارجی و سیاست‌های داخلی ایران صورت نگرفته که بخواهیم این امر را به بایسته‌های موجود ارتباط دهیم. همه متغیرهای تاثیرگذار بر نرخ ارز اکنون شرایط منفی دارند و در چنین حالتی وقتی نرخ ارز به کانال ۱۱ هزار تومان بازمی‌گردد نشان‌دهنده دخالت دولت در قیمت‌گذاری‌هاست. نگاهی به گذشته نیز نشان می‌دهد که اقتصاد ایران در ۴۰ سال اخیر نتوانسته سیاست روشنی را دنبال کند و فضای سالمی را برای کسب و کار به وجود آورد. نتیجه آن می‌شود که امروز با کاهش تولید و تشدید فقر و بیکاری مواجه شویم. امروز به دلیل نبود سیاست‌های شفاف است که تورم نقطه به نقطه از ۵۰ درصد هم عبور کرده و قدرت خرید مردم به حداقل خود رسیده است. حال در ماه‌های اخیر هم تغییر شگرفی در سیاست‌گذاری‌‌ها به وجود نیامده که بخواهیم کاهش نرخ ارز را به آن ارتباط دهیم. حتی اگر به وجوه مختلف نگاهی داشته باشیم می‌بینیم که در بعد داخلی حتی سیاست‌ها آشفته‌تر و متناقض‌تر از چهار دهه اخیر شده‌اند و در سطح بین‌المللی هم تعامل سازنده‌ای هم که سرمایه‌گذاران خارجی را به سمت ایران هدایت کند شاهد نیستیم. مجموع این اتفاقات نشان می‌دهد که نرخ واقعی ارز بیش از ۱۱ هزار تومان و ارقامی که مسئولان از آن دم می‌زنند، است. چراکه همچنان تحریم‌ها با قدرت پابرجا مانده‌اند و درآمدهای نفتی به حداقل خود در چند سال اخیر رسیده است. از سوی دیگر صادرات غیرنفتی هم آنچنان چشمگیر نیست که امیدی به ارزآوری آن داشته باشیم. متاسفانه نبود دانش و فناوری باعث شده بسیاری از صنایع ما وابسته به واردات باشند و بخش مهمی از درآمدهای ارزی کشور خرج همان واردات شود. این اتفاقات یک معنا را به ذهن می‌رساند و آن فشار بر افزایش نرخ ارز است. ضمن اینکه به‌رغم تمام صحبت‌هایی که صورت می‌گیرد، در عمل اراده‌ای برای کاهش هزینه‌های جاری دولت مشاهده نمی‌شود. امروزه رانت و فساد همچون قبل ادامه دارد و رانت‌جویان بخش زیادی از منابع کشور را می‌بلعند. در چنین شرایطی دولت همچنان نقدینگی قابل‌توجهی را به اقتصاد تزریق می‌کند و رشد حجم نقدینگی هم یعنی تورم. درنتیجه متغیرهای اقتصادی هم دلالت بر افزایش نرخ ارز دارند.

در خبری بخوانید: جديدترين اخبار اقتصادی لحظه به لحظه ايران وجهان

پس به نظر شما بازگشت نرخ ارز به کانال ۱۱ هزار تومان ریشه در فشار و دستورات دولت دارد؟

به نظر من اینکه دولت تصمیم می‌گیرد در چنین شرایطی منابع ملی و ثروت‌های خدادادی که نسل‌های آینده هم باید از آن سهم ببرند را هدر می‌دهد به این دلیل است که به کشورهای خارجی نشان دهد دولت قادر است نرخ ارز را کنترل کند. این اتفاق یک ژست کوتاه‌مدت سیاسی است و این نمی‌تواند دوام بیاورد. در واقع این همان هدردادن منابعی است که به‌سختی به‌دست آمده‌اند و هیچ‌گونه توجیهی برای آن وجود ندارد. هرگونه مداخله‌ دولت در بازار همیشه به نفع عده‌ای خاص و به ضرر عده کثیری از مردم تمام می‌شود. در عین حال این امر باعث می‌شود فعالان اقتصادی علاوه بر سردرگمی، با یک مشکل اساسی درباره سیاست‌گذاری‌های دولت و پیش‌بینی آینده بازار مواجه شوند. به‌رغم اینکه دولت توانسته نرخ ارز را از بازه ۱۵ هزار تومان به کانال ۱۱ هزار تومان برساند، اما قیمت سایر محصولات نه‌تنها تغییری نکرده، بلکه همچنان سیر صعودی خود را طی می‌کنند. بنابراین چه معنایی دارد که نرخ ارز حتی به ۱۰ هزار تومان کمتر از آن برسد، اما سایر کالاها و محصولات گران شوند؟ هنر سیاست‌گذار این است که با کاهش قیمت ارز نرخ سایر کالاها را کنترل کند. به همین دلیل به نظر می‌رسد تمام دغدغه دولت قیمت اسکناسی است که در بازار به شکل خرده‌فروشی عرضه می‌شود، نه عرضه ارز خارجی، تنظیم تجارت و کاهش بهای عمومی قیمت‌ها. چنین شرایطی این پیام را به می‌رساند که دولت مشکلی با افزایش قیمت کالاها و محصولات مختلف ندارد؛ محصولاتی که با گران‌شدن فشار مضاعفی را به آحاد ملت وارد کرده‌اند و قدرت خرید مردم را به حداقل رسانده‌اند. پس بازگشت قیمت ارز به قیمت‌های پایین‌تر همان فشرده‌شدن فنر بازار است که در بلندمدت سرعت افزایش نرخ ارز را به شدت بالا می‌برد. مگر اکنون تولیدی انجام می‌شود که ما به بالارفتن رشد اقتصادی امید داشته باشیم؟ با تشدید تحریم دیگر حتی ارزهای نفتی هم وارد کشور نمی‌شوند که دولت بتواند از طریق این منابع رونقی در اقتصاد به وجود بیاورد. بنابراین در حالی که یک دلیل منطقی هم برای کاهش نرخ ارز نمی‌توان برشمرد، هزار دلیل برای افزایش قیمت آن وجود دارد. زمانی می‌توان کاهش قیمت ارز را به فال نیک گرفت که قیمت سایر محصولات هم روند نزولی را در پیش بگیرند.

برخی گزارش‌ها و تحلیل‌ها حاکی از آن است که نرخ دلار شیب ۲۲ درصدی دارد و دولت اگر برابر این شیب سالانه بایستد، پس از مدتی بار دیگر جهش‌های ناگهانی در بازار رخ می‌دهد؛ نظر شما در این باره چیست؟

بله؛ همان‌طور که اشاره کردم هیچ دلیل منطقی و اقتصادی برای کاهش نرخ ارز وجود ندارد. اگر مسئولان معتقدند که امروز در شرایط جنگ اقتصادی به سر می‌بریم، دیگر معنایی ندارد که ارز را بدون حساب و کتاب در اختیار عده‌ای خاص قرار دهد. هر بهانه‌ای اعم از کاهش قیمت یا تامین کالاهای اساسی نیز برای این سیاست‌گذاری قابل قبول نیست. اکنون هم این اقدام زودگذر و موقتی است که در بلندمدت اثرات نامطلوب را مشاهده می‌کنیم. شیبی هم که به آن اشاره شد طبیعتا بیش از ۲۲ درصد است که بر فرار سرمایه، رانت و فساد دامن زده است. اگر دولت واقعا قصد کاهش قیمت ارز را دارد باید امروز روابط خود را با سایر کشورهای جهان به شکل حسنه‌ای افزایش دهد. چنانچه همه را دشمن خود می‌بیند و علاقه‌ای بر ایجاد ارتباط با بازارهای بین‌المللی ندارد، باید هزینه‌های آن را هم بپذیرد که تنها یکی از آنها افزایش نرخ ارز است.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فیلم/ علت برکناری یکه زارع از ایران خودرو

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
علی ربیعی سخنگوی دولت ایران امروز دوشنبه، ۲۸ مرداد، گفت هاشم یکه زارع، مدیرعامل ایران خودرو به دلیل «افزایش قیمت» محصولاتش از سمت خود برکنار شده است.

فیلم | تبریک عید غدیر توسط رهبرانقلاب به امام خمینی (ره)

خبرآنلاینخبرآنلاین14 ساعت قبل
در ۱۰۰ کیلومتری شیراز، یکی از تاریخی‌ترین و زیباترین شهرهای استان فارس وجود دارد که سال‌های دور میهمان پادشاهی بوده است که علاقه‌های عجیب و غریب و بلندپروازی‌هایش سرنوشت تاریخ را تغییر داد. اگر از قدمت این شهر بپرسید باید گفت که به دوران هخامنشیان و حمله‌ اسکندر و در نهایت به اواخر دوران اشکانی و ابتدای شکل گیری حکومت ساسانیان خواهد رسید.

انتقاد معاون رئیس‌جمهور از آمارهای «فرار مغزها» / بازگشت ۱۳۰ دانشجوی ایرانی از ۱۰۰ دانشگاه برتر/ قوانین ایران ضامن واردات است+ فیلم

الفالف1 روز قبل
این همان کاری است که از آن با عنوان «شکار مغزها» یاد می‌کنند. ما نیازمند اقتصادی هستیم که از نفت جدا شود و به دنبال این باشد که بر روی نیروی انسانی جوان سرمایه‌گذاری کند. وی ادامه داد: بر این اساس ما تلاش داریم تا سرمایه‌گذاران سنتی را به سمت سرمایه‌گذاری در حوزه‌های نوین دانش‌بنیان هدایت کنیم. زیرا این جوانان ایده‌هایی را ارائه می‌دهند که مردم پشت آنها هستند و ارتباطی با رانت دولتی ندارند. این روش تکثیر نخل از روش کشت بافت است و در ایران تنها یک شرکت به دانش فنی آن دست یافته است.

تکذیب هزینه هنگفت طراحی صندوق ۲۰۶

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ مدیر عامل سابق ایران خودرو گفته‌ی سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس مبنی بر پرداخت ۲۵۰ میلیون دلار برای طراحی صندوق پژو ۲۰۶ را تکذیب کرد و گفت: هرگز چنین پولی برای طراحی صندوق پژو ۲۰۶ پرداخت نشده است. آقای منوچهر منطقی با بیان اینکه اعداد مطرح شده در این زمینه غلوآمیز بوده و ناشی از عدم شناخت وی به ابعاد کار است، افزود: وقتی شما می‌خواهید یک خودرو مثل پژو ۲۰۶ را صندوق دار کنید به این معنی است که شما به جای دو محفظه یک محفظه دیگر نیز به خودرو اضافه می‌کنید یعنی علاوه بر محفظه موتور و محفظه سرنشین محفظه سومی هم به عنوان صندوق عقب به خودرو اضافه می‌شود و وقتی چنین اتفاقی می‌افتد قاعدتا باید تمام پارامتر‌های خودرو بر این اساس تغییر کند. وی گفت: برای اعمال این تغییرات باید دو اصل را مدنظر قرار دهید اول اینکه خودرویی با قیافه‌ای جذاب و مشتری پسند طراحی کنیم و دوم اینکه این خودرو تست‌های مختلف از جمله تست تصادف را تحمل کند. مدیر عامل سابق ایران خودور افزود: به همین منظور وقتی محفظه سومی به خودرو اضافه می‌شود تمامی سیستم‌های خودرو شامل سیستم ترمز، تعلیق و سیستم‌های پایداری یا باید مجددا طراحی شود و یا ارتقاء یابد. آقای منطقی با بیان اینکه بعد از طراحی، خودروی شما باید آزمایش‌های مختلف را بگذراند، گفت: به همین منظور شما باید ۱۲ نمونه بسازید که آزمون‌های فنی متعدد را انجام دهد و از آنجا که پژو ۲۰۶ صندوق دار برای صادرات به اروپا طراحی شده بود باید ۲۶ آزمون مختلف را می‌گذراند تا استاندارد سه ستاره اروپا را دریافت کند. وی با بیان اینکه برخی از این آزمون‌ها در داخل کشور و برخی دیگر در خارج انجام شد، افزود: پس از گرفتن استاندارد‌های لازم تازه باید کار ساخت تجهیزات جدید خودرو و همچنین طراحی قالب‌ها و در نهایت طراحی خط تولید و راه اندازی آن را انجام می‌دادیم که سرجمع هزینه تمامی این کار‌ها با محاسبات ما آن زمان ۱۴۷ میلیون دلار و با نرخ تبدیل آن زمان ۱۴۷ میلیارد تومان می‌شد. مدیرعامل سابق ایران خودرو در توضیح جزئیات بیشتر این هزینه‌ها گفت: ۱۲ میلیون دلار برای طراحی این خودرو، ۸ میلیون دلار برای آزمون‌ها، ۴۰ میلیون دلار برای طراحی خطوط تولید و ۸۳ میلیون دلار نیز برای راه اندازی و تولید محصول هزینه شد مضاف بر اینکه در این پروژه ۸۰۰ هزار نفر ساعت فعالیت کردند. آقای منطقی با بیان اینکه هزینه ۱۴۷ میلیارد تومانی برای طراحی، ساخت نمونه، آزمون‌ها و دریافت استانداردها، ساخت تجهیزات و راه اندازی خط تولید بوده افزود: بنابر این، این گفته که بگویند ۲۵۰ میلیون دلار فقط برای طراحی هزینه شده است کاملا اشتباه است. وی در خصوص منطقی بودن این هزینه نسبت به استاندارد‌های جهانی هم گفت: اگر بخواهیم مقایسه کنیم بعد از برجام شرکت رنو خواست یک خط تولید در ایران راه اندازی کند که هزینه راه اندازی آن خط ۸۵۰ میلیون دلار بود یا تصمیم گرفته شد خودروی سیمبل را در ایران مونتاژ کنند، اما چون این خودرو قدیمی بود قرار شد تغییراتی در آن ایجاد کنند که هزینه طراحی این تغییرات ۴۸ میلیون دلار بوده است بنابر این رقمی که آن زمان برای طراحی و راه اندازی خط تولید پژو ۲۰۶ صندوق دار پرداخت شده ۵۰ تا ۶۰ درصد میانگین جهانی است. سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس روز گذشته گفته بود: طبق اسناد موجود بابت طراحی صندوق پژو ۲۰۶، ۲۵۰ میلیون دلار هزینه شده که با ارز امروز قیمت آن به ۳ هزار میلیارد تومان می‌رسد. این در حالی است که با این میزان پول می‌شد یک خط کامل تولید خودروی جدید را طراحی کرد.

نوسازی ناوگان موتوری موزعین شبکه پستی

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ براساس تفاهم نامه مشترک میان شرکت پست، بانک قرض الحسنه مهر ایران و شرکت نیرو محرکه مقرر شد ۲ هزار و ۱۵۰ دستگاه موتور در اختیار نامه رسانان پست سراسر کشور قرار گیرد که ۵۰۰ دستگاه مربوط به استان تهران است.
ایلناایلنا16 ساعت قبل
مدیر عامل انجمن حمایت از بیماران تالاسمی ایران با اشاره به معطلی سه ماهه بیماران تالاسمی برای دریافت دارو از تعلل در پوشش بیمه‌ای داروهای حیاتی این بیماران انتقاد کرد. یونس عرب (مدیر عامل انجمن حمایت از بیماران تالاسمی) در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، در ارتباط با مشکلات بیماران تالاسمی در کشور گفت: مشکل اصلی ما با بیمه‌ها است، چرا که سازمان‌های بیمه‌‌گر دخالت خودمختار در برخی حوزه‌های داروئی بیماران تالاسمی دارند. معطلی سه ماهه بیماران تالاسمی برای دریافت دارووی گفت: این بیماران حدود هفتصد تا هشتصد نفر بیشتر نیستند و الان سه ماه است که معطل دریافت دارو هستند. مدیر عامل انجمن تالاسمی ایران تصریح کرد: ما در ارتباط با دو قلم داروی بیماران تالاسمی گلایه مندیم. مابقی یعنی حدود ۵۵ درصد آنها تحت پوشش بیمه سلامت هستند و ۵ درصد هم تحت پوشش بیمه‌ نیروهای مسلح و سایر بیمه‌ها قرار دارند.

نظرها

اخبار بیشتر