شورای نگهبان به دلیل انجام درست وظایفش با هجمه دشمنان روبروست
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر
  4. فرهنگ
شورای نگهبان به دلیل انجام درست وظایفش با هجمه دشمنان روبروست

شورای نگهبان به دلیل انجام درست وظایفش با هجمه دشمنان روبروست

مهرخبرگزاری مهر |
سخنگوی شورای نگهبان گفت: شورای نگهبان به علت آنکه به وظایف مهمش چون پاسداری از قانون اساسی و صیانت از حق الناس و آرمان‌های ملت عمل می‌کند با هجمه دشمنان، بدخواهان و کینه‌توزان مواجه است.

به گزارش خبرگزاری مهر، عباسعلی کدخدایی درباره تاثیر ورود اعضای جدید در شورای نگهبان بر فرآیند شایسته گزینی داوطلبان انتخابات با ابراز تاسف و ناامیدی از اصلاح قانون انتخابات گفت: هر چه تلاش کردیم، قانون جدید نتوانست به ما کمک کند امیدواریم اعضای جدیدی که به این شورا آمده‌اند وقت بیشتری بگذارند و بتوانیم در موضوع انتخابات و بررسی صلاحیت‌ها با سرعت و دقت بیشتری عمل کنیم.

وی ادامه داد: اعضای جوانی هم که به شورای نگهبان آمده‌اند اطمینان دارند که جز اجرای مر قانون در پی چیزی نیستند و امیدوارم در این روند بتوانیم با شفافیت بیشتر هم در اجرای صحیح قوانین و هم در حوزه انتخابات بهتر از گذشته پاسخگوی مردم و داوطلبان انتخابات باشیم.

قائم مقام دبیر شورای نگهبان همچنین درباره تاثیر حضور اعضای جدید این شورا بر تعیین تکلیف اصل ۱۱۵ قانون اساسی و احراز دقیق‌تر شاخص‌های مدیر و مدبر و رجل سیاسی مذهبی بودن اظهار داشت: الان نمی‌توانم چیزی در این باره بگویم، به هر حال این اصل را بر اساس ابلاغیه رهبر معظم انقلاب در سیاست‌های کلی انتخابات بررسی و در چارچوب دستور العملی، شاخص‌هایی برایش تعیین کردیم که قابلیت اجرا دارد.

وی افزود: با این حال طبعا با حضور پنج عضو جدید در شورای نگهبان قطعا در موضوع انتخابات با دیدگاه‌های جدیدی که دارند به پیشرفت کار و دریافت صحیح‌تر از قوانین در این حوزه کمک می‌کند.

کدخدایی همچنین درباره جوسازی دشمنان انقلاب علیه شورای نگهبان گفت: این موضوع به جایگاه نظام جمهوری اسلامی بر می‌گردد و چون نظام ما مستقل و ظلم ستیز است که به عنوان آرمان‌های ملی در قانون اساسی ما تجلی دارد این آرمان‌ها در ساختار و ارکان اساسی نظام نیز نمود پیدا می‌کند و طبعا با بغض استکبار جهانی مواجه می‌شویم.

خبری: اخبار فرهنگی هنری جهان | پربازدیدترین اخبار روز سیاسی

سخنگوی شورای نگهبان گفت: طبعا وقتی ادای این وظایف بر عهده نهاد و ارکان حاکمیت گذاشته می‌شود، دشمن خوشحال و راضی نیست و چنان که در گزارش‌های صداوسیما می‌بینیم دشمنان خارجی مدام از براندازی، تهدید و تحریم علیه کشورمان سخن می‌گویند که نمونه بارز آن اقدامات ناجوانمردانه اخیر رژیم تروریستی آمریکا علیه بسیاری کشورها به ویژه جمهوری اسلامی ایران است که با حقوق بین الملل مغایرت دارد.

وی گفت: شورای نگهبان نیز به علت آنکه به وظایف مهمش اعم از پاسداری از قانون اساسی و صیانت از حق الناس و آرمان‌های ملت عمل می‌کند با هجمه دشمنان، بدخواهان و کینه توزان مواجه است.

کدخدایی تاکید کرد: با این حال اعضای شورای نگهبان در ۳۹ سال گذشته تاکنون نشان دادند که هیچ گاه تحت فشار این زیاده خواهی‌ها قرار نگرفتند و بدون توجه به تهدیدها و هجمه بدخواهان و کینه توزان راهشان را ادامه می‌دهند و با تشخیص وظایفشان به آن عمل می‌کنند و امسال در فصل انتخابات و در سال‌های آینده هم به همین روش به وظایفش عمل می‌کنند.

خواندن خبر در سایت منبع

موضوع‌های مشابه

در ادامه بخوانید

اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 روز قبل
شب گذشته پروانه‌های رنگارنگ جشنواره کودک در نصف‌جهان به پرواز درآمدند و سایه بانی از مهربانی، لبخند و شادی را بر فراز شهر اصفهان گسترانیدند. اعتمادآنلاین|‌ بالاخره انتظارها به سر رسید و پس از یک سال بار دیگر پروانه‌های رنگی مهمان جشنواره کودک شدند و سایه بانی از مهربانی، لبخند و شادی را بر فراز شهر اصفهان گسترانیدند. سی و دومین جشنواره بین المللی فیلم کودک و نوجوان در شب عید غدیرخم و با استقبال بی نظیر شهروندان اصفهانی و حضور چهره‌های شناخته شده سینمای کودک و مهمانان داخلی و خارجی به طور رسمی در باغ غدیر اصفهان آغاز به فعالیت کرد. وی افزود: این جشنواره می‌تواند با یاری از نگاره‌های معصومانه کودکان در حل مشکلات جهان موثر باشد. او ادامه داد: دلیل اهمیت جشنواره تحقق شور و نشاطی است که ضرورت جامعه امروزی است و باید درجامعه گسترش یابد.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین4 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری میزان، محمدجواد ظریف امروز در موسسه صلح سیپری (موسسه موسوم به تحقیقات صلح بین‌المللی استکهلم» گفت: ۱۵ ماه از خروج آمریکا از برجام می‌گذرد اما هنوز اروپایی‌ها به تعهدات خود عمل نکرده‌اند و ایران همچنان بر تعهدات خود پایبند است. وی با بیان اینکه رفتار نابخردانه دولت ترامپ پیش بینی شدنی نیست، بیان داشت: آمریکایی‌ها خارج از چارچوب بین المللی رفتار می‌کنند. ما با دولتی مواجه هستیم که تعهدات خود را زیر پا می‌گذارد. وزیر امور خارجه با اشاره به تصویب قطعنامه ۵۹۸ در شورای امنیت، بیان داشت: ما حدود ۳۰ سال پیش قطعنامه ۵۹۸ را امضا کردیم مورد توافق قرار دادیم و به تعهدات خود عمل کردیم. تکمیل می‌شود
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز16 ساعت قبل
تولیت آستان قدس رضوی با تأکید بر اینکه مسلمان باید «اشدآء علی الکفار رحمآء بینهم» باشد، گفت: مسلمان اگر بغضی هم داشته باشد، باید نسبت به کفار و دشمنان اسلام باشد نه برادران و دوستان خود. وی افزود: موضوع بدون اولاد بودن پیامبر (ص) را خداوند متعال با سوره کوثر و موضوع بدون جانشین بودن پیغمبر (ص) را خداوند با غدیر پاسخ داد. تولیت آستان قدس رضوی با بیان اینکه جبرئیل سه بار در غدیر بر پیامبر (ص) نازل و دستور اعلام جانشینی حضرت علی (ع) را بر پیامبر گرامی اسلام وحی کرد، گفت: اهمیت غدیر در این است که اسلام در غدیر خم تثبیت شد و از اضمحلال و نابودی نجات یافت. تولیت آستان قدس رضوی اضافه کرد: امروز کشور‌های عربی منطقه برای برقراری روابط با ایران از یکدیگر سبقت می‌گیرند، زیرا فهمیدن در منطقه ابر قدرتی به نام ایران وجود دارد و ارتباط با آمریکا آن‌ها را به امنیت نمی‌رساند. وی با تأکید بر اینکه پیام غدیر عزت، کرامت، استقلال، آبرو، احترام و شجاعت برای امت اسلام است، خاطرنشان کرد: غدیر می‌خواهد جامعه مسلمانان را جامعه‌ای عزیز، با قدرت، مستقل و مقتدر بسازد.
تابناکتابناک11 ساعت قبل
موضوع «اقتصاد ایران و جهان در گذر زمان» در این نوشتار به وقایع تاریخی سیمین روز مرداد ماه اختصاص دارد که به طور مستقیم و غیر مستقیم اقتصاد ایران و جهان را متاثر کرده است. به گزارش تابناک اقتصادی، تاریخ اقتصاد ایران و جهان آینه‌ای است تمام نما از رویدادهای اقتصادی که در گذشته رخ داده است و بیانگر ریشه‌های تاریخی بسیاری از واقعیت‌های امروز ایران و جهان است. موضوع «اقتصاد ایران و جهان در گذر زمان» در این نوشتار به وقایع تاریخی سیمین روز مرداد ماه اختصاص دارد که به طور مستقیم و غیر مستقیم اقتصاد ایران و جهان را متاثر کرده است. ۳۰ مرداد ۱۳۰۶، د‌‌‌ولت پهلوی اول برای مبارزه و پیشگیری از شیوع بیماری «وبا» ۳۰ هزار تومان اعتبارات ویژه اختصاص د‌‌‌اد‌‌‌. همچنین در این روز، داشتن بیش از یک حساب جاری ممنوع شد.

عکس‌های لو رفته از محمدرضا گلزار در جشن مختلط+ فیلم

رکنارکنا23 ساعت قبل
محمدرضا گلزار اولین بار در سام و نرگس ایرج قادری دیده شد این روزها آینه‌ بغل را در سینما دارد. محمدرضا گلزار پول‌ سازترین بازیگر سینمای ایرانسالیان طولانی است که هرگاه در ایران واژه سوپراستار به گوش می‌خورد، اولین نامی که ناخودآگاه به ذهن می‌آید محمدرضا گلزار است. محمدرضا گلزار بازیگر، خواننده، نوازنده و مدل موفق ایرانی است. عکس محمدرضا گلزار و بازیگر خارجی سریال ساخت ایرانبرخی وی را گران‌‌ترین بازیگر ایرانی می‌دانند. عکس محمدرضا گلزار در کشور چینمحمدرضا گلزار یک جورایی از مؤسسین آن گروه می‌باشد.
فراروفرارو1 روز قبل
به گزارش ایرنا، «مهشید رابطیان» افزود: اوج نیاز به آموزش مسایل جنسی در کودکان در سن چهار سالگی به بعد اتفاق می‌افتد. در این زمان است که کودکان اعضای تناسلی خود را کشف می‌کنند و نسبت به موارد جنسی کنجکاوتر و می‌خواهد اسم و کارکرد آنرا بپرسد و یا اینکه چرا اعضای تناسلی دختر با پسر تفاوت دارد. دوره شش تا ۱۱ سالگیرابطیان افزود: از شش سالگی تا ۱۱ سالگی که دوران نهفته جنسی است و پیش از بلوغ جنسی است. رابطیان گفت: از همه این مسایل مهمتر والدین تلاش کنند فرزند نوجوان خود را در خصوص بهداشت جنسی آگاه کنند. مراقبت هایی که دختران در دوران قاعدگی باید رعایت کنند تا به عفونت مبتلا نشود، هرچقدر فرزندان بزرگتر شدند آموزش جنسی را که یاد گرفتند باید نسبت به بیماری هایی که از طریق جنسی فرزند ابتلا پیدا می‌کند، حتما آگاه سازند و روش جلوگیری از آلودگی به این بیماری‌ها را هم بیاموزد.

نظرها

اخبار بیشتر