آلودگی محیط زیست طبیعت شکننده گیلان را تهدید می کند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایسنا
  4. اجتماعی
آلودگی محیط زیست طبیعت شکننده گیلان را تهدید می کند

آلودگی محیط زیست طبیعت شکننده گیلان را تهدید می کند

ایسناخبرگزاری ایسنا |
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی گیلان، محیط زیست را مهمترین مسئله استان های شمالی به ویژه گیلان و مازندران دانست و یادآور شد: امروز آلودگی محیط زیست طبیعت شکننده گیلان را تهدید می کند.

به گزارش ایسنا، کیوان محمدی در چهل و هشتمین نشست تخصصی توسعه که با موضوع «پیش نیازهای توسعه استان گیلان» در سالن اجتماعات سازمان مدیریت و برنامه ریزی گیلان در رشت برگزار شد، با بیان اینکه سلسه نشست‌های توسعه این سازمان در راستای ایجاد یک تلقی و برداشت واحد از مفهوم توسعه برای مدیران و کارشناسان سازمان‌ها و ادارات استان برگزار می‌شود، اظهار کرد: عمده‌ترین محورهای این نشست‌ها مرتبط با برنامه ششم توسعه است.

وی با اشاره به حضور شخصیت‌های علمی و فرهنگی برجسته کشور در نشست‌های تخصصی توسعه سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان، افزود: اقتصاد و محیط زیست رویکرد اصلی نشست‌های توسعه‌ای ماست.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی گیلان محیط زیست را مهمترین مسئله استان‌های شمالی به ویژه گیلان و مازندران دانست و یادآور شد: امروز آلودگی محیط زیست طبیعت شکننده گیلان را تهدید می‌کند.

محمدی توسعه جامعه را نیازمند انسان توسعه یافته دانست و تصریح کرد: تا انسان توسعه یافته به معنی انسان اخلاق مدار و برخوردار از وجدان اجتماعی نداشته باشیم توسعه اتفاق نخواهد افتاد. در واقع تا انسان متدین و خداباور به وجود نیاید و شکوفا نشود، ایرن اسلامی به توسعه نمی‌رسد.

وی ارجحیت دادن به منافع شخصی و حزبی بر منافع ملی را موجب به تعویق افتادن توسعه دانست و خاطرنشان کرد: وجدان اجتماعی بالا در اروپای بعد از رنسانس موجب شده مسیر توسعه را به سرعت طی کنند بنابراین اخلاق مداری یک اصل در توسعه است.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار اجتماعی ایران

این مقام مسئول با بیان اینکه خداوند همه مواهب طبیعی و جغرافیایی را به کشور ما عطا فرموده است، یادآور شد: مردم ایران نیز بهترین سرمایه اجتماعی محسوب می‌شوند، زیرا دشمنان انقلاب چهل سال است که ما را تحریم می‌کنند و این مردم چهل سال است که سختی‌ها را تحمل می‌کنند و همچنان استوار هستند لذا باید گام‌های موثرتر و جدی‌تر در مسیر توسعه برداریم.

محمدصادق حسنی، نماینده شهرستان رشت در مجلس شورای اسلامی نیز، زباله و پسماند را معضل اصلی استان گیلان دانست و اظهار کرد: تا مسئله زباله را حل نکنیم، گام درستی در مسیر توسعه برداشته نخواهد شد.

وی با تاکید بر اینکه حل معضل زباله از توان گیلان و رشت خارج است، خاطرنشان کرد: تولید این حجم از زباله تنها به مردم گیلان بر نمی‌گردد، بلکه ورود گردشگران به منطقه ما تاثیر مستقیمی بر تولید زباله دارد لذا باید از طریق اعتبارات ملی به این معضل رسیدگی شود.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

تابناکتابناک2 ساعت قبل
وضعیتی که هنوز تقریبا رفع نشده است. رویدادی که حالا و در سایه اظهارنظر‌هایی مانند سخنان وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات مشخص است که «اختلال» نامیدنش صحیح نیست و می‌بایست آن را نتیجه تصمیم مسئولان ارشد خواند و رویکرد ایشان برای کاهش التهابات قلمدادش کرد. اینکه با قطع اینترنت در این ابعاد فراگیر و وسیع، خواسته یا ناخواسته همه مردم را مخالف تصمیم بنزینی اخیر و از آن فراتر، در صف معترضان دسته بندی کرده‌اند. انگار نه انگار که می‌بایست شرایط را برای رفع احتیاجات این روز‌های مردم مهیاتر از قبل کرد. تصمیمی که اگر اینترنت در دسترس همگان بود، شاید اتخاذش غیرعاقلانه به نظر می‌رسید.

سلاخی ماموران ناجا توسط اغتشاشگران + تصاویر

8+
الفالف13 ساعت قبل
تسنیمتسنیم8 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم؛ گزارش‌های مردمی حکایت از قطعی شبکه‌‌های اجتماعی فیس‌بوک و اینستاگرام در اروپا و امریکا دارد. این قطعی شامل اپلیکیشن مسنجر متعلق به فیس بوک هم شد. ۴ هزار گزارش مردمی اعلام کرد اپلیکیشن فیس‌بوک در تلفن همراه باز نمی‌شد و ۳ هزار گزارش دیگر در وب سایت Down Detector خبر از قطعی اینستاگرام در شب گذشته می‌داد. البته قطعی توئیتر هم گزارش‌هایی داشت اما به گستردگی فیس‌بوک و اینستاگرام نبود. انتهای پیام/

بارش دومین برف پاییزی

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
گزارش اختصاصیبارش دومین برف پاییزیامروز آسمان شمال پایتخت و شهرستان‌های ملارد، دماوند، پردیس و بومهن برفی بود و شهروندان در این هوای پاک نفسی تازه کردند.

اینترنت دفاتر پیشخوان دولت و پلیس+ ۱۰

صدا و سیماصدا و سیما3 ساعت قبل
دفاتر پیشخوان دولت تحت تاثیر اختلال اینترنت چند روز اخیر بودند، اما مراکز پلیس + ۱۰ به علت اینکه بر روی بستر اینترنت ملی بودند به راحتی فعالیت می‌کردند. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما؛ امروز برای اینکه ببینیم اختلال‌های اینترنت چند روز اخیر چه تاثیری بر عملکرد دفاتر پیشخوان دولت و پلیس +۱۰ داشته به برخی از این مراکز سرزدیم؛ دفاتر پیشخوان دولت تحت تاثیر اختلال اینترنت بودند، اما مراکز پلیس + ۱۰ به علت اینکه بر روی بستر اینترنت ملی قرار داشتند به راحتی فعالیت می‌کردند.
صدا و سیماصدا و سیما4 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ آقای دکتر جلال پور احمد متخصص سم شناسی در حاشیه همایش پانزدهم سم شناسی و مسمومیت‌های غذایی که از امروز تا یکم آذر در دانشکده داروسازی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در حال برگزاری است گفت: آلودگی هوا باعث مسمومیت‌هایی می‌شود که جان هزاران نفر را در کلانشهر‌های صنعتی تهدید می‌کند و باعث کاهش عمر می‌شود. وی درباره مسمومیت با قرص برنج نیز گفت: متأسفانه برای ورود غیر قانونی و غیر استاندارد این فراورده تصمیم جدی گرفته نشده و هنوز هم یک معضل است، حتی در در این فصل رطوبت هوا و واکنش قرص برنج باعث آزاد شدن یک گاز خطرناک می‌شود که باعث مسمومیت جدی است. وی درباره برگزاری این همایش گفت: ۲۵ سخنرانی کلیدی از استادان برجسته، ۴۰ سخنران کوتاه از متخصصان سم شناسی و نشست‌های تخصصی با موضوعات سلامت غذا، سم شناسی سلولی مولکولی، سم شناسی عصبی، سموم جانوری و گیاهی، سم شناسی بالینی و سم شناسی نانوذرات از برنامه‌های این همایش ۳ روزه است.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

اخبار قیمت‌های روز بازار - دوشنبه ۲۷ آبان‌ماه

خبری1 روز قبل

صحبت‌های امروز روحانی درباره وضعیت کشور پس از گرانی بنزین

خبری1 روز قبل

مدارس و دانشگاه‌ها در برخی شهرها تعطیل شدند

خبری1 روز قبل

به دلیل اختلال در اینترنت سراسری کشور، پوشش لحظه به لحظه اخبار و فعالیت سرویس‌های دیگر طرفداری مانند نتایج زنده دچار مشکل شده است. همکاران هر لحظه که بتوانند فعالیت‌های معمول خود را از سر خواهند گرفت. البته بخش شبکه اجتماعی طرفداری در دسترس است.

رقابت یوونتوس و اینتر برای جذب اسمالینگ

میزان‌آنلاین7 دقیقه قبل

سندرز: ترامپ در حال منزوی کردن آمریکاست

اقتصاد آنلاین8 دقیقه قبل

وزیر جوان: نمی‌ذارم فیلتر بشن!

فرارو9 دقیقه قبل

آمریکا و اسرائیل موانع اصلی خاورمیانه عاری از سلاح کشتار جمعی هستند

ایمنا11 دقیقه قبل

ناو هواپیمابر «آبراهام لینکلن» از تنگه هرمز عبور کرد

فارس12 دقیقه قبل

تشدید اختلافات دو جریان المستقبل و ملی آزاد پس از انصراف الصفدی

صدا و سیما13 دقیقه قبل