آمادگی ۱۰۰ درصدی مجموعه نظارت بر انتخابات مجلس در لرستان
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر
  4. سیاسی
آمادگی ۱۰۰ درصدی مجموعه نظارت بر انتخابات مجلس در لرستان

آمادگی ۱۰۰ درصدی مجموعه نظارت بر انتخابات مجلس در لرستان

مهرخبرگزاری مهر |
خرم‌آباد- مسئول دفتر نظارت و بازرسی بر انتخابات لرستان با تاکید بر آمادگی ۱۰۰ درصدی برای نظارت بر انتخابات آتی مجلس شورای اسلامی گفت: ۱۲ هزار نیرو را در شبکه فعال ناظرین خود داریم.

به گزارش خبرنگار مهر، تیمور سپهوند ظهر امروز پنجشنبه در نشست با خبرنگاران با اشاره به جایگاه و اهمیت شورای نگهبان در نظام اسلامی، اظهار داشت: شورای نگهبان در طول ۴۰ سال گذشته نقش مهمی در حفظ اسلامیت و جمهوریت نظام داشته است که همین حفاظت از جمهوریت و اسلامیت نظام باعث اقتدار نظام جمهوری اسلامی ایران در جهان شده است.

وی با بیان اینکه اگر شورای نگهبان در قانون اساسی ایران پیش بینی نمی‌شد قطعا نظام اسلامی ما الان در حد یک پوسته‌ای به نام اسلام برخوردار بود، اما به برکت قانون اساسی و وجود شورای نگهبان به عنوان یک نهاد نظارتی امروز نظام ما مقتدرانه در سطح دنیا از نظام‌هایی است که مصداق واقعی برای معرفی اسلام ناب محمدی است، تصریح کرد: جایگاه شورای نگهبان در قانون اساسی بسیار مهم دیده شده و تقریبا ۱۰ اصل قانون اساسی به وظایف شورای نگهبان اشاره دارد.

مسئول دفتر نظارت و بازرسی بر انتخابات لرستان با تاکید بر اینکه اولین اصلی که در قانون اساسی برای شورای نگهبان وظیفه و مسئولیت تعریف کرده اصل چهارم قانون اساسی است، در این اصل تصریح شده که همه قوانین و مقررات مدنی، جزایی، مالی، اقتصادی، اداری، فرهنگی و… باید بر اساس موازین اسلامی باشد، افزود: همچنین به صراحت آمده است که تشخیص این امر نیز بر عهده فقهای شورای نگهبان است. لذا جایگاه و وظیفه بسیار بالایی در قانون اساسی برای مسئله قانون گذاری و انطباق آن با شرع مقدس اسلام بر عهده شورای نگهبان گذاشته است.

موفقیت شورای نگهبان در پاسداری از احکام اسلام

سپهوند با اشاره به ترکیب شورای نگهبان، گفت: در اصل ۹۱ قانون اساسی آمده است که به منظور پاسداری از احکام اسلام و قانون اساسی از نظر عدم مغایرت مصوبات مجلس شورای اسلامی با آنها شورایی به نام شورای نگهبان تشکیل شده که دارای ترکیب ۶ نفر از فقهای عادل و آگاه به مقتضیات زمان و مسائل روز با انتخاب مقام رهبری و ۶ نفر حقوق دان در رشته‌های مختلف حقوقی از میان حقوقدانان مسلمانی که به وسیله رئیس قوه قضائیه انتخاب و به مجلس شورای اسلامی پیشنهاد می‌شود و با رأی مجلس تعیین می‌شوند.

وی یادآور شد: شورای نگهبان برای پاسداری از احکام اسلام و انطباق قوانین مجلس، با این ترکیب اظهار نظر می‌کند و تاکنون هم موفقیت‌های قابل توجهی داشته است.

مسئول دفتر نظارت و بازرسی بر انتخابات لرستان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به نقش مجلس در نظام اسلامی، اظهار داشت: امام (ره) فرمود مجلس در رأس امور است؛ در قانون اساسی هم مجلس به عنوان یکی از ارکان مهم نظام اسلامی تلقی می‌شود.

سپهوند تصریح کرد: در اصل ۹۳ قانون اساسی آمده است که مجلس شورای اسلامی با آنکه رکنی از ارکان نظام و در رأس امور است اما بدون وجود شورای نگهبان اعتبار قانونی ندارد. فقط در دو مورد مجلس احتیاجی به شورای نگهبان ندارد. یکی تعیین و انتخاب ۶ حقوقدان و دوم اعتبارنامه نمایندگان مجلس.

وی با بیان اینکه در اصل ۹۴ قانون اساسی تصریح شده که همه مصوبات مجلس باید به شورای نگهبان فرستاده شود و شورای نگهبان موظف است آن را ظرف ۱۰ روز مورد بررسی قرار دهد و اعلام نظر کند، اگر هم تصویب نشود مصوبه به مجلس برمی گردد و باید اصلاح شود و سپس مجددا به شورای نگهبان ارسال شود، خاطرنشان کرد: در اصل ۹۶ قانون اساسی تصریح شده که تشخیص عدم مغایرت مصوبات مجلس شورای اسلامی با احکام اسلام با اکثریت فقهای شورای نگهبان است، تطبیق مقررات مجلس با احکام اسلامی به عهده فقهای شورای نگهبان است اما تشخیص مصوبات و قوانین مجلس با قانون اساسی به عهده هم فقها و هم حقوقدانان شورای نگهبان است.

مسئول دفتر نظارت و بازرسی بر انتخابات لرستان ادامه داد: بر اساس اصل ۹۷ قانون اساسی، اعضای شورای نگهبان به منظور تسریع در کار می‌توانند هنگام مذاکره درباره لایحه یا طرح قانونی در مجلس حاضر شوند، در ادامه این اصل آمده است که وقتی طرح یا لایحه‌ای فوریت داشته باشد اعضای شورای نگهبان باید در مجلس حاضر شوند.

سپهوند افزود: وظیفه دیگری که به عهده شورای نگهبان است و در اصل ۹۸ به آن اشاره شده تفسیر قانون است، دو دسته از قوانین را داریم، یکی قانون اساسی و یکی قوانین مجلس شورای اسلامی، تفسیر قانون اساسی برعهده شورای نگهبان است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اصل ۹۹ قانون اساسی که بیشتر شبکه‌های استانی با آن در ارتباط هستند، این بوده که شورای نگهبان نظارت بر انتخابات خبرگان رهبری، ریاست جمهوری، مجلس شورای اسلامی و انتخاباتی که به صورت رفراندوم برگزار می‌شود را برعهده دارد، اظهار داشت: نظارت شورای نگهبان یک اعضای مشخصی دارد و برای این کار هیئت‌های نظارتی در استان‌ها و شهرستان‌ها انتخاب و شبکه ناظرین را در سطح شهرستان‌ها، شهرها، روستاها و دهستان‌ها سازماندهی و انتخاب کرده که به عنوان نمایندگان شورای نگهبان انتخابات را نظارت می‌کنند.

نظارت استصوابی در همه مراحل و کلیه امور مربوط به انتخابات جاری است

مسئول دفتر نظارت و بازرسی بر انتخابات لرستان گفت: یک نظارت استطلاعی داریم یعنی اینکه ناظران فقط اطلاعات می‌گیرند و به مقامات بالا منتقل می‌کنند، نظارتی که در اصل ۹۹ آمده نظارت استصوابی است، در قانون مصوب مجلس شورای اسلامی در ماده ۳ قانونی که تصویب شده نظارت استصوابی تشریح شده است، این نظارت در همه مراحل و کلیه امور مربوط به انتخابات جاری است.

سپهوند با بیان اینکه ناظر ما در یک شعبه اخذ رأی اگر ببیند تخلفی صورت می‌گیرد و فرآیند انتخابات از مرحله قانونی خارج می‌شود همانجا جلوگیری می‌کند، ناظر ما می‌تواند به صورت آنی از هرگونه حرکت غیر قانونی جلوگیری کند و مانع تخلفات شود، تصریح کرد: این وظایف ویژه ای که به عهده شورای نگهبان گذاشته شده در طول ۴۰ سال گذشته با موفقیت انجام شده و به حمدلله روند کار به صورت قانونی در حال انجام است. امیدواریم این موفقیت شورای نگهبان در انجام وظایف با قوت و اقتدار ادامه یابد.

انتخابات آتی مجلس را بر پایه قانون قدیم برگزار می‌کنیم

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه قانون انتخابات یک قانون ناقص است و در همه جوانب کار و یا سایر امورات برگزاری انتخابات توسط هیئت‌های اجرایی و نظارت دچار نقص است، گفت: در سال ۹۴ که حجم زیادی از داوطلبان برای ورود به عرصه انتخابات برای مجلس دهم ثبت نام کردند و شامل ۱۲ هزار نفر بودند، در قانون آمده که بیست روز شورای نگهبان فرصت دارد راجع به داوطلبین انتخابات بررسی و اظهار نظر کند؛ تصور کنید ۱۲ هزار نفر داوطلب و شورای نگهبان با حجم نیروی کم اظهار نظر کند، واقعا سخت است.

در خبری بخوانید: اخبار سیاسی روز ایران و جهان

مسئول دفتر نظارت و بازرسی بر انتخابات لرستان با بیان اینکه در یک جلسه‌ای آیت الله جنتی خدمت رهبر انقلاب عرض کردند که قانون ناقص است و مشکلاتی دارد، حضرت آقا به استناد گزارشات شورای نگهبان و هیئت اجرایی در سال ۹۵ برای اصلاح قانون انتخابات دستورالعمل و منشوری را به سران قوا اعلام کردند که قانون جامع انتخابات باید تدوین شود تا در صحنه عمل با مشکل مواجه نشویم، تصریح کرد: اما این منشوری که دستور دادند یا به جهت مشغله کاری و حجم کارها یا دلایل دیگر انجام نشد، در نهایت مجلس طرحی را خودش تحت عنوان اصلاح قانون انتخابات مهیا کردند و بحث استانی بودن انتخابات را لحاظ کردند اما شورای نگهبان پس از بررسی اعلام کرد که معایب زیادی دارد و منعکس کردند به مجلس، مجلس اصلاحات را انجام نداد و فعلا این طرح در مجلس باقی مانده است.

سپهوند ادامه داد: لایحه جامع انتخابات از طرف دولت نیز وارد مجلس شد، طرحی که مجلس تصویب کرد و لایحه دولت فعلا در مجلس باقی مانده است، خیلی از امورات منوط به قانون جدید بود، اما به دلیل مسکوت ماندن سرنوشت این طرح و لایحه انتخابات آتی را بر پایه قانون قدیم برگزار می‌کنیم و خود را تطبیق دهیم و بر پایه آن انجام دهیم.

مجموعه نظارتی ما در شهرستان‌ها، بخش‌ها و استان آمادگی ۱۰۰ درصدی دارند

وی با بیان اینکه برپایه قانون قدیم همه کارها تنظیم شده است، مجموعه نظارتی ما در شهرستان‌ها، بخش‌ها و استان آمادگی ۱۰۰ درصدی دارند، تصریح کرد: تبلیغات برخی داوطلبین در فضای مجازی و یا فضای حقیقی که خیلی هم مشاهده می‌شود، مسئله تبلیغات زودهنگام تلقی می‌شود و یک نوع تخلف است. ما تا انتخابات آینده خیلی وقت داریم و مسئولین ما باید مشغول وظایف خود باشند و اگر وقت و مشغله ذهنی آنها متوجه این فضا شود بخشی از کارهای مردم زمین می‌ماند.

مسئول دفتر نظارت و بازرسی بر انتخابات لرستان خاطرنشان کرد: به همه داوطلبانی که می‌خواهند وارد این عرصه انتخابات شوند و قابل تقدیر است اعلام می‌کنیم که تبلیغات باید در موعد قانونی خود باشد، سفارش می‌کنم تبلیغات و حرکات غیرقانونی انجام ندهند. البته خیلی از افراد هم مقید به مسئله هستند که قابل تقدیر است.

سپهوند با اشاره به اینکه تبلیغات زودهنگام یک کار غیرقانونی است، داوطلبی که خود را ملتزم به قانون نداند نمی‌تواند صلاحیت این را داشته باشد که بر کرسی قانون بنشیند و برای مردم قانون تدوین کند، گفت: قطعا موارد تبلیغات زودهنگام در رسیدگی به صلاحیت و سوابق داوطلبان لحاظ می‌شود، امیدواریم داوطلبان با التزام با قانون از این اقدامات پرهیز کنند.

وی با بیان اینکه برای انتخابات مجلس ۱۲ هزار نیرو را در شبکه فعال ناظرین خود داریم، از این تعداد ۱۰ هزار نیرو به کارگیری می‌شود و دو هزار نیرو به عنوان ناظران ذخیره مورد استفاده قرار می‌گیرد، تصریح کرد: باتوجه به اینکه قانون انتخابات ما قانون قدیم است، در ادوار گذشته آموزش‌های مفصلی برای ناظرین خود داشته‌ایم و ضرورتی نمی‌بینیم دوستان را برای آموزش بیاوریم، اما به جهت بازنگری این موارد قانونی از مهرماه به آموزش‌های مفصل خود مجددا خواهیم پرداخت.

برای انتخابات مجلس ۱۲ هزار نیرو را در شبکه فعال ناظرین خود داریم

مسئول دفتر نظارت و بازرسی بر انتخابات لرستان یادآور شد: در جهت تقویت روحی و انگیزه ناظران و حفظ و نگه داشت آنها برای انتخابات ۹۸ برنامه‌های مختلف ناظرنهاد به صورت هفتگی و ماهانه، برنامه‌های مجازی و… در نظر گرفته‌ایم.

سپهوند در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه هر نهادی که از یک جایگاه حساس و با اهمیت برخوردار شود، دشمنان خارجی و داخلی به دنبال تخریب و تضعیف آن برمیآیند، گفت: شورای نگهبان مورد هجمه دشمنان متعددی از خارج و داخل بوده و هست اما شورای نگهبان هیچگاه تحت تأثیر جوسازی‌ها و تخریب‌ها قرار نمی‌گیرد و وظیفه خود را بدون جانبداری انجام می‌دهد.

وی با بیان اینکه شبکه ناظرین ما از همه اقشار جامعه است، تصریح کرد: اصل بر این است چنانچه مسئولین شورای نگهبان متوجه حرکت ناصوابی از برخی اعضا شوند بلافاصله کمیته جذب و ارزیابی ناظرین ما تشکیل جلسه می‌دهد و نسبت به آن افراد تجدید نظر می‌کند.

مسئول دفتر نظارت و بازرسی بر انتخابات لرستان با تاکید بر اینکه اصل ما رعایت قانون و انجام وظیفه قانونی خودمان است، افزود: ذره‌ای اجازه تخلف نمی‌دهیم.

سپهوند با اشاره به اینکه دو مجموعه انتخابات را برگزار می‌کنند، یک مجموعه وزارت کشور است که فرمانداران و بخشداران مسئولین برگزاری هستند، رهبری هم در سخنان مختلفی فرموده اند که ما به این مسئولین باید اعتماد داشته باشیم، مگر اینکه کسی تخلفش محرز شود، اظهار داشت: همه امکانات اعم از نیروی انسانی، تعرفه‌ها، امکانات فیزیکی و… در اختیار مجموعه وزارت کشور و عوامل اجرایی انتخابات است، به عنوان مسئولین نظام مورد اعتماد هستند و نباید آنها را زیر سوال ببریم بدون اینکه سند و مدرکی داشته باشیم.

وی با بیان اینکه بخش دوم نظارت شورای نگهبان است، که بر عملکرد این مجریان نظارت دارد، ما به عنوان ناظر شورای نگهبان بر عملکرد مجموعه اجرایی نظارت داریم، تصریح کرد: اگر کسی بدون اینکه مدرک و مستندی در اختیار داشته باشد و بخواهد مجموعه‌ای را مورد تهمت قرار دهد، تشویش اذهان عمومی کرده که یک حرکت ناصواب است و نتیجه اش تضعیف نظام اسلامی می‌شود.

مسئول دفتر نظارت و بازرسی بر انتخابات لرستان خاطرنشان کرد: اگر کسی از تخلفات مستندی دارند جلساتی در نظر گرفته شده و مسئولین متولی هستند که بایستی ارائه شود تا رسیدگی شود، تاکنون هیچ‌گونه مدرک مستندی نداریم که شخصی بخواهد چینش کند برای انتخابات و برای بروز و ظهور خودش، اگر کسانی چنین مدرکی دارند شورای نگهبان آمادگی پذیرش دارد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

الفالف1 روز قبل
به گزارش فارس از زنجان، فریدون احمدی یکی از نمایندگان مردم زنجان در مجلس شورای در نامه‌ای خطاب به مردم حوزه انتخابیه خود اظهار کرد: ضمن احترام به قوه قضائیه و دادگاه صالح رسیدگی کننده و همراه با حفظ استقلال و اقتدار قوه قضائیه به اطلاع مردم شریف زنجان و طارم می‌رسانم که اینجانب با مدارک و مستندات قطعا از جایگاه واقعی مردم دفاع خواهم نمود. در نامه فریدون احمدی آمده است: پس از مشورت با ریاست محترم مجلس شورای اسلامی و هیات رئیسه مطالب لازم را جهت استحضار مردم شریف ایران اسلامی و حوزه انتخابیه منتشر خواهم کرد.

پیام ظریف به ترامپ+فیلم

آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز21 ساعت قبل
وزیر امور خارجه ایران با اشاره به خروج یکجانبه و تنش زای آمریکا از توافق هسته‌ای، گفت: برجام توافق اختیاری نبود بلکه معاهده‌ای بود که به تائید شورای امنیت سازمان ملل متحد رسیده بود. محمد جواد ظریف روز جمعه پس از حضور در کاخ الیزه و دیدار با امانوئل ماکرون رئیس جمهوری فرانسه در گفت وگو با شبکه خبری یورونیوز گفت: آمریکا یکی از طرف‌های توافق هسته‌ای بود و این کشور در مورد توافق مذاکره کرده بود. برجام توافق اختیاری نبود بلکه توافقی بود که به تائید شورای امنیت سازمان ملل متحد رسیده بود. به گزارش آفتاب‌نیوز؛ خروج آمریکا از برجام در اردیبهشت ماه سال گذشته و بازگشت تحریم‌های اقتصادی علیه ایران، نقطه شروع دوباره تنش‌ها بین تهران و واشنگتن بود که با لغو معافیت چند کشور از خرید نفت ایران اوج گرفت.
انتخابانتخاب8 ساعت قبل
مرتضی بختیاری رییس کنونی کمیته امداد و از مسئولین قضایی سابق در برنامه دستخط در شبکه ۵ درباره ماجرای ۶۳ حساب قوه قضائیه در دوران آملی لاریجانی صحبت کرده است. به گزارش «انتخاب»، بختیاری درباره این حساب‌ها گفت: ٦٠ و خرده‌ای حساب قوه قضائیه حالا به ۵ حساب و سه امضا محدود شده است. بخشی از این سوال و جواب‌ها به شرح زیر است: سوال مجری از بختیاری رییس کمیته امداد: یک سوالی از قوه قضائیه آقای رئیسی می‌خواستم بپرسم که در دوران قوه قضائیه آقای لاریجانی ۲۳ یا ۲۵ حساب بود که ظاهرا تجمیع شد. بیشتر از این بود؛ حدود ۶۰ و خرده‌ای حساب بود. مجری: ۵ حساب با سه امضا؟ بله.
همشهریهمشهری4 ساعت قبل
وی افزود: در این حمله آشیانه‌های هواپیماهای جنگی و سکوی پرواز آنها به دقت هدف قرار گرفت. این مقام یمنی خاطرنشان کرد که این حمله در پاسخ به جنایات ائتلاف متجاوز عربی به سرکردگی عربستان و تداوم محاصره ملت یمن انجام شده است. یگان پهپادی ارتش و کمیته‌های مردمی یمن بامداد پنجشنبه نیز پایگاه هوایی ملک خالد را با چند فروند پهپاد هدف قرار داد. ائتلاف عربی تحت امر عربستان در ۲۶ مارس ۲۰۱۵ به منظور حمایت از عبد ربه منصور هادی، رئیس‌جمهوری دولت مستعفی یمن عملیات نظامی را در یمن آغاز کرد. جنگ یمن صدها کشته و زخمی بر جای گذاشته و این کشور را به سمت قحطی و گرسنگی پیش برده است.

انصارالله یمن؛ کابوس آمریکا و هم پیمانان واشنگتن

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
کارشناس مسائل منطقه افزود: مردم یمن دارای ذخایر عظیم و نیرو‌های توانمندی هستند که اگر نیرو‌های استعماری و استکباری نبود و اگر سیطره رژیم‌های فاسد نبود، ملت یمن امروز در منطقه ما و در حوزه عربی یکی از پیشرفته‌ترین کشور‌های منطقه و جهان عرب به حساب می‌آمد. آقای زارعی با بیان اینکه چشم اندازی که رهبر حکیم انقلاب اسلامی درباره یمن و آینده یمن بیان فرمودند، چشم انداز روشنی است، گفت: رهبر معظم انقلاب هم‌چنین در این دیدار درباره توطئه عربستان و امارات برای تجزیه یمن، ضرورت بیرون راندن متجاوزان از یمن و لزوم گفتگو‌های یمنی - یمنی برای حل مسایل یمن بر پایه بکارگیری و پوشش دادن مذاهب و قومیت‌ها در یمن تاکید کردند و در واقع رهبر معظم انقلاب یک راه تازه‌ای را بیان کردند که فراتر از گفتگو‌هایی است که احزاب یمن درباره یمن با هم دارند. وی با بیان اینکه انصارالله توانسته است با یک جنگ گسترده جهانی از شرافت، تمامیت ارضی و موجودیت یمن در برابر متجاوزان دفاع کند، افزود: امروز آمریکایی‌ها، رژیم صهیونیستی، رژیم عربستان و امارات و برخی دولت‌های دیگر بزرگترین کابوس شان را انصارالله و مردم یمن می‌دانند، جنگی به راه انداختند تا خود را از این کابوس برهانند، اما به لطف خدا با مجاهدت مردم و انصارالله؛ دشمنان یمن شکست خورده‌اند. آقای زارعی با بیان اینکه منصور هادی و عربستان بجز نابودی انصارالله هدف دیگری نداشتند، گفت: هادی دست آخر مجبور به استعفا شد و از اینجا بود که جنگ ۵۳ ماه یمن شروع شد. قطعنامه ۲۲۱۶ یک جبهه غربی - عربی را علیه مردم یمن به راه انداخت و مجوزی برای تجاوز به یمن را صادر کرد.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴32 دقیقه قبل
آقای رضایی گفت: یک زمانی در چارچوب مرزهای جغرافیایی کشور امنیت را تامین و تعریف می‌کردیم در حالی که امروز شاخ و برگ امنیت جمهوری اسلامی در عراق، سوریه و یمن دیده می‌شود که ناشی از سالم سازی امنیت در کشور است. دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با طرح این پرسش که چرا پاکسازی و سالم سازی در اقتصاد کشور وارد نشده است؟ تحلیل کرد: در داخل و خارج کشور نیروهایی هستند که نمی‌خواهند اقتصاد و فرهنگ سالم سازی شود. وی توضیح داد که دشمنان کشور از جمله اروپا و آمریکا بر این اعتقاد هستند که اگر جمهوری اسلامی این دو سنگر را هم فتح کند، دیگر کار تمام است. امروز اروپاییان از تولیدات نامرغوب ایرانی، همچون خودروهای داخلی بی کیفیت راضی هستند و نمی‌خواهند پیشرفتی در کشور شکل بگیرد. اروپاییان امروز به آمریکایی‌ها تذکر می‌دهند که بگذارید مردم ایران در فشار و سختی باشند بلکه مردم از داخل کاری علیه جمهوری اسلامی بکنند که این خیال باطلی است.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

فاتحه‌خانی و سخنرانی رئیس‌جمهور روحانی در میثاق با آرمان‌های امام: با تضعیف دولت کسی قدرت نمی‌گیرد

خبری9 ساعت قبل

توقیف نفتکش ایرانی غیر قانونی بوده است

خبری9 ساعت قبل

۲ شرط سران الاهلی برای برانکو/ مهلت اندک ایوانکوویچ!

خبری9 ساعت قبل

ارائه خدمات به کشاورزان و روستائیان از طریق اپلیکیشن

تابناکچند ثانیه قبل

«دکتر، مهندس بیکار» |دکتر و فوق لیسانس شانس کمتری برای یافتن شغل از دیپلمه‌ها دارند

تسنیمچند ثانیه قبل

مدیر بازداشتی اداره غله گنبدکاووس: پس از ۱ روز آزاد شدم/آلودگی ۷۰۰ تن گندم دولتی به فضولات حیوانی در حال بررسی است

تسنیمچند ثانیه قبل

تاج: ورزشگاه آزادی مشکلات جدی دارد

ساعت ۲۴5 دقیقه قبل

چین: آمریکا مجبور است هزینه‌های جنگ تجاری را بپردازد

صدا و سیما5 دقیقه قبل

مجوز حضور پرویز هادی در رقابتهای جهانی صادر شد

آفتاب‌نیوز6 دقیقه قبل

ترکیب شاهین و سپاهان اعلام شد/ ازدحام مقابل ورزشگاه بوشهر

آفتاب‌نیوز7 دقیقه قبل