عبدالله: آتش‌بس یکجانبه طالبان با آمریکا پذیرفتی نیست
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. فارس
  4. بین‌المللی
عبدالله: آتش‌بس یکجانبه طالبان با آمریکا پذیرفتی نیست

عبدالله: آتش‌بس یکجانبه طالبان با آمریکا پذیرفتی نیست

فارسخبرگزاری فارس |
رییس اجرایی دولت افغانستان از طالبان خواست تا به آتش بس با حکومت افغانستان تن داده و در غیر آن، آتش‌بس یک‌جانبه با نیروهای آمریکایی پذیرفتنی نخواهد بود.

به گزارش خبرنگار سایت افغانستان خبرگزاری فارس، رییس اجرایی دولت افغانستان از طالبان خواست تا به آتش بس با حکومت افغانستان تن داده و در غیر آن، آتش‌بس یک‌جانبه با نیروهای آمریکایی پذیرفتنی نخواهد بود.

«عبدالله عبدالله» امروز پنج‌شنبه (۲۷ تیر) در نشستی درباره صلح و امنیت که در کابل برگزار شده بود، خواهان بسیج هواداران گفت‌وگوهای صلح شد و گفت: زمان آن فرار رسیده که گفت‌وگوهای صلح به‌صورت مستقیم آغاز شود.

وی افزود: اگر طالبان به گفت‌وگوهای صلح و تأمین صلح در افغانستان باور دارند، باید به برقراری آتش‌بس سراسری تن دهند.

به گزارش فارس، همچنین حامد کرزی، رییس جمهور پیشین افغانستان نیز به آمریکا هشدار داد که نباید از خاک افغانستان در نزاع با دیگر کشورها استفاده کند.

وی افزود که پاکستان و آمریکا آغازگر جنگ کنونی در افغانستان هستند و این دو کشور می‌توانند آتش جنگ در افغانستان را خاموش کنند.

این در حالی است که طالبان همواره گفت‌وگوهای مستقیم با حکومت افغانستان را رد کرده‌اند، اما با هدف گفت‌وگو با کشورهای مختلف به ویژه آمریکا آغوش باز نشان داده‌اند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 ساعت قبل
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری میزان؛ یک مقام ارشد کره شمالی از مخالفت پیونگ‌ یانگ با پیشنهاد مذاکره با آمریکا از طریق میانجیگری سوئد خبر می‎دهد. مذاکره کننده ارشد کره شمالی می‌گوید: آمریکا پیشنهادی برای مذاکره از طرق سوئد برای ما ارسال کرده است. این مقام ارشد کره شمالی در بیانیه خود گفته است: در حال حاضر کره شمالی و آمریکا شناخت خوبی از یکدیگر دارند و نیازی به تلاش سوئد برای مذاکره میان پیونگ‌یانگ و واشنگتن نیست. کیم میونگ گیل سومین مقام کره شمالی است که در طول شبانه‌روز گذشته درباره تغییر موضع آمریکا هشدار داده است. این در حالی است که «کیم یونگ چول»، سرپرست سابق تیم مذاکره کننده کره شمالی با آمریکا، نیز روز سه شنبه گفت ک کره شمالی تمایلی به مذاکره با آمریکا درباره خلع سلاح هسته‌ای ندارد مگر اینکه واشنگتن از سیاست خصمانه خود عقب نشینی کند.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین4 ساعت قبل
اعتمادآنلاین| دادستانی سوئد روز سه‌شنبه از لغو تحقیقات و تعقیب قضایی «جولیان آسانژ» مؤسس وبگاه افشاگر «ویکی لیکس» خبر داد. آسانژ از چند سال پیش در سوئد به «تجاوز» متهم شده بود. وی از بیم بازداشت، از سال ۲۰۱۲ میلادی در سفارت اکوادور در لندن پناهنده شده بود. همزمان، آمریکا که آسانژ را به درز اسرار دولتی این کشور متهم کرده، برای وی حکم جلب صادر کرده و به دنبال استرداد او از انگلیس است. وی از همان زمان از سوی آمریکا به انتشار اطلاعات محرمانه متهم شده و به همین جهت هم تحت فشار قرار گرفته است.
الفالف31 دقیقه قبل
وی که با شبکه «آر. تی» گفت‌وگو می‌کرد، در این مورد گفت: «فکر می‌کنم این نوع از ناآرامی بیشتر حاصل عملکرد مرکز مأموریت ایران" [در سیا] است که توسط دولت [دونالد] ترامپ راه‌اندازی شده است. بر اساس آن طرح، این سازمان مأموریت یافته است که برای ایجاد ناآرامی در ایران، وارد عمل شود. بر اساس آن گزارش، این طرح مورد حمایت عربستان سعودی و امارات عربی متحده هم قرار داشته است. پیش از این وزارت خارجه روسیه هم در واکنش به شکل‌گیری اغتشاشات در ایران، گفته بود که احتمال می‌دهد طرف‌های خارجی در این تحولات نقش داشته باشند. اما در عین حال، نیروهای خارجی هم فعالانه [برای افزایش ناآرامی‌ها] مشغول هستند.
فارسفارس1 روز قبل
اما نه تنها موفق به این مهم نشدند که تا کنون به دیل هشیاری مردم، مسئولین و مرجعیت، طرف‌های خارجی و جریانات نفوذی داخلی در عملیاتی کردن اهداف خود ناکام ماندند. اقدامات و سیاست‌های دولت بغداد در تحقق خواسته‌های مردم عراق با حمایت گروه‌های سیاسی و همینطور با پشتوانه رهنمودهای حکیمانه مرجعیت عالی شیعیان آن کشور یعنی آیت الله سیستانی، در حال اجرا است. در آخرین مواضع مرجعیت عالی این کشور که از سوی نماینده آیت الله سیستانی در خطبه‌های نماز جمعه کربلا قرائت شد نکات قابل تاملی در خصوص تحولات اخیر در عراق به چشم می‌خورد که متعاقب آن بسیاری از شخصیت‌ها و گروه‌های سیاسی از مواضع مرجعیت حمایت و آن را نقشه راه برون رفت از بحران فعلی کشور قلمداد کردند. _ نخست وزیر، نیروهای بسیج مردمی عراق (الحشد الشعبی)، وزیر کشور، رهبر جریان حکمت ملی، گروه مقاومت اسلامی نجبا و برخی دیگر از شخصیت‌ها و گروه‌ها داخلی عراق در بیانیه‌ها و مواضع جداگانه‌ای از رهنمودهای مرجعیت حمایت کرده و آن را نقشه راه برون رفت از بحران عراق عنوان کردند. بر اساس آنچه که نماینده دبیرکل سازمان ملل متحد در امور عراق از دیدارش با آیت الله سیستانی گفته، ایشان از عدم جدیت لازم گروه‌های سیاسی در جهت اصلاحات در کشور نگران است.
فارسفارس1 روز قبل
طبق نتایج نظرسنجی جدید، ۷۰ درصد از مردم آمریکا معتقدند که اقدام رئیس‌جمهور کشورشان در زمینه درخواست از یک رهبر خارجی برای تحقیق درباره یکی از رقبای اصلی انتخاباتی‌اش، اشتباه بوده است. به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، طبق نتایج نظرسنجی مشترک «ای بی سی نیوز/ایپسوس»، ۷۰ درصد از مردم آمریکا معتقدند که درخواست «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا از «ولودیمیر زلنسکی» رئیس‌جمهور اوکراین برای تحقیق درباره «جو بایدن» رقیب اصلی در رقابت‌های انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا، اشتباه بوده است. طبق این نظرسنجی، ۵۱ درصد از مردم آمریکا می‌گویند نه تنها این اقدام ترامپ اشتباه بوده بلکه وی باید استیضاح و از سمت خود برکنار شود. ۲۵ درصد از افرادی که در نظرسنجی مشارکت کرده بودند، اعتقاد داشتند که ترامپ اقدام اشتباهی در قضیه اوکراین گیت مرتکب نشده است. در صورتی که قانونگذاران دموکرات تصمیم به کلید زدن «بندهای استیضاح» علیه ترامپ بگیرند باید ابتدا در مجلس نمایندگان به آن رأی بدهند و در مرحله بعد، مجلس سنا هم باید درباره استیضاح ترامپ رأی بدهند.
ایلناایلنا1 روز قبل
دپارتمان پلیس گرجستان عملیات پاکسازی چادرهای معترضان از برابر پارلمان این کشور در تفلیس را آغاز کرد. به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، دپارتمان پلیس گرجستان امروز -‌دوشنبه- عملیات پاکسازی چادرهای معترضان از برابر پارلمان این کشور در تفلیس را آغاز کرد. نمایندگان مخالفان در گرجستان با برگزاری تظاهرات گسترده در تفلیس مسیرهای منتهی به پارلمان این کشور را مسدود کردند. این خبر را «جیورجی واشادزه»، رهبر حزب مخالف گرجستان نوین، روز گذشته -‌یکشنبه- به خبرنگاران اعلام کرد. معترضان خواستار برگزاری زودهنگام هستند، این در حالی است که دولت بارها اعلام کرده که این خواسته را به هیچ عنوان عملی نخواهد کرد.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

اخبار قیمت‌های روز بازار - دوشنبه ۲۷ آبان‌ماه

خبری1 روز قبل

صحبت‌های امروز روحانی درباره وضعیت کشور پس از گرانی بنزین

خبری1 روز قبل

مدارس و دانشگاه‌ها در برخی شهرها تعطیل شدند

خبری1 روز قبل

به دلیل اختلال در اینترنت سراسری کشور، پوشش لحظه به لحظه اخبار و فعالیت سرویس‌های دیگر طرفداری مانند نتایج زنده دچار مشکل شده است. همکاران هر لحظه که بتوانند فعالیت‌های معمول خود را از سر خواهند گرفت. البته بخش شبکه اجتماعی طرفداری در دسترس است.

وضعیت عجیب کارلوس کی‌روش در ایران و کلمبیا

روزنو12 دقیقه قبل

انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲/ برتری پرگل اردن در خانه

تسنیم15 دقیقه قبل

احتمال انصراف تیم کشتی اترک خراسان شمالی قوت گرفت؛ کشتی‌گیران اردو را ترک کردند

تسنیم16 دقیقه قبل

دستگیری بسیاری از سرشاخه‌های ناآرامی‌های اخیر تهران

ایسنا16 دقیقه قبل

️راهپیمایی مردم ولایت مدار خرم‌آباد در دفاع از اقتدار و امنیت کشور

ایسنا16 دقیقه قبل

آمریکا آزادی شهروندان خود توسط طالبان را تائید کرد

مهر16 دقیقه قبل