دمای هوا در کردستان افزایش می‌یابد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. همشهری
  4. اجتماعی
دمای هوا در کردستان افزایش می‌یابد

دمای هوا در کردستان افزایش می‌یابد

همشهریخبرگزاری همشهری |
همشهری آنلاین: کارشناس مسوول هواشناسی کردستان گفت: از امروز تا اواسط هفته آینده با افزایش ارتفاع سطوح میانی جو گرمای هوا تشدید شده و انتظار داریم که دمای حداکثر روزانه در این مدت ۲ تا سه درجه سانتیگراد نسبت به دیروز افزایش یابد.

خبات قمری در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در سنندج اظهار کرد: بررسی مدل‌های هواشناسی نشان‌دهنده هوای پایدار تا اواسط هفته آینده است.

وی افزود: برای امروز پنجشنبه سرعت وزش باد زیاد و در برخی ساعات در نقاط مرتفع شدید خواهد بود.

به گفته کارشناس هواشناسی کردستان، از امروز تا اواسط هفته آینده با افزایش ارتفاع سطوح میانی جو گرمای هوا تشدید شده وانتظار داریم که دمای حداکثر روزانه در این مدت ۲ تا سه درجه سانتیگراد نسبت به دیروز افزایش یابد. کد خبر ۴۴۸۳۲۴

در سایت خبری بخوانید: برترین اخبار اجتماعی در ایران

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

آلودگی هوای کلان شهر‌ها تا روز جمعه

صدا و سیماصدا و سیما19 ساعت قبل
آقای امیر سرکرده در مصاحبه با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما گفت: امروز در اغلب نقاط کشور جوی آرام و پایدار خواهیم داشت که این به معنای افزایش انباشت آلاینده‌های جوی بر روی شهر‌های صنعتی و پرجمعیت مثل تهران، کرج، قزوین، اراک و تا حدی اصفهان است. وی افزود: فردا عصر پیش بینی می‌شود در مناطقی از استان‌های گیلان، مازندران و گلستان بارندگی رخ دهد که شدت این بارندگی‌ها در روز جمعه خواهد بود. آقای سرکرده در ادامه گفت: همچنین از پنجشنبه عصر در نواحی جنوبی و جنوب غرب کشور در استان‌های خوزستان، کهگیلویه و بویر احمد و شمال استان فارس باید منتظر بارش باران باشیم که در روز‌های جمعه و شنبه هم ادامه می‌یابد. کارشناس سازمان هواشناسی افزود: سامانه بارشی جدیدی از روز جمعه وارد کشور می‌شود و نواحی غربی و پس از آن نواحی مرکزی را در بر می‌گیرد. وی گفت: دمای هوای تهران نیز امروز در گرمترین زمان به ۱۸ درجه سانتی گراد می‌رسد.
نامه‌نیورنامه‌نیور19 ساعت قبل
خوشبختانه جامعه ایران فرهنگ بسیار متفاوتی دارد، با این وجود عوامل مختلفی در جامعه ایران دست به دست هم داده تا میزان پسران و دختران مجرد در ایران روزبه‌روز افزایش پیدا کند. بدون‌شک اگر وضعیت مردان مجرد را هم در نظر می‌گرفتند هیچ‌گاه موضوع چندهمسری در سطح جامعه مطرح نمی‌شد. اگر قصد افراد جامعه از ازدواج آرامش و بقای نسل باشد که این اتفاق در ازدواج اول رخ داده است. در غیراین صورت همه فلسفه و هدف ازدواج در ازدواج نخست تامین شده است. نکته دیگر اینکه کمتر دخترانی وجود دارند که حاضر باشند با یک مردی که قبلا ازدواج کرده ازدواج کنند.
صدا و سیماصدا و سیما18 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، ​ پیمان سنندجی با اشاره به نوسازی اتوبوس‌های فرسوده شهر تهران گفت: یکی از موضوع‌های بسیار مهم و جدی در کلانشهر تهران نوسازی اتوبوس‌های فرسوده‌ای است که در حوزه بخش عمومی و خصوصی شرکت واحد فعالیت می‌کند. سنندجی گفت: دو سال است پیگیر این مصوبه هستیم، جلسه‌های متعددی را برگزار کردیم و امیدواریم با این مصوبه بخشی از ناوگان شهر تهران را که بیش از ۵ هزار دستگاه اتوبوس است، بازسازی کنیم. مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران تاکید کرد:، اما تا این مصوبه اجرایی شود، بازسازی اتوبوس‌ها را در دستور کار قرار داده‌ایم و بر اساس دستورالعمل، اتوبوس‌های بخش خصوصی و عمومی در حال بازسازی است. سنندجی افزود: در بخش عمومی هم در حال بازسازی اتوبوس‌های دوکابین هستیم و امیدوارم تا پایان سال ۱۵۰ دستگاه اتوبوس را بازسازی کنیم. مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران در پایان با بیان اینکه در حال حاضر ۶ هزار دستگاه اتوبوس در تهران تردد می‌کند، گفت: نیاز تهران ۹ هزار دستگاه اتوبوس زیر ۱۰ و ۱۲ سال است، اما متاسفانه بیش از ۶۰ درصد اتوبوس هایمان یعنی ۳ هزار و ۶۰۰ اتوبوس عمر بالای ۱۰ سال دارد و باید از رده خارج شود.
ایلناایلنا19 ساعت قبل
شماری از کارکنان شرکت هواپیمایی کویت در اعتراض به محقق نشدن بخشی از مطالبات صنفی خود دست از کار کشیده و در محوطه فرودگاه کویت تجمع کردند. از قرار معلوم این اعتصاب از سوی سندیکای کارکنان شرکت هواپیمایی کویت ترتیب داده شد است. این سندیکا در ازای خطراتی مانند بیماری‌های واگیردار، سر و صدا، آلودگی و شب‌بیداری که کارکنان به دلیل ماهیت کار خود در معرض آنها قرار دارند، خواستار دریافت کمک‌هزینه یکسان برای همه کارکنان شرکت هواپیمایی شد. در حالی که شرکت هواپیمایی کویت اعلام کرد، پروازها در فرودگاه کویت تحت تأثیر اعتصاب مذکور قرار نگرفت و روند طبیعی خود را داشت، جابر العازمی (رئیس سندیکای کارکنان شرکت هواپیمایی) از لغو پنج تا شش پرواز در اثر این اعتصاب خبر داد. وی افزود: امروز در اولین اعتصاب خود موفق شدیم و امیدواریم که به اعتصاب دوم و سوم نرسیم، زیرا این اقدام خساراتی را برای شرکت هواپیمایی به بار خواهد آورد.
ایسناایسنا13 ساعت قبل
محمد تقی زاده در گفت‌وگو با ایسنا، در تشریح اختلاف نظر میان پلیس راهور و شهرداری تهران درباره طرح ترافیک شهر تهران گفت: چه پلیس راهور و چه شهرداری تهران باید مسائل و مشکلات خود را در جلسات ذیربط در استانداری تهران مطرح کنند. برای مثال در موضوع ورود کامیون‌ها به داخل محدوده شهر تهران و لزوم پایش آنها توسط دوربین‌های نظارتی می‌توان موضوع را در جلسات کمیته اضطرار و یا کارگروه آلودگی استان تهران مطرح کرد. وی تاکید کرد: طرح مسائل در فضای رسانه‌ای و یا خارج از جلسات کار صحیحی نیست و منتج به نتیجه منطقی نخواهد شد. ارزیابی طرح ترافیک شهر تهران در شورای ترافیک استانمعاون عمرانی استاندار تهران در بخش دیگری از صحبت‌های خود به موضوع استثناء بودن شهر تهران در برخی مسائل اشاره کرد و افزود: شورای ترافیک شهر تهران به ریاست شهردار تهران تشکیل جلسه می‌دهد. علی رغم این موضوع مقرر شد که در شورای ترافیک استان موضوع طرح ترافیک شهر تهران ارزیابی و پس از جمع‌بندی طرح این مسئله در جلسه انجام و تصمیم گیری شود.
تسنیمتسنیم14 ساعت قبل
وی با تأکید بر اینکه رهبر معظم انقلاب از دو دهه گذشته بر ضرورت تحول در قوه قضائیه تأکید داشته‌اند، ابراز کرد: طرح تحول در قوه قضائیه بدون نسخه‌برداری از دستگاه‌های قضایی دیگر کشورها ولی با استفاده از تجربیات موفق سایر کشورها ازجمله در کاهش پرونده‌های ورودی در حال تدوین است. رئیس مرکز مطالعات راهبردی و مدیریت تحول قوه قضائیه خاطرنشان کرد: طرح تحول در قوه قضائیه با مشارکت ۲۷۰ قاضی و دادستانی‌های سراسر کشور به‌منظور آسیب‌شناسی در قوه قضائیه صورت پذیرفت که در میان ۱۳ چالش کانونی شناسایی شد. وی با تأکید بر اینکه از بین این ۱۳ چالش، هفت ابر چالش برای سند تحول قوه قضائیه در دستور کار قرار گرفت، عنوان کرد: بر اساس این طرح باید بودجه قوه قضائیه ۲٫۹ درصد از بودجه کل کشور باشد. عابدینی مشکل بزرگ دستگاه قوه قضائیه را حجم ورودی پرونده‌ها به این قوه برشمرد و افزود: تدوین سند تحول قوه قضائیه از سال ۹۳ در دستور کار معاونت راهبری این قوه قرار گرفت که سند نهایی ین طرح توسط آیت‌الله رئیسی در دستور کار قرار گرفته است. وی با تأکید بر اینکه آسیب‌شناسی، آینده‌پژوهی و دین‌پژوهشی قضایی رویکردهای نظری در تدوین سند تحول قوه قضائیه است، اظهار داشت: باید آینده دستگاه قضایی در دستور کار مراکز علمی کشور قرار گیرد، همچنین باید طرح تحول قوه قضائیه به‌صورت کامل اجرا شود.

نظرها

اخبار بیشتر