ورود نیروهای غیربومی در صنایع شرق مازندران ظلم به مردم منطقه است
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر
  4. اجتماعی
ورود نیروهای غیربومی در صنایع شرق مازندران ظلم به مردم منطقه است

ورود نیروهای غیربومی در صنایع شرق مازندران ظلم به مردم منطقه است

مهرخبرگزاری مهر |
نکا - نماینده مردم بهشهر، نکا و گلوگاه در مجلس شورای اسلامی با اظهار گله مندی از ورود نیروهای غیر بومی در صنایع منطقه گفت: استخدام نیروهای غیر بومی در صنایع شرق مازندران ظلم بزرگی است.

به گزارش خبرنگار مهر، علی محمد شاعری عصر پنجشنبه در پنجمین نشست شورای هماهنگی تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران که در فرمانداری نکا برگزار شد، از بیکاری جوانان به عنوان بزرگترین چالش در پیش رو یاد کرد و همچنین افزود: هیچ چالشی در کشور غیر قابل حل نیست در این حوزه نیز راه برون رفت از معضل بیکاری یک راه حل منطقی و عقلانی است.

به گفته وی بیکاری یک معلول توسعه یافتگی است که اگر در این زمینه با مدیریت زمان و برنامه ریزی اصولی منابع و ظرفیت‌ها ی موجود بکارگیری شوند قطعا نرخ بیکاری کاهش می‌یابد.

نماینده مردم بهشهر، نکا و گلوگاه در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: ظرفیت‌های عظیمی در حوزه کشاورزی، خدمات و صنعت در این شهرستان وجود دارد که هنوز بخش صنعت و کشاورزی به خوبی نتوانسته ظرفیت هایش را در بخش اشتغال نشان دهد.

شاعری با اظهار گله مندی از ورود نیروهای غیر بومی در صنایع منطقه بیان کرد: استخدام و بکارگیری نیروهای غیر بومی در سیلو، کارخانه سیمان، صدرا، نیروگاه، حفاری و سایر صنایع در شرق مازندران ظلم بزرگی به مردم این منطقه است.

این نماینده مردمی به جمعیت بیکار شهرستان نکا اشاره و تصریح کرد: از میزان جمعیت کم این شهرستان ۴ هزار و ۲۰۰ نیروی بیکار در این شهرستان جویای کار هستند که در این زمینه ظلم بیکاری به مردم این شهرستان تحمیل شده است لذا باید مسئولان ذیربط نسبت به این موضوع اقدام کنند.

بی عدالتی نسبت به شرق مازندران صورت گرفته است

عضو هیئت رئیسه کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی با بیان عقب مانده بودن شرق مازندران نسبت به غرب استان اظهار کرد: شرق مازندران به عنوان قطب صمعتی، مرکز کشاورزی و غرب استان قطب گردشگری استان محسوب می‌شود که به دلیل نگاه دوگانه‌ای که نسبت به غرب و شرق، بی عدالتی نسبت به شرق مازندران صورت گرفته است چرا که شرق مازندران با ظرفیت‌های عظیم موجود می‌تواند این نگاه‌ها را اصلاح و هویت مجدد ببخشد.

این مسئول از خدمات درمان تامین اجتماعی در شهرستان نکا احساس رضایتمندی کرد و متذکر شد: خدمات درمانی تامین اجتماعی در شهرستان نکا بد نیست اما باید این بخش در شهرستان بهشهر توسعه یابد.

خبری: اخبار حوزه اجتماعی از سراسر وب | پربازدیدترین خبر های سیاسی در ایران و جهان

وی در ادامه به هدایت تسهیلات بانکی به سمت فعالیت‌های اشتغال زا واحدهای کشاورزی تاکید و خاطرنشان کرد: شغلی که به تولید ثروت ملی و درآمد خانوار کمک کند می‌تواند چرخه اقتصادی را به چرخش در آورد لذا این امر سبب عزت خانواده‌ها خواهد شد.

به گفته شاعری توسعه صنعت بیمه می‌تواند کمک کار مردم باشد چرا که از حالت سنتی خود خارج می‌شود در واقع صنعت بیمه در بین مردم امنیت بخش است.

نماینده مردم بهشهر، نکا و گلوگاه در مجلس شورای اسلامی حمایت از شرکت‌های دانش بنیان و پارک علم فناوری، مشاغل خانگی، صنایع هایتک و بکارگیری از کشاورزی نوین را راه برون رفت از مشکلات سنتی حوزه بیکاری برشمرد.

این مسئول مردمی خطاب به مدیران دستگاه‌های اجرایی متذکر شد: نگاهتان را در مدیریت سنتی به جایگاه بهتر ببرید چرا که با تغییر نگاه از حالت سنتی به مدرن و صنعتی قطعا بخش اعظمی از مشکلات برطرف خواهد شد.

وی دلیل اهمیت تامین اجتماعی در بین مردم را نا امنی قلمداد کرد و همچنین افزود: مردم به دلیل نا امن بودن حوزه اشتغال به این نهاد روی می‌آورند در واقع مردم نگاهشان را نسبت به صنت بیمه ارتقا دادند تا آینده‌ای مشخص را در پیش روی خود قرار دهند.

شاعری با اشاره به مشکلات دکل بندان از فعالیت سه هزار دکل بند در حوزه شرق مازندران خبر داد و همچنین بیان کرد: سه هزار دکل بند در شرق مازندران محروم به حال خود رها شده‌اند که باید مشکلات این قشر به صورت جدی رسیدگی شود.

نماینده مردم بهشهر، نکا و گلوگاه در مجلس شورای اسلامی در پایان برحل مشکلات دکل بندان، تحت پوشش قرار دادن بیمارستان شهدای بهشهر به تامین اجتماعی و بومی گرایی در اشتغال منطقه تاکید کرد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

بارش دومین برف پاییزی

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
گزارش اختصاصیبارش دومین برف پاییزیامروز آسمان شمال پایتخت و شهرستان‌های ملارد، دماوند، پردیس و بومهن برفی بود و شهروندان در این هوای پاک نفسی تازه کردند.
الفالف1 روز قبل
مردم حق دارند خشمگین باشند چرا که در اجرای تصمیم بنزینی شبانه مثل دزدها عمل کرده. حتی ائمه جمعه می‌توانند تریبون را به میان معترضان ببرند و مسئولان شهر را دعوت کنند به حرف مردم گوش دهند. آنچه مسلم است، معترضان تریبون می‌خواهند. جلوی مسئولان، اعتراض کنند، حتما بهتر از این است که با سنگ و چوب جلوی عابر بانکها اعتراض کنند. به معترضان تریبون بدهید تا صف معترضان از اوباش جداشود.

پمپئو به فکر گرسنگان آمریکایی باشد

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
آقای سید عباس موسوی سخنگوی وزارت خارجه در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، ضمن تقبیح و محکومیت اظهارات مداخله جویانه اخیر وزیر خارجه آمریکا، اظهار داشت: تنها چیزی که به آقای پمپئو نمی‌چسبد، اعلام حمایت از ملت ایران است. پمپئو به فکر گرسنگان آمریکایی باشدسخنگوی وزارت امورخارجه، تاکید کرد: ملت ایران، ملت بالغ و رشیدی است و از موانع مختلف عبور کرده و ناملایمات بسیاری را پشت سرگذاشته است و این ملت از این مرحله نیز عبور خواهد کرد و مسایل داخلی خودش را حل و فصل خواهد کرد. امنیت مرزها، محور گفتگوی فرمانده ارتش پاکستان در تهرانسخنگوی وزارت امور خارجه، سفر فرمانده ارتش پاکستان به تهران را بی نظیر توصیف کرد و گفت: مسایل دوجانبه و امنیت مرز‌ها محور گفتگو‌های فرمانده ارتش پاکستان در تهران است. آقای سید عباس موسوی اظهارداشت: آقای قمر جاوید باجوا، فرمانده ارتش پاکستان در صدر هیاتی بلند پایه نظامی امنیتی امروز (دوشنبه) وارد ایران شد و قرار است وی با برخی از مقامات جمهوری اسلامی ایران دیدار و رایزنی کند. فرمانده ارتش پاکستان در صدر هیاتی بلند پایه نظامی امنیتی امروز وارد ایران شدآقای موسوی، افزود: فرمانده ارتش پاکستان فردا (سه شنبه) با آقای ظریف وزیر امور خارجه دیدار و گفتگو خواهد کرد.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 روز قبل
زمان اتصال اینترنت نامعلوم استخبرگزاری ایلنا نیز به نقل از یک منبع آگاه نوشته است: تصمیم برای قطع اینترنت توسط دستگاه‌های امنیتی گرفته شده است. ناامنی‌های اخیر موجب شده شورای امنیت تصمیم به قطع اینترنت بگیرد. وی قطع خطوط اینترنت تلفن همراه را در تمام اپراتورها همراه اول، ایرانسل و رایتل عنوان کرد و زمان اتصال اینترنت را نامعلوم دانست. البته در حالی گفته شده که رسانه‌ها محدودیت دسترسی به اینترنت ندارند که اینترنت دفتر رسانه‌هایی همچون «آفتاب‌نیوز» نیز همزمان با قطع اینترنت در سراسر کشور، قطع شده است. قطع دسترسی کاربران ایرانی به اینترنت جهانی انتقادهایی را در پی داشته است.

تحریم‌ها علیه ایران، تروریسم اقتصادی است

صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل
این کار درباره جلوگیری از دستیابی ایران به مواد غذایی هم مصداق دارد اما از خوش شانسی ماست که ایران کشوری بزرگ و قوی است. تحمیل تحریم‌ها علیه ایران بهترین مثال درباره تروریسم اقتصادی است. وی درباره اتهام ایران به صدور احکام اعدام گفت: ما در ایران مجازات اعدام داریم و این امر بر کسی پوشیده نیست. ۹۰ درصد احکام اعدام در ایران درباره جرائم مرتبط به مواد مخدر است در نتیجه مواد مخدر یکی از عوامل اساسی صدور حکم اعدام است. گفتم که ۹۰ درصد اعدام‌ها در ایران به دلیل مواد مخدر است.
ایلناایلنا6 ساعت قبل
صنعتگران به مشارکت در پروژه پایش صنعت نساجی کشور فراخوان شدند. به گزارش ایلنا، مدیرکل صنایع نساجی، پوشاک و سلولزی وزارت صمت گفت: پروژه‌ پایش صنعت نساجی کشور از طریق انجمن صنایع نساجی ایران در دست اجراست.

نظرها

اخبار بیشتر

پربازدیدترین خبرها

همه

تحلیل حسین شریعتمداری از هویت افرادی که در این روزها آشوب بپا کردند

اقتصادنیوز1 روز قبل

سن‌ژرمن موافق امضای قرارداد ۵ ساله با ایکاردی

فارس1 روز قبل

آمریکا به دنبال اقناع اروپا برای محاکمه داعشی‌ها در کشور خودشان

ایسنا9 ساعت قبل

بسته شدن جاده منتهی به فرودگاه نجف

افکارنیوز1 روز قبل

ضرورت گفت‌وگوی سازنده با همه ادیان و مذاهب برای احیای تمدن اسلامی

مهر3 ساعت قبل

نظر مقام معظم رهبری درباره گرانی بنزین فصل الخطاب است / لزوم پرهیز از افزایش قیمت کالاها و خدمات

خانه ملت1 روز قبل

منزوی: غیر از سه تیم در لیگ برتر کدام تیم ایرانی است که مشکل مالی نداشته باشد

ایلنا9 ساعت قبل

رونالدو: دوست ندارم تعویض شوم اما کاملا آماده نیستم

ورزش۳1 روز قبل

نقشه بازدهی و ارزش روز معاملات در صنایع بورسی/ صعود نماگر به کانال ۳۰۴هزار واحد

اقتصاد آنلاین6 ساعت قبل

کالدرون بهترین بازیکن جام جهانی فوتبال نوجوانان معرفی شد+عکس

فارس1 روز قبل

تازه‌ترین خبرها

همه

اخبار قیمت‌های روز بازار - دوشنبه ۲۷ آبان‌ماه

خبری1 روز قبل

صحبت‌های امروز روحانی درباره وضعیت کشور پس از گرانی بنزین

خبری1 روز قبل

مدارس و دانشگاه‌ها در برخی شهرها تعطیل شدند

خبری1 روز قبل

به دلیل اختلال در اینترنت سراسری کشور، پوشش لحظه به لحظه اخبار و فعالیت سرویس‌های دیگر طرفداری مانند نتایج زنده دچار مشکل شده است. همکاران هر لحظه که بتوانند فعالیت‌های معمول خود را از سر خواهند گرفت. البته بخش شبکه اجتماعی طرفداری در دسترس است.

گفت‌وگویی جذاب با عزت‌الله مهرآوران بازیگر فوق لیسانسه‌ها/ سروش صحت دیوار را می‌شکند

رکنا3 دقیقه قبل

مقدماتی جام جهانی؛ گروه B؛ آتش بازی اردن برابر برابر چین تایپه با ۵ گل؛ کویت، نپال را شکست داد

طرفداری4 دقیقه قبل

عراق۰- بحرین۰/ جام جهانی برای ایران زنده ماند

رکنا9 دقیقه قبل

هری کین اولین بازیکن انگلیسی که در تمامی بازی‌های مقدماتی یورو گلزنی کرده است

طرفداری9 دقیقه قبل

غایب همیشگی تمرینات پرسپولیس، کالدرون را خشمگین کرد!

ورزش ۱۱11 دقیقه قبل

بیانیه فرانسه در واکنش به افزایش ذخایر آب سنگین ایران

خبرآنلاین11 دقیقه قبل