استاندار آذربایجان‌شرقی: گردشگری فرصتی برای معرفی داشته‌ها است
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. خبرآنلاین
  4. سرگرمی
استاندار آذربایجان‌شرقی: گردشگری فرصتی برای معرفی داشته‌ها است

استاندار آذربایجان‌شرقی: گردشگری فرصتی برای معرفی داشته‌ها است

خبرآنلاینخبرگزاری خبرآنلاین |
ایرنا نوشت: استاندار آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه غرب، تمدن خود را مدیون مشرق زمین است و ما نتوانسته‌ایم داشته‌های خود را آن چنان که باید معرفی کنیم و بحث‌های ایران‌هراسی و تبلیغات منفی که علیه کشورمان انجام می شود، نیز به همین خاطر است، گفت: گردشگری بستر مناسبی را برای معرفی داشته هایمان فراهم می کند.

محمدرضا پورمحمدی روز پنجشنبه در همایش ملی مدیریت، گردشگری و توسعه پایدار تبریز با اشاره به نقش صنعت گردشگری در توسعه تعاملات فرهنگی و صلح و دوستی بین ملت‌ها، اظهار داشت: مقوله دیپلماسی و تعاملات فرهنگی در حوزه گردشگری مهم‌تر از مسایل اقتصادی آن است و کشور ما با سابقه درخشان تاریخی، علمی و فرهنگی باید در این زمینه پیشگام باشد.

پورمحمدی ادامه داد: صنعت گردشگری ایران و آذربایجان این قابلیت را دارد که سرمایه‌ها و داشته‌های موجود را در سطح دنیا معرفی کند و بر این اساس باید از هر نوع گردشگری که وارد کشور و استان می‌شود، استقبال کنیم.

وی بر رونق گردشگری به‌عنوان زیربنای توسعه پایدار تاکید و اضافه کرد: آذربایجان با داشتن جاذبه‌های طبیعی و فرهنگی منحصر به فرد و زیبا به واقع نگین ایران اسلامی است و موسسات گردشگری استان همان قدر که برای اعزام گردشگران به خارج از کشور اهتمام دارند، برای جذب گردشگر نیز باید تلاش کنند.

پورمحمدی با بیان اینکه هر پدیده‌ای در صورت عدم تدبیر دارای پیامدهای منفی خواهد بود، افزود: در حوزه گردشگری باید همه ابعاد را بررسی کنیم تا بتوانیم بیشتری بهره‌برداری را از این صنعت در جهت توسعه و پیشرفت کشور داشته باشیم.

به گزارش ایرنا، دبیر کانون ملی هماهنگی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری نیز در این همایش با بیان اینکه گردشگری محور توسعه است که تخریبی برای سایر حوزه‌ها ندارد و درونش پایداری نهفته شده است.

محسن امامی از گردشگری به عنوان صنعتی روان یاد کرد که با وجود تحریم‌های ظالمانه علیه ایران همچنان پا بر جا مانده است، هرچند لطماتی در این حوزه را شاهد هستیم.

وی با تاکید بر اینکه توسعه بدون آگاهی عمومی محقق نمی‌شود، اظهار داشت: موضوع گردشگری باید در کشور به یک مطالبه عمومی تبدلی شود که البته طی سال‌های اخیر این امر تا حدی محقق شده است و در حال حاضر سفر و گردشگری به سبد خرید خانوارها وارد شده است.

امامی اضافه کرد: باید توجه داشت که توسعه گردشگری با مشارکت عمومی سرعت بیشتری به خود می‌گیرد و نتیجه آن به خصوصی سازی در این حوزه منجر می‌شود که تجربه کشورهای پیشرو در صنعت گردشگری این امر را ثابت کرده است که صنعت گردشگری با ورود بخش خصوصی رونق بهتر و بیشتری پیدا می‌کند.

در وبسایت خبری بخوانید: جدیدترین اخبار سرگرمی دنیا

وی نقش شهرداری‌ها در رونق گیری گردشگری را بسیار مهم دانست و از سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری درخواست کرد تا اداره موزه‌ها و اماکن توریستی را به شهرداری واگذار کند تا از منافع این اماکن همه مردم بهره مند شوند.

امامی، کاهش عوارض‌ها، توجه به کسب و کارهای کوچک، ایجاد و تقویت پنجره واحد سرمایه گذاری و پایداری در اقدامات و پیگیری مسایل و همچنین پرهیز از برنامه‌های تکه‌ای و منقطع را از جمله عوامل موثر در دست شهرداری‌ها برای توسعه گردشگری بیان کرد.

به گزارش ایرنا، همایش ملی مدیریت، گردشگری و توسعه پایدار با حضور کارشناسان، مدیران و خبرگان حوزه گردشگری روز پنجشنبه در تبریز برگزار شد.

این همایش با هدف تعالی بخشی به صنعت گردشگری و در ۱۴ محور شامل نقاط قوت، ضعف، فرصت‌ها و تهدیدها در توسعه صنعت گردشگری تبریز ۲۰۱۸، توسعه گردشگری و اقتصاد مقاومتی، گردشگری و فرهنگ، آموزش، پژوهش و گردشگری، انرژی و گردشگری، گردشگری شهری و توسعه شهرها، جغرافیا و محیط زیست و گردشگری، گردشگری و مفاهیم، گردشگری و ارتباطات، گردشگری و معماری، گردشگری و خدمات، گردشگری در دنیای مدرن، مدیریت کارآفرینی و توریسم درمانی به میزبانی شهرداری و شورای اسلامی تبریز برگزار شد.

آسیب شناسی برنامه‌های توسعه صنعت گردشگری در شهر تبریز، تعیین و شناخت جاذبه‌های گردشگری تبریز و شهرهای استان، فرصت‌ها و چالش‌های گردشگری در چشم انداز آینده صنعت گردشگری استان، مطالعات تطبیقی در سیاست‌های گردشگری، بانک و بورس در گردشگری، بیمه و گردشگری، بیمه و گردشگری، گردشگری و بخش خصوصی، گردشگری و تولید ناخالص ملی، موانع فرهنگی در گردشگری ایران، ارتباط‌های فرهنگی و توسعه گردشگری، رویدادهای فرهنگی و گردشگری، گردشگری آموزشگاه‌ها و پژوهشکده‌ها، حقوق در گردشگری، گردشگری و توسعه مناطق مرزی و محروم، شهر، معماری و گردشگری، گردشگری، محرومیت‌زدایی و توسعه، و گردشگری و توسعه مناطق مرزی و محروم از محور مقاله‌های ارایه شده در این همایش یکروزه بود.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

عصر ایرانعصر ایران21 ساعت قبل
برترین‌ها - دوقلو‌های به هم چسبیده، ابیگیل و بریتانی هنسل، با وجود همه محدودیت‌های جسمی، پیش‌بینی‌های منفی برای زنده ماندن آن‌ها و چهره‌های شگفت‌زده مردم، ۲۹ سال زندگی کرده‌اند. در این مطلب با زندگی این دوقلو‌های به هم چسبیده بیشتر آشنا می‌شوید. سونوگرافی دوقلو بودن یا هیچ اختلالی در رشد بدن جنین را نشان نداده بود. اکنون دختران تحصیلات متفاوتی دارند و در مدرسه ابتدایی کار می‌کنند و موضوعات مختلفی تدریس می‌کنند. رونی و دانی گالیون، پیرترین دوقلو‌های به هم چسبیده دنیا هستند (آن‌ها ۶۸ ساله هستند).
مهرمهر2 ساعت قبل
این امر هم ناشی از آن است که مسئولان و متولیان حوزه پوشاک دانش و مطالعه این حوزه را ندارند. فضای مجازی و مخاطبانش را دست‌کم نگیرید «راحیل» ۲۳ ساله است و به قول خودش را فضای مجازی حد وسط استفاده از این تکنولوژی را رعایت کرده است. اگر حوزه پوشاک ما پیشرفت چشمگیر در زمینه مد ایرانی نداشته است مقصر مخاطبان نیستند که به سمت مد غربی می‌روند. حوصله دردسر نداریم «مجید افتخاری» عضو هیئت مدیره اتحادیه پوشاک تهران و مدرس دانشگاه درباره تاثیرات فضای مجازی و همچنین سلبریتی‌ها بر روی مردم می‌گوید: ببینید! بسیاری از مسئولان این پدیده حوزه پوشاک را درک نمی‌کنند یا برخورد سلبی دارند یا برخورد فرهنگی‌شان سطحی است نه برخورد علمی.
همشهریهمشهری8 ساعت قبل
بهتر است قبل از خرید وسایل و چیدمان خانه نکاتی را مدنظر قرار دهیم و اشتباه‌های رایج زیر را مرتکب نشویم. بهتر است زمان بیشتری صرف خرید وسایل کنیم و شتابزده عمل نکنیم، چراکه باعث پشیمانی‌مان می‌شود. اشتباه دوم؛ فضا را خیلی سریع پر می‌کنیمعجله در تزئین دکوراسیون و چیدمان خانه‌ می‌تواند به پشیمانی منجر شود و به صبر و حوصله نیاز دارد. اشتباه سوم؛ همه لوازم و اکسسوری‌ها را از یک فروشگاه می‌خریمهمه‌چیز را از یک فروشگاه تهیه نکنیم؛ این یک قانون است. در غیر این صورت می‌توانیم با ترفندهای دکوراسیونی و به‌کارگیری ایده‌هایی که به ساختمان آسیب نمی‌رساند فضای خانه‌مان را به زیبایی تغییر دهیم.
الفالف19 ساعت قبل
زندباف هم‌چنین گفت: «یدالله صمدی عاشق زادگاهش (مراغه) بود و طبعا به آذربایجان عشق می‌ورزید. محبتی که از این فیلم‌ساز ارزشمند برای سینمای ایران به جا مانده است.» برادرانه و با تعهدسخنران بعدی مراسم، علی‌رضا رییسیان بود. شاهسواری گفت: «همه‌ی ما محصول تقدیر، تقصیر و تدبیر هستیم اما یدالله صمدی با شناخت خوبی که از تقدیر خود داشت تدبیر می‌کرد. این محبت و احترام او خاطره‌ای است که هرگز از ذهنم پاک نمی‌شود.» قطعه‌ی گمشده‌ی دل‌تنگیبنفشه صمدی، تنها یادگار مرحوم صمدی، آخرین سخنران مراسم یادمان او بود. اما خوش‌حالم که هر وقت دل‌تنگ پدر می‌شوم او را در قلبم پیدا می‌کنم.» پایان‌بخش مراسم یادمان زنده‌یاد یدالله صمدی، نمایش یک فیلم کوتاه از جشن تولد شصت و دو سالگی این فیلم‌ساز (در پشت صحنه‌ی فیلم «پدر آن دیگری») و سپس بریدن کیک تولد او بود.

فیلم | مردن برای زندگی بهتر | کره‌ جنوبی‌ها برای خودشان مجلس ترحیم می‌گیرند

همشهریهمشهری5 ساعت قبل
خانم چو جائه-هی ۷۵ ساله که اخیرا در یکی از این مراسم ترحیم زندگان به عنوان بخشی از برنامه «خوب مردن» شرکت کرد که مرکز رفاه سالمندان در اختیار او گذاشته بود. او اکنون قصد ارد پس از فارغ‌التحصیلی به جای وارد شدن به بازار شغلی پررقابت کسب و کار خودش را شروع کند. کره جنوبی از لحاظ «شاخص زندگی بهتر» سازمان توسعه و همکاری اقتصادی در میان ۴۰ کشور ثروتمند مورد بررسی در رده ۳۳ قرار دارد. بسیاری از جوان‌های کره جنوبی که امیدهای زیادی برای تحصیل و اشتغال دارند، در مواجهه با کاهش رشد اقتصادی و افزایش میزان بیکاری دلسرد می‌شوند. جئونگ می‌گوید هنگامی که می‌بیند افراد در مراسم ترحیم بستگانشان اختلافاتشان را کنار می‌گذارند، متاثر می‌شود، اما غمگین است که این به مصالحه رسیدن چرا این قدر طول کشیده است.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

اخبار قیمت‌های روز بازار - دوشنبه ۲۷ آبان‌ماه

خبری18 ساعت قبل

صحبت‌های امروز روحانی درباره وضعیت کشور پس از گرانی بنزین

خبری19 ساعت قبل

مدارس و دانشگاه‌ها در برخی شهرها تعطیل شدند

خبری19 ساعت قبل

به دلیل اختلال در اینترنت سراسری کشور، پوشش لحظه به لحظه اخبار و فعالیت سرویس‌های دیگر طرفداری مانند نتایج زنده دچار مشکل شده است. همکاران هر لحظه که بتوانند فعالیت‌های معمول خود را از سر خواهند گرفت. البته بخش شبکه اجتماعی طرفداری در دسترس است.

میزان امواج الکترومغناطیسی در کشور پایین‌تر از حد مجاز و کاملا بی خطر است

خانه ملت4 دقیقه قبل

بارش‌ها تا چهارشنبه ادامه دارد/ تهران و البرز امروز برفی است

مهر6 دقیقه قبل

عکس/ خسارت‌های وارد شده به اموال عمومی در کرج

مشرق‌نیوز6 دقیقه قبل

شکست دوم عرضه «آرامکو»

بازار سرمایه ایران7 دقیقه قبل

آغاز رزمایش «ذوالفقار ولایت نیروی زمینی ارتش» /فرمانده ارتش پاکستان به دیدار سرلشکر موسوی رفت+عکس

خبرآنلاین7 دقیقه قبل

آذربایجان غربی امروز لرزید

اعتمادآنلاین8 دقیقه قبل