مردم از رودخانه‌های البرز فاصله بگیرند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ساعت ۲۴
  4. حوادث

مردم از رودخانه‌های البرز فاصله بگیرند

ساعت ۲۴خبرگزاری ساعت ۲۴ |
ساعت 24- تکرار حوادث مرگبار رودخانه های استان البرز سبب شد تا بار دیگر شرکت آب منطقه ای استان از گردشگران بخواهد از این مکان ها فاصله بگیرند.

تکرار حوادث مرگبار رودخانه‌های استان البرز سبب شد تا بار دیگر شرکت آب منطقه‌ای استان از گردشگران بخواهد از این مکان‌ها فاصله بگیرند.

از ابتدای سال جاری تاکنون بیش از ۳۰ نفر در رودخانه‌ها و کانال‌های پرآب استان البرز غرق شده‌اند که ۲۰ نفر آنان جان خود را از دست دادند.

جسد آخرین قربانی این رودخانه‌ها عصر دیروز توسط مردم در محدوده پورکان رودخانه کرج شناسایی شد که آتش نشانان شهرداری کرج این جسد مرد حدود ۳۵ ساله را از آب گرفتند و تحویل مراجع ذیصلاح دادند.

بارش‌های فراوان سال زراعی جاری موجب افزایش سطح آب رودخانه‌های استان البرز شده که دستگاه‌های مسئول برای پیشگیری از تکرار حوادث به برنامه‌های هشداری مانند اطلاع رسانی از طریق رسانه‌ها، نصب بنر و تابلو در حاشیه رودخانه‌ها روی آورده‌اند.

همچنین تیم‌های پیشگیری و غواص در برخی محدوده‌های این رودخانه‌ها مستقر شده‌اند.

رودخانه‌های کرج، شاهرود، کردان، برغان و کانال آب فردیس بیشترین حوادث غرق شدگی را در سال جاری داشتند.

همچنین ۲ سد کرج و طالقان نیز از بسترهای خطرساز برای افراد ناآشنا به فنون شنا است.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار حوادث امشب

عباسعلی کیخا مسئول روابط عمومی شرکت آب منطقه‌ای استان البرز عصر پنجشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: بیشترین حوادث مرگبار در روزهای تعطیل و اوخر هفته در رودخانه‌های استان رخ می‌دهد.

وی ادامه داد: بر این اساس از گردشگران و مردم درخواست می‌شود هشدارها را در این زمینه جدی بگیرند و در صورت نظاره رودخانه‌ها، فاصله مناسب را رعایت کنند.

کیخا افزود: رودخانه‌های کرج و شاهرود طالقان بیشترین حجم آب را دارند که انتظار می‌رود مردم به این مکان‌ها نزدیک نشوند.

وی بیان داشت: قدرت و سرعت آب در رودخانه‌های البرز به حدی است که برای امداد و نجات و یافتن اجساد قربانیان باید زمان زیادی صرف شود.

مسئول روابط عمومی شرکت آب منطقه‌ای البرز همچنین از گردشگران و خانواده‌ها خواست تا در محدوده رودخانه‌های پرآب استان توقف نکنند و مراقب فرزندان خردسال خود باشند.

ایرنا

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

لحظاتی ترسناک از واژگونی ماشین مرگ

میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 روز قبل
به گزارش گروه چند رسانه‌ای خبرگزاری میزان، تصاویری ترسناک از واژگونی یک دستگاه مینی بوس در شبکه‌های اجتماعی در حال انتشار است که راننده این وسیله نقلیه در لحظه آخر به طرز عجیبی از خودرو به بیرون پرتاب شده و زنده می‌ماند. بیشتر ببینید:

وقتی غفلت پدر سبب افتادن دختربچه به درون دیگ روغن داغ شد + فیلم

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران1 روز قبل
به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، دختر کوچک هنگام خستگی پدرش تصمیم گرفت با موتور بازی کند و در نتیجه ۴۰ لیتر روغن داغ روی سرش خالی شد. این حادثه در نهایت تلفات جانی در پی نداشت و تنها با سوختگی سطحی کودک مواجه شد. بیشتر بخوانید: لحظه فرار یک خانواده‌ از آتش سوزی کالیفرنیاانتهای پیام/حادثه‌ای که در نهایت به خیر گذشت + فیلم

زیر آب رفتن مرگبار ونیز + فیلم

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران1 روز قبل
به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، بیش از ۶۰ درصد شهر ونیز ایتالیا زیر آب رفته است. شب گذشته در برخی از مناطق ونیز سطح آب، یک متر و هشتاد و هفت سانتیمتر بالا آمد. مردم در شهر ونیز در حالی که تا نیمه در آب فرو رفته‌اند مشغول تردد در این شهر هستند. بسیاری از رهگذاران و به ویژه گردشگران خارجی از پیاده رو‌های موقت چوبی که برای بالا آمدن آب تعبیه شده است، استفاده می‌کنند. بیشتر بخوانید: مدیترانه، قتلگاه آوارگان و مهاجران + فیلمانتهای پیام/ونیز به زیر آب رفت + فیلم

فیلم/ عاقبت سبقت در سر پیچ!

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز22 ساعت قبل

دعوا بر سر ماریجوانای دزدیده شده! + فیلم

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران10 ساعت قبل
به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، فیلمی از حمله عمدی یک راننده با خودرو به فردی دیگر در کالیفرنیای آمریکا منتشر شده است. طبق گفته شاهدان ماجرا، دعوا بر سر دزدیدن ماریجوانا بوده است و به پای فرد قربانی آسیب جدی وارد نشد. بیشتر بخوانید: سارقی که در کمتر از یک دقیقه به سزای عملش رسید + فیلمانتهای پیام/
مهرمهر14 ساعت قبل
وی افزود: ناجا طی چند سال گذشته که جمعیت زائران رو به افزایش بود با عده مشخصی در مرزهای چهارگانه حضور پیدا کرده است. سردار اشتری گفت: ناجا با بیش از ۳۰ هزار نفر در مرزهای چهارگانه حضور داشت و در پایانه‌ها و قبل از پایانه‌ها مستقر شد. وی ادامه داد: با توجه با زیرساخت‌هایی که در مرزها داریم سعی کردیم با کارجهادی و انقلابی خلاءها را پرکنیم. سردار اشتری بیان کرد: حدود ۲ میلیون گذرنامه و برگ تردد صادر شد. فرمانده ناجا بیان کرد: حدود ۶ هزار برگه تردد در مرزها برای افرادی که فاقد برگ تردد و یا گذرنامه بودند صادر شد.

نظرها

اخبار بیشتر