هیچ مددجویی نباید در صف انتظار قرار گیرد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر
هیچ مددجویی نباید در صف انتظار قرار گیرد

هیچ مددجویی نباید در صف انتظار قرار گیرد

مهرخبرگزاری مهر |
بوشهر- مدیر کل کمیته امداد استان بوشهر خطاب به مدیران حوزه ستادی و ادارات شهرستانی این نهاد تاکید کرد: در سال جاری هیچ مددجویی نباید پشت نوبت انتظار دریافت کمک قرار گیرد.

به گزارش خبرنگار مهر، احمد لطفی بعد از ظهر پنجشنبه در حاشیه اجلاس مدیران استانی و شهرستانی این نهاد اظهار داشت: در سال جاری بیش از ۴۵۰ میلیارد تومان اعم از منابع دولتی، امدادی و تسهیلات کم بهره قرض الحسنه بانکی جهت امر مهم توانمند سازی قریب به ۴۰ هزار خانوار تحت حمایت بصورت بلاعوض پیش بینی شده است.

وی افزود: از منابع مورد اشاره ۴۵ درصد آن در بخش‌های معیشتی، فرهنگی، سلامت، مسکن، کمک به امر ازدواج جوانان، بیمه‌های اجتماعی زنان سرپرست خانوار، ایتام، دانش آموزان و دانشجویان و ۵۵ درصد دیگر بصورت معوض در راستای ایجاد فراهم کردن زمینه کار و کسب خانوارها و همچنین کارگشایی پرداخت خواهد شد.

مدیر کل کمیته امداد استان بوشهر کمک به حل مشکلات مددجویان نیازمند را رسالت‌های اصلی کمیته امداد عنوان کرد و خطاب به مدیران ستادی و شهرستانی تاکید کرد: در سال ۹۸ تحت هیچ شرایطی نباید صف انتظار و یا افراد پشت نوبتی در حوزه‌های دریافت جهیزیه و کمک به ازدواج، ودیعه مسکن و تسهیلات کار گشایی وجود داشته باشند.

لطفی با بیان اینکه هیچ مددجویی نباید ناامید از کمیته امداد برگردد خاطر نشان کرد: مشکلات همه مددجویان مراجعه کننده به دفاتر امداد باید به دقت و صعه صدر بررسی گردد و برای رفع آن مشکل در چهارچوب مقررات امدادی چاره اندیشی شود تا با دست پر برگردند.

مدیر کل کمیته امداد استان بوشهر با اشاره به سه اقدام برجسته استانی مربوط به فعالیت‌های امدادی کمک به مددجویان در سال ۹۸ خاطرنشان کرد: اولین اقدام مهم و برجسته استانی تکمیل و واگذاری هزار واحد مسکن روستایی و شهری است که از سال گذ شته با مشارکت سپاه و استانداری شروع و حداکثر تا بهمن ماه سال جاری واگذار خواهد شد.

وی افزود: برای این تعداد مسکن ۵۰ میلیارد تومان خارج از بودجه سالانه هزینه شده است.

لطفی ایجاد اشتغال در جهت توانمند سازی مددجویان را دومین اتفاق برجسته سال ۹۸ در استان عنوان کرد و گفت: امسال برای ۵۰۰۰ نفر از افراد تحت حمایت از طریق کاریابی، راه اندازی مشاغل خانگی و همچنین راهبر شغلی، شغل ایجاد می‌شود که ۵۰ درصد آن از رهگذر راهبر شغلی انجام خواهد شد.

مدیر کل کمیته امداد استان بوشهر با اشاره به سومین برنامه مهم این نهاد در سال جاری گفت: زمینه اعزام بیش از ۳۰۰۰ هزار نفر مددجو زیارت اولی به مشهد مقدس و عتبات عالیات فراهم شده است که با همت خیران و مردم نیکوکار استان به خوبی انجام خواهد شد.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

اخبار بیشتر

پربازدیدترین خبرها

همه

پربحث‌ترین خبرها