بهره مندی ۲۴۴ نفر از سرپناه شبانه بهزیستی استان بوشهر
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر
  4. اجتماعی
بهره مندی ۲۴۴ نفر از سرپناه شبانه بهزیستی استان بوشهر

بهره مندی ۲۴۴ نفر از سرپناه شبانه بهزیستی استان بوشهر

مهرخبرگزاری مهر |
بوشهر- معاون بهزیستی استان بوشهر گفت: در سال گذشته ۲۴۴ نفر از مراکز سرپناه شبانه استان بوشهر بهره مند شده اند.

محمد غلامی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: با توجه به اینکه پیشگیری در موارد مختلف مانند آسیب‌های اجتماعی و بیماری‌های مختلف بسیار حائز اهمیت است در همین راستا اداره کل بهزیستی استان بوشهر برنامه‌های مختلفی را تدوین و اجرا کرده است.

وی با بیان اینکه در راستای طرح تشخیصی تنبلی چشم برای کودکان سه تا شش سال در ۱۰ شهرستان استان برگزار شد، افزود: در سال گذشته ۳۸ هزار و ۱۲۸ کودک در استان بوشهر از این طرح بهر مند شدند.

معاون توسعه پیشگیری بهزیستی استان بوشهر تصریح کرد: یکی دیگر از فعالیت‌های صورت گرفته در حوزه پیشگیری مشاوره ژنتیک است که در استان بوشهر چهار مرکز مشاوره پزشکی در شهرستان‌های بوشهر، گناوه، دیلم و دشتستان وجود دارد و در سال گذشته ۸۶۴ مراجعه به این مراکز شده است.

غلامی در ادامه گفت: همچنین در راستای پیشگیری از معلولیت و اختلالات ژنتیک در سال گذشته ۲۲ هزار و ۶۶۰ دانش آموز پایه دهم و یازدهم مورد بررسی قرار گرفتند.

وی خاطر نشان کرد: غربالگری شنوای نوزادان شیرخوار از بدو تولد تا سه ماهگی نیز از دیگر فعالیت‌های صورت گرفته در زمینه پیشگیری از معلولیت بوده است که در سال گذشته ۱۷ هزار و ۴۱۰ نوزاد مورد بررسی قرار گرفتند.

معاون توسعه پیشگیری بهزیستی استان بوشهر در حوزه پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی به فعالیت ۴۳ گروه همیار سلامت روان اشاره کرد و اظهار کرد: این گروه‌ها در راستای ارتقا سلامت، رفاه و بهزیستی جامعه فعالیت می‌کنند.

غلامی بیان کرد: همچنین ۱۳ پایگاه سلامت در استان بوشهر کار پایش و نظارت با رویکرد سلامت اجتماعی را انجام می‌دهند.

وی به اجرای طرح‌های آموزشی بین کودکان و نوجوانان استان خبر داد و عنوان کرد: یکی از این طرح‌ها ترویج رفتار مدنی است که در سال گذشته در سطح ۱۶ مهد کودک استان در شش شهرستان برگزار شد.

معاون توسعه پیشگیری بهزیستی استان بوشهر عنوان کرد: طرح مشارکت اجتماعی دانش آموزان یکی دیگر از طرح‌هایی بوشهر که با هدف ارتقا توانمندی مشارکت برای شناخت معضلات اجتماعی در قالب کار گروهی برگزار شد و هزار و ۸۰۰ دانش آموز از این طرح بهره مند شدند.

غلامی با بیان اینکه عوامل خطر در آسیب‌های اجتماعی رصد می‌شود، گفت: در سال گذشته بالغ بر ۲ هزار پرسشنامه تکمیل شده و به مرکز ارسال شده است و پس از بررسی عوامل تهدید کننده و مؤثر در ایجاد آسیب‌های اجتماعی به برای برنامه ریزیهای دقیق‌تر اعلام می‌شود.

وی به ۱۵ مرکز اقامتی ترک اعتیاد در استان اشاره کرد و گفت: افراد در این مراکز یک ماه بستری می‌شوند که در سال گذشته بالغ بر ۳ هزارو ۸۹۷ مراجعه کننده به این مراکز بوده است.

در سایت خبری بخوانید: اخبار حوزه اجتماعی از سراسر وب

اجرای طرح‌های آموزشی بین کودکان و نوجوانان استان بوشهر

وی از اجرای طرح‌های آموزشی بین کودکان و نوجوانان استان خبر داد و عنوان کرد: یکی از این طرح‌ها ترویج رفتار مدنی است که در سال گذشته در سطح ۱۶ مهد کودک استان و در شش شهرستان برگزار شده است.

معاون توسعه پیشگیری بهزیستی استان بوشهر عنوان کرد: طرح مشارکت اجتماعی دانش آموزان یکی دیگر از طرح‌هایی بود که با هدف ارتقا توانمندی مشارکت برای شناخت معضلات اجتماعی در قالب کار گروهی برگزار شد و هزار و ۸۰۰ دانش آموز در این طرح شرکت کردند.

غلامی با بیان اینکه عوامل خطر در آسیب‌های اجتماعی رصد می‌شود، گفت: در سال گذشته بالغ بر ۲ هزار پرسشنامه تکمیل شده و به مرکز ارسال شده است و پس از بررسی عوامل تهدید کننده و مؤثر در ایجاد آسیب‌های اجتماعی به برای برنامه ریزیهای دقیق‌تر اعلام می‌شود.

معاون توسعه پیشگیری بهزیستی استان بوشهر اظهار داشت: همچنین هفت مرکز سرپایی ترک اعتیاد در استان وجود دارد که افراد مراجعه و دارو دریافت می‌کنند، در سال گذشته ۷۰۱ مراجعه به این مراکز شده است.

وی از دیگر خدمات کاهش آسیب و درمان اعتیاد به مراکز گذری و سیار اشاره کرد و بیان کرد: در این مراکز خدماتی مانند مشاوره، پانسمان، یک وعده غذای گرم، استحمام و ارائه سرنگ انجام می‌شود.

غلامی به فعالیت سه سرپناه شبانه در استان اشاره کرد و گفت: در سال گذشته این مراکز اقامتی به ۲۴۴ نفر خدمت ارائه کرده است.

معاون توسعه پیشگیری بهزیستی استان بوشهر در خصوص ارائه خدمات مشاوره اداره کل بهزیستی استان بوشهر عنوان کرد: دفاتر مشاوره تلفنی در سراسر استان وجود دارد و افراد می‌توانند با شماره ۱۴۸۰ تماس گرفته و از خدمات مشاوره‌ای ما بهره مند شوند.

ارائه خدمات مشاوره رایگان در هفته بهزیستی

وی با عنوان اینکه در سال گذشته ۱۳ هزار و ۶۸۰ مورد از مشاوره تلفنی بهزیستی بهره مند شدند، افزود: فراوانی مشکلات، بین فردی، ارتباط با همسر و تربیت کودک بوده است.

غلامی با عنوان اینکه در هفته بهزیستی خدمات مشاوره در مراکز دولتی بهزیستی رایگان می‌باشد، گفت: ۴۰ مرکز غیر دولتی و خصوصی مشاوره زیر نظر بهزیستی استان فعالیت می‌کنند که در سال گذشته هفت هزار و ۷۹۲ نفر از خدمات مشاوره این مراکز بهره مند شدند.

وی از دیگر برنامه‌های هفته بهزیستی این معاونت عنوان کرد: افتتاح مرکز دائمی سنجش بینایی کودکان در شهرستان عسلویه و نشست با تیم‌های اجتماع محور از جمله برنامه‌ها ماست.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

پیش‌بینی باران در بیشتر استان‌ها

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
امیر سرکرده در گفتگو با خبرگزاری صدا و سیما گفت: در نواحی شرقی کشور مانند روز‌های گذشته وزش باد‌های ۱۲۰ روزه را در شمال سیستان و بلوچستان داریم که باعث گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا در این منطقه خواهد شد، اما وزش باد در نواحی مرکزی کشور شدت کمتری دارد. وی ادامه داد: در شمال و نواحی شرقی استان اصفهان، جنوب سمنان و همچنین استان قم و مرکزی هم وزش باد پیش‌بینی می‌شود. کارشناس هواشناسی تصریح کرد: از بعدازظهر امروز بارش باران در استان‌های آذربایجان غربی، کردستان، کرمانشاه، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، جنوب استان فارس و کرمان و نواحی غربی استان هرمزگان پیش بینی می‌شود، البته در همه این استان‌ها بارش نخواهیم داشت و بارش‌ها عمدتا در نواحی کوهستانی و معمولا به طور موقتی و خیلی پراکنده پیش بینی می‌شود. سرکرده خاطرنشان کرد: دمای هوای امروز تهران در گرم‌ترین ساعات به ۳۵ درجه بالای صفر می‌رسد و آسمان تهران و بقیه نقاط کشور صاف خواهد بود.

جلوگیری از نفوذ دشمن با وحدت و هوشیاری

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
وزیر اطلاعات گفت: اگر دشمنی در مقابل ما نباشد، باز هم باید وحدت، هم‌افزایی و انسجام داشته باشیم، وحدت حکم غذا را دارد که برای زنده بودن با آن احتیاج داریم. وی تأکید کرد: باید هوشیاری در وحدت داشته باشیم و با این هوشیاری از نفوذ دشمن جلوگیری کنیم؛ چرا که دشمن هیچ‌گاه بیکار نمی‌نشیند و زمانی که این وحدت را از بین ببرد، امید پیدا می‌کند که انقلاب اسلامی را شکست دهد. وی ادامه داد: اگر رفتار ما به گونه‌ای باشد که مردم از دین و انقلاب اسلامی زده شوند، جفا به انقلاب اسلامی است. حجت‌الاسلام علوی ادامه داد: تا زمانی که ما چنین دیدی داشته باشیم، دشمن نمی‌تواند غلطی کند و ما امروز گام‌های بلندی در مقابله با دشمن برداشتیم که این نشانه بصیرت است. وزیر اطلاعات خاطرنشان کرد: امروز دشمن گاهی با زبان دین وارد عمل می‌شود و به گونه‌ای عمل می‌کند تا بین ما نفوذ کند؛ لذا باید هوشیار باشیم و با بصیرت عمل کنیم.
الفالف1 روز قبل
این وسط «مادر میانجی» سهم اش را می‌گیرد، دلال هم به نان و نوایی می‌رسد. ما در رابطه با رحم جایگزین و اهدا تخمک و جنین، نیازمند قوانین دقیق و سامانه‌ای برای ثبت هستیم. جالب اینجاست که اکثر مراکز معتبر هم کمتر این اقدام را انجام داده و بیشتر مراکز درمانی خصوصی، تخمک اهدایی و رحم جایگزین را می‌پذیرند. مدتی برای متخصصان زنان و زایمان کارکرده‌اند، یا مادر جایگزین بوده‌اند و چم‌وخم کار دست‌شان آمده است. در استرالیا رحم جایگزین مجاز است، اما نه نوع تجاری آن و در انگلستان نیز پرداخت هزینه‌های معقول مجاز شمرده شده است.
ایلناایلنا1 روز قبل
پذیرفته‌شدگان آزمون سردفتری۹۷ نسبت به رای دیوان عدالت مبنی بر توقف و ابطال آزمون اعتراض دارند. به گزارش خبرنگار ایلنا، یکی از شعب دیوان عدالت اداری با صدور دستور موقت مبنی بر توقف فرایند مصاحبه و جذب پذیرفته‌شدگان آزمون سردفتری ۹۷ موافقت کرده است. در این رأی آمده که این قرار در پی شکایت برخی معترضان به نتیجه آزمون سردفتری اسناد رسمی روز ۱۵مرداد ۱۳۹۸ و با عنایت به گزارش سازمان بازرسی کل کشور درباره این آزمون صادر شده است. این رای با اعتراض پذیرفته‌شدگان این آزمون مواجه شده که می‌گویند: آینده شغلی ما که ماه‌ها خودمان را برای شرکت در آزمون آماده کرده بودیم، با این رای نابود شده است. روز گذشته، بیش از ۲۲۰ نفر از پذیرفته‌شدگان آزمون سردفتری سال ۹۷ برای اعتراض به ابطال آزمون از طرف دیوان عدالت اداری مقابل سازمان ثبت اسناد و املاک کشور تجمع کردند.
صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ به نقل از پایگاه خبری پلیس، سازمان وظیفه عمومی ناجا در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: همه مشمولان فارغ التحصیل دوره‌های کارشناسی و بالاتر که برگ آماده به خدمت به تاریخ ۹۸/۶/۱ دریافت کرده‌اند، بایستی با مراجعه به یکی از دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی (پلیس ۱۰+)، برگ معرفی‌نامه مشمولان به مراکز آموزش را دریافت و برابر اطلاعات آن اقدام کنند. رئیس پلیس بین الملل ناجا بیان کرد: اینترپل تهران، براساس اعلان قرمز صادره علیه وی، موضوع را در دستور کار خود قرار داد. برابر اطلاعات ارسالی و اقدامات فنی، طی یک عملیات غافلگیرانه توسط عوامل پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی غرب استان تهران، ردیابی، شناسایی و دستگیر شد. وی گفت: مدارک استرداد وی از طریق مبادی پلیسی و دیپلماتیک به کشورش ارسال شد. مرجع قضایی کشور متبوع نیز، با استرداد وی موافقت کردند که در نهایت نامبرده با تیم بدرقه، به کشورش بازگشت.
رکنارکنا1 روز قبل
آزاد ابراهیم زادگان در دومین جشنواره رسانه‌های برتر استان کرمان با عنوان قلم و عدالت با تاکید بر اینکه دیدگاه و نگاه ریاست کل دادگستری استان کرمان فرهنگی است، افزود: تلاش داریم ارتباطات در قوه قضائیه را به سمتی ببریم که بتوانیم یک ارتباط موثر با جامعه رسانه‌ای داشته باشیم. وی خاطرنشان کرد: اولین دیدارهای ریاست قوه قضائیه با اصحاب رسانه بوده و برخورد وی با اصحاب رسانه در ابتدای ورود، گذشت از شکایاتی بود که قوه قضائیه از برخی نشریات داشته که در این رابطه ۲۷ مورد شکایت مطرح بوده است که پس گرفته شد البته در این ارتباط خط قرمزها، امنیت ملی و مبانی قانونی برقرار است. او عنوان کرد: علاقه ما به شدت به ارتباط گیری، تعامل و رساندن فضای تنش به حداقل ممکن و همکاری جدی برای اهداف بزرگی که در پیش داریم، است. ابراهیم زادگان اظهار داشت: قوه قضائیه در ادبیات کنونی حرکت خود به سرمایه اجتماعی که بخش زیادی از آن در حوزه فرماندهی بخش رسانه است، توجه ویژه دارد و یکی از کانال‌های موثر ارتباط قوه قضائیه، ارتباط و افکار عمومی است. ابراهیم زادگان گفت: با وجود تمام سختی‌ها و فضاهای رسانه‌ای حجمی که با شکل گیری سرعت و فضای مجازی ایجاد شده، کار حرفه‌ای رسانه‌ای شکل حقیقی و گرانبهاتری را به خود گرفته و در کنار آن، موضوع سرعت را به رسانه‌ها تحمیل کرده است.

نظرها

اخبار بیشتر