فروش نوشابه‌های انرژی زا به افراد زیر ۱۶ سال در بریتانیا ممنوع می‌شود
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. انتخاب
  4. اقتصادی

فروش نوشابه‌های انرژی زا به افراد زیر ۱۶ سال در بریتانیا ممنوع می‌شود

انتخابخبرگزاری انتخاب |
این روزها بسیاری از افراد برای مبارزه با خستگی روزانه و افزایش انرژی خود از نوشابه هایی استفاده می کنند که به نوشابه های انرژی زا مشهورند. اما به نظر می رسد دولت بریتانیا نظر مساعدی نسبت به این نوع نوشابه ها ندارد.
فروش نوشابه‌های انرژی زا به افراد زیر ۱۶ سال در بریتانیا ممنوع می‌شود - 0

این روزها بسیاری از افراد برای مبارزه با خستگی روزانه و افزایش انرژی خود از نوشابه هایی استفاده می‌کنند که به نوشابه‌های انرژی زا مشهورند. اما به نظر می‌رسد دولت بریتانیا نظر مساعدی نسبت به این نوع نوشابه‌ها ندارد.

به گزارش سرویس خواندنی‌های انتخاب، در حالی که اغلب سوپرمارکت‌ها و فروشگاه‌های سراسر جهان پر شده از نوشابه‌های انرژی زا، اما دولت بریتانیا قصد دارد برای این نوع نوشیدنی شرایط سنی تعیین کند.

این خبر بر اساس متنی منتشر شده که وزارت بهداشت بریتانیا تدوین کرده و حکایت از آن دارد که نوشابه انرژی زا به علت ایجاد وابستگی، افزایش اضطراب و برخی موارد مشابه دیگر تپش قلب نوجوان را افزایش داده و در بلند مدت خطرناک متن تاکید کرده که یکی از برترین راهکارها برای حل این مشکل، محدود کردن فروش این نوع از محصولات به نوجوانان است.

در سایت خبری بخوانید: اخبار اقتصادی امروز در بازار تهران

فروش نوشابه‌های انرژی زا به افراد زیر ۱۶ سال در بریتانیا ممنوع می‌شود - 6

مدتی پیش نیز اعلام شد که برخی نوشابه‌های انرژی زا مثل ردبول باعث چاقی کودکان، سردرد و افزایش پرخاشگری آنان می‌شود. بسیاری از والدین نیز در خصوص مصرف روزافزون نوشابه‌های انرژی زا توسط فرزندان خود نگرانی هایی جدی دارند. در نتیجه شاید تعداد زیادی از والدین از این محدودیت‌ها خوشحال شوند.

اما اجرای این طرح اصلا ساده نیست. درست است که این محدودیت فروش در مدارس، محیط‌های دولتی و مراکز خاص قابل اجراست اما شاید نتوان محدودیت فروش نوشابه انرژی زا به نوجوانان را در هر سوپرمارکت یا دکه دور افتاده‌ای کنترل کرد. بنابراین به نظر می‌رسد بریتانیا کاری سخت پیش رو دارد.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

اخبار بیشتر

پربحث‌ترین خبرها