آیا ۵G واقعا خطر ابتلا به سرطان را افزایش می‌دهد؟
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. زومیت
  4. سلامت
آیا ۵G واقعا خطر ابتلا به سرطان را افزایش می‌دهد؟

آیا ۵G واقعا خطر ابتلا به سرطان را افزایش می‌دهد؟

زومیتخبرگزاری زومیت |
با همه‌گیرترشدن 5G، نگرانی مردم برای خطرهای ناشی از آن روی سلامتی بیشتروبیشتر می‌شود. آیا امواج ناشی از دکل‌های 5G سرطان‌زا هستند؟ محققان به این پرسش مهم پاسخ می‌دهند.

به‌مرور زمان با همه‌گیرترشدن نسل پنجم شبکه‌های ارتباطی (5G) کم‌کم این سؤال مهم در ذهن مردم شکل می‌گیرد که آیا این فناوری جدید می‌تواند باعث بروز مشکلاتی در سلامتی انسان‌ها شود؟ چه نگرانی‌هایی درباره‌ی ۵G وجود دارد؟ آیا مدارک علمی و معتبری برای اثبات مضربودن ۵G دردسترس هستند؟

شبکه‌های نسل پنجم دقیقا همچون نسل‌های قبلی فناوری‌های سلولار، متکی بر سیگنال‌هایی هستند که امواج رادیویی (یکی از انواع طیف‌های الکترومغناطیسی) حمل می‌کنند. این امواج خودشان از آنتن یا دکل‌های مخابراتی پخش می‌شوند و به گوشی موبایل شما می‌رسند.

ما انسان‌ها همواره درمعرض تشعشعات الکترومغناطیسی قرار داریم؛ از تلویزیون و سیگنال‌های رادیویی و شمار دیگری از دستگاه‌های روزمره‌ی فناوری‌محور نظیر گوشی همراه گرفته تا چیزهای دیگری نظیر تابش نور خورشید که منابعی طبیعی دارند.

آیا ۵G واقعا خطر ابتلا به سرطان را افزایش می‌دهد؟ - 4

مقاله‌های مرتبط:پنج نکته درباره 5G که از سرعت مهم‌ترند5G چه برتری‌هایی نسبت به 4G خواهد داشت؟

گفتنی است ۵G در مقایسه با شبکه‌های موبایلی نسل پیشین، از موج‌هایی با فرکانس بیشتر استفاده می‌کند تا بدین‌طریق دستگاه‌های بیشتری بتوانند به‌صورت هم‌زمان به اینترنتی با سرعت بیشتر دسترسی پیدا کنند. امواج مذکور در جاهایی نظیر فضاهای شهری، مسافت‌های کوتاه‌تری می‌پیمایند؛ بنابراین، شبکه‌های ۵G در مقایسه با نسل‌های قبل، به دکل‌های مخابراتی بیشتری نیاز دارند. درضمن، چنین دکل‌هایی باید تا جایی ممکن به زمین نزدیک‌تر باشند.

حال این پرسش مطرح می‌شود که چه نگرانی‌هایی درزمینه‌ی ۵G وجود دارد؟ در این باره باید گفت تابش‌های الکترومغناطیسی که تمامی فناوری‌های تلفن‌های همراه استفاده می‌کنند، باعث بروز نگرانی افزایش خطر ابتلا به برخی بیماری‌ها در بین بعضی از افراد شده است. آنان مدعی هستند چنین تابش‌هایی می‌توانند روی ایجاد انواع خاصی از سرطان تأثیرگذار باشند.

در سال ۲۰۱۴، سازمان جهانی بهداشت (WHO) در اطلاعیه‌ی مهمی اعلام کرد مدرکی وجود ندارد که نشان دهد استفاده از گوشی تلفن‌همراه تأثیر منفی بر سلامتی انسان‌ها گذاشته باشد. بااین‌حال، همین سازمان به‌همراه آژانس بین‌المللی تحقیقات سرطان (IARC) پس از انجام تحقیقات، تمامی تابش‌های رادیویی را صرف‌نظر از فرکانس‌شان به‌عنوان تابش‌هایی دسته‌بندی کرده‌اند که ممکن است سرطان‌زا باشند. گفتنی است سیگنال‌های موبایلی خودشان بخشی از این نوع تابش‌ها به‌شمار می‌آیند.

آیا ۵G واقعا خطر ابتلا به سرطان را افزایش می‌دهد؟ - 9

سازمان جهانی بهداشت در توضیح این موضوع اعلام کرد مدارکی تقریبا دقیق و معتبر وجود دارند که نشان می‌دهند قرارگرفتن درمعرض این تابش‌ها، می‌تواند باعث بروز سرطان در انسان‌ها شود. جالب است بدانید سازمان جهانی بهداشت و آژانس بین‌المللی تحقیقات سرطان خطر قرارگیری درمعرض تابش‌های رادیویی را با خطر خوردن ترشی‌های سبزیجات و استفاده از پودر تالک برابر می‌دانند. از طرفی نوشیدنی‌های الکلی و گوشت فراوری‌شده خطرآفرین‌تر از موارد یادشده هستند و این دو سازمان آن‌ها را در دسته‌بندی جداگانه‌ای ازلحاظ خطرناک‌بودن برای سلامتی انسان جای داده‌اند.

در سال ۲۰۱۸، وزارت بهداشت ایالات متحده‌ی آمریکا گزارشی سم‌شناسی منتشر کرد که نشان داد قرارگیری درمعرض مقادیر زیادی از تابش رادیویی، می‌تواند باعث ایجاد نوعی غده‌ی سرطانی در قلب موش‌های نر شود. در این مطالعه، ‌ تمامی سطح بدن موش‌ها دو سال کامل هرروز به‌مدت ۹ ساعت درمعرض تابش‌های حاصل از گوشی‌های تلفن قرار داده شدند. قرارگیری آن‌ها درمعرض تابش‌های یادشده قبل از متولدشدنشان آغاز شده بود.

در همین مطالعه، قرارگیری موش‌های ماده درمعرض تابش‌های رادیویی باعث بروز غده‌ی سرطانی نشد. درضمن، جالب است بدانید نتایج این مطالعه مشخص کرد موش‌های ماده‌‌ای که درمعرض تابش قرار گرفته بودند، به‌مدت طولانی‌تری زنده ماندند. یکی از محققان ارشد این مطالعه می‌گوید:

نحوه‌‌ای که این موش‌ها درمعرض تابش‌های رادیویی قرار گرفته‌ بودند، هرگز به‌طور مستقیم با نحوه‌ای که انسان‌ها هنگام استفاده از گوشی درمعرض تابش رادیویی قرار می‌گیرند، مقایسه‌کردنی نیست.

خبری: تازه ترین اخبار پزشکی

این گفته حتی برای کسانی نیز صدق می‌کند که طولانی‌مدت از گوشی‌شان استفاده می‌کنند.

آیا ۵G واقعا خطر ابتلا به سرطان را افزایش می‌دهد؟ - 16

دکتر فرنک دی‌وچت از پزشکان شناخته‌شده‌ی آمریکایی است و به دولت این کشور درزمینه‌‌ی امنیت گوشی‌های تلفن مشاوره می‌دهد. وی معتقد است:

گرچه بعضی از مطالعات نشان داده‌اند کاربرانی که از گوشی‌شان طولانی‌مدت استفاده می‌کنند، احتمالا خطر ابتلا به سرطان را افزایش می‌دهند؛ اما تا‌به‌امروز هیچ مدرکی دال بر ارتباط مستقیم بین استفاده از گوشی و بروز سرطان در دست نداریم یا اینکه مدارک موجود به‌اندازه‌ی کافی قانع‌کننده نیستند.

با همه‌ی این‌ها، گروهی از دانشمندان و پزشکان به‌طور علنی از اتحادیه‌ی اروپا خواسته‌اند هرچه‌زودتر از همه‌گیرشدن ۵G در اروپا جلوگیری کند.

نباید فراموش کنیم امواج رادیویی، امواجی غیریونیزه هستند. دیوید رابرت گریمز، ‌ فیزیک‌دان و محقق حوزه‌ی سرطان، در توضیح این اصطلاح می‌گوید:

غیریونیزه‌بودن امواج رادیویی بدین‌معنا است که این موج‌ها انرژی کافی برای درهم‌شکستن DNA و تخریب سلول‌های بدن را ندارند.هیچ مدرکی وجود ندارد که نشان دهد استفاده از گوشی سرطان‌زا است

امواج دیگری هستند که در دسته‌‌های بالاتر از طیف‌های الکترومغناطیسی جای می‌گیرند و اگر انسان‌ها بیش‌از‌حد درمعرض آن‌ها قرار گیرند، مطمئنا به بیماری مبتلا خواهند شد. برای مثال، پرتوهای فرابنفش ساطع‌شده از خورشید جزو این نوع امواج هستند و می‌توانند موجب بروز سرطان پوست شوند.

افزون‌بر‌این‌، جالب است بدانید محدودیت‌های قانونی سرسختانه‌ای برای قرارگرفتن درمعرض امواجی نظیر پرتوهای ایکس کاربردی در پزشکی و پرتوهای گاما وجود دارد که انرژی بسیار زیادی با خود حمل می‌کنند. این امواج به‌راحتی می‌توانند اثرهای بسیار مضری بر بدن انسان بگذارند.

آیا ۵G واقعا خطر ابتلا به سرطان را افزایش می‌دهد؟ - 24

دکتر گریمز می‌گوید:

مردم به‌‌طور درک‌ناپذیری نگران این هستند که نکند به‌‌دلیل انجام کاری، احتمالا مبتلا‌شدنشان به سرطان افزایش یابد. گفتن این نکته ضروری است که سطح انرژی امواج رادیویی بسیار کمتر از نور مرئی‌ای است که همه‌روزه می‌بینم و به بدنمان برخورد می‌کند. هیچ‌ مدرک معتبری وجود ندارد که نشان دهد استفاده از گوشی‌های همراه یا شبکه‌های بی‌سیم باعث بروز مشکلاتی در سلامتی ما انسان‌ها شده باشد.

با این اوصاف، سؤال مهمی پیش می‌آید: آیا لازم است نگران دکل‌های مخابراتی شبکه‌ی ۵G باشیم؟ در پاسخ باید گفت فناوری ۵G برای همه‌گیر‌ترشدن نیازمند ایستگاه‌های مخابراتی پایه‌ای جدید بسیار زیادی است. این نوع ایستگاه‌ها درواقع دکل‌هایی هستند که سیگنال‌های گوشی‌های تلفن را می‌فرستند و دریافت می‌کنند. بااین‌حال، گفتن این نکته ضروری است که در این دکل‌ها فرستنده‌های بیشتری وجود دارند و هرکدام از این فرستنده‌ها می‌توانند در مقایسه با فرستنده‌های مربوط به فناوری 4G در سطوح انرژی کمتری فعالیت کنند. این، یعنی نهایتا سطح امواج رادیویی ساطع‌شده از آنتن‌های ۵G در مقایسه با ۴G کمتر خواهد بود.

به‌علاوه، در دستورالعمل ویژه‌ی دولت بریتانیا برای ایستگاه‌های مخابراتی پایه‌ای گوشی‌های تلفن آمده است میزان تابش امواج رادیویی در مناطقی که معمولا برای عموم مردم دردسترس هستند، به‌ دفعات کمتر از آنچه هستند که در دستورالعمل‌ها ذکر شده است.

سؤال مهم دیگری که عده‌ای پرسیده‌ا‌ند، به تأثیرات منفی احتمالی ۵G بر گرمایش جهانی اشاره می‌کند. پروفسور رادنی کراف، از پژوهشگران مؤسسه‌ی ICNIRP می‌گوید:

تأثیرات گرمایی ناشی از ۵G و نسل‌های پیشین شبکه‌های ارتباطی، برای انسان مضر نیستند. حداکثر سطح امواج رادیویی ناشی از ۵G که احتمال دارد یک نفر درمعرض آن قرار گیرد، بسیار کم است و تا‌به‌امروز هیچ مدرکی برای تأثیر آن بر افزایش دمای هوا یافت نشده است.

شما کاربران محترم زومیت در این باره چه فکر می‌کنید؟ به‌طورکلی دیدگاه شما درباره‌ی ۵G چیست؟

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

صدا و سیماصدا و سیما17 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، دکتر حسین وطن پور امروز در حاشیه آغاز پانزدهمین همایش سراسری سم شناسی ایران که تا اول آذر در دانشکده داروسازی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی ادامه دارد، گفت:: دسترسی راحت و ارزان بودن دارو می‌تواند از علل گسترش مسمومیت‌های دارویی باشد. وی با تاکید بر ارتقای سواد و فرهنگ سلامت جامعه گفت: شرایط نامناسب برای نگهداری غذا نیز منجر به قارچ و سموم می‌شود لذا باید غذا و نحوه نگهداری، درجه حرارت و مدت زمان نگهداری به صورت برچسب روی آن نصب شود. وطن پور افزود: سلامت غذا - سم شناسی بالینی - سم شناسی عصبی - سم شناسی محیطی - سموم جانوری و گیاهی و سم شناسی سلولی و مولکولی از محور‌های برگزاری این همایش است که قرار است با حضور متخصصان در پنج نشست تخصصی درباره آلودگی هوا و محیط زیست جانوران سمی و سموم شیمیایی نیز بحث و تبادل نظر شود.
همشهریهمشهری2 ساعت قبل
به گزارش همشهری آنلاین به نقل از اقتصاد نیوز، زهرا احدی گفت: نان برشته و نیم‌سوخته، ته‌دیگ، چیپس و غذاهای سرخ‌کردنی به دلیل ایجاد ترکیب آکریلامید سرطانزا هستند. احدی افزود: دود سیگار، قهوه حرارت‌دیده و برشته‌شده، بیسکویت‌ها، سوسیس و غلاتی که بالای ۱۲۰ درجه حرارت می‌بینند نیز حاوی آکریلامید هستند. این کارشناس تغذیه بیان کرد: توصیه می‌شود که مراقب حرارت دیدن بیش از حد کربوهیدرات‌ها باشیم و از خوردن موادغذایی ذکرشده مانند نان نیم‌سوخته، چیپس‌ و سایر منابع آکریلامید پرهیز کنیم. احدی در توضیح ترکیب شیمیایی آکریلامید گفت: اکریلامید یک ترکیب اسیدی و مضر است و بر اثر حرارت دیدن کربوهیدرات‌ها با دمای بالا ایجاد می‌شود. احدی ادامه داد: در مواقعی که تماس با آکریلامید زیاد باشد، در کبد، کلیه‌ها، بیضه‌ها و طحال تجمع پیدا می‌کند و بسیار مضر است.
الفالف5 ساعت قبل
دبیر اولین نشست تخصصی زیست فناوری کشاورزی با بیان اینکه کاربردهای تراریخته در مواد غذایی و خوراک دام است، گفت: در ایران نزدیک به دو دهه از تراریخته‌ها استفاده می‌شود و شاهد تحول فناوری تراریخته در این مدت بودیم. گروه سلامت الف، ۲۹ آبان ۱۳۹۸، ۰۵:۳۰ ۳۹۸۰۸۲۹۰۰۲به گزارش فارس، اولین نشست تخصصی زیست فناوری کشاورزی، با حضور اساتید دانشگاه، دانشگاه شهید بهشتی تهران و دانشگاه علوم پزشکی امروز در سالن امفی تئاتر شهدای گمنام دانشگاه کشاورزی ساری برگزار شد. این نشست برای بار اول با همکاری ستاد توسعه زیست فناوری کشور و دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی استان مازندران برگزار شد. علی دهستانی دبیر اولین نشست تخصصی زیست فناوری کشاورزی در ابتدای این نشست اظهار کرد: هدف از برگزاری این نشست آشنایی بیشتر مردم و مخاطبان با محصولات تراریخته و مرور وضعیت محصولات تراریخته در ایران و کل دنیا، جا انداختن این تراریخته‌ها و بحث در مورد خطرات احتمالی آن است. *دهه ۸۰ اوج فعالیت‌های تراریخت در ایران بوداین مسؤول یادآور شد: در کشور نیوزیلند تولید محصولات تراریخته ممنوعیت تولید دارد ولی مصرف می‌کنند، در کل کشورهای جدید که زمین کشاورزی زیادی دارند استقبال بیشتری در بخش تولید محصولات تراریخته دارند، در مورد وضعیت پژوهش در ایران آمار دقیقی نداریم ولی دهه ۸۰ اوج فعالیت‌های تراریخته در ایران بود که الان فاصله گرفتیم و نیاز به جبران است، الان تکنولوژی ژنومی در دنیا و ایران مطرح است ولی در بخش تراریخته بخش دولتی ورود پیدا نمی‌کند.
سلامت نیوزسلامت نیوز23 ساعت قبل
سلامت نیوز: دو دختر خاله نوجوان که از خانه فرار کرده بودند وقتی دردام دو پسر شرور گرفتار شده و مورد تعرض قرار گرفتند به پلیس پناه بردند. از آنجا که زندگی بدی داشتم تصمیم گرفتم از خانه فرار کنم. به همین خاطر به او هم پیشنهاد دادم با هم فرار کنیم و به تهران برویم تا زندگی جدیدی برای خودمان بسازیم. یک روز که برای گردش با آن پسر بیرون رفته بودم ماجرای فرار از خانه را به او گفتم. نبود رابطه دوستی و محبت بین فرزندان و والدین باعث می‌شود نوجوان تحت تأثیر محبت‌های کذایی که در بیرون از خانه می‌بیند دست به فرار بزند.
عصر ایرانعصر ایران21 ساعت قبل
از این رو تنظیم دقیق مقادیر دریافتی شکر و نمک از طریق رژیم غذایی کودک، اهمیت فراوانی در کمک به حفظ سلامت آنها خواهد داشت. به گفته سازمان بهداشت جهانی، شکر نباید بیش از ۵ درصد رژیم غذایی روزانه ما را تشکیل دهید. بعضی از آنها ۱ الی ۲ قاشق چای خوری در هر ۱۰۰ گرم شکر دارند. کودکان ۱ الی ۳ ساله می‌توانند روزانه ۲ گرم نمک مصرف کنند (۳ گرم برای کودکان ۴ الی ۶ ساله). چگونه می‌توان مصرف نمک را محدود کرد؟ - از مصرف گوشت‌های فرآوری شده مانند سوسیس پرهیز کنید.
برنابرنا7 ساعت قبل
این مطالعه همچنین نشان داد که مصرف قهوه به میزان متوسط نیز با کاهش خطر ابتلا به بیماری قلبی ارتباط دارد. همچنین مصرف بیش از شش فنجان چای در روز با کاهش ۳۶ درصدی خطر ابتلا به بیماری قلبی ارتباط داشت. محققان خاطر نشان کردند که فواید مصرف چای بر سلامت قلب می‌تواند مرتبط با فلانوئید‌ها باشد که یک آنتی اکسیدان طبیعی در چای است. با این وجود، محققان خاطرنشان کردند که در این مطالعه میزان مصرف چای بر اساس گزارشی است که خود افراد شرکت کننده ارائه داده‌اند و اطلاعاتی در مورد نوع چای مصرفی این افراد وجود ندارد؛ با این حال در هلند ۷۸ درصد مصرف چای مرتبط با چای سیاه و ۴٫۶ درصد آن مربوط به چای سبز است. محققان همچنین افزودند که افراد شرکت کننده در این مطالعه که چای مصرف می‌کردند، سیگار نمی‌کشیدند و نسبت به افرادی که قهوه مصرف می‌کردند، رژیم غذایی و شیوه زندگی سالم‌تری داشتند.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

اخبار قیمت‌های روز بازار - دوشنبه ۲۷ آبان‌ماه

خبری1 روز قبل

صحبت‌های امروز روحانی درباره وضعیت کشور پس از گرانی بنزین

خبری1 روز قبل

مدارس و دانشگاه‌ها در برخی شهرها تعطیل شدند

خبری1 روز قبل

به دلیل اختلال در اینترنت سراسری کشور، پوشش لحظه به لحظه اخبار و فعالیت سرویس‌های دیگر طرفداری مانند نتایج زنده دچار مشکل شده است. همکاران هر لحظه که بتوانند فعالیت‌های معمول خود را از سر خواهند گرفت. البته بخش شبکه اجتماعی طرفداری در دسترس است.

آخرین وضعیت طرفداری در روزهای اختلال اینترنت: سرویس نتایج زنده و جدول‌ها در اپلیکیشن و سایت قابل دسترسی شد (بهبودها انجام خواهد شد)، وضعیت پوشش اخبار بهبود یافت، بخش گفتگو (در فهرست قابل دسترسی است) در سایت راه اندازی شد. ادامه در مشروح: …

طرفداریچند ثانیه قبل

۳۰ هزار میلیارد تومان، هزینه سالانه دخانیات بر سلامت

اقتصاد آنلاین11 دقیقه قبل

افزایش ۲ برابری ابتلا به سرطان مقعد در‌ آمریکا

فارس11 دقیقه قبل

ثبت نام ۹۲ هزار دیده بان برای پیشگیری از جرایم انتخاباتی

فارس12 دقیقه قبل

۷۰ درصد از مقالات علوم پایه‌ای است

ایسنا12 دقیقه قبل

میزان تشعشعات رادیویی کشور از زبان وزیر ارتباطات

ایسنا13 دقیقه قبل