اعلام زمان جدید برای تشکیل بازار متشکل ارزی
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. تجارت‌نیوز
  4. اقتصادی
اعلام زمان جدید برای تشکیل بازار متشکل ارزی

اعلام زمان جدید برای تشکیل بازار متشکل ارزی

تجارت‌نیوزخبرگزاری تجارت‌نیوز |
یک منبع آگاه در گفتگو با تجارت‌نیوز، اعلام کرد که احتمال دارد از روز شنبه ( 29 تیرماه 98) بازار مشکل ارزی آغاز به کار کند.در همین رابطه محمود شکسته‌بند، مدیر عامل بازار متشکل ارزی گفت: ان‌شاالله بازار متشکل ارزی به موقع راه‌اندازی خواهد شد و همه چیز برای آغاز به کار این بازار آماده است.

به گزارش تجارت‌نیوز، ۱۸ دی ماه سال گذشته بود که بحث تشکیل بازار متشکل ارزی مطرح شد و بانک مرکزی از آن به عنوان اهرمی قوی برای کنترل بازار ارز و یکسان سازی نرخ ارز نام برد.

طبق آیین‌نامه بازار متشکل ارزی، قرار بر این بود که این بازار کار خود را در روز سه‌شنبه (۱۱ تیر ماه ۹۸) آغاز کند، اما با گذشت شش ماه هنوز این بازار آغاز به کار نکرده و حتی شنیده‌ها حاکی از آن است که احتمال منتفی شدن تشکیل بازار متشکل ارزی وجود دارد.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار زنده اقتصاد ایران و جهان

اما یک منبع آگاه در گفتگو با تجارت‌نیوز، اعلام کرد که احتمال دارد از روز شنبه (۲۹ تیرماه ۹۸) بازار متشکل ارزی آغاز به کار کند و یکی از دلایل اصلی کاهش این روزهای قیمت دلار در بازار آزاد آغاز فعالیت بازار متشکل ارزی از روز شنبه (۲۹ تیرماه ۹۸) است.

در همین رابطه محمود شکسته‌بند، مدیر عامل بازار متشکل ارزی در گفتگو با تجارت‌نیوز گفت: ان‌شالله بازار متشکل ارزی به موقع راه‌اندازی خواهد شد و همه چیز برای آغاز به کار این بازار آماده است.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

اهمیت تولید روستایی در اقتصاد ملی

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
حمایت بیشتر از روستا‌ها و تولید در آن‌ها به منزله رونق اقتصادی بیشتر خواهد بودبه گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ براساس آخرین سرشماری‌ها ۲۰ درصد جمعیت کشور ساکن روستا‌ها هستند؛ درحالیکه این جمعیت، ۲۶ درصد تولید ملی کشور را بر عهده دارند این به آن معناست که حمایت بیشتر از روستا‌ها و تولید در آن‌ها به منزله رونق اقتصادی بیشتر خواهد بود.

تماشا کنید: متهم گریخت / سالار آقاخانی، جوان دهه هفتادی با ۱۶۰ میلیون دلار ارز بانک مرکزی چه کرد و چرا از کشور خارج شد؟

انتخابانتخاب11 ساعت قبل
سالار آقاخانی متهم ردیف اول دادگاه متهمان پرونده اخلال ارزی است که ۹ متهم دارد و عمدتا از کارکنان بانک مرکزی در دوران، ولی الله سیف هستند. متهم ردیف دوم احمد عراقچی، معاون سابق بانک مرکزی است؛ عراقچی مسئولیت توزیع ارز را به آقاخان سپرد که در نتیجه آن، ۱۶۰ میلیون دلار و ۲۰ میلیون یورو قاچاق ارز انجام شد. اما سالار آقاخان، این متهم دهه هفتادی کیست؛ چگونه به جایگاه کنونی اش رسیده و از کشور گریخته است؟

نمایشگاه دام و طیور

صدا و سیماصدا و سیما8 ساعت قبل
بیش از ۱۳۴ هزار میلیارد تومان گردش مالی صنعت دام و طیور در کشور است و این درحالی است که گردش مالی صنعت نفت ۱۵۰ هزار میلیارد تومان است. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما، بیش از ۱۳۴ هزار میلیارد تومان گردش مالی صنعت دام و طیور در کشور است و این درحالی است که گردش مالی صنعت نفت ۱۵۰ هزار میلیارد تومان است. به نظر می‌رسد اگر توجه بیشتری به این صنعت شود گام موثری در کاهش صادرات نفت در کشور است.

آمریکایی احمقی که از دو مرد ایرانی کتک خورد! + فیلم

اقتصادنیوزاقتصادنیوز19 ساعت قبل
به گزارش اقتصاد نیوز، حمله مرد آمریکایی به دو ایرانی در دوبی با کتک خوردن وی خاتمه یافت. مهاجم که وارد مغازه دو جوان ایرانی شده بود، مدام می‌گفت فورا خلیج فارس را ترک کنید! این درحالی بود که دو مرد ایرانی قصد داشتند این آمریکایی را از مغازه خود بیرون کنند ولی با حمله او روبرو و در نهایت از خود دفاع کردند. بخشی از این درگیری را در فیلم کوتاهی که در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده می‌بینید. حجم فیلم:۲ مگابایت
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، آرش خجسته اظهار داشت: پژوهشگران این دانشگاه پس از تولید استخوان مصنوعی با استفاده از فناوری پیشرفته چاپگر سه بعدی، در تلاش هستند تا شبیه سازی استخوان را یک گام به جلوتر ببرند و از استخوان نیمه زنده برای ترمیم ضایعات استفاده کنند. وی با اشاره به اینکه تولید استخوان در این روش به شکل اختصاصی برای هر بیمار انجام می‌شود، پیش بینی کرد که حدود ۲ سال آینده این کار تحقیقاتی به نتیجه خواهد رسید تا بیماران از خدمات بهتری بهره مند شوند. خجسته با بیان اینکه تاکنون روش‌های مختلفی برای ترمیم ضایعات استخوانی مورد استفاده قرار گرفته است، اظهار داشت: تاکنون هیچ کدام از این روش‌ها نتوانسته جایگزین درمان کامل و ترمیم کامل ضایعات استخوانی باشد که امیدواریم روش درمانی محققان ایرانی بتواند راهکاری مناسب برای درمان و ترمیم ضایعات استخوانی باشد. وی گفت: از حدود ۱۲ تا ۱۳ سال گذشته ما هم در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی انواع داربست هایی که می‌توانست برای تولید استخوان استفاده شود، در حد آزمایشگاهی آزمایش کردیم و در حال تولید استخوان نیمه زنده هستیم. خجسته با اشاره به اینکه چندین سال است که با استفاده از سلول‌های بنیادی هم برای ترمیم ضایعات استخوانی تلاش می‌کنیم، گفت: این اقدامات محققان، موفقیت‌های خوبی به همراه داشته است.
فردا نیوزفردا نیوز19 ساعت قبل
سرویس اقتصادی فردا: امروز ۲۶ مرداد ۹۸ در بازار آزاد قیمت سکه تمام بهار آزادی طرح جدید ۴ میلیون و ۱۷۸ هزار تومان است. هم چنین مظنه تهران نیز با قیمت ۱ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان معامله می‌شود. آخرین قیمت هر قطعه نیم‌سکه بهار آزادی ۲ میلیون و ۱۸۸ هزار تومان، قیمت ربع‌سکه ۱ میلیون و ۳۸۹ هزار تومان است. قیمت سکه طرح قدیم نیز ۴ میلیون و ۹۴ هزار تومان است. قیمت سکه گرمی نیز ۹۶۹ هزار تومان است.

نظرها

اخبار بیشتر