رقابت نابرابر لاستیک‌های تولید داخل با تایرهای وارداتی
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. خانه ملت
  4. اقتصادی
رقابت نابرابر لاستیک‌های تولید داخل با تایرهای وارداتی

رقابت نابرابر لاستیک‌های تولید داخل با تایرهای وارداتی

خانه ملتخبرگزاری خانه ملت |

شادمهر کاظم زاده رئیس کمیته حمل و نقل کمیسیون عمران مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به مشکلات بازار لاستیک، گفت: وزارت صمت باید یک بار برای همیشه، تکلیف خود را با موضوع تأمین سالانه ۵ میلیون حلقه لاستیک به ویژه برای کامیون داران روشن کند.

نماینده مردم دهلران، آبدانان و دره شهر در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: بر اساس گزارش‌ها، ظرفیت کارخانجات داخلی برای تولید لاستیک ۱/۵ میلیون حلقه است، از این رو مابقی باید از خارج از کشور تأمین شود.

لاستیک یکی از پرمصرف‌ترین قطعات و تجهیزات یدکی در کامیون‌ها و خودروهای سنگین است، از این رو این قلم در میزان هزینه خودروهای سنگین بسیار تأثیرگذار است

وی گفت: لاستیک یکی از پرمصرف‌ترین قطعات و تجهیزات یدکی در کامیون‌ها و خودروهای سنگین است، از این رو این قلم در میزان هزینه خودروهای سنگین بسیار تأثیرگذار است.

هنوز نابه سامانی در بازار لاستیک وجود دارد

این نماینده مردم در مجلس دهم افزود: با توجه به تلاطمات بازار لاستیک، دولت موظف شد که نرخ لاستیک‌های دولتی را به صورت سالانه اعلام کند، اما با وجود اقدامات صورت گرفته، هنوز نابه سامانی در بازار لاستیک وجود دارد.

صنایع داخلی نمی‌توانند با محصولات خارجی از نظر قیمت رقابت کنند

وی گفت: به نظر من کارخانه‌های داخلی توان تأمین بازار داخلی لاستیک را دارند، اما در شرایط کنونی صنایع داخلی نمی‌توانند با محصولات خارجی از نظر قیمت رقابت کنند.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار اقتصادی دلار و بورس

واردکنندگان برای واردات لاستیک خارجی، ارز دولتی دریافت می‌کنند؛ اما تولیدکنندگان داخلی نه

کاظم زاده ادامه داد: علت این مسئله این است که واردکنندگان برای واردات لاستیک خارجی، ارز دولتی دریافت می‌کنند، اما تولیدکنندگان داخلی برای واردات مواد اولیه مورد نیاز تولید لاستیک از دریافت ارز دولتی محروم بوده و مجبورند که این محصولات را با ارز نیمایی یا آزاد وارد کنند.

وزارت صمت باید به رقابت نابرابر لاستیک تولید داخل با لاستیک‌های وارداتی پایان دهد

این نماینده مردم در مجلس دهم گفت: وزارت صمت باید به رقابت نابرابر لاستیک تولید داخل با لاستیک‌های وارداتی پایان دهد، یعنی آنکه دولت باید برای واردات مواد اولیه لاستیک به مانند واردات لاستیک، ارز دولتی اختصاص دهد.

رئیس کمیته حمل و نقل کمیسیون عمران مجلس ادامه داد: البته در شرایط کنونی انتقاداتی مانند انتقال بخش اعظمی از لاستیک‌های تولید داخل به بازار سیاه یا افزایش غیرمنطقی قیمت لاستیک در بازار مطرح است که قطعا وزارت صمت و دستگاه‌های نظارتی باید با این اقدامات برخورد کنند. /

پایان پیام

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

سامانه ۱۲۴؛ دریافت شکایات از قیمت کالا‌ها

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
وی افزود: افزایش قیمت برخی کالا‌ها مانند برنج وارداتی به دلیل ممنوع شدن واردات و حمایت از برنج داخلی است. آقای مدرسی خیابانی افزود: تا کنون دو هزار پرونده تعزیراتی برای تخلفات تشکیل شده است. وی گفت: این که گرانی قیمت‌ها را به افزایش قیمت بنزین مرتبط کنیم؛ جفا در طرح افزایش قیمت بنزین است، زیرا قیمت برخی کالا‌ها مقطعی و فصلی است و ربطی به گرانی بنزین ندارد. آقای ملکی گفت: بخش حمل و نقل دام نیز از گازوئیل استفاده می‌کند که افزایش قیمت بنزین تأثیری بر آن ندارد. آقای محمدیاری با بیان اینکه قیمت نهاده‌ها ثابت است گفت: قیمت مرغ در حد قیمت مصوب است و در برخی استان‌ها نیز کاهش قیمت داشته‌ایم.
صدا و سیماصدا و سیما1 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صداو سیما از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، «حمیدرضا منصوری» معاون بهره‌برداری و دیسپاچینگ شرکت توزیع برق تهران بزرگ با بیان اینکه رفع سریع خاموشی‌های ناشی از بارش برف توسط منطقه برق شمیران، نمونه‌ای از آمادگی کامل کارکنان شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ به منظور خدمت‌رسانی به شهروندان در شرایط نامساعد جوی است، گفت: به دنبال بارش برف سنگین در ابتدای هفته جاری و وقوع چندین مورد خاموشی در شبکه برق شمال پایتخت، ناشی از سقوط درختان، نیرو‌های عملیاتی منطقه برق شمیران با حضور به موقع و تلاش جهادی در شرایط نامساعد جوی و ترافیکی، موفق به برقراری جریان برق مشترکان در کوتاه‌ترین زمان ممکن شدند. وی افزود: همزمان با تغییر شرایط جوی و آغاز بارش برف، تیم‌های اجرایی منطقه برق شمیران با حضور در محدوده عملیاتی در کمترین زمان و استفاده از تجهیزات کامل فنی و ایمنی و خودرو‌های ویژه، موفق شدند قسمت‌های آسیب دیده شبکه برق این منطقه شامل خطوط توزیع برق قطع شده، تیر‌های سقوط کرده وکابل انشعاب‌های آسیب دیده را ترمیم و نقاط پرخطر را ایمن سازی کنند. معاون بهره‌برداری و دیسپاچینگ شرکت توزیع برق تهران بزرگ ادامه داد: در این عملیات که با توجه به تداوم بارش و وقوع ترافیک سنگین در معابر ناشی از قطع راه‌های ارتباطی و همچنین اعمال محدودیت‌های ترافیکی با دشواری‌های خاص همراه بود، نیرو‌های پشتیبان در قالب تیم‌های فنی و با تجهیزات کامل از مناطق برق افسریه، فردوسی و فارابی نیز، در کنار همکاران خود، خدمت رسان مشترکان تهرانی و نشان دهنده آمادگی کامل مجموعه شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ برای ادامه خدمات در دشوارترین شرایط بحرانی بودند. منصوری افزود: مناطق ۲۲ گانه شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ به صورت ۲۴ ساعته، آمادگی کامل تامین برق پایدار در پایتخت را دارند و مشترکان تهرانی می‌توانند در تمامی ساعات شبانه روز از طریق شماره تلفن ۱۲۱، حوادث احتمالی در حوزه برق را گزارش و پیگیری کنند. شماره تلفن ۱۵۲۱ نیز در ساعات اداری پاسخگوی سوالات شهروندان تهرانی و ارائه دهنده خدمات مورد نیاز است.
صدا و سیماصدا و سیما1 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، علی ربیعی در ارتباط تلفنی با برنامه صبح به خیر جوان ایرانی رادیو جوان، در پاسخ به مجری برنامه مبنی بر اینکه چرا دولت قبل از افزایش قیمت بنزین اطلاع رسانی نداشت و مردم را قانع نکرد؟ افزود: اقناع سازی درباره افزایش قیمت بنزین از چند سال قبل انجام شده بود و تعجب می‌کنم چرا برخی بزرگان انتقاد می‌کنند که چرا ما در موضوع افزایش قیمت بنزین اقناع سازی انجام نداده‌ایم. آقای ربیعی افزود: بحث پیرامون اینکه قیمت حامل‌های انرژی باید به فوب خلیج فارس برسد بحث تازه‌ای نیست و مدتهاست صورت می‌گیرد، اما مردم، چون تصوری از آثار این تصمیمات نداشتند دقت نکردند، اما نخبگان به این موضوع دقت داشتند. سخنگوی دولت با اشاره به اینکه اقناع سازی درخصوص افزایش قیمت بنزین از دو سال پیش انجام شده است، افزود: البته این طرح موافق و مخالف دارد، اما بحث یارانه‌های پنهان در انرژی موضوع مهمی است و حتی تلویزیون نیز بار‌ها درباره حذف آن بحث کرده است. وی با طرح این سوال که چرا باید برخی ۳۳ برابر طبقات دیگر مصرف کنند، گفت: ۶۰ درصد ایرانیان خودرو ندارند و در بسیاری از شهر‌های کوچک خودرو کم است و آیا این عادلانه بود که برخی ۳۳ برابر دهک‌های پایین از قیمت ارزان بنزین استفاده کنند؟ آقای ربیعی افزود: برنامه ششم به دولت اجازه می‌داد، قیمت بنزین به فوب خلیج فارس برساند. وی افزود: دولت در کنار مردم است و زندگی سخت مردم را درک می‌کند و خیلی مسئولان زندگی شان شبیه زندگی مردم است و تصور نشود ما به فکر مردم نیستیم.

نظارت پیوسته بر بازار

صدا و سیماصدا و سیما2 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، بعد از اعلام سهمیه بندی بنزین خبرنگار ما وعده‌ی مسئولان برای جلوگیری از افزایش قیمت‌ها را در بازار پی گیری کرد.
الفالف23 ساعت قبل
قیمت دلار و یورو در صرافی‌هاگروه اقتصادی الف، ۲۸ آبان ۱۳۹۸، ۱۱:۳۰ ۳۹۸۰۸۲۸۰۷۱دنیای اقتصاد نوشت: دلار در صرافی بانک ملی ایران امروز ۱۱,۸۰۰ (یازده هزار و هشتصد تومان) خریداری شد که نسبت به روزهای گذشته تغییری نداشت.

رسانه‌های جهان در مورد گرانی بنزین ایران چه نوشتند؟

6+
عصر ایرانعصر ایران17 ساعت قبل

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

اخبار قیمت‌های روز بازار - دوشنبه ۲۷ آبان‌ماه

خبری1 روز قبل

صحبت‌های امروز روحانی درباره وضعیت کشور پس از گرانی بنزین

خبری1 روز قبل

مدارس و دانشگاه‌ها در برخی شهرها تعطیل شدند

خبری1 روز قبل

به دلیل اختلال در اینترنت سراسری کشور، پوشش لحظه به لحظه اخبار و فعالیت سرویس‌های دیگر طرفداری مانند نتایج زنده دچار مشکل شده است. همکاران هر لحظه که بتوانند فعالیت‌های معمول خود را از سر خواهند گرفت. البته بخش شبکه اجتماعی طرفداری در دسترس است.

آخرین وضعیت طرفداری در روزهای اختلال اینترنت: سرویس نتایج زنده و جدول‌ها در اپلیکیشن و سایت قابل دسترسی شد (بهبودها انجام خواهد شد)، وضعیت پوشش اخبار بهبود یافت، بخش گفتگو (در فهرست قابل دسترسی است) در سایت راه اندازی شد. ادامه در مشروح: …

طرفداریچند ثانیه قبل

راهی که دل‌کندن از کتابخانه را برای اعضاء دشوار خواهد کرد

نهاد کتاب‌خانه‌های عمومی کشورچند ثانیه قبل

تصویب لایحه رتبه‌بندی معلمان در کمیسیون اجتماعی دولت

اعتمادآنلاین4 دقیقه قبل

فیلم/ ۷۲ هزار قالیباف در ارومیه

مشرق‌نیوز5 دقیقه قبل

شینزو آبه رکورد شکست

نامه‌نیور12 دقیقه قبل

تولید یک چهارم دمای خورشید با استفاده از آینه‌های هوش مصنوعی

ایسنا12 دقیقه قبل