افزایش ۲۵ درصدی مانده حساب بانک‌ها درسال ۹۷
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. میزان‌آنلاین
  4. اقتصادی

افزایش ۲۵ درصدی مانده حساب بانک‌ها درسال ۹۷

خبرگزاری میزان- براساس آمار‌ها کل مانده سپرده‌ها و تسهیلات ریالی و ارزی بانکهاو مؤسسات اعتباری در پایان اسفند ماه سال ۹۷ بالغ بر ۲۰۶۷۳.۴ هزار میلیارد ریال بوده که نسبت به سال ۹۶ افزایش ۲۵.۶ درصدی داشته است. تاریخ انتشار: 10:29 - 28 تير 1398 - کد خبر: ۵۳۴۱۰۳

به گزارش خبرنگار گروه اقتصاد خبرگزاری میزان، گزارش وضعیت کل مانده سپرده‌ها و تسهیلات ریالی و ارزی بانکهاو مؤسسات اعتباری در پایان اسفند ماه سال ۹۷ بالغ بر ۲۰۶۷۳٫۴ هزار میلیارد ریال بوده است که نسبت به پایان سال قبل با افزایش ۲۵٫۶ درصدی معادل ۴۲۰۹٫۳ هزار میلیارد ریال رشد داشته است.در این بین وضعیت سپرده‌های بانکی در اشتان‌های کشور حاکی از آن است که بیشترین مبلغ سپرده‌ها مربوط به استان تهران با مانده ۱۱۳۱۸٫۷ هزار میلیارد ریال و کمترین مبلغ مربوط به استان کهکیلویه و بویر احمد معادل ۵۵٫۲ هزار میلیارد ریال بوده است.لازم به ذکر است که مانده کل تسهیلات ریالی و ارزی در بانک‌ها بالغ بر ۱۵۰۹۰٫۲ هزار میلیارد ریال بوده که نسبت به پایان سال ۹۶ بالغ بر ۲۵۰۳٫۱ هزار میلیارد ریال معادل ۱۹٫۹ درصد افزایش داشته است. همچنین بیشترین مبلغ تسهیلات مربوط به استان تهران با مانده ۹۷۵۲٫۱ هزار میلیارد ریال و کمترین مبلغ مربوط به استان کهکیلویه و بویر احمد معادل ۵۱٫۸ هزار میلیارد ریال بوده است.گفتنی است نسبت تسهیلات به سپرده‌ها بعد از کسر سپرده قانونی ۸۱٫۳ درصد بوده که نسبت به پایان سال ۹۶، به میزان ۴٫۱ واحد درصد کاهش داشته است از طرفی نسبت تسهیلات به سپرده‌ها در استان تهران ۹۴٫۹ درصد و استان کهکیلویه و بویر احمد ۱۰۵٫۶ درصد را نشان می‌دهند.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار اقتصادی دلار و بورس

افزایش ۲۵ درصدی مانده حساب بانک‌ها درسال ۹۷ - 3

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

روحانی: در بستن هنر نیست، بازکردنش هنر است +فیلم

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین13 ساعت قبل

بازتاب یک گزارش!

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
شرایط نابرابر برای تولید مواد ریز مغذی دامی برخی از کارخانه‌ها را به تعطیلی کشانده است. به گزارش خبرگزاری صدا وسیما؛ شرایط نابرابر برای تولید مواد ریز مغذی دامی برخی از کارخانه‌ها را به تعطیلی کشانده است و رقابت در این حوزه تولیدی را با مشکل مواجه کرده است برای اطلاع بیشتر گزارش همکارمان آذری بقا را پیگیری نمایید.

اجرای ناقص تخریب بنا‌های متجاوز به حریم رودخانه

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، در حالیکه حکم تخریب ۲۳ بنا متجاوز به حریم رودخانه فرحزاد صادر شده بود، اما در روز اجرا، این حکم به صورت ناقص عملیاتی شد. از احکام تخریبی گرفته شده، فقط ۱۳ مورد به مرحله اجرا رسید که ماجرا دیر رسیدن پلیس بود و محدودیت‌هایی که در زمان اجرای حکم بوجود آمد. رودخانه فرحزاد از آن دست رودخانه‌هایی است که اگر نیم ساعت تا ۴۰ دقیقه باران به صورت رگباری ببارد، بروز سیلاب در آنجا اجتناب ناپذیر است، سیلی که اگر این بنا‌ها در مسیر آن باشد می‌تواند خسارات جبران ناپذیری را برای مردم به همراه داشته باشد.

فیلم | میدان نفتی جدید ایران را بشناسید

خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
عکس‌های منتشر شده حاکی از دیوارنویسی و حمله وندال‌ها به بنای دژ اژدها پیکر در لارستان استان فارس است. دژ اژدها پیکر که به مقبره مادر نادرشاه هم معروف است، یکی از بناهای تاریخی و ثبت ملی استان فارس به حساب می‌آید که در دو سال اخیر ۱۸۰ میلیون تومان برای آن هزینه شده‌ است اما به دلیل فقر فرهنگی گردشگران و نبود نگهبان دائم دیوارهای این اثر به صورت بسیار گسترده مورد دیوارنویسی قرار گرفته‌ است.
صدا و سیماصدا و سیما1 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، آقای سعید رسولی در مراسم اختتامیه هفتمین همایش بین المللی ایستگاه‌های آینده افزود: بسته‌های حمایتی واقعی برای تشویق سرمایه‌گذاری در راه‌ آهن طراحی شده و برای توسعه ایستگاه‌های راه آهن و تطبیق آنها با نسل جدید ایستگاه‌های راه آهن از همین فردا اقدامات عملی خود را آغاز می‌کنیم. وی افزود: برای توسعه ایستگاه‌های راه آهن از اجرای طرحهای عمرانی کوچک آغاز می‌کنیم و بدنبال اجرای طرحهای بزرگ عمرانی خواهیم بود. وی توسعه صنعت ریلی در هر کشور را یک نیاز اساسی توصیف کرد و افزود: همانگونه که ساخته آسمان خراش بدون آسانسور امری غیر ممکن است تصور شهرنشینی بدون سیستم حمل و نقل ریلی نیز غیرممکن است. وی گفت: اتحادیه بین‌المللی راه آهن‌ها ۱۲۰ گروه کاری فعال در موضوعات مختلف دارد و ما نیز باید بیش از گذشته از این تجربیات استفاده کنیم. در این همایش بین المللی، ۵۰ مقاله پذیرفته شده داخلی و خارجی از مجموع ۱۱۲ مقاله رسیده به دبیرخانه در جلسات و پنل‌های تخصصی ارائه شد.

جشنواره انار و سوغات شهرستان‌ها

صدا و سیماصدا و سیما3 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، جشنواره انار و سوغات شهرستان‌ها با ۱۴۶ غرفه در ضلع جنوبی مصلی تهران تا ۲۴ آبان از ساعت ۱۱ تا ۲۱ آماده بازدید علاقمندان است. در این جشنواره در کنار انار‌هایی از اقصی نقاط کشور، سوغات نواحی و شهر‌های مختلف مانند شیرینی تبریز، عسل اردبیل و حلوا یزد با طعمی متفاوت عرضه شده است. سالانه از حدود ۸۰۰ هزار تن انار تولیدی در کشور، نزدیک به ۲۰ درصد آن صادر می‌شود. توجه به کشت محصول انار می‌تواند ارز آوری خوبی را برای کشور داشته باشد.

نظرها

اخبار بیشتر