باید سریال و فیلم سینمایی درباره «پروژه نفوذ» ساخته شود
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. سینماپرس
  4. فرهنگ
باید سریال و فیلم سینمایی درباره «پروژه نفوذ» ساخته شود

باید سریال و فیلم سینمایی درباره «پروژه نفوذ» ساخته شود

سینماپرسخبرگزاری سینماپرس |
سینماپرس: سخنگوی اسبق وزارت امورخارجه ایران با اشاره به پخش سریال «گاندو» و حواشی مطرح شده، گفت: موضوعاتی از این دست در حوزه سیاست خارجی کشور باید در قالب یک اثر هنری بازگو شود.

به گزارش سینماپرس، حاشیه‌های «گاندو» و صداوسیما ادامه دارد و کار به محدودیت‌های مالی توسط دولت کشیده شده است. رامین مهمانپرست هم که روزی سخنگوی وزارت امورخارجه ایران و سفیر لهستان بود «گاندو» را اثر مهمی دانست و از رسانه‌ملی هم تقدیر کرد که توانسته به خوبی شجاعت نیروهای امنیتی ایران را به نمایش درآورد.

وی با اشاره به پخش سریال «گاندو» از رسانه‌ملی، حواشی مطرح شده و بازتاب‌های جهانی که این مجموعه تلویزیونی داشت به تسنیم، گفت: «گاندو» کاری جدید و خلاقانه بود و لازم است موضوعاتی از این دست در حوزه سیاست خارجی کشور که با آن رو به رو هستیم در قالب یک اثر هنری بازگو شود. در واقع باید اجازه بدهیم و کمک کنیم سوژه‌هایی همچون پروژه‌های نفوذ و حضور افراد بیگانه دستمایه کارهای جذاب هنری شوند.

مهمانپرست تأکید کرد: پرداختن سریالی و یا در قالب فیلم سینمایی به روشن کردن مردم و جامعه در مقابله با پروژه‌های نفوذ و حضور افراد بیگانه لازم و ضروری است. زیرا در راستای این نمایش، نقش و جسارت دستگاه‌های نظارتی و نهادهای مسئول و همکاری دستگاه سیاست خارجی با این نهادها در خنثی کردن این توطئه‌ها در جهت دفاع از منافع ملی به سمع و نظر مخاطبین و مردم عزیزمان می‌رسد. این تلاش‌های مهم باید سریال شوند و حتما دستگاه‌های مربوطه هم کمک کنند تا شاهد کارهای فاخر و ارزشمند هنری در این عرصه بیشتر باشیم.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار فرهنگی هنری جهان

دیپلمات با سابقه کشورمان با بیان اینکه، «گاندو» قوت قلبی برای مردم ایجاد کرد تا با دیدن هوشیاری نیروهای امنیتی، احساس امنیت کنند، گفت: «گاندو» نمایش چشم‌های بیدار نهادهای امنیتی کشور را به درستی انجام داد. هوشیاری مقامات امنیتی ما در خنثی کردن دسیسه‌ها و دستگیری عاملان جنایت‌ها باید با تولید آثار هنری فاخر برای مردم گفته شود.

مهمانپرست افزود: از این دست سوژه‌ها در سیاست خارجی کشور زیاد داریم و اگر همفکری و رایزنی بیشتری بین دستگاه سیاست خارجی، نهادهای امنیتی، نظارتی و صداوسیما وجود داشته باشد، می‌توانیم موضوعات جذاب بیشتری را دستمایه قرار دهیم و آثار فاخر و ارزشمندی برای آگاهی مردم تولید کنیم، آثاری که حتی می‌تواند ظرفیت نمایش بین‌المللی داشته باشد.

سخنگوی اسبق وزارت امور خارجه گفت: امثال سریال «گاندو» باعث ایجاد غرور و افتخار ملی است و نشان می‌دهد چگونه نیروهای امنیتی ما توانسته‌اند با دست خالی با هجمه‌های گسترده دشمن خارجی مقابله کنند، از استقلال کشور حراست کنند و اجازه به خطر افتادن منافع ملی را ندهند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

نماهنگ جدید مهدی یغمایی و علیرضا قرائی‌منش+فیلم

ایلناایلنا18 ساعت قبل
گروه موسیقی «ژوان» متشکل از مهدی یغمایی و علیرضا قرائی‌منش تک‌آهنگ «تو رسیدی» را منتشر کرد. به گزارش ایلنا، گروه موسیقی «ژوان» با خوانندگی مهدی یغمایی و علیرضا قرائی‌منش به تازگی نماهنگی را با عنوان «تو رسیدی» منتشر کرده است. ترانه آهنگ «تو رسیدی» را عرفان سلیمی سروده و آهنگساز ‌آن علیرضا قرائی‌منش بوده و یاسر ساکی‌مهر تنظیم آن را به عهده داشته است. گروه موسیقی «ژوان» در سال ۱۳۷۶ تشکیل شده و «احساس»، «یه حالی دارم این روزا»، «دیروز»، «با تو خوشحالم»، «بهت قول میدم»، «از دور زیبایی» تک‌آهنگ‌هایی هستند که توسط اعضای آن منتشر شده‌ است. نماهنگ «تو رسیدی» با حضور و صدای مهدی یغمایی و علیرضا قرائی‌منش را اینجا بشنوید و دانلود کنید؛

آزادی کاخ شورا و تچر از زندان آهنین/ ایتالیایی‌ها هزینه‌ها را پرداخت کردند/ مرمتگران به دنبال درمانی برای گلسنگ‌های تخت جمشید هستند

ایلناایلنا21 ساعت قبل
با اتمام فعالیت فصل دوم مرمتگران بدون مرز در تخت جمشید، داربست‌های کاخ شورا باز شد. حمید فدایی (مدیر پایگاه جهانی تخت جمشید) با اعلام این خبر گفت: بخشی از مرمت‌ در کاخ شورا و کاخ تچر در نخستین فصل فعالیت مرمتگران بدون مرز انجام و دومین فصل این مرمت‌ها طی چند روز گذشته به پایان رسید. ضمن آنکه هزینه‌های لازم برای این فصل از مرمت، مواد، تجهیزات مورد نیاز و … توسط گروه ایتالیایی پرداخت شد و آنچه باقی ماند برای سایر فصل‌های مرمت تخت جمشید مورد استفاده قرار خواهد گرفت. او خاطرنشان کرد: گلسنگ‌ها بخشی‌ از آسیب‌های بیولوژیکی هستند که در تخت جمشید وجود دارد. تاکنون مطالعات زیادی درخصوص گلسنگ‌های تخت جمشید انجام و انواع آن شناسایی شده است.
ایلناایلنا18 ساعت قبل
دبیر علمی همایش ملی رصدخانه‌های ایران گفت: این همایش به میزبانی دانشگاه خوارزمی با هدف آشنا شدن جامعه نجوم با فعالیت‌های رصدی جاری در کشور برای نخستین بار برگزار می‌شود. وی همچنین در خصوص هدف برگزاری این همایش اظهار داشت: همایش ملی رصدخانه‌های ایران که به میزبانی دانشگاه خوارزمی در تهران برگزار می‌شود، با هدف آشنا شدن جامعه‌ی نجوم، از منجمان حرفه‌ای گرفته تا علاقمندان عمومی نجوم، با فعالیت‌های رصدی جاری در کشور برای نخستین بار برگزار می‌شود. وی محورهای همایش را آسترومتری، نورسنجی، طیف سنجی، زمان سنجی، تقویم نجومی معرفی کرد. دبیر علمی همایش انتظارات خود را حضور فعال و شرکت تمامی دانشجویان در تمام مقاطع تحصیلی، پژوهشگران و علاقه مندان حرفه‌ای و آماتور در زمینه نجوم رصدی عنوان کرد و از آنان برای برگزاری هر چه پربارتر شدن این همایش صمیمانه دعوت کرد. وی در پایان اظهار داشت: علاقه مندان برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد شرکت در همایش و نمایشگاه تخصصی و حمایت مادی و معنوی از همایش می‌توانند به سایت همایش ملی رصدخانه‌های ایران به نشانی nobs. khu. ac. ir مراجعه کنند.

فرصت‌ها و تهدید‌های شبکه‌های اجتماعی

صدا و سیماصدا و سیما16 ساعت قبل
وقتی از حوزه گسترده و جذاب شبکه‌های اجتماعی حرف می‌زنیم؛ فرصت‌ها و تهدید‌ها برای همه کشور‌ها اهمیت پیدا می‌کند. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ وقتی از حوزه گسترده و جذاب شبکه‌های اجتماعی حرف می‌زنیم فرصت‌ها و تهدید‌ها برای همه کشور‌ها اهمیت پیدا می‌کند که اگر ساده از کنار بعضی از آن‌ها عبور کنیم ممکن است آینده فرهنگی سختی در انتظار نسل‌های آینده باشد.
صدا و سیماصدا و سیما16 ساعت قبل
رییس گروه پژوهشی هنر‌های سنتی پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری، طرح ستاره دریایی را یکی از شاخص‌ترین طرح‌های بهادری عنوان کرد که در آن رخدادی واقعی از آفرینش دریا را تصویر کرده و به نمایش در آورده است. او با اشاره به نمونه سازی فرش ستاره دریایی اثر استاد بهادری افزود: نقش مرکزی ترنج، تصویر ستاره دریایی با تجسم ماهی و اسب دریایی با ترکیب بندی طبیعت گرایانه و حاشیه‌های پهن و دو حاشیه باریک این قالی نیز به تبعیت از موضوع دریا با کهن الگو‌های (موتیف) مرتبط طبیعت ترسیم شده است. وی ادامه داد: طرح یاد شده در ابعاد ۱۲۰ در ۱۸۰ با رج شمار ۷۸ در کارگاه قالی و گلیم گروه پژوهشی هنر‌های سنتی در دست اجراست. گفتنی است، آثار بر جای مانده از استاد عیسی بهادری در رشته‌های مختلف هنر‌های سنتی، از خلاقیت و توانایی منحصر به فرد این هنرمند معاصر، به خصوص در زمینه طراحی نقشه فرش، حکایت می‌کند که فرش ستاره دریایی، یکی از این جمله آثار است. طرح‌ها و نقوش این فرش، ارتباط تنگاتنگی با عناصر طبیعت داشته و اغلب شامل انواع جانوران دریایی مانند ماهی، جلبک، حلزون، ستاره دریایی، عروس دریایی، شقایق دریایی و … هستند که در قالب عناصر و ترکیب‌بندی‌هایی متنوع، به شیوه‌ای نوگرایانه و انتزاعی، متناسب با اصول حاکم بر طراحی سنتی و نقشه فرش، به زیبایی هر چه تمام‌تر به اجرا درآمده و فرش ستاره دریایی را به نمونه منحصر به فرد و خلاقانه‌ای در زمینه طراحی نقشه فرش تبدیل کرده است.
همشهریهمشهری13 ساعت قبل
به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، همچنین فیلم «بنفشه آفریقایی» به کارگردانی مونا زندی حقیقی نیز در بخش سینمای جهان این جشنواره سینمایی نمایش خواهد داشت. ‎ «درساژ» به تهیه کنندگی روح الله برادری و سمیرا برادری پیش از این در جشنواره‌های متعدد جهانی حضور داشته و جوایزی از جمله تقدیر ویژه هیات داوران برلین و سیمرغ بهترین فیلم اول جشنواره جهانی فجر را دریافت کرده است. ‌‎در این فیلم سینمایی علی مصفا، شبنم مقدمی، هوشنگ توکلی، علیرضا ثانی‌فر، علیرضا آقاخانی، سیامک ادیب، جلال فاطمی، لویی سیفی، یسنا میرطهماسب، باسط رضایی، به‌آفرید غفاریان، شایان فصیح‌زاده، رامبد مطلبی و با معرفی نگار مقدم به ایفای نقش می‌پردازند. فیلم «قصر شیرین» پیش از این جوایز بهترین فیلم، بهترین کارگردانی و بهترین بازیگر مرد را از جشنواره فیلم شانگهای، جایزه بهترین فیلم از جشنواره بین المللی شرق و غرب اورنبورگ، دو جایزه بهترین کارگردانی و بهترین فیلم از نگاه منتقدان در جشنواره فیلمهای هنری «باتومی» گرجستان و جایزه بهترین کارگردانی و بازیگر مرد (حامد بهداد) جشنواره آنتالیا ترکیه را کسب کرده و در سیزدهمین دوره جوایز سینمایی آسیپاسیفیک نیز در شاخه بهترین فیلمنامه (محسن قرایی و محمد داوودی) نامزد کسب جایزه است. فیلم «بنفشه آفریقایی» با بازی فاطمه معتمدآریا، رضا بابک و سعید آقاخانی نیز تاکنون در چندین جشنواره بین‌المللی حضور داشته و از جشنواره‌هایی چون طرابلس، فیلم‌های آسیایی وزول و … موفق به کسب جایزه شده است.

نظرها

اخبار بیشتر