امسال رونق صنعت در اردبیل معنای واقعی پیدا می‌کند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایسنا
  4. اقتصادی
امسال رونق صنعت در اردبیل معنای واقعی پیدا می‌کند

امسال رونق صنعت در اردبیل معنای واقعی پیدا می‌کند

ایسناخبرگزاری ایسنا |
استاندار اردبیل گفت: امسال رونق صنعت در استان اردبیل نمودی عملی پیدا می‌کند و یک تحول عظیم در این حوزه در حال شکل‌گیری است.

به گزارش ایسنا، اکبر بهنامجو در مراسم تجلیل از صنعتگران و معدنکاران اردبیل، اظهار کرد: تمام مدیران استان به ویژه رئیس کل دادگستری مدافع به حق تولیدکنندگان و صنعتگران است و در این مقطع حساس تلاش بر این است تا حق و حقوقی از این فعالان ضایع نشود.

وی با بیان اینکه دشمن اقتصاد و اشتغال کشور را نشانه گرفته تا با هجمه به این بخش‌ها مردم را از نظام و انقلاب بدبین کند، خاطرنشان کرد: استان اردبیل و مردمان آن از روحیه پرتلاش و جهادگونه برخوردارند و قطعا با یکپارچگی و همدلی و تکیه بر نیروهای خلاق اجازه نمی‌دهند تا دشمن بتواند خواسته‌های نامشروع خود را عملی کند.

استاندار اردبیل شتاب بیشتر توسعه استان را با افتتاح پروژه‌های عظیم اقتصادی، صنعتی و تولیدی یادآور شد و بیان کرد: هر چند ما در بخش‌های گردشگری با یک شرایط فصلی و نقص در چرخه تولید محصولات کشاورزی روبرو هستیم اما در بخش صنعت بهترین شرایط و کامل‌ترین چرخه برای اشتغال فراهم شده است.

بهنامجو افزود: امسال در استان اردبیل سال رونق صنعت است و ما باید سرمایه‌گذاران را راغب به این کار کنیم تا در سفر رئیس جمهور که در آینده‌ای نزدیک انجام می‌شود منابع عظیمی به استان تزریق شود.

وی گفت: برخلاف سایر استان‌ها که رئیس جمهور قبل از سفر برنامه‌ریزی‌ها را با محوریت بانک‌ها در تهران انجام می‌دادند در شرایط کنونی این برنامه‌ریزی‌ها در اردبیل و با دعوت از مدیران بانک‌های دولتی انجام خواهد شد که امیدواریم همایش بانک‌های کشور در اردبیل زمینه جذب منابع بیشتری را اعم از سرمایه در گردش و سایر تسهیلات به بخش صنعت فراهم آورد.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار اقتصادی امروز در بازار تهران

رئیس شورای اداری استان اردبیل تصریح کرد: به جای یک یا دو هزار میلیارد تومان جذدب تسهیلات باید در افق ۱۴۰۰ برنامه‌ریزی‌ها به سمتی باشد تا بنگاه‌های اقتصادی از منابع کافی برخوردار شده و امکان توسعه و تقویت بخش عظیمی از منابع فراهم آید.

فرماندار اردبیل نیز در این جلسه گفت: با تلاش استاندار اردبیل و سایر مدیران ما باید بیشترین ظرفیت اشتغال را در بخش صنعت استان فراهم کنیم به طوری که میانگین اشتغال کشور در این حوزه ۳۵ درصد است اما این میانگی در استان اردبیل ۲۵ درصد می‌باشد.

جواد زنجانی از شناسایی و بازگشت ۱۰۰ واحد تولیدی راکد به چرخه تولید اشاره کرد و افزود: ۳۵۰ واحد جدید نیز در این حوزه شناسایی شده‌اند که امیدواریم با حمایت مسئولان امر به چرخه تولید بازگردند.

وی اضافه کرد: ۳۳ درصد مجموعه‌های اشتغال استان به دلیل مشکلات بانکی، بیمه‌ای و حقوقی راکد هستند که امیدواریم در سال رونق تولید با حمایت همه جانبه این شرایط و فضا در استان در مسیر توسعه ایجاد شود.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

ویدئو / تهران در محاصره بیابان

ایسناایسنا1 روز قبل
تهران شلوغ مدت‌هاست به دوره‌ای از بیابانی شدن وارد شده است. جمعیت این شهر روزبه‌روز نیاز به منابع آبی بیشتری دارد. آیا تهران و شهرهای اقماری آن می‌توانند به حفظ یا تامین منابع آبی خود امیدوار باشند؟ خبرنگار: سارا سبزی / گوینده: حسین هرمزی / تدوینگر: امید ابراهیمی

تحریم‌ها علیه ایران، تروریسم اقتصادی است

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
این کار درباره جلوگیری از دستیابی ایران به مواد غذایی هم مصداق دارد اما از خوش شانسی ماست که ایران کشوری بزرگ و قوی است. تحمیل تحریم‌ها علیه ایران بهترین مثال درباره تروریسم اقتصادی است. وی درباره اتهام ایران به صدور احکام اعدام گفت: ما در ایران مجازات اعدام داریم و این امر بر کسی پوشیده نیست. ۹۰ درصد احکام اعدام در ایران درباره جرائم مرتبط به مواد مخدر است در نتیجه مواد مخدر یکی از عوامل اساسی صدور حکم اعدام است. گفتم که ۹۰ درصد اعدام‌ها در ایران به دلیل مواد مخدر است.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 ساعت قبل
مدرس خیابانی افزود: تمرکز ستاد تنظیم بازار بر کنترل قیمت صد قلم کالای اساسی است، اما این به معنای کنترل نکردن بقیه قیمت‌ها نیست. وی گفت: از ابتدای اجرای طرح افزایش قیمت بنزین، ستاد تنظیم بازار چهار جلسه برای همگرایی و همکاری همه دستگاه‌های مرتبط با این موضوع برگزار کرده است. وی گفت: این که گرانی قیمت‌ها را به افزایش قیمت بنزین مرتبط کنیم؛ جفا در طرح افزایش قیمت بنزین است، زیرا قیمت برخی کالاها مقطعی و فصلی است و ربطی به گرانی بنزین ندارد. وی گفت: قیمت برنج وارداتی قلاب حمایتی برای قیمت برنج داخلی است و قیمت برنج وارداتی قیمت برنج داخلی را حدود ۲۰ تا ۲۵ هزار تومان نگه داشته است. آقای ملکی گفت: بخش حمل و نقل دام نیز از گازوئیل استفاده می‌کند که افزایش قیمت بنزین تأثیری بر آن ندارد.

سامانه ۱۲۴؛ دریافت شکایات از قیمت کالا‌ها

صدا و سیماصدا و سیما8 ساعت قبل
وی افزود: افزایش قیمت برخی کالا‌ها مانند برنج وارداتی به دلیل ممنوع شدن واردات و حمایت از برنج داخلی است. آقای مدرسی خیابانی افزود: تا کنون دو هزار پرونده تعزیراتی برای تخلفات تشکیل شده است. وی گفت: این که گرانی قیمت‌ها را به افزایش قیمت بنزین مرتبط کنیم؛ جفا در طرح افزایش قیمت بنزین است، زیرا قیمت برخی کالا‌ها مقطعی و فصلی است و ربطی به گرانی بنزین ندارد. آقای ملکی گفت: بخش حمل و نقل دام نیز از گازوئیل استفاده می‌کند که افزایش قیمت بنزین تأثیری بر آن ندارد. آقای محمدیاری با بیان اینکه قیمت نهاده‌ها ثابت است گفت: قیمت مرغ در حد قیمت مصوب است و در برخی استان‌ها نیز کاهش قیمت داشته‌ایم.
عصر ایرانعصر ایران19 ساعت قبل
عصر ایران؛ جعفر محمدی - درباره اعتراضات روزهای اخیر که بعد از افزایش قیمت بنزین رخ داده است، ۲ نکته ارزش تأمل دارد:۱ - «اعتراض حق مردم نیست»؛ به نظر من «اعتراض وظیفه مردم است». واقعا اگر به افزایش قیمت بنزین یا هر چیز دیگری اعتراض دارند، چرا اموال مردم را غارت و تخریب می‌کنند؟ این رفتارهای بدوی، اساسا ربطی به اعتراضات ندارد و نشان دهنده فاجعه‌ای به مراتب بزرگ‌تر از ناآرامی‌های اخیر است. شاهدان عینی می‌گویند که بسیاری از همین شهروندان عادی که اساسا در اعتراضات نیز حضور نداشته‌اند، در غارت فروشگاه هایی مانند جانبو، افق کوروش، امیران و … شرکت داشتند. ۲ - بنزین بهانه‌ای برای اعتراضات و در کنار آن اغتشاشات اخیر است. بنابر این، حتی اگر همین امروز بنزین به قیمت سابق برگردد و حتی ارزان‌تر هم شود، اصل نارضایتی‌ها باقی است و مترصد فرصتی دیگری برای بروز و ظهور.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز23 ساعت قبل
زمان اتصال اینترنت نامعلوم استخبرگزاری ایلنا نیز به نقل از یک منبع آگاه نوشته است: تصمیم برای قطع اینترنت توسط دستگاه‌های امنیتی گرفته شده است. ناامنی‌های اخیر موجب شده شورای امنیت تصمیم به قطع اینترنت بگیرد. وی قطع خطوط اینترنت تلفن همراه را در تمام اپراتورها همراه اول، ایرانسل و رایتل عنوان کرد و زمان اتصال اینترنت را نامعلوم دانست. البته در حالی گفته شده که رسانه‌ها محدودیت دسترسی به اینترنت ندارند که اینترنت دفتر رسانه‌هایی همچون «آفتاب‌نیوز» نیز همزمان با قطع اینترنت در سراسر کشور، قطع شده است. قطع دسترسی کاربران ایرانی به اینترنت جهانی انتقادهایی را در پی داشته است.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

اخبار قیمت‌های روز بازار - دوشنبه ۲۷ آبان‌ماه

خبری18 ساعت قبل

صحبت‌های امروز روحانی درباره وضعیت کشور پس از گرانی بنزین

خبری19 ساعت قبل

مدارس و دانشگاه‌ها در برخی شهرها تعطیل شدند

خبری19 ساعت قبل

به دلیل اختلال در اینترنت سراسری کشور، پوشش لحظه به لحظه اخبار و فعالیت سرویس‌های دیگر طرفداری مانند نتایج زنده دچار مشکل شده است. همکاران هر لحظه که بتوانند فعالیت‌های معمول خود را از سر خواهند گرفت. البته بخش شبکه اجتماعی طرفداری در دسترس است.

میزان امواج الکترومغناطیسی در کشور پایین‌تر از حد مجاز و کاملا بی خطر است

خانه ملت5 دقیقه قبل

بارش‌ها تا چهارشنبه ادامه دارد/ تهران و البرز امروز برفی است

مهر6 دقیقه قبل

عکس/ خسارت‌های وارد شده به اموال عمومی در کرج

مشرق‌نیوز7 دقیقه قبل

شکست دوم عرضه «آرامکو»

بازار سرمایه ایران8 دقیقه قبل

آغاز رزمایش «ذوالفقار ولایت نیروی زمینی ارتش» /فرمانده ارتش پاکستان به دیدار سرلشکر موسوی رفت+عکس

خبرآنلاین8 دقیقه قبل

آذربایجان غربی امروز لرزید

اعتمادآنلاین9 دقیقه قبل