چند درصد تعمیرگاه‌ها نمره قبولی می‌گیرند؟
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. اعتمادآنلاین
  4. اقتصادی
چند درصد تعمیرگاه‌ها نمره قبولی می‌گیرند؟

چند درصد تعمیرگاه‌ها نمره قبولی می‌گیرند؟

بررسی عملکرد شرکت های خدمات پس از فروش در سال های اخیر نشان از روند رو به رشد عملکرد این شرکت ها داشته است و بررسی فرایندها و پارامترهای نظارتی گویای آن است که تا رسیدن به ایده آل در نظر گرفته شده از سوی وزارتوصنعت چندان راهی نمانده است.

اعتمادآنلاین|مدل ارزیابی خدمات پس از فروش الزامات قانونی همچون قانون حمایت از حقوق مصرف کنندگان خودرو مصوب مجلس شورای اسلامی، آیین نامه اجرایی قانون حمایت از حقوق مصرف کنندگان خودرو مصوب هیات وزیران و دستورالعمل شرایط و ضوابط خدمات پس از فروش صنعت خودرو مصوب وزارت صنعت، معدن و تجارت در حال حاضر به عنوان ملاک‌های ارزیابی خدمات پس از فروش شرکت‌ها به شمار می‌رود.

بررسی عملکرد شرکت‌های خدمات پس از فروش در سال‌های اخیر نشان از روند رو به رشد عملکرد این شرکت‌ها داشته است و بررسی فرایندها و پارامترهای نظارتی گویای آن است که تا رسیدن به ایده آل در نظر گرفته شده از سوی وزارتوصنعت چندان راهی نمانده است.

سعید تاجیک، معاون شرکت بازرسی و کیفیت استاندارد ایران در گفت و گو با خبرنگار خودروکار ۷۵ درصد تعمیرگاه‌ها را حایز رتبه یک می‌داند و می‌گوید: ۶۵ درصد تعمیرگاه‌ها نیز در رتبه ۲ قرار دارند و حداقل ۵۰ درصد تعمیرگاه‌ها نیز موفق به کسب رتبه سوم شده‌اند.

وی با بیان این که در سال گذشته ۲۸ شرکت عرضه کننده خودرو و تعداد ۲۰۴۰ نمایندگی مجاز سبک مورد ارزیابی قرار گرفتند، گفت: امتیاز نهایی خدمات پس از فروش خودروهای سبک در سال ۹۷ معادل ۷۱ درصد بوده که نسبت به سال قبل با افزایش ۲٫۷ درصدی همراه بوده است.

وی می‌افزاید: نتایج ارزیابی‌ها نشان می‌دهد که امتیاز نمایندگی‌های مجاز شرکت‌های عرضه کننده خودرو سبک در سال ۹۷ معادل ۸۳ درصد بوده که نسبت به سال ۹۶ با ۵٫۹ درصد افزایش همراه بوده است.

معاون شرکت بازرسی و کیفیت استاندارد ایران با تاکید بر این که ۴ شرکت در حوزه خدمات پس از فروش خودروهای سواری در ارزیابی سال ۹۷حایز رتبه ۴ بوده‌اند، تصریح می‌کند: بررسی‌ها نشان می‌دهد که وضعیت سیستم خدمات پس از فروش در سال ۹۷ معادل ۶۴٫۶ و وضعیت تعمیرگاه‌های مجاز نیز ۸۴ درصد بوده که نشان از رشد داشته است.

در خبری بخوانید: جديدترين اخبار اقتصادی لحظه به لحظه ايران وجهان | جدیدترین اخبار مهم تکنولوژی و فناوری

به گفته تاجیک، در بخش رضایتمندی مشتریان نیز امتیاز ۷۳ درصدی به دست آمده است و در زمینه کارایی نمایندگی‌ها که تعمیر خودرو در زمان متعارف بوده نیز امتیاز ۷۶ درصدی به دست آمده است. در همین حال رضایت نمایندگی‌های مجاز از شرکت عرضه کننده خودرو نیز معادل ۷۰ درصد بوده است.

معاون شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران در تشریح پارامترهای بررسی عملکرد شرکت‌های خدمات پس از فروش اظهار می‌کند: پارامترهایی نظیر فرآیند آموزش، فرآیند تامین به موقع قطعات یدکی، الزامات مرتبط با گارانتی خودروها، دستورالعمل‌های فنی و تعمیراتی خودروها، فرآیند پاسخگویی و رسیدگی به شکایات مشتریان در مقایسه وضعیت نظام مدیریتی شرکت‌ها مدنظر قرار می‌گیرد.

تاجیک هدف وزارت صنعت در رتبه بندی تعمیرگاه‌های مجاز خودروهای سبک با رتبه یک را ۳۵ درصد، رتبه ۲ را ۴۵ درصد و رتبه ۳ را ۲۰ درصد اعلام و تصریح می‌کند: این اعداد در حالیست که تعمیرگاه هایی که موفق به کسب رتبه یک شده‌اند ۳۳ درصد و رتبه ۲ نیز موفق به امتیاز ۴۲ درصد شده‌اند تعمیرگاه‌های رتبه ۳ نیز ۲۰ درصد امتیاز را کسب کرده‌اند.

به گزارش خودروکار، گزارش‌ها حاکی از آن است که روند رو به رشد شرکت‌های ارایه کننده خدمات پس از فروش در حال نزدیک شدن به استانداردهای بین المللی است و هرچند تا ایده آل فاصله دارد اما باید اقدامات انجام شده در این مسیر را مثبت ارزیابی کرد.

منبع: خودروکار

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 روز قبل
زمان اتصال اینترنت نامعلوم استخبرگزاری ایلنا نیز به نقل از یک منبع آگاه نوشته است: تصمیم برای قطع اینترنت توسط دستگاه‌های امنیتی گرفته شده است. ناامنی‌های اخیر موجب شده شورای امنیت تصمیم به قطع اینترنت بگیرد. وی قطع خطوط اینترنت تلفن همراه را در تمام اپراتورها همراه اول، ایرانسل و رایتل عنوان کرد و زمان اتصال اینترنت را نامعلوم دانست. البته در حالی گفته شده که رسانه‌ها محدودیت دسترسی به اینترنت ندارند که اینترنت دفتر رسانه‌هایی همچون «آفتاب‌نیوز» نیز همزمان با قطع اینترنت در سراسر کشور، قطع شده است. قطع دسترسی کاربران ایرانی به اینترنت جهانی انتقادهایی را در پی داشته است.

تحریم‌ها علیه ایران، تروریسم اقتصادی است

صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل
این کار درباره جلوگیری از دستیابی ایران به مواد غذایی هم مصداق دارد اما از خوش شانسی ماست که ایران کشوری بزرگ و قوی است. تحمیل تحریم‌ها علیه ایران بهترین مثال درباره تروریسم اقتصادی است. وی درباره اتهام ایران به صدور احکام اعدام گفت: ما در ایران مجازات اعدام داریم و این امر بر کسی پوشیده نیست. ۹۰ درصد احکام اعدام در ایران درباره جرائم مرتبط به مواد مخدر است در نتیجه مواد مخدر یکی از عوامل اساسی صدور حکم اعدام است. گفتم که ۹۰ درصد اعدام‌ها در ایران به دلیل مواد مخدر است.

ویدئو / تهران در محاصره بیابان

ایسناایسنا1 روز قبل
تهران شلوغ مدت‌هاست به دوره‌ای از بیابانی شدن وارد شده است. جمعیت این شهر روزبه‌روز نیاز به منابع آبی بیشتری دارد. آیا تهران و شهرهای اقماری آن می‌توانند به حفظ یا تامین منابع آبی خود امیدوار باشند؟ خبرنگار: سارا سبزی / گوینده: حسین هرمزی / تدوینگر: امید ابراهیمی

سامانه ۱۲۴؛ دریافت شکایات از قیمت کالا‌ها

صدا و سیماصدا و سیما20 ساعت قبل
وی افزود: افزایش قیمت برخی کالا‌ها مانند برنج وارداتی به دلیل ممنوع شدن واردات و حمایت از برنج داخلی است. آقای مدرسی خیابانی افزود: تا کنون دو هزار پرونده تعزیراتی برای تخلفات تشکیل شده است. وی گفت: این که گرانی قیمت‌ها را به افزایش قیمت بنزین مرتبط کنیم؛ جفا در طرح افزایش قیمت بنزین است، زیرا قیمت برخی کالا‌ها مقطعی و فصلی است و ربطی به گرانی بنزین ندارد. آقای ملکی گفت: بخش حمل و نقل دام نیز از گازوئیل استفاده می‌کند که افزایش قیمت بنزین تأثیری بر آن ندارد. آقای محمدیاری با بیان اینکه قیمت نهاده‌ها ثابت است گفت: قیمت مرغ در حد قیمت مصوب است و در برخی استان‌ها نیز کاهش قیمت داشته‌ایم.
عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
عصر ایران؛ جعفر محمدی - درباره اعتراضات روزهای اخیر که بعد از افزایش قیمت بنزین رخ داده است، ۲ نکته ارزش تأمل دارد:۱ - «اعتراض حق مردم نیست»؛ به نظر من «اعتراض وظیفه مردم است». واقعا اگر به افزایش قیمت بنزین یا هر چیز دیگری اعتراض دارند، چرا اموال مردم را غارت و تخریب می‌کنند؟ این رفتارهای بدوی، اساسا ربطی به اعتراضات ندارد و نشان دهنده فاجعه‌ای به مراتب بزرگ‌تر از ناآرامی‌های اخیر است. شاهدان عینی می‌گویند که بسیاری از همین شهروندان عادی که اساسا در اعتراضات نیز حضور نداشته‌اند، در غارت فروشگاه هایی مانند جانبو، افق کوروش، امیران و … شرکت داشتند. ۲ - بنزین بهانه‌ای برای اعتراضات و در کنار آن اغتشاشات اخیر است. بنابر این، حتی اگر همین امروز بنزین به قیمت سابق برگردد و حتی ارزان‌تر هم شود، اصل نارضایتی‌ها باقی است و مترصد فرصتی دیگری برای بروز و ظهور.
تابناکتابناک1 روز قبل
گام بعدی گوگل، ارائه امکان گزارش‌گیری از کاربران بود، به گونه‌ای که گزارش‌های دریافتی توسط دیگر کاربران صحت سنجی و تصحیح شود. نرم افزاری رایگان که وقتی برای اولین بار اجرایش می‌کنید، اخطار می‌دهد که دانلود نقشه‌های مورد نیازتان برای استفاده به صورت آفلاین ضروری است، چراکه این نرم افزار فعالیت آنلاین ندارد. Maps Meبی شک یکی از بهترین نرم افزار‌های مسیریابی آفلاین، نرم افزار Maps Me است؛ نرم افزاری که تقریبا رابط کاربری مناسبی دارد اگرچه گرافیکش در قیاس با امثال ویز تعریف چندانی ندارد. این نرم افزار هم در شروع از کاربر می‌خواهد که نقشه‌های مورد نیازش را برای استفاده به صورت آفلاین دانلود نماید. از جمله ویژگی‌های دیگر سایجیک، کیفیت خوب نقشه‌های آن، آسان بودن کار با این نرم افزار و قابلیت‌های خوبش در اشتراک گذاری مسیر‌ها با دیگران است.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

اخبار قیمت‌های روز بازار - دوشنبه ۲۷ آبان‌ماه

خبری1 روز قبل

صحبت‌های امروز روحانی درباره وضعیت کشور پس از گرانی بنزین

خبری1 روز قبل

مدارس و دانشگاه‌ها در برخی شهرها تعطیل شدند

خبری1 روز قبل

به دلیل اختلال در اینترنت سراسری کشور، پوشش لحظه به لحظه اخبار و فعالیت سرویس‌های دیگر طرفداری مانند نتایج زنده دچار مشکل شده است. همکاران هر لحظه که بتوانند فعالیت‌های معمول خود را از سر خواهند گرفت. البته بخش شبکه اجتماعی طرفداری در دسترس است.

گفت‌وگویی جذاب با عزت‌الله مهرآوران بازیگر فوق لیسانسه‌ها/ سروش صحت دیوار را می‌شکند

رکنا2 دقیقه قبل

مقدماتی جام جهانی؛ گروه B؛ آتش بازی اردن برابر برابر چین تایپه با ۵ گل؛ کویت، نپال را شکست داد

طرفداری3 دقیقه قبل

عراق۰- بحرین۰/ جام جهانی برای ایران زنده ماند

رکنا8 دقیقه قبل

هری کین اولین بازیکن انگلیسی که در تمامی بازی‌های مقدماتی یورو گلزنی کرده است

طرفداری8 دقیقه قبل

غایب همیشگی تمرینات پرسپولیس، کالدرون را خشمگین کرد!

ورزش ۱۱10 دقیقه قبل

بیانیه فرانسه در واکنش به افزایش ذخایر آب سنگین ایران

خبرآنلاین10 دقیقه قبل