الاخبار بررسی کرد: دلیل ناآرامی‌های سوریه با وجود توافق سازش
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. خبرآنلاین
  4. سرگرمی
الاخبار بررسی کرد: دلیل ناآرامی‌های سوریه با وجود توافق سازش

الاخبار بررسی کرد: دلیل ناآرامی‌های سوریه با وجود توافق سازش

خبرآنلاینخبرگزاری خبرآنلاین |
ایرنا نوشت: در پی ناامنی های اخیر در جنوب سوریه آن هم پس از امضای توافقنامه سازش با هدف برقراری آرامش در این منطقه، این سوال مطرح است که دلیل واقعی این ناامنی ها چیست؟

به گزارش روزنامه «الاخبار» لبنان، این ناامنی‌ها در حالی است که برنامه ریزی دولت سوریه برای تسلط کامل بر منطقه درعا و قنیطره در جنوب این کشور و گسترش نیروهای اطلاعاتی در آنجا موجب نگرانی آمریکا شده است.

در همین ارتباط چند هفته قبل «جاناتان کوهن» نماینده آمریکا در سازمان ملل متحد در جلسه شورای امنیت اظهار داشت، گزارش‌های مربوط به ترور، آدم ربایی، سوء مدیریت در ارائه خدمات اساسی، نقش روسیه را به عنوان یک واسطه موثر بین مردم سوریه و نیروهای نظام به منظور بهبود امنیت و شرایط زندگی در جنوب زیر سوال برده است.

این اظهارات نشان می‌دهد، واشنگتن و رژیم صهیونیستی در چارچوب روابط با طرف روسی در ارتباط با پرونده سوریه، از تحولات جنوب سوریه، بر سر میز مذاکره بهره نخواهد برد.

نکته مهم این است که شرایط کنونی منطقه درعا و حومه آن و نیز برخی مناطق سویدا، امکان بررسی توافق سازش و نتایج قابل انتظار آن را فراهم می‌کند.

الاخبار بررسی کرد: دلیل ناآرامی‌های سوریه با وجود توافق سازش - 5

در این میان دو روز پیش در یک بمب گذاری در مسیر «یادوده» در غرب منطقه درعا که با دقت بالایی انجام گرفته بود، شماری از نظامیان ارتش سوریه هدف قرار گرفتند که در اثر آن پنج نفر جان باخته و عده‌ای نیز زخمی شدند که بیشترین تعداد تلفات ارتش سوریه در یک حمله از زمان امضای توافقنامه سازش از یک سال قبل به شمار می‌آید.

در وبسایت خبری بخوانید: مهم ترین اخبار تفریحی و سرگرمی

پس از آن افراد مسلح، به خودرو یک سرهنگ ارتش در نزدیکی روستای شیخ سعد در حومه غرب درعا حمله کردند که منجر به کشته شدن وی شد.

نکته قابل توجه اینکه این دو عملیات به فاصله چند روز پس از انفجار یک بمب دست ساز در ماشین گشت پلیس نظامی روسیه در حومه شرقی بصرالحریر و السهوه اتفاق افتاد.

در این میان آنچه مهم و غیر معمول است، هدف قرار گرفتن عناصر پلیس نظامی روسیه برای نخستین بار و نیز عملیات‌های امنیتی پی درپی است.

به هرحال در شرایطی که آمریکا از دروازه تعهد به توافق سازش وارد جنوب سوریه شده است، بیم آن می‌رود موارد نقض امنیتی در این مناطق افزایش یابد و علاوه بر این باید پرسید آیا احتمال تکرار فعالیت‌های مسلحانه گسترده‌تر در جنوب سوریه وجود دارد؟

در این میان برخی تحلیل ها حاکی از آن است که آمریکا به منظور اعمال بیشترین فشار بر دمشق و متحدانش در صدد است، میراث اتاق عملیات الموک را احیا کند و آنچه احتمال این گزینه را قوت می بخشد برنامه های آموزشی گروه های مسلح در منطقه التنف است آن هم در شرایطی که به نظر می رسد فضا برای کسانی که به دنبال الحاق این منطقه به مناطق تحت نفوذ آمریکا در سوریه هستند، مهیا است.

۳۱۰۳۱۱

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

جزیره اسرارآمیزی در ایران که خاکش قابل خوردن است + فیلم

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران1 روز قبل
به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، خاک جزیره هرمز دارای ترکیبات آتشفشانی و اکسید‌های آهن است و جالب است بدانید این خاک خوراکی بوده و در مصارف غیر خوراکی هم استفاده می‌شود. در گویش محلی به این خاک گلک گفته می‌شود و در طبخ غذا، ادویه‌های خوش رنگ و پخت نان استفاده می‌شود. گلک متعلق به کوهی قرمز رنگ است که محلی‌ها به آن دلک می‌گویند. یکی از نان‌های خوشمزه‌ای که با این خاک تهیه می‌شود نان تمشی نام دارد. بیشتر بخوانید: اقیانوسی از ابر در ایرانانتهای پیام/

روش پخت بره کامل در طبیعت

تابناکتابناک19 ساعت قبل
بره معمولا به صورت شکم‌پر و برای ارائه در مراسم‌های خاص تهیه می‌شود اما شیوه قدیمی‌تر و سالم‌تر، پخت بدون پر کردن شکم بر روی آتش است. اکنون راهنمای پخت بره بر روی هیزم به شکل طبیعی و بدون شکم پر کردن و همچنین دورچین خوش طعم آن را در تابناک می‌بینید و فرامی‌گیرید.
پارس نیوزپارس نیوز1 روز قبل
پارس نیوزپارس نیوز1 روز قبل
و نمایش خلاقانه‌ای دیگر از عمو فیتیله‌های عزیز جانمان ….. دوعشق پارمیدایمتاتر کودک‌و نوجوانی که لحظه لحظه‌اش دلبندانمان را شاد می‌کند و پیام صلح و دوستی می‌دهد …. و تمامی خاطرات خوش عمو فیتیله‌ها از گذشته تا به امروز تداعی می‌شود …. آقای علی فروتن عزیز و جناب حمید گلی نازنین که با نقش آفرینی خوبشان مثل همیشه خانواده‌ها را خوشحال و سرحال می‌کنند …. امیدوارم همیشه عمر باعزت و سلامتی داشته باشند و همواره با همین توانایی بر اوج قله‌های تاتر کودک به درخشش در آیند …. که سرمایه کودک و نوجوان ما هستند و سه نسل از آنها یاد گرفته اندو دوستشان دارند …. امشب با دیدن دوست عزیز دوران دانشگاهم و یارا، پسر زیبایش در اجرا بیش‌تر شاد شدیم …. عزیزانم هفته پایانی این اجرای زیباست، امیدوارم شما دوستان جان هم بتوانید از دیدن این نمایش خلاق بهره مند شوید …. خسته نباشید به همه عوامل اجرایی «چتر سفید»

نظرها

اخبار بیشتر