امریکا رو به سقوط است
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. صدا و سیما
  4. اقتصادی

امریکا رو به سقوط است

صدا و سیماخبرگزاری صدا و سیما |
امریکا رو به سقوط است و هم اکنون جهان از جهان یک قطبی به چندقطبی در حال تبدیل شدن است
امریکا رو به سقوط است - 0

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما؛ قدیری ابیانه با اشاره به سایت بدهی لحظه‌ای امریکا افزود: بدهی دولت فدرال امریکا حدود ۲۲ تریلیون دلار معادل ۴۴۰ سال درآمد نفت ایران است، جمع بدهی دولت، شرکت‌ها و مردم امریکا نیز حدود ۷۲ تریلیون دلار معادل هزار و ۴۴۰ سال درآمد نفت ایران است.

وی در ادامه با اشاره به افزایش بدهی سالانه دولت فدرال امریکا به میزان یک تا ۲ تریلیون دلار اضافه کرد: هزینه دخالت نظامی امریکا در منطقه خاورمیانه ۷ تریلیون دلار معادل ۱۴۰ سال درآمد نفت ایران است که با این حساب باید تمام دلار‌های چاپ شده و موجود در جهان را هم جزء بدهی‌های امریکا محسوب کرد. البته در محاسبات بالا درآمد سالانه نفت ایران ۵۰ میلیارد دلار فرض شده است.

قدیری ابیانه با اشاره به اینکه بسیاری از کشور‌ها با این شرایط به دنبال حذف دلار از معاملات خود هستند، گفت: اگر دلار ارزش فعلی خود را در جهان از دست دهد معادل برخورد چند بمب اتم در امریکا است. چون در این صورت نمی‌تواند مشکلات و بدهی‌های خود را برطرف کند.

سخنران پیش از خطبه‌های نماز جمعه تهران با بیان اینکه امریکا در حال سقوط است، گفت: ​ از نظر توزیع ثروت هم اکنون ۳ نفر بیش از نیمی از جمعیت امریکا ثروت دارند. امریکا ۳۲۰ میلیون نفر جمعیت دارد که این ۳ نفر بیش از ۱۶۰ میلیون نفر ثروت دارند.

وی افزود: بالای ۴۰ میلیون امریکایی بنابر آمار‌های خودشان زیرخط فقر قرار دارند و نیم میلیون نفر دست کم کارتن خواب هستند. سالی دست کم ۲ و نیم میلیون نفر از طبقه متوسط به طبقه فقرا سقوط می‌کنند.

در خبری بخوانید: اخبار اقتصادی امروز در بازار تهران | برترین اخبار سیاسی ایرانی و خارجی

قدیری ابیانه با بیان اینکه هرچند اقتصاد امریکا بزرگ است، اما میزان بدهی امریکا به اندازه اقتصادش خیلی بزرگ‌تر است، گفت: این امر برای اقتصاد امریکا بسیار شکننده است. یک زمانی بیش از ۴۰ درصد اقتصاد جهان در دست امریکا بود، اما اکنون میزان اقتصاد امریکا به زیر ۱۵ درصد رسیده است.

سخنران پیش از خطبه‌های نمازجمعه تهران با بیان اینکه چین از اقتصاد امریکا پیشی گرفته است، تصریح کرد: محوریت اقتصاد هم اکنون از غرب یعنی امریکا و اروپا به سمت شرق یعنی چین و روسیه سوق پیدا می‌کند. جهان تک قطبی نیز به جهان چندقطبی درحال تبدیل شدن است.

وی گفت: ​ در چنین شرایطی امریکا نمی‌تواند با جنگ جلوی شکل گیری قطب‌های دیگری، چون چین، هند، ژاپن، روسیه، برزیل، افریقای جنوبی و جهان اسلام به رهبری جمهوری اسلامی را بگیرد برای همین باید منابع نفتی ما و سایر کشور‌ها را اشغال کند تا این قطب‌هایی که اشاره شد شکل نگیرد، اما با ایران از در جنگ نمی‌تواند وارد شود و این را بار‌ها امریکایی‌ها اذعان کرده‌اند.

قدیری ابیانه گفت: امریکا بر روی مشکلات اقتصادی و ایجاد جنگ اقتصادی در کشور ما متمرکز شده است، اما در این جنگ اقتصادی هم حتما شکست خواهده خورد. اگر ملت ما متحد حول محور ولایت عمل کنند هرچه زودتر ما این پیروزی را در بعد اقتصادی و سایر ابعاد شاهد خواهیم بود.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

انتقادات تند جوان نخبه‌ از وضع کشور در حضور رهبرانقلاب +فیلم

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل

سخنان یک جوان در مواجهه با رهبر انقلاب

تابناکتابناک1 روز قبل
یکصد و پانزده نفر از مدال‌آوران المپیادهای علمی کشوری و جهانی به همراه اعضای تیم ملی والیبال جوانان ایران چندی پیش با حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی دیدار کردند. در جریان این دیدار یکی از مدال آوران المپیادهای علمی خارج از روال درخواست سخن گفتن را مطرح کرد و نقدش را نسبت به وضعیت کشور و آنچه فرار از مغزها خواند، مطرح کرد. این سخنان و پاسخ رهبری را در تابناک می‌بینید و می‌شنوید.

اعترافات دختران بازداشتی / کشف حجاب بخاطر دلارهای مسیح علینژاد! + فیلم

رکنارکنا1 روز قبل
مستند «یک مشت دلار بیشتر» روایتی است از افرادی که به واسطه مسیح‌ علینژاد و حامیان او، هنجارشکنی و کشف حجاب کردند. به تازگی تیزر مستندی با عنوان «به خاطر یک مشت دلار بیشتر» در فضای مجازی منتشر شده‌است. موضوع این مستند کشف حجاب‌های دستوری در ماه‌های گذشته است. در ماه‌های گذشته و پس از شکست کمپین چهارشنبه‌های سفید مسیح علینژاد، برخی از چهره‌های ضدانقلاب غرب‌نشین به روش‌های مختلف برای دستیابی به اهداف پوچ خود در از بین بردن حجاب و عفت زنان ایرانی تلاش کردند. پس از انتشار تصاویری خارج از عرف در شبکه‌های اجتماعی توسط برخی از افراد هنجارشکن، دستگاه قضا دست به اقدام عملی زد. پیشتر نیز رئیس دادگاه انقلاب تهران در خصوص ارسال‌کنندگان فیلم کشف حجاب به مسیح علینژاد اعلام کرده بود: با توجه به قرارداد همکاری علینژاد با آمریکایی‌ها کسانی که از خودشان یا دیگران فیلم در رابطه با کشف حجاب بگیرند و به این خانم ارسال کنند مشمول ماده ۵۰۸ قانون مجازات اسلامی خواهند بود و بین یک تا ده سال حبس برایشان در نظر گرفته می‌شود.

بخشی از جدیدترین صحبت‌های ظریف با NBC

مهرمهر1 روز قبل
محمدجواد ظریف وزیر خارجه کشورمان در گفت‌وگو با NBC گفت: در طول ۲۵۰ سال گذشته همواره از خود دفاع کرده‌ایم و درس‌های خوبی به کسانی که به کشور ما تجاوز کرده‌اند، داده‌ایم.

کلید اصلی حل مشکلات موجود از زبان رهبر انقلاب

مهرمهر1 روز قبل
حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر انقلاب در دیدار امروز خود با رئیس جمهور و اعضای هیئت دولت فرمودند: مسئولان به «تولید داخلی» به عنوان «کلید اصلی حل مشکلات موجود» توجه کامل کنند.

محصولات ایرانی در روستا‌های ساحل عاج

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما از آبیجان‎، برخی از محصولات تولیدی ایران در دور افتاده‌ترین روستا‌های ساحل عاج بازار فروش خود را پیدا کرده است و به فروش می‌رسد.

نظرها

اخبار بیشتر