این داروی پرمصرف موجب نازایی مردان می‌شود
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. اقتصاد آنلاین
  4. سلامت
این داروی پرمصرف موجب نازایی مردان می‌شود

این داروی پرمصرف موجب نازایی مردان می‌شود

نایب رییس انجمن داروسازان ایران گفت: داروی آنابولیک که این روزها در باشگاه های ورزشی مردان جوان استفاده می کنند و مورد تبلیغ است، باعث نازایی می شود براین اساس به هموطنان هشدار می دهیم به این تبلیغات توجهی نکنند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، سید علی فاطمی افزود: مصرف داروی هورمونی آنابولیک باعث تحلیل غدد جنسی مردان می‌شود و متاسفانه این دارو توسط مربیان باشگاه‌های ورزشی برای پرورش اندام تجویز می‌شود که علاوه بر نازایی، باعث بروز بیماری‌های مختلف نیز می‌شود.

وی اظهار داشت: نوسانات خلق، افسردگی، بی قراری، افزایش اشتها، خستگی، افزیش فشارخون، سکته، عوارض قلبی و بی خوابی از عوارض مصرف این داروی هورمونی است، توصیه می‌شود افرادی که به طور منظم و طولانی مدت از این داروها استفاده کرده‌اند، تحت نظارت پزشک، مشاور و با حمایت خانواده مصرف آنها را کنار بگذارند.

این داروساز ادامه داد: یکی دیگر از داروهایی که گاهی ورزشکاران به طور غیر قانونی برای ارتقای عملکرد ورزشی خود مصرف می‌کنند، هورمون رشد است که در کنار داروی آنابولیک استفاده می‌شود، استفاده از این دارو برای مصارف غیر درمانی می‌تواند منجر به ایجاد عوارض جانبی زیادی شود.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار پزشکی امروز

فاطمی تصریح کرد: استفاده از هورمون رشد موجب ایجاد عوارضی مثل درد مفاصل و ماهیجه‌ها، ایجاد تورم در مفاصل و سایر بخش‌های بدن به علت افزایش تولید مایعات بین بافتی و همچنین افزایش کلسترول خون می‌شود.

به گفته وی، ورزشکاران باید به این نکته توجه داشته باشند که توزیع و خرید هرگونه دارو و مکمل‌های ورزشی در باشگاه و ورزشگاه‌ها، غیر قانونیاست و خرید این اقلام باید از داروخانه و تحت نظر دکتر داروساز انجام شود.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

سلامت نیوزسلامت نیوز8 ساعت قبل
به گزارش سلامت نیوز به نقل از عصر ایران، بیشتر موارد خارش زیربغل به واسطه شرایط پوستی غیرسرطانی شکل می‌گیرند. با این وجود، لنفوم و سرطان التهابی پستان (IBC) دو نوع سرطان هستند که ممکن است موجب خارش زیربغل شوند. دلایل شایع خارش زیربغلشش شرایطی که در ادامه معرفی شده‌اند از شایع‌ترین دلایل خارش زیربغل محسوب می‌شوند. چه زمانی به پزشک مراجعه کنیم؟ اگر فکر می‌کنید خارش زیربغل نشانه‌ای از سرطان است به پزشک مراجعه کنید. نکته هایی برای پیشگیری از خارش زیربغلبسیاری از دلایل خارش زیربغل قابل پیشگیری هستند.
انتخابانتخاب1 روز قبل
از درخواست آنچه در رابطه جنسی می‌خواهید ترسی نداشته باشید (او هم همینطور) داشتن رابطه جنسی خوب فقط با پیدا کردن دستورالعمل مناسب و مخصوص به خود شما امکان پذیر است. گاهی اوقات برای رابطه جنسی تان برنامه ریزی می‌کنیداغلب مردم فکر می‌کنند که حس داشتن رابطه جنسی باید از شهوت نشات بگیرد ولی همیشه این طور نیست. تعداد رابطه جنسی تان را نشمریدچه هر از گاهی رابطه جنسی دارید چه هفته‌ای یک بار و یا ماهی یک بار، تمرکز روی تعداد آن کار درستی برای ارزیابی زندگی جنسی تان نیست. دست از داشتن رابطه جنسی برای دلسوزی برداریدزودلبرگ به این نوع رابطه «رابطه از سر ترحم mercy sex» می‌گوید. " کنار هم خوشحالیدبه نظر ساده می‌رسد ولی رابطه‌ای قوی بین رضایت جنسی (فاکتورهایی مانند علاقه داشتن به رابطه جنسی، داشتن حس خوب درباره زود به زود اتفاق افتادن آن، کم بودن بحث درباره رابطه جنسی) و شادی در رابطه شما وجود دارد.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین21 ساعت قبل
به گزارش اقتصادآنلاین، بر اساس اعلام معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، گزارش شاخص جهانی نوآوری، در سال ۲۰۱۹ با تمرکز بر حوزه موضوعی سلامت، در فصل اختصاصی به بررسی و تحلیل وضعیت نوآوری و توانمندی ایران در حوزه دارویی با تمرکز بر داروهای زیستی پرداخته است. بر اساس این گزارش، ظهور و گسترش بخش داروهای زیستی در ایران که بخشی پیچیده و با فناوری پیشرفته است، میزبان تعداد نسبتا زیادی بنگاه موفق صادراتی است. ارزش بازار تجهیزات پزشکی نیز در ایران ۲٫۵ میلیارد دلار است، ۳۰ درصد این بازار در اختیار بیش از ۱۰۰ تولیدکننده داخلی است. رشد سریع توسعه شرکت‌های دارویی زیستی در ایرانتازه‌ترین گزارش شاخص جهانی نوآوری اشاره می‌کند که رتبه ایران در تولید علم جهانی حوزه زیست مهندسی و زیست فناوری در سال ۲۰۱۷، به ترتیب نهم و سیزدهم جهان بوده است. گزارش شاخص جهانی نوآوری هر ساله به صورت موضوعی وضعیت کشورها را در یک حوزه خاص بررسی می‌کند، گزارش سال ۲۰۱۹ شاخص جهانی نوآوری به بررسی حوزه موضوعی سلامت پرداخته و برای نخستین بار در فصلی جداگانه به وضعیت جمهوری اسلامی ایران در این حوزه پرداخته است.
الفالف19 ساعت قبل
این وسط «مادر میانجی» سهم اش را می‌گیرد، دلال هم به نان و نوایی می‌رسد. ما در رابطه با رحم جایگزین و اهدا تخمک و جنین، نیازمند قوانین دقیق و سامانه‌ای برای ثبت هستیم. جالب اینجاست که اکثر مراکز معتبر هم کمتر این اقدام را انجام داده و بیشتر مراکز درمانی خصوصی، تخمک اهدایی و رحم جایگزین را می‌پذیرند. مدتی برای متخصصان زنان و زایمان کارکرده‌اند، یا مادر جایگزین بوده‌اند و چم‌وخم کار دست‌شان آمده است. در استرالیا رحم جایگزین مجاز است، اما نه نوع تجاری آن و در انگلستان نیز پرداخت هزینه‌های معقول مجاز شمرده شده است.

نظرها

اخبار بیشتر