عزم تاجیکستان برای جذب سرمایه گذاران خارجی
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. فارس
  4. اقتصادی
عزم تاجیکستان برای جذب سرمایه گذاران خارجی

عزم تاجیکستان برای جذب سرمایه گذاران خارجی

فارسخبرگزاری فارس |
رئیس اتاق صنایع و بازرگانی تاجیکستان به منظور رقابت با کشورهای همسایه برای جذب بیشتر سرمایه‌های خارجی خواستار ایجاد شرایط بهتر برای سرمایه گذاران خارجی در این کشور شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در دوشنبه، «جمشید جمعه خان زاده» رئیس اتاق صنایع و بازرگانی تاجیکستان در نشستی مطبوعاتی پیشنهاد کرد که برای جذب بیشتر سرمایه گذاران خارجی در این کشور شرایط مساعد ایجاد شود.

وی با توجه به نظام مالیاتی در این کشور گفت: برای رقابت با کشورهای همسایه در زمینه جذب سرمایه گذاران باید برای آنها در تاجیکستان شرایط بهتر و برتر سرمایه گذاری را نسبت به سایر کشورهای منطقه پیشنهاد کنیم.

بنابه باور برخی کارشناسان مالیات در تاجیکستان نسبت به سایر کشورهای همسایه بیشتر و طرح مالیات نیاز به تکمیل دارد.

«سعیدجعفر عثمان زاده» نماینده پارلمان تاجیکستان در نوبه خود تسهیل دریافت مجوز تشکیل شرکت و کارخانه‌ها برای سرمایه گذاران را برای جذب آنها به این کشور ضروری عنوان کرد.

وی افزود: تاجیکستان به سرمایه گذاران خارجی نیاز دارد و فراهم کردن شرایط بهتر و جلب سرمایه خارجی برای رشد اقتصادی این کشور بسیار مهم است.

طبق اطلاعات آژانس آمار تاجیکستان، سال گذشته میلادی در این کشور ۶۴۴٫۵ میلیون دلار سرمایه گذار خارجی انجام شده که بیش از ۳۲۸ میلیون دلار از آن را سرمایه گذاری‌های مستقیم تشکیل می‌دهند.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار اقتصادی دلار و بورس

علاوه بر این، حجم واردات سرمایه مستقیم به تاجیکستان در مقایسه با یک سال قبل به میزان ۲۷٫۷ میلیون دلار کاهش یافته است.

کاهش سرمایه مستقیم در اقتصاد تاجیکستان در حالی است که این کشور برای بار مالیات بلند و فرار سرمایه گذاران پیوسته مورد انتقاد برخی سازمان‌های خارجی قرار گرفته است.

در سال جاری میلادی تاجیکستان در رتبه بندی «Paying Taxes ۲۰۱۹» که ۱۹۰ کشور مختلف جهان را در بر می‌گیرد از جمله ۱۰ کشور دارای بالاترین بار مالیاتی عنوان شد.

حجم عمومی مالیات در این کشور ۶۷٫۳ درصد را تشکیل داده که در مقایسه با استاندارد متوسط مالیات در سایر کشورهای منطقه آسیای مرکزی و اروپای شرقی که معادل ۳۲٫۸ درصد است حدود ۲ برابر بیشتر می‌باشد.

سایر کشورهای منطقه آسیای مرکزی از جمله قرقیزستان در این فهرست در جایگاه ۵۰، قزاقستان ۵۶ و ازبکستان ۶۴ قرار داده شدند.

انتهای پیام/.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فیلم| چرا دونالد ترامپ بدترین رئیس جمهور آمریکاست؟!

خبرآنلاینخبرآنلاین8 ساعت قبل
در ۱۰۰ کیلومتری شیراز، یکی از تاریخی‌ترین و زیباترین شهرهای استان فارس وجود دارد که سال‌های دور میهمان پادشاهی بوده است که علاقه‌های عجیب و غریب و بلندپروازی‌هایش سرنوشت تاریخ را تغییر داد. اگر از قدمت این شهر بپرسید باید گفت که به دوران هخامنشیان و حمله‌ اسکندر و در نهایت به اواخر دوران اشکانی و ابتدای شکل گیری حکومت ساسانیان خواهد رسید.

گروگانگیری در بزرگراه برزیل +فیلم

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
وانانیوزوانانیوز1 روز قبل
به گزارش وانانیوز، علی مطهری در یادداشتی با عنوان «ضرورت بهبود روابط با عربستان و امارات» نوشت: حل مشکلات اقتصادی بستگی زیادی به سیاست خارجی کشور دارد. آرمان‌های اسلامی ما مانند آزادی فلسطین جز با همکاری سایر کشورهای اسلامی و جز با اتحاد اسلامی تحقق نمی‌یابد. اکنون شرایط خوبی برای بهبود روابط با عربستان و امارات پدید آمده است. پیشنهاد آقای ظریف برای مذاکره با عربستان پیشنهاد درست و هوشمندانه‌ای است. هر دو کشور امارات و عربستان علامت هایی داده‌اند که نشان می‌دهد مایل به بهبود روابط هستند.

اعترافات دختران بازداشتی / کشف حجاب بخاطر دلارهای مسیح علینژاد! + فیلم

رکنارکنا1 روز قبل
مستند «یک مشت دلار بیشتر» روایتی است از افرادی که به واسطه مسیح‌ علینژاد و حامیان او، هنجارشکنی و کشف حجاب کردند. به تازگی تیزر مستندی با عنوان «به خاطر یک مشت دلار بیشتر» در فضای مجازی منتشر شده‌است. موضوع این مستند کشف حجاب‌های دستوری در ماه‌های گذشته است. در ماه‌های گذشته و پس از شکست کمپین چهارشنبه‌های سفید مسیح علینژاد، برخی از چهره‌های ضدانقلاب غرب‌نشین به روش‌های مختلف برای دستیابی به اهداف پوچ خود در از بین بردن حجاب و عفت زنان ایرانی تلاش کردند. پس از انتشار تصاویری خارج از عرف در شبکه‌های اجتماعی توسط برخی از افراد هنجارشکن، دستگاه قضا دست به اقدام عملی زد. پیشتر نیز رئیس دادگاه انقلاب تهران در خصوص ارسال‌کنندگان فیلم کشف حجاب به مسیح علینژاد اعلام کرده بود: با توجه به قرارداد همکاری علینژاد با آمریکایی‌ها کسانی که از خودشان یا دیگران فیلم در رابطه با کشف حجاب بگیرند و به این خانم ارسال کنند مشمول ماده ۵۰۸ قانون مجازات اسلامی خواهند بود و بین یک تا ده سال حبس برایشان در نظر گرفته می‌شود.

انتقادات تند جوان نخبه‌ از وضع کشور در حضور رهبرانقلاب +فیلم

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل

ورود تمساح‌ به پایگاه نظامی در امریکا

مهرمهر1 روز قبل
فیلمی به تازگی منتشر شده است که نشان می‌دهد در پایگاه هوایی نیروی دریایی امریکا در فلوریدا به دلیل نزدیکی به مرداب‌ها، تمساح‌ها آزادانه وارد این پایگاه می‌شوند.

نظرها

اخبار بیشتر