امام جمعه قم: دیپلماسی مقاومت توطئه‌های دشمن را به فرصت تبدیل می‌کند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. تسنیم
  4. سیاسی
امام جمعه قم: دیپلماسی مقاومت توطئه‌های دشمن را به فرصت تبدیل می‌کند

امام جمعه قم: دیپلماسی مقاومت توطئه‌های دشمن را به فرصت تبدیل می‌کند

تسنیمخبرگزاری تسنیم |
امام جمعه قم گفت: اگر به منویات مقام معظم رهبری توجه می‌شد گرفتار بی تعهدی آمریکا و اروپا نمی‌شدیم، دیپلماسی مقاومت دارای منطق، شجاعت و روحیه انقلابی است و یکی از شاخص‌های این دیپلماسی مقابله با توطئه‌های دشمن و تبدیل شدن تهدیدها به فرصت است.

- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از قم، آیت الله سید محمد سعیدی ظهر امروز درخطبه‌های نماز جمعه که درمصلی قدس برگزار شد، با اشاره به اهمیت تقوا در اسلام اظهار داشت: هرچه مسئولیت انسان بیشتر می‌شود باید تقوای بیشتری داشته باشد

وی با تاکید بر اینکه انسان در هر مسئولیتی که دارد باید رضای الهی را در نظر بگیرد، افزود: انسان باید از انحراف و بیراهه رفتن پرهیز کند، تقوا سبب می‌شودانسان همیشه لطف و نصرت الهی را در خود احساس کند.

امام جمعه قم بیان کرد: دهه کرامت در کشور بسیار خوب و باشکوه برگزار شد و این مراسم در شهرهای مشهد و قم از جلوه بیشتری برخوردار بود.

تولیت حرم حضرت معصومه (س) با اشاره به اهمیت عفاف و حجاب تصریح کرد: روز ۲۰ تیر تجمع عفاف وعفاف در ۴۰۰ نقطه کشور برگزار شد و ملت ایران اسلامی برای چندمین بار گفتند که طبق قانون اسلام خواستار پوشش عفیفانه هستند.

مسئولین زمینه تعمیق فرهنگ حجاب در ادارات و جامعه را فراهم کنند

وی با اشاره به نقش و وظیفه مسئولین در ترویج فرهنگ عفاف و حجاب در جامعه تصریح کرد: ملت ایران با تجمع پرشکوه حجاب از مسئولین درخواست کردند که زمینه لازم برای تعمیق فرهنگ عفاف و حجاب در ادارات و جامعه را مورد توجه قرار داده و به مسئولیت خود اهتمام داشته باشد.

آیت الله سعیدی عنوان کرد: مقام معظم رهبری در دیدار ائمه جمعه سخنان راهگشا و الهام بخشی بیان کردند که این سخنان زمینه اقتدار وپیشرفت و حل مشکلات ملت است.

حضور جوانان مومن و انقلابی در عرصه مدیریت مورد توجه مسئولین باشد

امام جمعه قم با تاکید بر الگوگیری از مقام معظم رهبری ادامه داد: باید در برابر دشمن با روحیه و متکی به توانمندی‌های داخلی باشیم، به‌کارگیری ظرفیت ملی و حضور فعال جوانان مؤمن و انقلابی در عرصه مدیریت و فساد ستیزی و تکیه براقتصاد مقاومتی باید مورد توجه مسئولین باشد.

در خبری بخوانید: پربازدیدترین اخبار روز سیاسی

وی افزود: آینده روشن ملت ایران برای حرکت در مسیر رشد و پیشرفت در گرواجرایی کردن گفتمان رهبری است، با توجه به بیانات صریح رهبری در بی پاسخ نگذاشتن راهزنی دریایی انگلیس خبیث تاکید بر دیپلماسی مقاومت است.

دیپلماسی مقاومت توطئه‌های دشمن را به فرصت تبدیل می‌کند

امام جمعه قم بیان کرد: دیپلماسی مقاومت مشکلات پیش روی ملت ایران را حل کرده و سبب پیشرفت ایران اسلامی می‌شود، دیپلماسی مقاومت دارای خلاقیت، ابتکار، منطق، شجاعت و روحیه انقلابی است و یکی از شاخص‌های این دیپلماسی مقابله با توطئه‌های دشمن و تبدیل شدن تهدیدها به فرصت است.

اقتدار و عزت از جمله آثار دیپلماسی مقاومت است

تولیت حرم حضرت معصومه (س) با بیان اینکه یکی از آثار دیپلماسی مقاومت اقتدار و عزت است، ادامه داد: با دیپلماسی مقاومت منطق ولایت محقق شده و پشتیانی ملت ایران را به همراه دارد.

امام جمعه قم با اشاره به آثار و برکات بی نظیر دیپلماسی مقاومت تصریح کرد: با دیپلماسی مقاومت جنگ رخ نمی‌دهد و ملت ایران تن به ذلت نداده و دست دشمن از منافع ایران قطع شده و بسترهای پبشرفت با توانمندی‌های داخلی محقق می‌شود.

اگر به منویات مقام معظم رهبری توجه می‌شد گرفتار بی تعهدی آمریکا و اروپا نمی‌شدیم

آیت الله سعیدی خاطرنشان کرد: اگر به منویات مقام معظم رهبری توجه می‌شد گرفتار بی تعهدی آمریکا و اروپا نمی‌شدیم، امروز باید با تکیه بر راهکارهای داخلی دست دشمن را کوتاه کرده و عزت ایران اسلامی را به رخ کشورهای اروپایی بکشیم.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

الفالف1 روز قبل
مردم حق دارند خشمگین باشند چرا که در اجرای تصمیم بنزینی شبانه مثل دزدها عمل کرده. حتی ائمه جمعه می‌توانند تریبون را به میان معترضان ببرند و مسئولان شهر را دعوت کنند به حرف مردم گوش دهند. آنچه مسلم است، معترضان تریبون می‌خواهند. جلوی مسئولان، اعتراض کنند، حتما بهتر از این است که با سنگ و چوب جلوی عابر بانکها اعتراض کنند. به معترضان تریبون بدهید تا صف معترضان از اوباش جداشود.

پمپئو به فکر گرسنگان آمریکایی باشد

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
آقای سید عباس موسوی سخنگوی وزارت خارجه در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، ضمن تقبیح و محکومیت اظهارات مداخله جویانه اخیر وزیر خارجه آمریکا، اظهار داشت: تنها چیزی که به آقای پمپئو نمی‌چسبد، اعلام حمایت از ملت ایران است. پمپئو به فکر گرسنگان آمریکایی باشدسخنگوی وزارت امورخارجه، تاکید کرد: ملت ایران، ملت بالغ و رشیدی است و از موانع مختلف عبور کرده و ناملایمات بسیاری را پشت سرگذاشته است و این ملت از این مرحله نیز عبور خواهد کرد و مسایل داخلی خودش را حل و فصل خواهد کرد. امنیت مرزها، محور گفتگوی فرمانده ارتش پاکستان در تهرانسخنگوی وزارت امور خارجه، سفر فرمانده ارتش پاکستان به تهران را بی نظیر توصیف کرد و گفت: مسایل دوجانبه و امنیت مرز‌ها محور گفتگو‌های فرمانده ارتش پاکستان در تهران است. آقای سید عباس موسوی اظهارداشت: آقای قمر جاوید باجوا، فرمانده ارتش پاکستان در صدر هیاتی بلند پایه نظامی امنیتی امروز (دوشنبه) وارد ایران شد و قرار است وی با برخی از مقامات جمهوری اسلامی ایران دیدار و رایزنی کند. فرمانده ارتش پاکستان در صدر هیاتی بلند پایه نظامی امنیتی امروز وارد ایران شدآقای موسوی، افزود: فرمانده ارتش پاکستان فردا (سه شنبه) با آقای ظریف وزیر امور خارجه دیدار و گفتگو خواهد کرد.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 روز قبل
زمان اتصال اینترنت نامعلوم استخبرگزاری ایلنا نیز به نقل از یک منبع آگاه نوشته است: تصمیم برای قطع اینترنت توسط دستگاه‌های امنیتی گرفته شده است. ناامنی‌های اخیر موجب شده شورای امنیت تصمیم به قطع اینترنت بگیرد. وی قطع خطوط اینترنت تلفن همراه را در تمام اپراتورها همراه اول، ایرانسل و رایتل عنوان کرد و زمان اتصال اینترنت را نامعلوم دانست. البته در حالی گفته شده که رسانه‌ها محدودیت دسترسی به اینترنت ندارند که اینترنت دفتر رسانه‌هایی همچون «آفتاب‌نیوز» نیز همزمان با قطع اینترنت در سراسر کشور، قطع شده است. قطع دسترسی کاربران ایرانی به اینترنت جهانی انتقادهایی را در پی داشته است.

تحریم‌ها علیه ایران، تروریسم اقتصادی است

صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل
این کار درباره جلوگیری از دستیابی ایران به مواد غذایی هم مصداق دارد اما از خوش شانسی ماست که ایران کشوری بزرگ و قوی است. تحمیل تحریم‌ها علیه ایران بهترین مثال درباره تروریسم اقتصادی است. وی درباره اتهام ایران به صدور احکام اعدام گفت: ما در ایران مجازات اعدام داریم و این امر بر کسی پوشیده نیست. ۹۰ درصد احکام اعدام در ایران درباره جرائم مرتبط به مواد مخدر است در نتیجه مواد مخدر یکی از عوامل اساسی صدور حکم اعدام است. گفتم که ۹۰ درصد اعدام‌ها در ایران به دلیل مواد مخدر است.
صدا و سیماصدا و سیما2 ساعت قبل
سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه مجلس، جزئیات نشست عصر امروز این کمیسیون با وزیر صنعت، معدن و تجارت و رئیس سازمان برنامه و بودجه را تشریح کرد. آقای محمد خدابخشی در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما گفت: در این جلسه درباره اجرای برنامه افزایش قیمت بنزین بحث شد؛ آقای نوبخت اعلام کرد که تمام منابعی که مربوط به افزایش قیمت بنزین است تقریبا​ ۳۰ هزار میلیارد تومان است که به طور کامل به مردم بر می‌گردد و بین ۶۰ میلیون نفر توزیع می‌شود. وی افزود: وزیر صنعت نیز در این نشست بر اینکه تمام تلاش وزارتخانه‌اش کنترل قیمت هاست تاکید کرد و افزود: بر اساس مطالعاتی که انجام داده‌اند افزایش قیمت‌ها ناشی از افزایش قیمت بنزین حداکثر چهار تا چهار و نیم درصد خواهد بود و تمام تلاششان این است که افزایش قیمت وجود نداشته باشد.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز11 ساعت قبل
در این میان ۳ فراکسیون سیاسی مجلس میزبان اعضای‌شان بودند. جعفرزاده ایمن‌آبادی که خود این پیام را در فراکسیون قرائت کرده به «اعتماد» می‌گوید که «پیام رهبری مثال ضربه‌گیر عمل کرده است. علی لاریجانی در آغاز جلسه علنی صبح امروز یکشنبه مجلس با اشاره به جلسه غیرعلنی مجلس برای بررسی افزایش قیمت بنزین گفت: نگرانی مردم این است که این تصمیم تبعاتی برای سایر قیمت‌ها داشته باشد. رییس مجلس اضافه کرد: ان‌شاءالله در مسیر بحث‌هایی که روزهای بعد کمیسیون‌های مجلس دارند مشکلات حل شود. نکته قابل‌توجه دیگر در این متن پیام رهبری به نمایندگان مجلس شورای اسلامی است که از سوی لاریجانی قرائت شده است.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

اخبار قیمت‌های روز بازار - دوشنبه ۲۷ آبان‌ماه

خبری1 روز قبل

صحبت‌های امروز روحانی درباره وضعیت کشور پس از گرانی بنزین

خبری1 روز قبل

مدارس و دانشگاه‌ها در برخی شهرها تعطیل شدند

خبری1 روز قبل

به دلیل اختلال در اینترنت سراسری کشور، پوشش لحظه به لحظه اخبار و فعالیت سرویس‌های دیگر طرفداری مانند نتایج زنده دچار مشکل شده است. همکاران هر لحظه که بتوانند فعالیت‌های معمول خود را از سر خواهند گرفت. البته بخش شبکه اجتماعی طرفداری در دسترس است.

مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲؛ اردن با درهم کوبیدن تایپه به استرالیا نزدیک شد

نود2 دقیقه قبل

استفاده بهینه از سرمایه‌های آموزش و پرورش ضرورت است

ایمنا3 دقیقه قبل

معرفی بهترین کتاب‌های آلن دوباتن | از اضطراب موقعیت تا شغل مورد علاقه

خبرآنلاین3 دقیقه قبل

گفت‌وگویی جذاب با عزت‌الله مهرآوران بازیگر فوق لیسانسه‌ها/ سروش صحت دیوار را می‌شکند

رکنا5 دقیقه قبل

واکنش فرانسه به عدم تمدید معافیت‌های هسته‌ای سایت فردو

اقتصادنیوز5 دقیقه قبل

مقدماتی جام جهانی؛ گروه B؛ آتش بازی اردن برابر برابر چین تایپه با ۵ گل؛ کویت، نپال را شکست داد

طرفداری6 دقیقه قبل