واکنش به دعوت بازیگر سینما برای زباله‌گردی
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. برترین‌ها
  4. اجتماعی

واکنش به دعوت بازیگر سینما برای زباله‌گردی

برترین‌هاخبرگزاری برترین‌ها |
اظهار نظر برخی از سلبریتی‌های دغدغه‌مند در حوزه مسائل اجتماعی موجب تهییج افکار عمومی و نادیده گرفتن فعالیت مدران و مسئولان شده است.

باشگاه خبرنگاران: در کنار تمام نواقص و پذیرش کاستی‌ها از سوی مدیران و مسئولان در حوزه آسیب‌های اجتماعی گاهی اظهارنظر برخی از سلبریتی‌ها و موج سواری آن‌ها بر روی یک اتفاق نوعی رفتار است تا به نوعی در روزهای کم کار سینمای خود، همچنان در صف اخبار رسانه‌ها قرار بگیرد.

نامه یکی از بازیگران مطرح سینما به اعضای شورای شهر تهران و دعوت آن‌ها به چالش زباله گردی موجب واکنش‌های متفاوتی شد.

الهام فخاری عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران درباره حواشی به وجود آمده نسبت به اظهارنظر این بازیگر گفت: باید به این نکته توجه کنیم که زباله گردی و تفکیک آن در محل به تمامی شهرهای کشور بسط پیدا نمی‌کند و آن هم به علت مدیریت پسماند و جمع آوری به موقع آن از سوی مدیریت شهری است.

واکنش به دعوت بازیگر سینما برای زباله‌گردی - 4

عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران افزود: به عنوان مثال در استان‌های شیراز، اصفهان و کرمانشاه پدیده زباله گردی دیده نمی‌شود و علت آن هم شکل مدیریت پسماند در این استان‌هاست که با پایتخت متفاوت بسیاری دارد.

فخاری بیان کرد: در شورای شهر تهران نشست‌های متعددی درباره راهکارهای مقابله با زباله گردی برگزار شده و برای آن نیز کمیته‌ای تشکیل شده است، اما باید به این نکته توجه کرد که حل مشکل زباله گردی نیاز به تصمیم همه جانبه دارد.

وی با اشاره به نقش شهرداری تهران ادامه داد: شهرداری تهران یکی از بازوها برای حل مشکل زباله گردی شهرداری تهران است که باید به پیمانکاران متخلف برخورد سخت گیرانه‌ای را انجام دهد که برخورد با متخلف در این حوزه مربوط به بخش بازرسی شهرداری تهران است.

عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران تأکید کرد: موضوع برخورد با پیمانکاران متخلف باید در دستور کار قرار بگیرد و ساز و کار مشخصی برای آن تعریف و پس از آن با متخلفین در بخش پیمانکاران سختگیری زیادی شود.

فخاری با اشاره به نقش مدیران شهری برای حل مشکل زباله گردی ادامه داد: یکی دیگر از بازوها برای حل معضل زباله گردی اصلاح ضوابط و آیین نامه‌ها برای پیمانکاران است که این موضوع مربوط به شورای شهر تهران می‌شود که با قانون گذاری و یا اصلاح قانون شهرداری را موظف به اجرای آن کند.

وی با اشاره به نقش سازمان مدیریت پسماند ادامه داد: دیگر بازو برای حل مشکل زباله گردی بازنگری در جمع آوری پسماند از سوی سازمان مدیریت پسماند است که برنامه‌ای مشخص برای دریافت پسماند خشک و جمع آوری پسماندتر وجود داشته باشد.

در خبری بخوانید: خبر های آنلاین اجتماعی از سراسر وب

عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران تأکید کرد: باکس‌های جمع آوری زباله در سطح معابر نیز یکی از مواردی است که موجب رها شدن زباله در سطح معابر می‌شود و اصلاح این اتفاق نیازمند تغییر رفتار افراد جامعه است که بدانند زباله خود را در چه ساعتی از شبانه روز باید در باکس‌ها قرار دهند.

فخاری با اشاره به نقش سلبریتی‌ها گفت: اگر سلبریتی می‌خواهد حرکت اجتماعی موثری داشته باشد ابتدا باید اطلاعات خود را در این حوزه تکمیل کند و از اقدام‌های صورت گرفته در حوزه مدیریت پسماند باخبر باشد تا بتواند از ظرفیت اجتماعی خود برای اصلاح برخی از رفتارهای اجتماعی استفاده کند.

وی تأکید کرد: چرا یک هنرمند مردم را به چالشی دعوت نمی‌کند تا مردم تولید زباله خود را مدیریت کنند و با قرار دادن آن در ساعت مشخص در باکس‌ها به کاهش پدیده زباله گردی کمک کنند.

عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران تصریح کرد: به اعتقاد من مردمی که از پدیده زباله گردی ناراحت می‌شوند و با دیدن زباله گردی که در میان توده‌های زباله مشغول تفکیک زباله است احساس بدی به آن‌ها دست می‌دهد باید رفتار خود را به نسبت به شکل تولید زباله و ساعت قرار دادن آن‌ها در باکس‌های جمع آوری زباله تغییر دهد که این کار آموزشی همکاری مدیریت شهری و رسانه را می‌طلبد.

فخاری افزود: ما اگر بدمان می‌آید که در زباله گردی در شهر حضور داشته باشد باید رفتار خودمان را نسبت به تولید زباله تغییر دهیم و شهرداری تهران نیز مدیریت پسماند را به شکل روان‌تری انجام دهد که رفتار همزمان مدیران شهری و مردم در این زمینه می‌تواند موثر باشد، اما باید به این نکته توجه کرد که اصلاح آن امری زمان بر است.

وی تأکید کرد: بخشی از راه حل از بین بردن زباله گردی در مدیریت شهری است و بخش دیگر آن این است که از ظرفیت سلبریتی‌ها در راه درست آن استفاده شود.

عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران ادامه داد: سلبریتی‌ها باید از ظرفیت اجتماعی خود در راستای بهبود شرایط استفاده کنند و نباید با به رخ کشیدن یک زخم عملکرد مدیریت شهری را زیر سوال ببرند و عقیده من این است که ظرفیت سلبریتی‌ها باید در مسیر عملکرد مثبت قرار بگیرد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

بارش دومین برف پاییزی

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
گزارش اختصاصیبارش دومین برف پاییزیامروز آسمان شمال پایتخت و شهرستان‌های ملارد، دماوند، پردیس و بومهن برفی بود و شهروندان در این هوای پاک نفسی تازه کردند.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 روز قبل
زمان اتصال اینترنت نامعلوم استخبرگزاری ایلنا نیز به نقل از یک منبع آگاه نوشته است: تصمیم برای قطع اینترنت توسط دستگاه‌های امنیتی گرفته شده است. ناامنی‌های اخیر موجب شده شورای امنیت تصمیم به قطع اینترنت بگیرد. وی قطع خطوط اینترنت تلفن همراه را در تمام اپراتورها همراه اول، ایرانسل و رایتل عنوان کرد و زمان اتصال اینترنت را نامعلوم دانست. البته در حالی گفته شده که رسانه‌ها محدودیت دسترسی به اینترنت ندارند که اینترنت دفتر رسانه‌هایی همچون «آفتاب‌نیوز» نیز همزمان با قطع اینترنت در سراسر کشور، قطع شده است. قطع دسترسی کاربران ایرانی به اینترنت جهانی انتقادهایی را در پی داشته است.
ایلناایلنا6 ساعت قبل
صنعتگران به مشارکت در پروژه پایش صنعت نساجی کشور فراخوان شدند. به گزارش ایلنا، مدیرکل صنایع نساجی، پوشاک و سلولزی وزارت صمت گفت: پروژه‌ پایش صنعت نساجی کشور از طریق انجمن صنایع نساجی ایران در دست اجراست.

اینترنت دفاتر پیشخوان دولت و پلیس+ ۱۰

صدا و سیماصدا و سیما3 ساعت قبل
دفاتر پیشخوان دولت تحت تاثیر اختلال اینترنت چند روز اخیر بودند، اما مراکز پلیس + ۱۰ به علت اینکه بر روی بستر اینترنت ملی بودند به راحتی فعالیت می‌کردند. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما؛ امروز برای اینکه ببینیم اختلال‌های اینترنت چند روز اخیر چه تاثیری بر عملکرد دفاتر پیشخوان دولت و پلیس +۱۰ داشته به برخی از این مراکز سرزدیم؛ دفاتر پیشخوان دولت تحت تاثیر اختلال اینترنت بودند، اما مراکز پلیس + ۱۰ به علت اینکه بر روی بستر اینترنت ملی قرار داشتند به راحتی فعالیت می‌کردند.

سلاخی ماموران ناجا توسط اغتشاشگران + تصاویر

8+
الفالف13 ساعت قبل
برترین‌هابرترین‌ها11 ساعت قبل
برای بسیاری از ما که به واسطه شبکه‌های اجتماعی در جریان اخبار و احوال مردم قرار می‌گرفتیم، بازخورد‌ها را می‌دیدیم، سوژه پیدا می‌کردیم، می‌نوشتیم، نیش و نوش نصیب‌مان می‌شد و … روز‌های آسانی نیست. عصرایران: اینترنت قطع نیست اما قطع است. در حال حاضر سایت‌های داخلی در دسترس هستند، بانک‌ها و ادارات خدمات ارائه می‌دهند و اینترنت قطع نیست اما قطع است. قطع اینترنت یک تصمیم امنیتی است و فراتر از اراده ما به عنوان اهل رسانه. ما لازم است همه ابعاد ماجرا را ببینیم و اینترنت و شبکه‌های اجتماعی آینه بازتاب‌دهنده جامعه بودند.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

اخبار قیمت‌های روز بازار - دوشنبه ۲۷ آبان‌ماه

خبری1 روز قبل

صحبت‌های امروز روحانی درباره وضعیت کشور پس از گرانی بنزین

خبری1 روز قبل

مدارس و دانشگاه‌ها در برخی شهرها تعطیل شدند

خبری1 روز قبل

به دلیل اختلال در اینترنت سراسری کشور، پوشش لحظه به لحظه اخبار و فعالیت سرویس‌های دیگر طرفداری مانند نتایج زنده دچار مشکل شده است. همکاران هر لحظه که بتوانند فعالیت‌های معمول خود را از سر خواهند گرفت. البته بخش شبکه اجتماعی طرفداری در دسترس است.

وضعیت عجیب کارلوس کی‌روش در ایران و کلمبیا

روزنو9 دقیقه قبل

انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲/ برتری پرگل اردن در خانه

تسنیم11 دقیقه قبل

احتمال انصراف تیم کشتی اترک خراسان شمالی قوت گرفت؛ کشتی‌گیران اردو را ترک کردند

تسنیم12 دقیقه قبل

دستگیری بسیاری از سرشاخه‌های ناآرامی‌های اخیر تهران

ایسنا12 دقیقه قبل

️راهپیمایی مردم ولایت مدار خرم‌آباد در دفاع از اقتدار و امنیت کشور

ایسنا12 دقیقه قبل

آمریکا آزادی شهروندان خود توسط طالبان را تائید کرد

مهر13 دقیقه قبل