بوشهر|شورای نگهبان، اهداف دشمنان را ناکام کرده است
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. تسنیم
  4. سیاسی
بوشهر|شورای نگهبان، اهداف دشمنان را ناکام کرده است

بوشهر|شورای نگهبان، اهداف دشمنان را ناکام کرده است

تسنیمخبرگزاری تسنیم |
سرپرست دفتر نظارت و بازرسی انتخابات استان بوشهر با بیان اینکه هجمه علیه شورای نگهبان از سوی دشمنان به سبب جایگاه مهم این نهاد در حفاظت از هویت دینی و اسلامی ایران است گفت:شورای نگهبان، اهداف دشمنان را ناکام کرده است.

- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، خلیل رضایی ظهر امروز در جمع نمازگزاران جمعه بوشهر با گرامیداشت ۲۶ تیرماه سالروز تاسیس شورای نگهبان به جایگاه مهم این نهاد در جمهوریت و اسلامیت نظام اسلامی ایران پرداخت و اظهار داشت: شورای نگهبان از ارکان مهم نظام اسلامی و یک نعمت الهی برای ملت ایران است.

وی، با بیان اینکه شورای نگهبان دارای ۱۲ نفر عضو است تصریح کرد: شش عضو از این ۱۲ تن فقهایی هستند که با حکم رهبر معظم انقلاب عزل و نصب می‌شوند و شش حقوق‌دان دیگر نیز با معرفی رئیس قوه قضاییه و اعلام نظر نمایندگان مجلس شورای اسلامی انتخاب می‌شوند.

سرپرست دفتر نظارت و بازرسی انتخابات استان بوشهر شورای نگهبان را یکی از نهادهای حافظ قانون اساسی دانست و افزود: شورای نگهبان نبض نظام اسلامی و ستون قلوب مومنان است.

رضایی با اشاره به اینکه علت دشمنی‌ها با شورای نگهبان این است که آنها را در رسیدن به اهداف شان ناکام گذاشته است تصریح کرد: شورای نگهبان از هویت دینی و اسلامی ایران و هویت مردم پاسداری می‌کند.

وی تایید و رد صلاحیت‌ کاندیداهای مجلس شورای اسلامی و رئیس جمهور را وظیفه شورای نگهبان دانست و تاکید کرد: برخی به دنبال هجمه علیه شورای نگهبان برای ایفای نقش حساس و اثرگذار آن برای جلوگیری از ورود افراد مشکل‌دار به ارکان نظام هستند.

سرپرست دفتر نظارت و بازرسی انتخابات استان بوشهر با بیان اینکه حراست از ارزشهای شورای نگهبان یکی از عوامل موفقیت سربلندی و اقتدار نظام اسلامی است تصریح کرد: جایگاه شورای نگهبان در مصوبات مجلس بسیار مهم است چراکه هیچ کدام از مصوبات مجلس شورای اسلامی بدون تاییدیه شورای نگهبان اعتبار ندارد.

در خبری بخوانید: جدیدترین اخبار سیاسی بین المللی

رضایی با اشاره به اینکه چرا برخی ورودی‌ها مجلس و یا کاندیداهای رئیس جمهوری شان و شایستگی لازم ندارد افزود: شورای نگهبان ابزار دقیقی که بتواند شایستگی افراد را اندازه‌گیری کند ندارد که باید ابزار دقیق تبدیل به قانون شود.

وی، با بیان اینکه ابزار شایسته سنجی نزد شورای نگهبان نیست افزود: شورای نگهبان در جریان انتخابات، افراد و یا فرد اصلح را مشخص نمی‌کند بلکه افراد و فرد صالح را اعلام می‌کند.

سرپرست دفتر نظارت و بازرسی انتخابات استان بوشهر با بیان اینکه برخی رویه‌ها و روش‌ها در انتخابات مشکل‌ساز و تخلف‌زا است تصریح کرد: در برخی تبلیغات کاندیداها تخلفاتی صورت می‌گیرد که قانون مشخص نکرده کدام موارد تخلف است در حالی که بررسی هزینه تبلیغات کاندیداها از کجا تامین می‌شود بسیار مهم است.

رضایی با اشاره به اینکه هجمه علیه شورای نگهبان یکسال قبل از انتخابات آغاز می‌شود خاطر نشان کرد: فعالیت شورای نگهبان که بر اساس قانون عمل می‌شود باب طبع برخی‌ها نیست که در تخریب شورای نگهبان با دشمنان هم‌پیمان می‌شوند.

وی، با اشاره به ایجاد دفتر نظارت و بازرسی انتخابات در همه شهرستان‌ها و بخش‌های استان بوشهر گفت: بیش از ۵ هزار ناظر در استان بوشهر آموزش‌های تخصصی فرا گرفته‌اند و هرساله مجددا این افراد آموزش می‌بینند.

سرپرست دفتر نظارت و بازرسی انتخابات استان بوشهر از برگزاری همایش بصیرتی اعضای دفتر نظارت و بازرسی انتخابات استان بوشهر خبر دادو بیان کرد: در آستانه انتخابات مجلس شورای اسلامی همایش بصیرتی نیمه دوم سال در شهرستان‌های ۱۰ گانه استان بوشهر برگزار می‌شود.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

انتخابانتخاب9 ساعت قبل
مرتضی بختیاری رییس کنونی کمیته امداد و از مسئولین قضایی سابق در برنامه دستخط در شبکه ۵ درباره ماجرای ۶۳ حساب قوه قضائیه در دوران آملی لاریجانی صحبت کرده است. به گزارش «انتخاب»، بختیاری درباره این حساب‌ها گفت: ٦٠ و خرده‌ای حساب قوه قضائیه حالا به ۵ حساب و سه امضا محدود شده است. بخشی از این سوال و جواب‌ها به شرح زیر است: سوال مجری از بختیاری رییس کمیته امداد: یک سوالی از قوه قضائیه آقای رئیسی می‌خواستم بپرسم که در دوران قوه قضائیه آقای لاریجانی ۲۳ یا ۲۵ حساب بود که ظاهرا تجمیع شد. بیشتر از این بود؛ حدود ۶۰ و خرده‌ای حساب بود. مجری: ۵ حساب با سه امضا؟ بله.
نامه‌نیورنامه‌نیور6 ساعت قبل
مشخص است که تمام فشار‌های امریکا هم نتوانسته است تهران را مجبور به عقب نشینی از توافق هسته‌ای کند و همانطور که گذشت، در نتیجه این سیاست، دستاورد‌های متعددی در انتظار تهران است. بنابراین، با وجود تهدیدات ایران در مورد عمل نکردن به برخی بند‌های توافق هسته‌ای، به نظر نمی‌رسد این کشور قصد جدی برای خروج کامل از این توافق داشته باشد. بر همین اساس است که دو دولت ایران و آمریکا، تلاش می‌کنند مرتکب اشتباه استراتژیک حساب نشده‌ای نشوند که به تغییر کاملی در معادله «نه جنگ و نه مذاکره» بینجامد. در عوض، این دو منتظر آغاز سال ۲۰۲۱ هستند تا ببینند آیا دولت جدیدی وارد کاخ سفید می‌شود یا اینکه دولت سابق به کار خود ادامه می‌دهد. در این میان، ایران ضمن ماندن در توافق هسته‌ای، از برخی بند‌های ان برای وارد آوردن فشار بر دیگر طرف‌های امضا کننده استفاده می‌کند.

پیام ظریف به ترامپ+فیلم

آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز22 ساعت قبل
وزیر امور خارجه ایران با اشاره به خروج یکجانبه و تنش زای آمریکا از توافق هسته‌ای، گفت: برجام توافق اختیاری نبود بلکه معاهده‌ای بود که به تائید شورای امنیت سازمان ملل متحد رسیده بود. محمد جواد ظریف روز جمعه پس از حضور در کاخ الیزه و دیدار با امانوئل ماکرون رئیس جمهوری فرانسه در گفت وگو با شبکه خبری یورونیوز گفت: آمریکا یکی از طرف‌های توافق هسته‌ای بود و این کشور در مورد توافق مذاکره کرده بود. برجام توافق اختیاری نبود بلکه توافقی بود که به تائید شورای امنیت سازمان ملل متحد رسیده بود. به گزارش آفتاب‌نیوز؛ خروج آمریکا از برجام در اردیبهشت ماه سال گذشته و بازگشت تحریم‌های اقتصادی علیه ایران، نقطه شروع دوباره تنش‌ها بین تهران و واشنگتن بود که با لغو معافیت چند کشور از خرید نفت ایران اوج گرفت.
تسنیمتسنیم1 روز قبل
امام جمعه موقت شهرکرد با بیان اینکه در این دنیا کفار و مؤمنان از نعمت‌های خداوند استفاده می‌کنند، افزود: اما سرای آخرت برای افرادی است که به دنبال فساد و برتری در دنیا نباشند، کسانی که تشنه فساد هستند گمراه می‌شوند. فاطمی با بیان اینکه در جامعه اسلامی خدمت کردن در مناسبی مانند رئیس جمهور، وزیر و نماینده مجلس باید الهی و وظیفه‌ای باشد، ادامه داد: باید تکلیفی برای خدمت به مردم در این مناسب وجود داشته باشد. خطیب جمعه شهرکرد با اشاره به اینکه کسی که با نگاه خدمت به مردم در عرصه مدیریت فعالیت می‌کند از دروغ و تقلب به دور است، گفت: باید فرهنگ اسلام را زنده کرد، هر کسی باید هر چند وقت یک بار عملکرد خودش را با ارزش‌های اسلامی بررسی کند. فاطمی با اشاره به اینکه دشمن با گمراه کردن افراد پر نفوذ می‌خواهد کشور را خراب کند، اضافه کرد: اگر این افراد ارزش‌های اسلام و کشور را نادیده بگیرند مشقت شهدا را از بین می‌برند. امام جمعه موقت شهرکرد با بیان اینکه مردم باید نسبت به این موضوع آگاه و بصیر باشند، گفت: مسئولان باید در نظر داشته باشند که باید هرکسی رفتار و تعاملات خود را با فرهنگ اسلامی چک کند، اسلام را نباید فراموش کرد.

لزوم مراقبت از اقتصاد کشور

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ آیت الله امامی کاشانی در خطبه دوم نماز جمعه با تاکید بر اینکه باید از اقتصاد کشور مراقبت کنیم، گفت: دشمن بداند ملت ایران از انقلاب دست برنمی دارد. وی با اشاره به اینکه سرمایه گذاران با پرداخت مالیات و خمس و زکات به کشور کمک می‌کنند، گفت: در این شرایط کشور توانگر و با فقر مقابله می‌شود؛ فقر بلای بسیار بدی است و باید از اقتصاد کشور مراقبت کنیم، جلوی احتکار را بگیریم، فساد مالی ناشی از غفلت انسان از خداست و نباید از آخرت غافل باشیم. آیت الله امامی کاشانی با اشاره به روز صنعت دفاعی کشور گفت: در دیداری که مسئولان این وزارتخانه با رهبری در گذشته داشتند، گزارش‌هایی از فعالیت‌های بخش دفاعی کشور ارائه کردند و روز گذشته با رونمایی از سامانه پدافند باور نیز بار دیگر شاهد قدرت نمایی ایران در بخش دفاعی کشور بودیم. امام جمعه موقت نماز جمعه تهران گفت: اقتدار نظامی، علمی و اقتدار در تمام فنون، اخلاق اسلامی و سیاست اسلامی از نکات مورد توجه در جمهوری اسلامی ایران است. امام جمعه موقت تهران گفت: دشمن امروز استقامت ایران را فهمیده است و می‌داند جمهوری اسلامی ایران با مقاومت به استقامت رسیده است.
همشهریهمشهری5 ساعت قبل
وی افزود: در این حمله آشیانه‌های هواپیماهای جنگی و سکوی پرواز آنها به دقت هدف قرار گرفت. این مقام یمنی خاطرنشان کرد که این حمله در پاسخ به جنایات ائتلاف متجاوز عربی به سرکردگی عربستان و تداوم محاصره ملت یمن انجام شده است. یگان پهپادی ارتش و کمیته‌های مردمی یمن بامداد پنجشنبه نیز پایگاه هوایی ملک خالد را با چند فروند پهپاد هدف قرار داد. ائتلاف عربی تحت امر عربستان در ۲۶ مارس ۲۰۱۵ به منظور حمایت از عبد ربه منصور هادی، رئیس‌جمهوری دولت مستعفی یمن عملیات نظامی را در یمن آغاز کرد. جنگ یمن صدها کشته و زخمی بر جای گذاشته و این کشور را به سمت قحطی و گرسنگی پیش برده است.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

فاتحه‌خانی و سخنرانی رئیس‌جمهور روحانی در میثاق با آرمان‌های امام: با تضعیف دولت کسی قدرت نمی‌گیرد

خبری10 ساعت قبل

توقیف نفتکش ایرانی غیر قانونی بوده است

خبری10 ساعت قبل

۲ شرط سران الاهلی برای برانکو/ مهلت اندک ایوانکوویچ!

خبری10 ساعت قبل

ارائه خدمات به کشاورزان و روستائیان از طریق اپلیکیشن

تابناکچند ثانیه قبل

«دکتر، مهندس بیکار» |دکتر و فوق لیسانس شانس کمتری برای یافتن شغل از دیپلمه‌ها دارند

تسنیمچند ثانیه قبل

مدیر بازداشتی اداره غله گنبدکاووس: پس از ۱ روز آزاد شدم/آلودگی ۷۰۰ تن گندم دولتی به فضولات حیوانی در حال بررسی است

تسنیمچند ثانیه قبل

تأکید برهم صالح بر مخالف بغداد با استفاده از خاک عراق برای تعرض به دیگران

فارس12 دقیقه قبل

بیرانوند: دنبال بازارگرمی نیستم، تیم‌های معتبری به من پیشنهاد دادند

خبرآنلاین14 دقیقه قبل

تظاهرات آلمان‌ها ضد نژادپرستی

فارس14 دقیقه قبل

خبرنگاران ناظر بر اجرای سند توسعه استان همدان باشند

مهر15 دقیقه قبل