ترویج نژادپرستی از سوی افسران پلیس آمریکا
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ساعت ۲۴
  4. سیاسی

ترویج نژادپرستی از سوی افسران پلیس آمریکا

ساعت ۲۴خبرگزاری ساعت ۲۴ |
ساعت 24- گروهی ۱۳ نفره از افسران پلیس ایالت فیلادلفیا در آمریکا مطالبی نژادپرستانه و خشونت طلبانه علیه اقلیت های قومی، مذهبی و نژادی در شبکه های اجتماعی منتشر کردند تا مروج نژادپرستی در این کشور باشند.

شبکه خبری فاکس نیوز روز جمعه به نقل از «ریچارد راس» رئیس پلیس شهر فیلادلفیا گزارش داد: این افراد مطالبی را در فیس بوک منتشر کردند که حاوی مضامینی نژادپرستانه و تهاجمی است.

وی در عین حال تاکید کرد که ۱۳ افسر پلیس در وضعیت انفصال ۳۰ روزه از خدمت هستند و قرار است در نهایت اخراج شوند.

به هرحال هنوز اقدامی علیه فعالیت نژادپرستانه این افسران پلیس انجام نشده است. جامعه آمریکا به ویژه اقلیت‌های رنگین پوست، قومی و مذهبی در این کشور از اقدامات تبعیض آمیز و نژادپرستانه رنج می‌برند و از زمان روی کار امدن دولت دونالد ترامپ، موج اقدامات نژادپرستانه در آمریکا گسترده‌تر شده است.

اداره پلیس شهر فیلادلفیا چندی پیش ۷۲ افسر پلیس را به طور موقت اخراج کرد. این تصمیم پس از آن اتخاذ شد که یک گروه غیرانتفاعی نتایج بررسی دو ساله‌ای در مورد مطالب منتشر شده از سوی این افراد در شبکه‌های اجتماعی را منتشر کرد.

به گفته راس، حدود سه هزار و یکصد مطالب تخلف آمیز یا مستعد تخلف در فیسبوک شناسایی شده که در مجموع ۳۲۸ افسر پلیس در حال خدمت فیلادلفیا با آن ارتباط داشته‌اند. وی یادآور شد که قدمت برخی از مطالب منتشر شده به سال ۲۰۱۰ باز می‌گردد.

در خبری بخوانید: پربازدیدترین خبر های سیاسی در ایران و جهان

وی گفت که این مطالب به طور آشکارا خشونت علیه گروه‌های قومی، مذهبی، جنسیتی و نژادی را ترویج می‌کند.

این مطالب شامل مطالب ضد اسلامی بوده و همچنین در قالب آن آمریکایی‌های آفریقایی تبار، تبهکار خوانده شده و مشوقی برای اقدامات ظالمانه پلیس بوده است.

شاید بتوان دلیل این مساله را به عملکرد «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا مرتبط دانست، به طوری که «ژرالد هورن» استاد «دانشکده مطالعات تاریخ آمریکا و آفریقا» دانشگاه هیوستون معتقد است که رویکردهای ترامپ، نژادپرستی را در آمریکا تشدید کرده و بسیاری از مردم حیران هستند که چگونه فرد نژادپرست و ذاتا دروغگویی چون او رئیس جمهوری شده است.

ایرنا

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

الفالف1 روز قبل
مردم حق دارند خشمگین باشند چرا که در اجرای تصمیم بنزینی شبانه مثل دزدها عمل کرده. حتی ائمه جمعه می‌توانند تریبون را به میان معترضان ببرند و مسئولان شهر را دعوت کنند به حرف مردم گوش دهند. آنچه مسلم است، معترضان تریبون می‌خواهند. جلوی مسئولان، اعتراض کنند، حتما بهتر از این است که با سنگ و چوب جلوی عابر بانکها اعتراض کنند. به معترضان تریبون بدهید تا صف معترضان از اوباش جداشود.

پمپئو به فکر گرسنگان آمریکایی باشد

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
آقای سید عباس موسوی سخنگوی وزارت خارجه در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، ضمن تقبیح و محکومیت اظهارات مداخله جویانه اخیر وزیر خارجه آمریکا، اظهار داشت: تنها چیزی که به آقای پمپئو نمی‌چسبد، اعلام حمایت از ملت ایران است. پمپئو به فکر گرسنگان آمریکایی باشدسخنگوی وزارت امورخارجه، تاکید کرد: ملت ایران، ملت بالغ و رشیدی است و از موانع مختلف عبور کرده و ناملایمات بسیاری را پشت سرگذاشته است و این ملت از این مرحله نیز عبور خواهد کرد و مسایل داخلی خودش را حل و فصل خواهد کرد. امنیت مرزها، محور گفتگوی فرمانده ارتش پاکستان در تهرانسخنگوی وزارت امور خارجه، سفر فرمانده ارتش پاکستان به تهران را بی نظیر توصیف کرد و گفت: مسایل دوجانبه و امنیت مرز‌ها محور گفتگو‌های فرمانده ارتش پاکستان در تهران است. آقای سید عباس موسوی اظهارداشت: آقای قمر جاوید باجوا، فرمانده ارتش پاکستان در صدر هیاتی بلند پایه نظامی امنیتی امروز (دوشنبه) وارد ایران شد و قرار است وی با برخی از مقامات جمهوری اسلامی ایران دیدار و رایزنی کند. فرمانده ارتش پاکستان در صدر هیاتی بلند پایه نظامی امنیتی امروز وارد ایران شدآقای موسوی، افزود: فرمانده ارتش پاکستان فردا (سه شنبه) با آقای ظریف وزیر امور خارجه دیدار و گفتگو خواهد کرد.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 روز قبل
زمان اتصال اینترنت نامعلوم استخبرگزاری ایلنا نیز به نقل از یک منبع آگاه نوشته است: تصمیم برای قطع اینترنت توسط دستگاه‌های امنیتی گرفته شده است. ناامنی‌های اخیر موجب شده شورای امنیت تصمیم به قطع اینترنت بگیرد. وی قطع خطوط اینترنت تلفن همراه را در تمام اپراتورها همراه اول، ایرانسل و رایتل عنوان کرد و زمان اتصال اینترنت را نامعلوم دانست. البته در حالی گفته شده که رسانه‌ها محدودیت دسترسی به اینترنت ندارند که اینترنت دفتر رسانه‌هایی همچون «آفتاب‌نیوز» نیز همزمان با قطع اینترنت در سراسر کشور، قطع شده است. قطع دسترسی کاربران ایرانی به اینترنت جهانی انتقادهایی را در پی داشته است.

تحریم‌ها علیه ایران، تروریسم اقتصادی است

صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل
این کار درباره جلوگیری از دستیابی ایران به مواد غذایی هم مصداق دارد اما از خوش شانسی ماست که ایران کشوری بزرگ و قوی است. تحمیل تحریم‌ها علیه ایران بهترین مثال درباره تروریسم اقتصادی است. وی درباره اتهام ایران به صدور احکام اعدام گفت: ما در ایران مجازات اعدام داریم و این امر بر کسی پوشیده نیست. ۹۰ درصد احکام اعدام در ایران درباره جرائم مرتبط به مواد مخدر است در نتیجه مواد مخدر یکی از عوامل اساسی صدور حکم اعدام است. گفتم که ۹۰ درصد اعدام‌ها در ایران به دلیل مواد مخدر است.
صدا و سیماصدا و سیما3 ساعت قبل
سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه مجلس، جزئیات نشست عصر امروز این کمیسیون با وزیر صنعت، معدن و تجارت و رئیس سازمان برنامه و بودجه را تشریح کرد. آقای محمد خدابخشی در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما گفت: در این جلسه درباره اجرای برنامه افزایش قیمت بنزین بحث شد؛ آقای نوبخت اعلام کرد که تمام منابعی که مربوط به افزایش قیمت بنزین است تقریبا​ ۳۰ هزار میلیارد تومان است که به طور کامل به مردم بر می‌گردد و بین ۶۰ میلیون نفر توزیع می‌شود. وی افزود: وزیر صنعت نیز در این نشست بر اینکه تمام تلاش وزارتخانه‌اش کنترل قیمت هاست تاکید کرد و افزود: بر اساس مطالعاتی که انجام داده‌اند افزایش قیمت‌ها ناشی از افزایش قیمت بنزین حداکثر چهار تا چهار و نیم درصد خواهد بود و تمام تلاششان این است که افزایش قیمت وجود نداشته باشد.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز11 ساعت قبل
در این میان ۳ فراکسیون سیاسی مجلس میزبان اعضای‌شان بودند. جعفرزاده ایمن‌آبادی که خود این پیام را در فراکسیون قرائت کرده به «اعتماد» می‌گوید که «پیام رهبری مثال ضربه‌گیر عمل کرده است. علی لاریجانی در آغاز جلسه علنی صبح امروز یکشنبه مجلس با اشاره به جلسه غیرعلنی مجلس برای بررسی افزایش قیمت بنزین گفت: نگرانی مردم این است که این تصمیم تبعاتی برای سایر قیمت‌ها داشته باشد. رییس مجلس اضافه کرد: ان‌شاءالله در مسیر بحث‌هایی که روزهای بعد کمیسیون‌های مجلس دارند مشکلات حل شود. نکته قابل‌توجه دیگر در این متن پیام رهبری به نمایندگان مجلس شورای اسلامی است که از سوی لاریجانی قرائت شده است.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

اخبار قیمت‌های روز بازار - دوشنبه ۲۷ آبان‌ماه

خبری1 روز قبل

صحبت‌های امروز روحانی درباره وضعیت کشور پس از گرانی بنزین

خبری1 روز قبل

مدارس و دانشگاه‌ها در برخی شهرها تعطیل شدند

خبری1 روز قبل

به دلیل اختلال در اینترنت سراسری کشور، پوشش لحظه به لحظه اخبار و فعالیت سرویس‌های دیگر طرفداری مانند نتایج زنده دچار مشکل شده است. همکاران هر لحظه که بتوانند فعالیت‌های معمول خود را از سر خواهند گرفت. البته بخش شبکه اجتماعی طرفداری در دسترس است.

رقابت یوونتوس و اینتر برای جذب اسمالینگ

میزان‌آنلاین6 دقیقه قبل

سندرز: ترامپ در حال منزوی کردن آمریکاست

اقتصاد آنلاین7 دقیقه قبل

وزیر جوان: نمی‌ذارم فیلتر بشن!

فرارو8 دقیقه قبل

آمریکا و اسرائیل موانع اصلی خاورمیانه عاری از سلاح کشتار جمعی هستند

ایمنا10 دقیقه قبل

ناو هواپیمابر «آبراهام لینکلن» از تنگه هرمز عبور کرد

فارس11 دقیقه قبل

تشدید اختلافات دو جریان المستقبل و ملی آزاد پس از انصراف الصفدی

صدا و سیما12 دقیقه قبل