آخرین خبر از پرونده آرمان پنج ماهه / او را با سیگار و سکه داغ سوزاندند! + عکس
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. خبر فوری
  4. حوادث
آخرین خبر از پرونده آرمان پنج ماهه / او را با سیگار و سکه داغ سوزاندند! + عکس

آخرین خبر از پرونده آرمان پنج ماهه / او را با سیگار و سکه داغ سوزاندند! + عکس

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری |
تلاش کادر درمانی پزشکان متخصص بیمارستان نتیجه داد و آرمان 5ماهه حالش رو به بهبود است.

به گزارش مشهد فوری، «شکر خدا حالش خوب است و به تغذیه هم واکنش خوبی نشان داده است. با وجود اینکه جراحات زیادی در تنش مشهود بود اما خوشبختانه تلاش کادر درمانی پزشکان متخصص بیمارستان اکبر مشهد نتیجه داد و آرمان ۵ماهه حالش رو به بهبود است» اینها گوشه‌ای از صحبت‌های دکتر مجید سزاوار، فوق تخصص مراقبت های ویژه کودکان بیمارستان اکبر و پزشک معالج نوزاد ۵ماهه‌ای است که به دلیل کودک آزاری از بجنورد به بیمارستان اکبر منتقل شده بود.

سرگذشت آرمان

اما ماجرای این نوزاد معصوم که گزارش آن در بیستم تیر ماه امسال منتشر شد از این قرار است که اوایل تیرماه مردی سالخورده به همراه دخترش نوزادی ۵ماهه را با مجموعه ای از زخم های کهنه و جدید به بیمارستان امام حسن (ع) بجنورد برده و کادر درمانی بیمارستان با مشاهده جراحات شدید بر صورت، دست ها ، پاها، دهان و سینه آرمان پنج ماهه و وخامت حالش، این طفل در بستری می‌کنند.

آثار زخم های عمیق بر کف پاها و سینه، جای دندان بر بدن، علائم سوختگی بر صورت و دهان این طفل معصوم احتمال کودک آزاری را برای تیم درمانی بیمارستان قوت بخشید از همین رو موضوع به مرجع قضایی و مددکاران بهزیستی اعلام شد. این نوزاد به دلیل شرایطی که داشت برای دریافت اقدامات تخصصی‌تر به بیمارستان فوق تخصصی اکبر مشهد منتقل و تحت درمان قرار گرفت.

آرمان تحت نظر بهزیستی مشهد است

روز گذشته دکتر مجید سزاوار، پزشک معالج این نوزاد پنج ماه در مصاحبه با خبرنگار ما با اشاره به این مطلب که «‌آرمان» شرایط عمومی مطلوبی دارد و ۳روز پیش از بیمارستان اکبر مرخص شده و تحت نظر بهزیستی مشهد نگهداری می شود مرهمی بر تراژدی غم انگیز این پرونده گذاشت.

این پزشک متخصص درباره جراحاتی که این کودک ۵ماهه در زمان انتقال به بیمارستان داشته است توضیح داد: روی بدن و کف پای آرمان آثار قدیمی که به نظر می رسد ناشی از سوزاندن با جسم داغ است وجود داشت و جراحات جدیدی نیز بر روی گونه چپ و بازو و تن او نیز مشاهده می شد که ناشی از سوزانده شدن با ماده ای اسیدی بود. خبر خوبی که دکتر سزاوار برای ما داشت این بود که احشای داخلی و دستگاه گوارش آرمان آسیب ندیده به این دلیل که این نوزاد ماده سوزاننده خورانده شده به او را نبلعیده است اما آثار سوختگی بر روی لب ها و صورت کودک که به دلیل بیرون ریختن ماده اسیدی به وجود آمده به طور کامل حذف نمی شود.

این فوق تخصص مراقبت های ویژه کودکان طبق تشخیص های بالینی خود که از این کودک پنج ماهه انجام داده، معتقد است ضایعات و جراحات آرمان با توجه به سن و وضعیتش توجیه علمی ندارد و یک کودک پنج ماهه قادر نیست خود چیزی را بخورد و آثار سوختگی روی دهان و صورت گویای این موضوع است که چیزی را به او خورانده اند.

آخرین خبر از پرونده آرمان پنج ماهه / او را با سیگار و سکه داغ سوزاندند! + عکس - 9

کودک آزاری در حق آرمان

او براساس اظهار نظرهای متخصصان پزشکی قانونی انجام می دهد مدعی است که ضایعات روی لب ها و صورت عادی نیست و مانند مواردی بوده که سکه داغ یا سیگار بر روی پوست زده شده باشد بر همین اساس متخصصان این امر، موضوع کودک آزاری را تأیید می کنند.

در خبری بخوانید: اخبار حادثه ی امروز تهران

طبق گفته سزاوار، آرمان بعد از ترخیص به بهزیستی مشهد تحویل داده شده و طبق قرار قانونی بناست از بهزیستی مشهد به سازمان بهزیستی بجنورد منتقل شود. فوق تخصص مراقبت های ویژه کودکان بیمارستان اکبر ایجاد شرایط امن برای کودکانی که مشکوک به کودک آزاری هستند را قدم اول کادر درمانی هر بیمارستانی در مواجه با این موضوع دانست و گفت: روز اولی که آرمان بستری شد عمه و پدرش همراه این طفل بودند اما براساس احتمالات و نظرات همکارانمان در بجنورد درباره احتمال کودک آزاری، این افراد را بدون ایجاد حساسیت از نوزاد دور کردیم و نوزاد تحت نظر بهزیستی به بخش منتقل شد.

او ادامه داد: بعد از ایجاد امنیت برای کودک در مرحله بعدی پزشکی قانونی و مددکار اجتماعی را در جریان موضوع قرار دادیم و تا طی شدن مراحل قانونی بدون اینکه حساسیتی ایجاد شود والدین کودک را از فرزندشان دور کردیم.

مشکلات اقتصادی پدر آرمان این حدس را تقویت می کند که شاید ناتوانی در نگهداری کودک منجر به کودک آزاری شده است اما دکتر سزاوار این فرضیه را نمی پذیرد و می گوید که فقرمالی نمی تواند باعث چنین اقدامی شود: «بیماران زیادی داشته ام که والدینشان با وجود فقر همه چیز خود را برای بهبود فرزند معلول‌شان فروخته اند و به نظر من مسائل مالی توجیه کننده چنین حوادثی که به صورت مستمر اتفاق می افتد نمی تواند باشد.»

این فوق تخصص مراقبت های ویژه کودکان معتقد است: موارد کودک آزاری که به صورت مستمر اتفاق می افتد از بیماری های روحی و روانی نشئت می گیرد و توصیه کرد که در صورت اثبات آزار و اذیت آرمان حتما از نزدیکانش تست روان پزشکی گرفته شود. او درباره موارد مشابه کودک آزاری که طی سال های طبابتش در حوزه کودکان دیده است بیان کرد: سال گذشته دو کودک خردسال که مورد آزار و اذیت قرار گرفته تحت ویزیت من بودند که متأسفانه دچار خون ریزی مغزی شده بودند که یکی از آن ها به دلیل شدت صدمه وارده فوت کرد. در سایر بیمارستان ها نیز با توجه به تخصص کاری ای که دارند موارد متفاوتی بستری می شوند، به عنوان مثال در بیمارستان امام رضا (ع) بیشتر کودکان با مسمومیت های عمدی را مشاهده می کنید که ناشی از خوراندن متادون یا در دست قرار داشتن این ماده برای کودک بوده است.

بررسی های اولیه پزشکی قانونی و بهزیستی بجنورد برخلاف ادعاهای پدر آرمان که می گوید نوزادش از دو ماهگی بیماری پوستی داشته نشان دهنده کودک آزاری است. فرضیه ای که حالا باید از سوی مددکاران اورژانس اجتماعی بهزیستی پیگیری شود تا اقدامات قضائی مناسب در این باره صورت گیرد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فیلم/ فرار راننده بی وجدان پس از تصادف

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل

فیلم/ لحظه وحشتناک انفجار جایگاه پمپ بنزین!

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز15 ساعت قبل
دوربین نصب شده روی داشبورد یک خودروی عبوری در خیابان‌های کامبوج، لحظه انفجار پمپ بنزین و فرار مردم را ضبط کرده است. علت این حادثه و میزان تلفات آن اعلام نشده است.

اقدام جنون آمیز راننده تریلی در بزرگراه + فیلم

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران1 روز قبل
به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، یک راننده تریلی با حرکت معکوس در یکی از بزرگراه‌های چین، جان خود و دیگر راننده‌ها را به خطر انداخت. او پس از تلاش بسیار برای دور زدن در بزرگراه، سرانجام موفق شد بدون ایجاد حادثه، چند صد متری را به صورت معکوس حرکت کند اما در نهایت توسط پلیس متوقف شد. انتهای پیام/
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایران، گزارش این جنایت ساعت ۹ شب چهارشنبه گذشته از سوی مأموران کلانتری ۱۲۲ دربند به بازپرس جنایی اعلام شد. در بررسی‌های اولیه مشخص شد که مقتول پسر ۱۹ ساله‌ای به‌نام پدرام است که برای پیدا کردن کار به تهران آمده بود. یکی از دوستانش به پلیس گفت: ما از شهرستان برای کار به تهران آمدیم. برای خوردن شام به رستوران رفته بودیم که میز مقابل ما دو پسر و دو دختر نشسته بودند. مشغول شام خوردن بودیم که یکی از پسرهای میز مقابل ناگهان به سراغ پدرام آمد و گفت چرا به آنها چپ چپ نگاه می‌کند.

فیلم/ له شدن خودروی سواری توسط تریلی!

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز15 ساعت قبل
صدا و سیماصدا و سیما23 ساعت قبل
آتش سوزی اتاقک سرایداری در خیابان ولیعصرآتش سوزی در ساختمانی اداری، با تلاش آتش نشانان سه ایستگاه مهار و خاموش شد. همزمان با رخداد حادثه آتش سوزی اتاقک سرایداری و تماس شهروندان با سامانه ۱۲۵، نیرو‌های عملیاتی ایستگاه‌های ۱۱، ۴۳ و ۸۴ به همراه خودرو حامل تجهیزات تنفسی، ساعت ۱۰:۰۵ دقیقه امروز به خیابان ولیعصر، بالاتر از میرداماد، بلوار ستاری اعزام شدند. افسر آماده منطقه ۲ عملیات آتش نشانی تهران، درباره این حادثه گفت: در یک ساختمان اداری پنج طبقه دو واحدی، یک اتاقک به مساحت ۹ مترمربع به عنوان اتاق سرایداری در طبقه همکف دچار آتش سوزی شده و دود غلیظی، راهرو‌ها و طبقات این ساختمان را در بر گرفته بود. مهدی آشوری افزود: نیرو‌های عملیات بی درنگ جریان برق و گاز ساختمان را قطع کردند و پس از ایمن سازی کامل، با بکارگیری تجهیزات انفرادی و یک رشته لوله آبرسانی، مشغول مهار شعله‌های آتش شدند و در کمترین زمان ممکن آتش سوزی را مهار و خاموش کردند. وی خاطر نشان کرد: همزمان با عملیات مهار آتش سوزی، گروه دیگری از آتش نشانان اقدام به تخلیه ساختمان و جستجوی محبوسین احتمالی کردند که خوشبختانه همه ساکنان از ساختمان خارج شده بودند. آشوری افزود: آتش نشانان پس از تخلیه دود و ایمن سازی محل حادثه و تحویل محل به مالکان ساختمان به عملیات خود پایان دادند.

نظرها

اخبار بیشتر