ماجرای ترور امام جمعه گرمسار چیست؟
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. برترین‌ها
  4. سیاسی

ماجرای ترور امام جمعه گرمسار چیست؟

برترین‌هاخبرگزاری برترین‌ها |
عصر امروز در برخی شبکه‌های مجازی معاند، خبری مبنی بر ترور امام جمعه گرمسار منتشر شد که شایعه تا واقعیت آن را در بسته خبری خبرگزاری فارس بررسی خواهیم کرد.

خبرگزاری فارس: عصر امروز در برخی شبکه‌های مجازی معاند، خبری مبنی بر ترور امام جمعه گرمسار منتشر شد که شایعه تا واقعیت آن را در بسته خبری خبرگزاری فارس بررسی خواهیم کرد.

ساعت ۱۹:۳۴ عصر امروز خبری جعلی در یکی از رسانه‌های معاند نظام اسلامی و ملت ایران منتشر شد که از ترور حجت‌الاسلام سیدعلیرضا آرامی، امام جمعه گرمسار حکایت داشت.

خبر به‌سرعت از طریق رسانه‌های معاند دیگر و برخی رسانه‌های کپی‌کار داخلی بازنشر شد و در شهر گرمسار نیز تعجب شهروندان را برانگیخت.

در این خبر با تیتر «حمله مسلحانه به امام جمعه گرمسار» آمده بود: «ساعت ۱۴:۳۰ دقیقه امروز جمعه ۲۸ تیرماه، امام جمعه گرمسار در مسیر حرکت به سمت ایوانکی مورد هجوم مسلحانه سرنشینان یک دستگاه موتورسیکلت آپاچی قرار گرفت و از ناحیه کتف چپ، مجروح شد.

در این حمله، مأموران راهور ناجا با موتورسوار مهاجم به امام جمعه گرمسار درگیر شده و یک مأمور راهور در این تیراندازی به قتل رسید.

امام جمعه گرمسار هم‌اکنون به دلیل جراحات وارده در بیمارستان معتمدی گرمسار بستری شده است».

ماجرای ترور امام جمعه گرمسار چیست؟ - 7

اما واقعیت چیست؟

بر اساس آنچه رسانه‌های محلی منتشر کرده‌اند، نماز جمعه این هفته گرمسار امروز به امامت حجت‌الاسلام سیدعلیرضا آرامی امام جمعه این شهر اقامه شده است.

از آنجایی که هنگام اذان ظهر به افق گرمسار حدود ساعت ۱۳ و ۱۰ دقیقه است و به‌طور طبیعی خطبه‌های نماز جمعه و دیدارهای مردمی و حواشی آن تقریبا دو ساعت به طول می‌انجامد، اساسا در ساعت ۱۴ و ۳۰ دقیقه که مورد ادعای این رسانه معاند است، امام جمعه گرمسار در محل میعادگاه نماز جمعه این شهر حضور داشته؛ چنانچه خود و نمازگزاران حاضر در محل نیز این امر را تأیید می‌کنند.

بنابراین، در این ساعت به هیچ وجه امکان عزیمت امام جمعه گرمسار به سمت ایوانکی که در خبر جعلی فوق مورد ادعا قرار گرفته است، امکان ندارد.

بررسی‌های خبرنگار فارس از شورای تأمین استان سمنان و شهرستان گرمسار نیز حکایت دارد امروز هیچ واقعه خاصی در استان سمنان به‌ویژه در شهرستان مورد ادعای این رسانه معاند گزارش نشده است؛ چه برسد به اینکه یکی از نیروهای پلیس راهور نیز به شهادت رسیده باشد.

ماجرای ترور امام جمعه گرمسار چیست؟ - 13

سالم هستم و خبر ترور دروغ است

اما در همین حال، حجت‌الاسلام سیدعلیرضا آرامی امام جمعه گرمسار در گفت‌وگویی که ساعتی پیش با خبرنگار خبرگزاری فارس استان سمنان انجام داده است، می‌گوید: امروز جمعه، ۲۸ تیر و ساعت ۲۰ و ۲۵ دقیقه است؛ ما هم در دفترمان در جوار مسجد جامع گرمسار هستیم.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار سیاسی روز ایران و جهان

وی تصریح می‌کند: نمی‌دانم این شایعه را به چه دلیل پخش کردند؛ امروز نماز جمعه را مثل هفته‌های گذشته خواندیم و مثل همیشه آخرین نفری بودیم که از مسجد خارج شدیم.

امام جمعه گرمسار اضافه کرد: ما هر هفته پاسخگوی مردم هستیم و امروز هم نه کسی مزاحم ما شد و نه کسی سراغمان آمد؛ نماز جمعه اقامه شد و خیلی طبیعی به خانه رفتیم.

آرامی بیان کرد: عصر هم در مورد موزه شهدا مصاحبه‌ای داشتیم و مستندی در این‌باره در حال تهیه است؛ بعد هم به مسجد آمدیم و شرایط خیلی عادی است.

فیلمی کاملا کذب

در خبر جعلی ابتدایی، فیلمی به محتوای ساختگی خبر الصاق شده است که نشان می‌دهد در درگیری رخ‌داده، یک مأمور پلیس راهور گرمسار به شهادت رسیده است.

این رسانه معاند ادعا هم می‌کند که در این درگیری و حسب فیلم منتشره، یکی از مأموران پلیس راهور در جریان این ترور ساختگی به شهادت رسیده است؛ اما همه این‌ها داستانی ساخته ذهن متوهم و بیمار رسانه‌های معاند نظام اسلامی است.

سرهنگ موسی بزرگی، رئیس پلیس راهور استان سمنان هم به خبرنگار فارس می‌گوید: رسانه معاندی شایعه کرده و هیچ مشکلی در گرمسار نداریم و این خبر کذب است.

وی تصریح کرد: این مورد در شبکه‌های مجازی شایعه شد؛ آن را صد درصد کذب می‌دانم و همکاران پلیس راهور استان سمنان صحیح و سالم در حال انجام وظیفه هستند و هیچ مشکلی وجود ندارد.

ماجرای ترور امام جمعه گرمسار چیست؟ - 25

اقامه نماز مغرب و عشاء به امامت امام جمعه گرمسار/ امشب

تیر آخر به رسانه معاند

اما تیر آخر بر این رسانه معاند و خبر جعلی‌اش، اقدام امام جمعه گرمسار است که در صحت و سلامت کامل، امشب در مسجد جامع این شهر حاضر شد و نماز مغرب و عشاء را نیز اقامه کرد.

حجت‌الاسلام آرامی پس از اقامه نماز مغرب و عشاء، دقایقی با مردم نیز درباره این خبر جعلی و ساختگی سخن گفت.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

مهرمهر23 ساعت قبل
وی افزود: ۱۱۵۰ میلیارد تومان پروژه در هفته دولت بهره برداری و کلنگ زنی می‌شود که از این میزان ۸۵۰ میلیارد تومان بهره برداری و افتتاحیه و ۳۰۰ میلیارد تومان کلنگ زنی می‌شود. رازجویان تصریح کرد: شرکت توزیع برق جهاد کشاورزی بنیاد مسکن راه شهرسازی دستگاه هایی هستند که بیشترین پروژه را در هفته دولت دارند وسازمان جهاد کشاورزی با ۱۰۸ پروژه بیشترین پروژه را و همچنین شهرستان آمل با ۱۱۴ پروژه بابل ۸۳ پروژه و ساری ۸۱ پروژه و تنکابن ۷۴ پروژه بیشترین پروژه را در هفته دولت دارند. وی اظهار کرد: صنایع تبدیلی در استان براساس نیازهای کشاورزی می‌بایست ساماندهی و سرمایه گذاری شوند و گردشگری نیاز دوم اقتصاد استان است و جلوگیری از تغییر تبدیل اراضی کشاورزی به کاربری‌های دیگر و تکمیل زنجیره کشاورزی برای صنایع تبدیلی منجر به سوددهی می‌شود. معاون استاندار مازندران یادآور شد: صادرات مرکبات به کشورهای هدف می‌بایست براساس استاندارد‌های بین المللی باشد و تغییر الگوی کشت مارکتینگ و برندسازی حضور دائم در کشورهای هدف موجب توسعه صادرات می‌شود و تکمیل زنجیره کشاورزی و صادرات می‌بایست برپایه تولیدات موجود و نیاز کشورهای هدف باشد. معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مازندران با اشاره به اینکه دسترسی آسان و آزاد به سواحل استان از برنامه‌های مدیریتی استاندار بوده که در حال اجرایی شدن است عنوان کرد: تاکنون ۸۵ درصد از سواحل آزاد سازی شده است و تنها ۱۵ درصد از سواحل باقی مانده است که از این میزان ۳۰ کیلومتر مربوط به دستگاه‌های دولتی و ۲۲ کیلومتر مربوط به بخش خصوصی است.

عصر جدید نیروی دریایی راهبردی با عملیاتی شدن «باور ۳۷۳» / نسل مدرن‌تر ناوهای ایرانی با انبوه موشک‌های کروز می‌آیند +عکس

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
از دهه ۸۰ میلادی در شناورهای غربی و شرقی پرتابگرهای عمودی کم کم وارد کار شدند. در دنیا ما با دو نوع پرتابگر رو به رو هستیم که یکی سرد و دیگری گرم هستند و آنچه جمهوری اسلامی ایران با سامانه باور ۳۷۳ بدست آورده پرتابگرهای عمودی از نوع پرتاب گرم است. نکات مثبت درباره پرتابگرهای گرم این است که به دلیل عدم نیاز به تامین کننده هوا برای پرتاب موشک به بیرون حامل نیاز این نوع پرتاب گرها سبک‌تر و ارزان‌تر هستند. در صورتی که نداجا بخواهد از سیلوهای پرتاب عمودی در کلاس موج بهره ببرد به نظر می‌رسد باید به سمت توسعه مدل‌های کوچک‌تر از پرتاب گرهای استفاده شده در سری باور ۳۷۳ برود. در همین روزهای اخیر آمریکا از یک پرتاب مارک ۴۱ نصب شده روی زمین موشکی کروز از مدل تاماهاوک را آزمایش کرد.

حمله موشکی اسرائیل به جنوب دمشق/ ادعای نیروی هوایی اسرائیل: مقر پهپادهای ایران در دمشق را زدیم

فراروفرارو21 ساعت قبل
خبرگزاری رسمی سوریه «سانا» گزارش داد که پدافند هوایی ارتش برای مقابله با اهداف متخاصم، فعال شده است. در پی وقوع انفجار‌ها در آسمان دمشق، ارتش رژیم صهیونیستی وضعیت امنیتی در شمال سرزمین‌های اشغالی را به حالت هشدار افزایش داد. «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر این رژیم نیز ضمن تایید حمله هوایی به سوریه، مدعی شد: «در عملیاتی بزرگ، ما مانع حمله نیرو‌های ایرانی و شبه‌نظامی به اسرائیل شدیم. بر این اساس، تمام جوخه‌های نیروی هوایی رژیم صهیونیستی «از بیم پاسخ ایران، سوریه یا حزب‌الله» به حالت هشدار درآمده و جنگنده‌های اسرائیلی نیز به پرواز در حریم هوایی لبنان ادامه می‌دهند. فیلمی از شلیک پدافند هوایی ارتش سوریه که توسط کاربران در شبکه‌های اجتماعی دست به دست می‌شود
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین20 ساعت قبل
اعتمادآنلاین| شهیندخت مولاوردی، دستیار سابق رئیس‌جمهوری در امور حقوق شهروندی در تبیین علت پدیدی آمدن فساد و ضرورت‌های مبارزه با آن بیان کرد: فساد اقتصادی پدیده‌ای نوظهور نیست؛ امروزه مساله‌ای جهانی است. فساد بیماری است که اگر دیر بجنبیم و به موقع اقدام نکنیم به سایر اندام‌ها هم متاستاز «سرایت» کرده و دیگر درمان آن کارساز نخواهد بود. فساد گسترده و فراگیر از علایم ضعف حاکمیت‌هاست که توان آنها را در روند توسعه و رشد اقتصادی به تحلیل می‌برد. همچنین ظاهرا قرار بر این هست برای مردمی سازی مبارزه با فساد دستورالعمل سازوکار حمایت و تشویق گزارشگران فساد از سوی قوه قضاییه منتشر شود. در این الگو بحث از دولت نماینده و دولت مشارکتی است که از این طریق راه را برای فعالیت سایر بخش‌ها هموار می‌سازد.
فارسفارس16 ساعت قبل
دولت و مجلس با هدف تلفیق و یکدست نمودن منابع اشتغالزایی در بودجه سنواتی، کلیه منابع اعتباری (بودجه‌ای و تسهیلاتی) مورد نیاز برای اجرای برنامه‌های تولیدی و اشتغالزایی را در قالب بند «الف» تبصره ۱۸ لحاظ نموده‌اند. البته بدیهی است که رویکرد پول‌پاشی در تبصره ۱۸ تا حدودی این امر را اقتضا می‌کرد زیرا برنامه‌های تبصره ۱۸ تنها بهانه‌ای برای تزریق منابع ارزان بوده است و هیچ سازوکاری برای ارزیابی اثربخشی این منابع تزریق شده پیش‌بینی نشده است. *چالش اصلی انتقادات وارده بر مفاد تبصره ۱۸ استدر ادامه این گزارش مرکز پژوهش‌های مجلس آمده است: «علیرغم موانع اجرایی فوق در جهت اجرای تبصره ۱۸ به‌نظر میرسد چالش جدی و اساسی‌تر مربوط به انتقادات وارد بر مفاد این تبصره است. بنابراین لازم است تا درخصوص ماهیت تبصره ۱۸ شفاف‌سازی گردد و مفاد این تبصره از رویکرد برنامه‌ریزی به رویکرد بودجه‌ریزی سوق داده شود. *مفاد غیرمرتبط به اشتغالزایی از تبصره ۱۸ خارج شودضمن اینکه مفادی از تبصره ۱۸ که شامل طیف گسترده و متنوعی از موضوعات با اهداف اصلی غیر از اشتغالزایی است (برای مثال بازسازی بافت فرسوده شهری، توسعه حمل‌ونقل شهری و … که ممکن است به‌طور غیرمستقیم به اشتغالزایی منتج شود) از بطن تبصره ۱۸ خارج و در جای مربوط به خود به آن پرداخته شود.

کشمیر، زخم خباثت انگلیس

صدا و سیماصدا و سیما15 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ حضرت آیت‌الله خامنه‌ای: «من از وضع کشمیر ناراحتم، حالا این دوستان وزارت خارجه اینجا حضور ندارند، واقعا به مردم مسلمان کشمیر دارد زور گفته میشود، حقیقتا دارد فشار وارد آورده میشود، یک سیاست منصفانه‌ای بایستی برای این مردم نجیب که در آنجا هستند، در پیش گرفته بشود از سوی دولت هند. ما البته با دولت هند روابطمان روابط خوبی است ولی این انتظار و توقع را نسبت به آنها داریم. این را هم به شما عرض بکنم، این کار انگلیس خبیث است؛ این زخمی است که در شبه قاره از سال ۱۹۴۷ انگلیس‌ها این زخم را ایجاد کردند؛ از همان اول که داشتند خارج میشدند و شبه قاره به دو قسمت تقسیم شد -یعنی هند و پاکستان- از همان وقت این زخم کشمیر را آنها اینجا کاشتند و گذاشتند و تعمد در این قضیه داشتند که این زخم خوب نشود و همیشه بین این دو کشور، مشکل و اختلاف و دعوا وجود داشته باشد؛ خب این فشارهایی که روی مردم می‌آید هم عوارضش است دیگر.» ۱۳۹۸/۰۵/۳۰پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI. IR براساس این بخش از بیانات رهبر معظم انقلاب، نماهنگ «کشمیر، زخم خباثت انگلیس» را منتشر کرد.

نظرها

(1)

عجله نکن آخوند مفتخور منافق فریبکار ، بزودی همه شماها را تکه تکه خواهیم کرد تا داغ چهل سال گرسنگی و بیکاری و هزاران مصیبت را از شماها بگیریم

1 ماه قبل

اخبار بیشتر