گفت برایم بستنی بخر!
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. همشهری
  4. فرهنگ
گفت برایم بستنی بخر!

گفت برایم بستنی بخر!

همشهریخبرگزاری همشهری |
خواهر و برادر در زندگی‌مان تأثیرگذارند، حتی اگر خواهر و برادر نداشته باشیم، این هم نوعی تأثیر است! با چند تا از دوستان دبیرستانی‌ام درباره‌ی خوبی‌ها و بدی‌های خواهر و برادر داشتن صحبت کردم.

دخترها ده نفرند؛ زهرا چهار برادر بزرگ‌تر دارد، حانیه بچه‌ی آخر است با یک خواهر و یک برادر، ملیکا دو برادر دارد و خودش وسطی است، میترا و سارا دو خواهر کوچک‌تر، هستی یک خواهر کوچک‌ و عسل یک برادر بزرگ‌ دارند و ارغوان و روژین و فاطمه تک‌فرزندند.خوبی‌های خواهر و برادر داشتن

سارا و میترا: خواهرهایمان خیلی‌وقت‌ها حالمان را خوب می‌کنند.

عسل و حانیه: از نظر مادی و روحی حمایتمان می‌کنند.

زهرا: وقتی با پدر و مادرم به مشکل برمی‌خورم، برادرهایم پشتم می‌ایستند و اگر اشتباه کنم، من را متوجه اشتباهم می‌کنند.

ملیکا: من و برادرم از بچگی سر مسائل مختلف با هم رقابت می‌کنیم. این رقابت سهم زیادی در موفقیت‌هایمان داشته است.

هستی: خواهرم دوست و مکمل من است. بدون این‌که قضاوت کند، حرف‌هایم را می‌شنود.خوبی‌های خواهر و برادر نداشتن

فاطمه و روژین: وقتی خواهر و برادر نداری مجبور نیستی چیزی را با کسی شریک شوی.

ارغوان: آرامش خانه، مخصوصا موقع امتحانات.بدی‌های خواهر و برادر داشتن

عسل و حانیه: بدی ندارد، ولی چون اختلاف سنمان زیاد است، آن‌ها ازدواج کرده‌اند و حالا بیش‌تر روز را در خانه تنهاییم.

خبری: بهترین اخبار فرهنگی ادبی ایران و جهان

سارا و هستی: پدر و مادرمان زیادی به خواهرهای کوچکمان رسیدگی می‌کنند.

میترا: دو سال است که صاحب خواهرهای دوقلو شده‌ام. پدر و مادرم به من به چشم پرستار نگاه می‌کنند و مجبورم بیش‌تر وقتم را صرف بچه‌ها کنم. هر وقت اعتراض می‌کنم می‌گویند بچه بزرگ کرده‌ایم برای چی؟

زهرا: برادرهایم می‌خواهند طبق میلشان رفتار کنم. کنار آمدن با چهار عقیده‌ی مختلف خیلی سخت است.

ملیکا: برادرم بچه‌ی اول است و دیگران بیش‌تر قبولش دارند. خیلی‌وقت‌ها به من زور می‌گوید و دیگران هم می‌گویند داداشت خیر تو را می‌خواهد. این هم یک خاطره از رابطه‌ی ما: یک بار نمره‌ی ریاضی‌اش کم شده بود و نمی‌خواستم والدینم بفهمند. به برادرم گفتم و به جای همدردی گفت برایم بستنی بخر تا بهشان نگویم!بدی‌های خواهر و برادر نداشتن

ارغوان و فاطمه: تنهایم و کسی نیست در خانه که همبازی و همسنمان باشد.

روژین: اگر خدایی نکرده پدر و مادرم از دنیا بروند، کسی نیست تکیه‌گاهم باشد.

زینب محمدی، ۱۶ساله از شهرقدس

عکس: فریدا زینالی از تبریز کد خبر ۴۴۸۱۴۱

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

کلافه؛ رضا یزدانی

تابناکتابناک1 روز قبل
فردا نیوزفردا نیوز1 روز قبل
سوگیری بخش قابل توجهی از رسانه‌ها در حوزه‌های غیرسیاسی نیز تحت تأثیر گارد سیاسی آن‌ها قرار دارد. به عنوان یک نمونه ملموس، سفر خارجی «رامبد جوان» و نحوه پرداختن شبکه ماهواره‌ای «من و تو» به ماجرا، قابل بررسی است. تصویر رامبد در شبکه من وتو (قبل از مصاحبه) اما پس از آنکه رامبد شایعه مهاجرت از ایران را تکذیب کرد و طی مصاحبه‌ای از قصد خود برای تولید فصل جدید خندوانه خبر داد، ورق برگشت. تصویر رامبد در شبکه من وتو (بعد از مصاحبه) نظرسنجی کانال تلگرامی من وتوآیا واقعا مردم ایران با تولید و پخش فصل جدید «خندوانه» مخالفند؟! برنامه‌ای که در دوره‌های متوالی از سوی افکارعمومی به عنوان محبوب‌ترین جنگ تلویزیونی انتخاب شده است.

پایان جشنواره نمایشهای آیینی و سنتی

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
گزارش تصویریپایان جشنواره نمایشهای آیینی و سنتینوزدهمین جشنواره نمایش‌های آیینی و سنتی که به مدت یک هفته با اجرای ۱۵۱ اثر در کاشان و تهران برگزار شد، امشب پایان می‌یابد
تسنیمتسنیم1 روز قبل
موسوی، راوی کتاب، خاطرات ارزشمندی از دوران اسارت در عراق و همچنین در دست کومله دارد. بعد از اتمام جنگ، بنیاد حفظ آثار و حوزه هنری به فکر ثبت خاطرات جنگ افتادند و من نیز کم‌کم بخشی از کارم را به خاطره‌نویسی دفاع مقدس اختصاص دادم. بعد از انجام مصاحبه‌ها، با کمک حوزه هنری، مستند داستانی از خاطرات موسوی تهیه شد. از اردوگاه‌های عراق تا زندان‌های کومله؛ داستان جذاب فرار اولین اسیر ایرانیخاطرات موسوی از چند وجه حائز اهمیت است؛ نخست اینکه او اولین اسیری است که موفق شد از اردوگاه‌های عراق فرار کند، همین نکته کتاب را خواندنی می‌کرد. رفتار ایرانی‌ها با اسرای عراقی کاملا با آنچه در اردوگاه‌های عراق رخ داد، متفاوت بود.

یکی از شادترین روز‌های انقلاب بازگشت آزادگان بود

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
سردار رحیمی در مراسم تقدیر از خانواده جانبازان، آزادگان و شهدا هشت سال دفاع مقدس در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما افزود: باورمان این است که سهم اصلی تمام موفقیت‌ها در طول ۴۰ سال متعلق به خانواده ایثارگران و آزادگان است. وی گفت: نیروی انتظامی امروز تصمیم گرفت که به پاس تمام رشادت‌ها و مقاومت‌های این عزیزان در طول اسارت همانند سال‌های گذشته از این عزیزان تقدیر کند. فرمانده انتظامی تهران بزرگ افزود: یکی از اولویت‌های ویژه ما توجه به خانواده ایثارگران است که حداقل در طول سال یک بار آن‌ها را پذیرایی و هر دو ماه یک بار نیز نشستی با این عزیزان برای حل مشکلات آن‌ها داریم.
صدا و سیماصدا و سیما9 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ مراسم رونمایی از مستند «وتن من!»، برگرفته از داستان زندگی مهدی علیزاده، ورزشکار آزاده و جانباز تیم ملی دوومیدانی، در باغ موزه دفاع مقدس با حضور مسئولان موسسه فرهنگی روایت فتح، رئیس کمیته ملی پارالمپیک و اصحاب رسانه برگزار شد. موسسه فرهنگی روایت فتح و کمیته ملی پارالمپیک در پایان این مراسم از وی قدردانی کردند. مهدی علیزاده، در سال ۱۳۶۷ در حالی که فقط ۱۵ سال داشت، به اسارت رژیم بعثی درآمد و ۳۰ ماه بعد پس از تحمل رنج ناشی از شکنجه‌های دشمن و در حالی که خانواده‌اش تصور می‌کردند به شهادت رسیده است، همراه با آخرین گروه آزادگان به کشور بازگشت. علیزاده از سال ۹۲ ورزش حرفه‌ای را در رشته دوومیدانی آغاز کرد و در آخرین دوره بازی‌های پاراآسیایی که به میزبانی جاکارتا برگزار شد، موفق به کسب نشان طلا در ماده پرتاب نیزه شد و برای کسب سهمیه پارالمپیک توکیو ۲۰۲۰، تلاش می‌کند. کارگردان و تهیه کننده این اثر حسین همایونفر است و این مستند را موسسه فرهنگی و هنری روایت فتح با همکاری کمیته ملی پارالمپیک جمهوری اسلامی ایران تهیه کرده است.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

نامه‌نگاری‌های تند و تیز میان آیت‌الله یزدی و صادق آملی لاریجانی

خبری3 ساعت قبل

معرفی یک مستند ایرانی به عنوان نماینده اسکار ۲۰۲۰ و واکنش‌ها به این انتخاب

خبری5 ساعت قبل

اخبار روز بازار مسکن - یکشنبه ۲۷ مردادماه

خبری5 ساعت قبل

ارائه خدمات به کشاورزان و روستائیان از طریق اپلیکیشن

تابناکچند ثانیه قبل

اطلاعات دقیق دیدار افتتاحیۀ لیگ نوزدهم اعلام شد؛ پرسپولیس - پارس‌جم

جام نیوز15 دقیقه قبل

درخواست رسمی پرسپولیسی‌ها برای دریافت جام قهرمانی سوپرجام

آفتاب‌نیوز15 دقیقه قبل

رئیسی که پسر و برادرش را هم در هیات فوتبال مشغول به کار کرد!

آفتاب‌نیوز17 دقیقه قبل

سفیر ایران در لندن: کشتی آدریان دریا امشب جبل الطارق را ترک می‌کند

خبرآنلاین17 دقیقه قبل

استقبال باشکوه از فرانک لمپارد در اولین بازگشت به استمفوردبریج به عنوان مربی

طرفداری18 دقیقه قبل

اطلاعیه قوه قضاییه درباره بازداشت مدیر سابق دستگاه قضایی

اقتصاد آنلاین18 دقیقه قبل