علت افتادگی پلک بعد از بوتاکس چیست؟
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. نامه‌نیور
  4. اجتماعی

علت افتادگی پلک بعد از بوتاکس چیست؟

نامه‌نیورخبرگزاری نامه‌نیور |
افتادگی پلک در اثر بوتاکس یکی از عوارض جانبی احتمالی و نادر پس از تزریق بوتاکس است که نگران کننده نمی باشد. افتادگی پلک یا پتوز پلک خود به خود ظرف مدت یک هفته بهبود می یابد.

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

هرچند تزریق صحیح بوتاکس می‌تواند احتمال بروز پتوز پلک را کاهش دهد اما حتی با رعایت اصول تزریق بوتاکس نیز ممکن است افتادگی پلک در اثر تزریق بوتاکس اتفاق بیفتند. روش‌های درمانی برای کاهش اثر افتادگی پلک وجود دارد.

افتادگی پلک یا پتوز پلک بعد از تزریق بوتاکس

افتادگی پلک به صورت طبیعی در اثر افزایش سن می‌باشد و ممکن است در بقیه افراد به دلیل ضعف مادر زادی، تروما و بیماری‌های عصبی باشد که برای برطرف کردن افتادگی پلک و ابرو گاهی از بوتاکس استفاده می‌شود و با آن چین و چروک‌ها و افتادگی پلک را رفع می‌کنند. اما یکی از عوارض احتمالی تزریق بوتاکس افتادگی پلک است که به آن پتوز پلک هم می‌گویند که باعث به هم خوردن تقارن صورت شما می‌شود. البته این اثر دائمی نیست و خود به خود حل می‌شود.

افتادگی پلک یا پتوز پلک در اثر تزریق بوتاکس چطور اتفاق می‌افتد؟

به هنگام تزریق بوتاکس جهت رفع چین و چروک‌های عضله‌ی فرونتالیس قسمت پیشانی، پزشکان کم تجربه، تزریق مقدار کمی از بوتاکس را انجام می‌دهند که این کار باعث افتادگی پلک و ابرو می‌شود، لذا برای جلوگیری از این اتفاق لازم است که فقط نیمه بالایی عضله‌ی فرونتالیس توسط تزریق بوتاکس درمان شود.

بیماران جوان به راحتی درمان نیمه پایینی عضله‌ی فرونتالیس را تحمل می‌کنند اما در مورد بیماران مسن این مسئله به شکل اشتباه باعث افتادگی بیشتر ابرو و پلک خواهد شد.

در واقع به دلیل انحراف و قرار نگرفتن ماده‌ی بوتاکس در محل مورد نیاز یا تزریق بیش از حد نزدیک به ناحیه‌ی چشم و ابرو شاهد افتادگی پلک در اثر بوتاکس و افتادگی ابرو خواهیم بود.

برای جلوگیری از افتادگی پلک در اثر بوتاکس در ناحیه‌ی پیشانی باید تزریقات به دقت با مقدار کافی در محل مناسب و به صورت سطحی انجام شوند.

در تزریق بوتاکس جهت رفع چین و چروک صورت فقط به دو تزریق از این ماده نیاز هست، لذا نباید با تزریقات متعدد سبب افتادگی پلک شد.

بنابراین می‌توان گفت که افتادگی ابرو و پلک در اثر تزریق بوتاکس جهت رفع معایب اطراف چشم و پیشانی اگر با روش‌های مناسب، به مقدار کافی و توسط پزشک با تجربه به کمک تکنیک‌های اصولی و استاندارد صورت پذیرد، هرگز رخ نخواهد داد.

جواب این سوال بسیار ساده است: «تزریق بوتاکس را در یک مرکز تخصصی بوتاکس انجام دهید.»

وقتی شما صورت خود را در یک مرکز تخصصی بوتاکس، زیر نظر بهترین متخصص‌ها و با استفاده از بهترین مایع بوتاکس و تجهیزات کاملا استاندارد و بهداشتی انجام دهید احتمال بروز عوارض بعد از بوتاکس را تا حد بسیار زیادی کاهش می‌دهید. همچنین به یاد داشته باشید که هیچ وقت برای بوتاکس به باشگاه‌ها و آرایش گاه‌ها مراجعه نکنید.

درمان پتوز ناشی از تزریق بوتاکس

در سایت خبری بخوانید: اخبار حوزه اجتماعی از سراسر وب

یک درمان توصیه شده برای درمان پتوز ناشی از تزریق بوتاکس تجویز قطره چشمی Apraclonidine نیم درصد یا بریمونیدین است و گاه می‌توان در صورت سلامت عمومی بیمار برای راحتی بیشتر بیمار در این دوره از قرص مستینون با دوز کم به صورت کوتاه مدت استفاده کرد. این قطره باعث می‌شود یک عضله بالابرنده دیگر پلک به نام عضله مولر منقبض شود و به سرعت پلک فوقانی را حدود ۳-۱ میلی‌متر بالاتر ببرد.

این قطره چشمی روزی سه بار هر بار یک یا دو قطره در چشمی که دچار افتادگی شده است تا زمان رفع افتادگی پلک ریخته می‌شود و از آن برای درمان آب سیاه (گلوکوم) و سندرم هورنر که در آن پلک بیمار دچار افتادگی است استفاده می‌شود. این قطره و یا قرص موجب کاهش پتوز و راحتی بیمار می‌شود. به هر صورت پتوز و افتادگی پلک در تزریق بوتاکس موقت بوده و بدون مصرف دارو نیز خود به خود در طی چند هفته کاهش یافته و از بین می‌رود.

از عوارض احتمالی مصرف این دارو خشکی چشم، دهان و یا بینی است. در صورت وقوع هریک از عوارض شدید ذیل پزشک خود را سریعا مطلع کنید: واکنش آلرژیک شدید (بثورات جلدی، کهیر، اشکال در تنفس، احساس فشار در قفسه سینه و تورم دهان / لبها یا زبان)، تاری دید و سرگیجه، خواب آلودگی، قرمزی /درد یا خارش چشم، احساس جسم خارجی در چشم، تورم پلکها و اشک ریزش.

با توجه به احتمال پتوز در بیماران حتی در کسانی که قبلا تزریق بوتاکس داشته‌اند یا حتی پزشکانی که سابقه سال‌ها تزریق بوتاکس در افراد بیشماری را دارند توصیه می‌شود از انجام بوتاکس بلافاصله قبل از تعطیلات عید و قبل از مراسم عروسی و میهمانی‌های خاص اجتناب کنید یا ریسک آن را بپذیرید. زیرا در این مواقع اعمالی که می‌توانند موجب تورم سر وپ یشانی شوند مانند انواع رنگ موها و دکلره کردن موها و برداشت ابرو و بند انداختن به تشدید پتوز و افتادگی پلک ناشی از ریزش سم بوتاکس به پایین کمک می‌کند. تزریق بوتاکس یک ماه قبل موارد فوق بهترین روش جهت کاهش ریسک است زیرا در صورت ایجاد پتوز (افتادگی پلک) در این مدت بهبود می‌یابد.

بیشتر روش‌های خانگی افتادگی پلک که در اینترنت و کتاب‌های آموزشی وجود دارد. مربوط به کهولت سن و پیری می‌باشد. اما درمان خانگی افتادگی پلک بعد از بوتاکس یک امر تخصصی می‌باشد. بنابراین نمی‌توان با روش‌های ساده و بدون تجویز پزشک به درمان افتادگی پلک بعد از بوتاکس اشاره کرد. چنانچه تمایل به مصرف داروهای گیاهی دارید بهترین گزینه مشورت با متخصص پوست و مو می‌باشد تا بهترین داروهای گیاهی که ایجاد حساسیت نمی‌نمایند را برای شما تجویز نماید.

زندگی آنلاینلینک کوتاهکپی لینک

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

از گود برداری تا خانه شهر

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
گزارش اختصاصیاز گود برداری تا خانه شهراز سال ۹۵ یک گود عمیق در میدان امام خمینی خودنمایی می‌کند، گودی که گلایه‌های کسبه و رهگذران را در این منطقه به همراه داشته است.

یوسف‌آباد تهران؛ داستان یک آرزوی سرسبز (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
ساعت ۲۴ساعت ۲۴1 روز قبل
تحقیقات از دکتر داروسازی که متهم است همکارش را به خانه کشانده و مورد آزار و اذیت قرار داده است آغاز شد. زنی جوان تیر سال جاری به مأموران پلیس مراجعه کرد و گفت: از سوی دکتری داروساز و دوستش مورد آزار و اذیت قرار گرفته است. او گفت: من خودم دکتر داروساز هستم و با مردی که به من تجاوز کرد هم‌کلاس و دوست بودیم. او مرا مورد تجاوز قرار داد و دوست دیگرش هم آمد و من را مورد آزار و اذیت قرار داد. گفته‌های متهم از سوی پزشکی‌قانونی رد شد، چراکه پزشکی‌قانونی اعلام کرد دختر جوان از سوی مرد داروساز مورد آزار و اذیت قرار گرفته و آثار آن باقی مانده است.

استقرار جوی پایدار تا پایان هفته

صدا و سیماصدا و سیما14 ساعت قبل
مرتضی ضرابی در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ با اشاره به پایداری هوا و افزایش غلظت آلاینده‌ها در دو روز آینده گفت: میزان این غلظت در شهر‌های پرجمعیت و صنعتی نظیر تهران به بیش از ۱۵۰ درجه خواهد رسید که این شرایط ناسالم برای همه گروه‌ها است.

مغناطیس اربعین در مرزهای شرقی ادامه دارد

مهرمهر1 روز قبل
اما پس‌ازاینکه موج بازگشت زوار آغاز شد و بسیاری از خادمان موکب‌های خود را جمع‌آوری کردند داستان زائران پاکستانی اربعین تازه شروع می‌شود. باوجوداینکه تقریبا همه موکب‌ها در عراق و ایران حالا جمع‌آوری شده‌اند اما خدمات‌رسانی مردم سیستان و بلوچستان به زوار پاکستانی همچنان ادامه دارد. خدمات رسانی به زوار پاکستانی اربعین در مسیر بازگشت ادامه داردرضا بختیاری، دبیر ستاد مردمی اربعین سیستان و بلوچستان در گفت‌وگو با خبرنگار مهر، اظهار داشت: میزبانی از این زوار عزیز افتخاری است که نصیب مردم سیستان و بلوچستان شده است. دبیر ستاد مردمی اربعین سیستان و بلوچستان با اشاره به اینکه خدمات‌رسانی به زوار پاکستانی اربعین در مسیر بازگشت ادامه دارد، افزود: زائرین پاکستانی برای بازگشت باید از خاک جمهوری اسلامی ایران بگذرند. وی با اشاره به اینکه سازمان تبلیغات اسلامی نیز در مسیر خدمت به زائران پاکستانی خدمات مختلفی ارائه کرده است، گفت: خدمات سازمان تبلیغات اسلامی در مسیر بازگشت زوار پاکستانی نیز ادامه دارد.
افکارنیوزافکارنیوز1 روز قبل
افکارنیوز، به گزارشجلسه شورای برنامه‌ریزی بعثه مقام معظم رهبری، با حضور حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید عبدالفتاح نواب نماینده، ولی فقیه در امور حج و زیارت و علی‌رضا رشیدیان رئیس سازمان حج و زیارت و معاونان و مدیران بخش‌های مختلف بعثه مقام معظم رهبری و سازمان حج و زیارت، امروز در تهران برگزار شد. در ادامه این جلسه آقای علی‌رضا رشیدیان رئیس سازمان حج و زیارت، گزارشی از روند برنامه‌های اجرایی حج تمتع و اربعین ارائه و اظهار کرد: خوشبختانه تاکنون بحث آسیب‌شناسی حج ۹۸ را در استان‌ها انجام داده‌ایم و تا پایان آبان ماه این موضوع به نتیجه نهایی خواهد رسید. وی همچنین در خصوص وضعیت اعزام زائران به عتبات عالیات یادآور شد: با ایجاد امنیت بهتر شهر‌های زیارتی اعزام زائران عتبات عالیات از سرگرفته خواهد شد. رئیس سازمان حج و زیارت با اشاره به زلزله اخیر در آذربایجان شرقی از ارائه برخی کمک‌های جمع‌آوری‌شده توسط این سازمان در شهر‌های زلزله‌زده خبر داد. در ادامه این جلسه موضوع کلیات حج ۹۹ مورد بحث و بررسی قرار گرفت و آقای اکبر رضایی معاون امور حج و زیارت سازمان حج و زیارت گزارشی در این خصوص ارائه کرد و گفت: طبق برنامه‌ریزی صورت گرفته ان‌شاءالله در بهمن‌ماه ثبت‌نام زائران حج ۹۹ را کلید خواهیم زد و بدیهی است بخشی از اقدامات مقدماتی بایسته پیش از این تاریخ به انجام خواهد رسید.

نظرها

اخبار بیشتر