تصاویر صدها میلیون فردی که شوق و دلهره داشتند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. خبر فوری
  4. تکنولوژی
تصاویر صدها میلیون فردی که شوق و دلهره داشتند

تصاویر صدها میلیون فردی که شوق و دلهره داشتند

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری |
امروز ۲۰ ژوئیه مصادف با پنجاهمین سالگرد پرتاب تاریخی فضاپیمای آپولو ۱۱ به ماه است. نیم‌قرن پیش ۶۰۰ میلیون فرد در سراسر جهان چشم به تلویزیون دوخته بودند تا جهش بزرگ بشریت را شاهد باشند.

صبح روز ۱۶ ژوئیه سال ۱۹۶۹، نیل آرمسترانگ، باز آلدرین و مایکل کالینز زمین را به مقصد ماه ترک کردند. چهار روز بعد در ۲۰ ژوئیه ۱۹۶۹، آرمسترانگ و آلدرین بر سطح کره ماه گام نهادند و لحظه شگفت‌انگیزی را در تاریخ به ثبت رساندند.

نه تنها مردم آمریکا بلکه صدها میلیون فرد از سراسر جهان مجذوب این ماموریت بودند، به طوری‌که بنابر گزارش‌ها حدود ۶۰۰ میلیون انسان در سراسر دنیا به صورت زنده این رویداد تاریخی را از تلویزیون تماشا کردند.

ماموریت آپولو ۱۱ یکی از مأموریتهای «پروژه آپولو» بود. فضاپیمای آپولو ۱۱ روز ۱۶ ژوئیه سال ۱۹۶۹ ساعت ۹:۳۲ صبح همراه با سه فضانورد به نام‌های «نیل آرمسترانگ»، «باز آلدرین» و «مایکل کالینز» سوار بر موشک «ساترن ۵» از مرکز فضایی کندی به ماه پرتاب شد و فضانوردان («نیل آرمسترانگ» و «باز آلدرین») چهار روز بعد و در روز ۲۰ ژوئیه توانستند به عنوان نخستین انسان‌ها بر روی کره ماه فرود آمده و بر آن گام بنهند.

طی این ماموریت «مایکل کالینز» خلبان گردونه فرماندهی بود و بنابراین پس از رسیدن به مدار ماه سفینه ماه‌نشین از سفینه مادر جدا شد، «آرمسترانگ» و «آلدرین» روی ماه نشستند، ولی «کالینز» در سفینه مادر ماند.

«آرمسترانگ» و «آلدرین» به مدت ۲۱ ساعت و ۳۶ دقیقه و ۲۰ ثانیه بر روی ماه بودند و ۲ ساعت و ۳۱ دقیقه و ۴۰ ثانیه بر روی ماه راهپیمایی کردند. آن‌ها پس از بلندشدن از کره ماه به گردونه فرماندهی که «کالینز» در آن قرار داشت، ملحق شدند و ماه‌نشین را در فضا رها کردند. سرانجام آپولو ۱۱ در ۲۴ ژوئیه به زمین بازگشت و در اقیانوس آرام فرود آمد.

اکنون که ۵۰ سال از آن رویداد تاریخی می‌گذرد نیز این موضوع جذابیت خود را برای افراد از دست نداده است و هنوز هم آن را جهش بزرگ بشریت در تاریخ می‌دانند.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار حوزه تکنولوژی و فناوری

نه تنها ماموریت آپولو ۱۱ هیچ زمان قدیمی نمی‌شود، بلکه تصاویری که از افراد مشتاق که در آن زمان گرفته شده نیز هنوز جذاب و دیدنی است؛ افرادی‌که در عین خستگی پس از کار و با وجود مشغله‌های بسیار مشتاقانه منتظر دیدن لحظه فرود انسان بر کره ماه بودند. ما در گالری خود مجموعه تصاویر از افراد و لحظه آماده شدن فضانوردان قبل از رفتن به ماه، در ماه و پس از آن داریم که ممکن است برای شما جالب باشد.

«باز آلدرین» هنگام انجام تمرینات گرانش صفر در سال ۱۹۶۹ در بوئینگ کی‌سی-۱۳۵

تصاویر صدها میلیون فردی که شوق و دلهره داشتند - 10

اتاق شبیه‌ساز مدار ماه و محل فرود که در اوایل دهه ۱۹۶۰ ساخته شد. این اتاق به منظور کمک به حل مسائل فرود در ماه مورد استفاده قرار می‌گرفت

تصاویر صدها میلیون فردی که شوق و دلهره داشتند - 12

مایکل کالینز در آزمایشگاه «Lunar Receiving Lab» در مرکز فضایی جانسون در سال ۱۹۶۷

تصاویر صدها میلیون فردی که شوق و دلهره داشتند - 14

«باز آلدرین» ابزاری را که برای جمع‌آوری نمونه سنگ یا خاک از سطح ماه استفاده می‌شود را در دست دارد

تصاویر صدها میلیون فردی که شوق و دلهره داشتند - 16

«نیل آرمسترانگ» در حال تمرین برای قدم گذاشتن بر سفینه ماه‌نشین آپولو

تصاویر صدها میلیون فردی که شوق و دلهره داشتند - 18

«اسپیرو اگنیو» (Spiro Agnew) معاون رئیس‌جمهور ایالات متحده در زمان ریاست‌جمهوری «نیکسون» در سمت راست و «لیندون جانسون» (Lyndon B. Johnson) سی و ششمین رئیس‌جمهور آمریکا هنگام پرتاب فضاپیمای آپولو ۱۱

تصاویر صدها میلیون فردی که شوق و دلهره داشتند - 20

«نیل آرمسترانگ» در ماه‌نشین آپولو

تصاویر صدها میلیون فردی که شوق و دلهره داشتند - 22

سفینه فرماندهی در زمان بازگشت به زمین در ۲۴ ژوئیه در اقیانوس آرام

تصاویر صدها میلیون فردی که شوق و دلهره داشتند - 24

در ادامه تصاویر افرادی‌که مشتاقانه منتظر دیدن لحظه گام نهادن انسان بر ماه هستند را نمایش می‌دهیم:

تصاویر صدها میلیون فردی که شوق و دلهره داشتند - 26تصاویر صدها میلیون فردی که شوق و دلهره داشتند - 27تصاویر صدها میلیون فردی که شوق و دلهره داشتند - 28

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

زومیتزومیت18 ساعت قبل
شاید تا چند سال پیش، قطع‌شدن اینترنت خللی در زندگی‌مان ایجاد نمی‌کرد؛ اما امروزه صفر و یک‌‌ها به‌گونه‌ای در تاروپود زندگی‌مان تنیده شده که در ۴۸ ساعت اخیر، اختلال ایجادشده را به‌روشنی احساس می‌کنیم. شاید در آن زمان اختلال اینترنت به‌‌دلیل اینکه کسب‌وکارهای اینترنتی چندان فعال نبودند، چندان تأثیر‌گذار نبود؛ اما اختلال اخیر موجب متضررشدن بسیاری از کسب‌وکارها و به‌تبع آن، به‌خطر‌افتادن چندین موقعیت شغلی شده است. البته به‌گفته‌ی الفت‌نسب، دولت‌مردان نیز باید حتما بستری مناسب ایجاد کنند تا در چنین شرایطی کسب‌وکارهای داخلی متضرر نشوند. با گذشت دو روز از زمان قطعی اینترنت، هنوز از اتصال دوباره و بازگشتن به شرایط عادی خبری نیست و در چنین وضعیتی، کسب‌وکارهای آنلاین متحمل ضرر می‌شوند. باید دید این تصمیم شورای امنیت کشور به‌نقل از شرکت‌های سرویس‌دهنده‌ی اینترنت، تا کی ادامه خواهد داشت.
دنیای خودرودنیای خودرو17 ساعت قبل
به گزارش «اخبار خودرو»، در این طرح خودروهای «پژو پارس TU۵» و «پژو ۲۰۶ صندوقدار» به صورت اقساطی به فروش می‌رسد. کلیه مشتریانی که در ۱۸ ماه گذشته نسبت به ثبت نام خودرو اقدام نموده‌اند، قادر به ثبت نام از این بخشنامه نیستند. در این بخشنامه امکان ثبت نام برای افراد بالای ۱۸ سال مقدور می‌باشد. امکان ثبت نام صرفا" برای مشتریان حقیقی فراهم می‌باشد و امکان ثبت نام برای مشتریان حقوقی و کاردکس و ثبت نام با شماره مشتری دوم نمایندگی امکان پذیر نمی‌باشد. امکان انتخاب کد نمایندگی در زمان ثبت نام فعال می‌باشد.
ایسناایسنا23 ساعت قبل
شرکت «اپل» در دهه گذشته با فناوری آیفون خود بر بازار تسلط یافته است و در یک دهه آتی هم قصد دارد پروژه‌های گوناگونی را پیگیری کند. همچنین تولید خودروهای خودران و عینک‌های هوشمند از برنامه‌های اپل برای ادامه سلطه بر دنیای فناوری طی دهه آتی است. ۱- جایگزین «آیفون»: عینک‌های هوشمند اپلبنا بر گزارشات جدید، اپل به دنبال جایگزینی برای آیفون است. ۲- ارائه خدمات گستردهاپل در ابتدا «اپل موزیک» (Apple Music) و سپس «اپل نیوز پلاس» (Apple News Plus) و سرویس بازی‌های مخصوص اپل به نام «اپل آرکید» (Apple Arcade) را ارائه داد. این غول فناوری قصد دارد یک بسته اشتراکی شامل «اپل موزیک»، «اپل تی‌وی پلاس» و «اپل نیوز پلاس» را با کاربران به اشتراک بگذارد.
فراروفرارو21 ساعت قبل
در این گزارش ۱۳ راهکار که سبب می‌شود در مصرف سوخت خودروی شما صرفه‌جویی شود را معرفی می‌کنیم. پس از اعلام این خبر؛ بسیاری از مردم به دنبال راه‌هایی هستند تا مصرف سوخت خودروی خود را کاهش دهند. از نحوه رانندگی گرفته تا مکانیک خودرو؛ در این گزارش چند راهکار عالی برای صرفه جویی در مصرف سوخت را به شما یادآوری می‌کنیم. بیکار شدن موتور ماشین باعث هدر رفتن بنزین می‌شود. بیکار شدن موتور ماشین باعث هدر رفتن بنزین می‌شود.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 روز قبل
خبرگزاری میزان- اختلافات موجود میان آمریکا و شرکت چینی هواوی، سبب شده است تا این شرکت گوشی‌های تازه خود را بدون اپلیکیشن‌های گوگل تولید کرده و در فرآیند ساخت از تراشه‌های امریکایی استفاده نکند. به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان، شرکت هواوی که در حوزه تولید گوشی‌همراه فعالیت می‌کند به دنبال اختلافات اخیر خود با ایالات متحده آمریکا اعلام کرده است که؛ گوشی‌های تازه خود را بدون اپلیکیشن‌های گوگل تولید کرده و در فرآیند ساخت از تراشه‌های امریکایی استفاده نمی‌کند. این گوشی‌ها که به تازگی روانه بازار شده است در حال رقابت با گلکسی فولد است و فعلا تنها در چین عرضه می‌شود. هواوی اخیرا در اقدامی برای کاهش وابستگی‌اش به نرم افزار گوگل، ۱٫۵ میلیارد دلار در برنامه توسعه خود هزینه کرده و امیدوار است برنامه‌نویسان و توسعه‌دهندگان در سراسر جهان را جذب کند تا نرم‌افزار‌های بیشتری مخصوص خود این شرکت بسازند. منبع: تسنیمانتهای پیام/خبرگزاری میزان: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد9 ساعت قبل
بر این اساس سوخت یارانه‌ای منجر به آن شده که خودروساز هم نسبت به میزان مصرف سوخت خودروهای تولیدی خود بی‌تفاوت باشد و نسبت به آن دغدغه‌ای ندارد. بنابراین به نظر می‌رسد که میزان مصرف سوخت خودروهای فعلی برای دولت نیز چندان حائز اهمیت نیست و ظاهرا به تولید خودروهای پرمصرف رضایت دارد. اما محرک‌هایی که موجب کاهش بهینه‌سوزی خودروهای درون‌سوز شده‌اند را می‌توان کاهش فروش و تولید خودروهای دیزلی و رشد چشمگیر فروش خودروهای برقی دانست. نگاهی به میزان مصرف سوخت محصولات پرتیراژ داخلی به خوبی نشان‌دهنده وضعیت ناخوشایند میزان مصرف سوخت توسط محصولات شرکت‌های خودروساز داخلی است. مدنی به تولید انبوه رسیدن این موتورها را در کاهش مصرف سوخت محصولات دو خودروساز بزرگ کشور موثر می‌داند.

نظرها

اخبار بیشتر