«داستان عروسک‌ها» نمایشی از امید به زندگی است
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. سینماپرس
  4. فرهنگ
«داستان عروسک‌ها» نمایشی از امید به زندگی است

«داستان عروسک‌ها» نمایشی از امید به زندگی است

سینماپرسخبرگزاری سینماپرس |
سینماپرس: کارگردان مستند داستان عروسک‌ها معتقد است که فیلمش نمایشی از امیدواری در عین سختی‌های زندگی روزمره است.

به گزارش سینماپرس، مستند «داستان عروسک‌ها» شب گذشته در قالب جشنواره تلویزیونی مستند به روی آنتن شبکه مستند رفت. مستندی با روایت متفاوت از دل یکی از روستاهای استان اصفهان که به داستان یک خانم عروسک‌ساز می‌پردازد.

سید مصطفی فخاری، کارگردان این فیلم نیمه بلند، راجع به سوژه این مستند گفت: این مستند، داستان زندگی خانم خدیجه عباسی است. او که با فاصله بسیار زیادی نسبت به شهر اردکان ساکن است، زندگی سختی را در کنار همسر از کارافتاده‌اش و هفت فرزند خود دارد. او برای این که درآمدی داشته باشد و اوقات فراغت خود را پر کند، به ساخت عروسک‌های مختلف مشغول است. در این مستند، داستان زندگی این خانواده در کنار شغل‌های آنان یعنی کشاورزی و دامداری و عروسک‌سازی‌های خدیجه روایت شده است. اگر به خانه آنان بروید شاید باور نکنید که در چنین جایی انسان زندگی می‌کند اما با این حال، خانم عباسی با روحیه بسیار زیادی مشغول به کار است.

وی در مورد دلیل انتخاب این سوژه گفت: دلیل اصلی برای انتخاب این سوژه، شرایطی است که بر زندگی او حاکم است. شاید خیلی از افراد اگر در موقعیت او قرار بگیرند، اصلا زندگی نکنند یا از آن ناامید شوند. جالب است بدانید که هر هفت فرزند این خانم، افراد نسبتا موفقی شده‌اند با این که در شرایط سختی رشد پیدا کرده‌اند.

در خبری بخوانید: آخرین اخبار فرهنگ و هنر

این کارگردان و مستندساز در مورد ساخت این مستند گفت: ساخت مستند داستان عروسک‌ها زمانی اتفاق افتاد که کمتر کسی ایشان را می‌شناخت اما پس از ساخت این فیلم و نمایش آن در چند جشنواره استانی، ایشان شناخته شد و افراد زیادی برای کمک به ایشان به محل زندگی‌اش مراجعه کردند.

فخاری به اهمیت برگزاری جشنواره تلویزیونی مستند و ایجاد فرصت برای مستندسازان شهرستانی اشاره کرد و گفت: باید بگویم که جشنواره تلویزیونی مستند به ما بسیار کمک کرد که دیده شویم و آثار خود را در معرض عموم قرار بدهیم. گاهی اوقات ممکن است که افراد بسیار خوبی در شهرستان‌ها وجود داشته باشند که کمتر کسی آنان را شناخته است. این جشنواره کمک می‌کند که آثار ما دیده شود و بعدا در جاهای دیگر مورد استفاده قرار بگیریم. علاوه بر این، این انگیزه را در ما ایجاد می‌کند که بیش‌تر تلاش کرده و پیشرفت نماییم.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

پروژه رازی

صدا و سیماصدا و سیما14 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ مجموعه رازی شامل دو بخش تجاری و فرهنگی است که به‌علت همجواری با برج طغرل از مصالح خنثی برای نمای آن استفاده شده است و بهره‌برداری از این مجموعه به تقویت زیرساخت‌های فرهنگی در منطقه تاریخی شهر ری کمک می‌کند.
خبرآنلاینخبرآنلاین19 ساعت قبل
«سید احمد میرعلایی» که مسئول پیگیری روند تولید و ساخت فیلم سینمایی «احمدبای» به کارگردانی جمال شورجه است از طی شدن مراحل نهایی ساخت این فیلم خبر داد. سیداحمد میرعلایی که این روزها مسئول پیگیری کارهای ساخت و تولید پروژه‌های سینمایی و تلویزیونی جمال شورجه بعد از بیماری وی است از ادامه ساخت این فیلم گفت. میراعلایی در ابتدا گفت: فیلمبرداری فیلم تا قبل از بیماری آقای شورجه تمام شد، حتی بخشی از تدوین کار در هنگام سلامت او نیز ادامه داشت. بعد از عارض شدن بیماری برای آقای شورجه، تدوین، صداگذاری و ساخت موسیقی نیز در حال ادامه است. میراعلایی اظهار داشت: «احمد بای» قهرمانی ملی و ضداستعمار الجزایر و برای مردم این کشور از محبوبیت و اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.
خبرآنلاینخبرآنلاین13 ساعت قبل
نکته جالب توجه اما بالاتر قرار گرفتن سریال‌ «یوسف پیامبر» از سریال‌هایی مثل «گیله‌وا» و «پناه آخر» است. براین اساس ۶۸٫۳درصد از مردم بیننده مجموعه ۴۱قسمتی «ستایش۳» بوده‌اند که ۷۹٫۵درصد از آن‌ها درحد زیاد از این سریال رضایت داشته‌اند. براساس این نظرسنجی، ۲۱٫۶درصد از مردم بیننده سریال شش قسمتی «گیله‌وا» بوده‌اند که ۷۱٫۶درصد از آن‌ها از این سریال در حد زیاد رضایت داشته‌اند. بعد از دوسریال شبکه سه سیما، سریال ده قسمتی «پناه آخر» شبکه یک با ۱۴٫۲ درصد بیننده در رتبه سوم سریال‌های تلویزیونی که در ماه آبان پایان یافته‌اند قرارگرفته است که ۷۶٫۵ درصد از مخاطبان در حد زیاد از این سریال رضایت داشته‌اند. براساس این نظرسنجی، ۳۷ درصد از مردم اصلا با پخش سریال‌های تکراری موافق نیستند و در مقابل ۳۲ درصد از مردم در حد زیاد و ۳۱ درصد هم در حد کم از پخش سریال‌های تکراری رضایت دارند.
ایسناایسنا19 ساعت قبل
دانشجویان دانشگاه علامه طباطبایی فقط امروز فرصت دارند در انتخابات شورای صنفی دانشجویان این دانشگاه ثبت نام کنند. به گزارش ایسنا، معاونت دانشجویی دانشگاه علامه طباطبایی اعلام کرد: با توجه به تعطیلی دانشگاه در روز یکشنبه، ۲۶ آبان، مهلت ثبت نام در کاندیداتوری انتخابات شورای صنفی دانشجویان این دانشگاه تا امروز دوشنبه ۲۷ آبان ماه جاری تمدید شده است. بنا بر نظر کمیته نظارت و اجرایی برگزاری انتخابات شورای صنفی دانشگاه علامه طباطبایی با کسر یک روز از مدت زمان استعلام شرایط داوطلبین که در حوزه اختیارات کمیته نظارت این دانشگاه هستند، انتخابات مطابق جدول زمان‌بندی اعلام شده یعنی روز یکشنبه ۱۰ آذر ماه برگزار خواهد شد. به گزارش ایسنا، فعالیت آموزشی و پژوهشی دانشگاه علامه طباطبایی روز گذشته یکشنبه، ۲۶ آبان‌ به دلیل بارش برف و مشکلات احتمالی در تردد دانشجویان و اعضای هیات علمی و همچنین کارمندان تعطیل شد. دانشگاه علامه طباطبایی روز شنبه نیز به دلیل بارش برف در تردد دچار مشکل شد و بسیاری از سرویس‌های این دانشگاه امکان ارائه خدمات را نداشتند.

علت شکست برخی فیلم‌های سینمایی در گیشه

9+
سینماپرسسینماپرس22 ساعت قبل
خبرآنلاینخبرآنلاین10 ساعت قبل
آن هم تنها به این دلیل که هیچ کدام از ما نمی‌توانیم نسبت به مسائل انقلاب بی‌تفاوت باشیم چرا که پدیده انقلاب مسئله پیش پا افتاده‌ای نیست. انقلاب اسلامی ایران یک انقلاب بزرگ در تاریخ جهان طی ۵۰سال اخیر است. اگر سیاه نمایی بد است سفیدنمایی هم بد است و هر دو ظلم بزرگی به انقلاب است چون ما را دچار توهم می‌کند. انقلاب اسلامی انقلاب سران ارتش نیست. اگر روایت من حق است باید اجازه دهم روایت من کنار روایت دیگران شنیده شود.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

اخبار قیمت‌های روز بازار - دوشنبه ۲۷ آبان‌ماه

خبری18 ساعت قبل

صحبت‌های امروز روحانی درباره وضعیت کشور پس از گرانی بنزین

خبری19 ساعت قبل

مدارس و دانشگاه‌ها در برخی شهرها تعطیل شدند

خبری19 ساعت قبل

به دلیل اختلال در اینترنت سراسری کشور، پوشش لحظه به لحظه اخبار و فعالیت سرویس‌های دیگر طرفداری مانند نتایج زنده دچار مشکل شده است. همکاران هر لحظه که بتوانند فعالیت‌های معمول خود را از سر خواهند گرفت. البته بخش شبکه اجتماعی طرفداری در دسترس است.

کنگره ۱۰۳۶ شهید بسیجی کهگیلویه و بویراحمد برگزار می‌شود

ایسنا3 دقیقه قبل

برخورد تانکر سوخت با نرده‌های کنار بزرگراه

مهر3 دقیقه قبل

برگزیدگان نخستین دوره کتاب «مدافعان حرم» معرفی شدند

تسنیم4 دقیقه قبل

اسد: ‌ مشکل سوریه و جهان عرب نبود گفتگو است

ایسنا4 دقیقه قبل

اشتباه بزرگ ویلموتس، معمای مسعود؛ ۲۲۲!

روزنو5 دقیقه قبل

تعرض مجدد شهرک‌نشینان صهیونیست به مسجدالاقصی

مهر6 دقیقه قبل