«مثبت۴۰» خاطره‌بازی نسل‌های مختلف انقلاب
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. سینماپرس
  4. فرهنگ
«مثبت۴۰» خاطره‌بازی نسل‌های مختلف انقلاب

«مثبت۴۰» خاطره‌بازی نسل‌های مختلف انقلاب

سینماپرسخبرگزاری سینماپرس |
سینماپرس: مسعود احمدی‌افزادی مدیر شبکه آموزش ضمن تشریح رویکرد محتوایی برنامه «مثبت ۴۰» به‌عنوان محصول تازه این شبکه، از تغییر رویکرد برنامه «مشاعره» و همچنین شروع فصل جدید «قندپهلو» خبر داد.

به گزارش سینماپرس، مسعود احمدی افزادی مدیر شبکه هفت سیما درباره برنامه «مثبت ۴۰» که از پنجشنبه ۲۷ تیر پخش خود را از شبکه آغاز کرد، به مهر گفت: این برنامه قرار است به نسل‌های مختلف انقلاب بپردازد. ۴۰ سال از انقلاب گذشته است و این برنامه هم خاطره‌سازی از این ۴۰ سال است. در واقع این برنامه یاد ۴۰ ساله‌هاست و چون ۴۰ عدد تکامل است، این اسم برای آن انتخاب شد.

وی ادامه داد: ما به ۴۰ ساله‌هایی می‌پردازیم که ممکن است برخی در میان ما باشند و ممکن است برخی از دنیا رفته باشند. گروهی با نام «چلسی» داریم که قبل از ۴۰ سال دارند و به زودی مثبت ۴۰ خواهند شد و انتخاب این نام به خاطر دوپهلو بودن آن است.

مدیر شبکه هفت همچنین از گروه‌های دیگری به عنوان سوژه برنامه گفت و اظهار کرد: گروه سوم «چلچله» را هم داریم که در ابتدای انقلاب ۴۰ ساله داشتند و اکنون ۸۰ سال دارند و همچنین گروه چهارم که «مثبت چلچله» هستند و الان بالاتر از ۸۰ سال دارند و این دو گروه هم سوژه برنامه ما هستند.

خبری: اخبار فرهنگی و هنری روز

احمدی افزادی بیان کرد: رویکردهای مختلفی در این برنامه اعم از خاطره بازی، بیان تجربیات و … و. وجود دارد. ما نیاز به نوعی هم افزایی داریم که در این برنامه بدون نصیحت گویی قرار است این هم افزایی آدم‌ها و گروه‌ها انجام شود.

وی همچنین با اشاره به تغییر رویکرد در برنامه «مشاعره» اظهار کرد: سری جدید برنامه مشاعره با نام «سرمایه جاودانی» روی آنتن می‌رود که در جهت مأموریت‌های شبکه تحت عنوان مهارت آموزی است.

مدیر شبکه آموزش درباره شروع دوباره «قندپهلو» نیز گفت: فصل جدید «قندپهلو» در دست تولید است که بنا داریم برای زمستان آماده شود. «مشاعره» و «قندپهلو» دو برنامه نشان ما در حوزه ادبیات فارسی هستند که به آنها توجه ویژه داریم.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

پاسدوبل؛ انجمن موسیقی آلخمسی

تابناکتابناک16 ساعت قبل
ایسناایسنا18 ساعت قبل
«طرح وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در دو دهه اخیر حدود هشت مرتبه در مجلس بررسی شده است؛ تا سرانجام رأی مثبت نمایندگان مجلس را گرفت. ما منتظریم که رییس جمهور سریع‌تر برای تشکیل وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اقدام کند. در نتیجه سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری محیط امنی شده بود. یا قرار است یک سایت میراث فرهنگی را حفاظت و مرمت کنیم باید شرایط بازدید گردشگران از آن را هم درنظر بگیریم. در واقع میراث فرهنگی و گردشگری به صنایع آن منطقه کمک کرده بود و همه‌ی آن‌ها در خدمت یکدیگر بودند.
کرد آنلاینکرد آنلاین21 ساعت قبل
عصر کرد - وزیر امور خارجه کشورمان با تاکید بر این که همه ما وامدار ایثارگران، شهدا و خانواده‌های آنها هستیم، تاکید کرد: ما (مسئولان) نباید در پس مقاومت مردم پنهان شویم و هزینه‌ای بر مقاومت مردم تحمیل کنیمسخنان ظریف در کنگره ملی الماس‌های درخشان* ما (مسئولان) نباید در پس مقاومت شما پنهان شویم و هزینه‌ای را بر مقاومت شما تحمیل کنیم. باید قدردان مقاومت شما و مردم باشیم و باری از دوش مردم برداریم. هزینه معاش مردم را کمک کنید و فشارها بر زندگی مردم را کاهش دهید. * اگر بخواهیم پیشرفت و عزت امروز را داشته باشیم باید همواره به یاد داشته باشیم که وامدار چه کسانی هستیم و به چه دلیلی است که امروز ما مقتدر و سربلند هستیم. منبع: isna. ir

۱۳ برگزیده نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی در اسدآباد تقدیر شدند

6+
نهاد کتاب‌خانه‌های عمومی کشورنهاد کتاب‌خانه‌های عمومی کشور12 ساعت قبل
خبر فوریخبر فوری9 ساعت قبل
اخیرا ویدئوی بامزه‌ای منتشر شده از عادل فردوسی‌پور و دوستانش که به مناسبت بیستمین سالگرد تاسیس نود در یکی از رستوران‌های تهران دور هم جمع شده‌اند و در ضیافتی مشترک، خاطرات برنامه‌ای را مرور می‌کنند که حالا دیگر نیست. در ادامه یادداشت رسول بهروش «وجه «بامزه» ویدئوی همنشینی عادل و رفقا هم بیشتر به‌خاطر آوازخوانی هنرمند مسنی است که در قطعه شعر مشهور «نازنین‌مریم» اسم فردوسی‌پور را به جای مریم می‌نشاند و باعث ریسه رفتن عادل از خنده می‌شود؛ خنده‌هایی که جای همان‌ها هم ماه‌هاست در شبکه سه خالی مانده و پر نمی‌شود. در عین حال اما به‌نظر می‌رسد انزوای خودخواسته عادل فردوسی‌پور و محدود شدنش در چنین ضیافت‌هایی هم دیگر کافی باشد. در حقیقت حق هواداران او و هنرش بیش از آن است که فقط گاه گاهی شاهد کلیپ‌های همنشینی عادل با رفقای نودی‌اش باشند و چلوکباب خوردن آنها را تماشا کنند. قطعا کار عادل برای اثبات خودش سخت‌تر است، اما وقتی میلیون‌ها نفر به استعداد و توانایی او ایمان دارند، دلیلی برای موفق نشدن وجود ندارد.

فیلم | ۱۸ ماه پس از انتقاد مهران مدیری تلویزیون شجاع شده است؟

خبرآنلاینخبرآنلاین19 ساعت قبل
استان تاریخی ایران را می‌توان فارس نامید، تمامی جاذبه‌های تاریخی موجود در این استان خود گواه این امر هستند، از تخت جمشید گرفته تا حافظیه و شاه چراغ و …در این مطلب باز هم موضوعی را مطرح می‌کنیم که در نوع خود بسیار هیجان انگیز است و برگی دیگر از تاریخ سرزمین بزرگمان را رو می‌کند، پس همراهمان باشید.

نظرها

اخبار بیشتر