۳۴ نفر قربانی آتش سوزی مرگبار استودیوی انیمیشن کیوتو
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. زوم‌جی
  4. سرگرمی
۳۴ نفر قربانی آتش سوزی مرگبار استودیوی انیمیشن کیوتو

۳۴ نفر قربانی آتش سوزی مرگبار استودیوی انیمیشن کیوتو

زوم‌جیخبرگزاری زوم‌جی |
شمار قربانیان آتش سوزی روز پنج شنبه استودیوی انیمیشن کیوتو به ۳۴ نفر رسید تا ابعاد این حادثه غم انگیز بزرگ‌تر شود.

در جدیدترین اخبار سینما و تلویزیون، شمار قربانیان آتش سوزی روز پنج شنبه استودیوی انیمیشن کیوتو افزایش یافته است. روز پنج شنبه بود که استودیوی انیمیشن کیوتو در فوشیمی، کیوتو ژاپن به صورت عمدی آتش زده شد. طبق گفته افراد محلی، یک فرد ۴۱ ساله با ریختن گازوئیل ساختمان شماره یک این استودیو را به آتش کشید و با اینکه موفق به فرار شد، اما در نهایت توسط پلیس دستگیر شده است. این فرد مدعی شده که استودیوی کیوتو رمان او را دزدیده بوده و این استودیو را به سرقت ادبی متهم کرده است. این آتش سوزی حدود ۵ سال طول کشید که در نهایت ۳۳ نفر جان خود را از دست دادند و ۳۵ نفر نیز مجروح شدند. با این حال، اخیرا اعلام شده که شمار قربانیان با فوت یک نفر دیگر در بیمارستان به ۳۴ نفر افزایش یافته است.

۳۴ نفر قربانی آتش سوزی مرگبار استودیوی انیمیشن کیوتو - 2

این حادثه بزرگ‌ترین حادثه کشتار جمعی تاریخ ژاپن پس از جنگ جهانی دوم است که مردم این کشور را در شوک فرو برده است. طبق گفته NHK، فردی که این استودیو را آتش زده در سال ۲۰۱۲ نیز به دلیل دزدی از فروشگاه دستگیر و به ۳٫۵ سال حبس محکوم شده بود و در این حادثه نیز او مجروح شده است. تحقیقات پلیس ژاپن در مورد این حادثه همچنان ادامه دارد. استودیو کیوتو بیشتر برای ساخت انیمه‌های محبوبی چون انیمه A Silent Voice(صدای خاموش)، انیمه K-On (کی-اون) و انیمه Violet Evergarden شناخته می‌شوند. هیدکی هاتا، رئیس استودیوی انیمیشن کیوتو در بیانیه منتشر شده گفت:

خبری: اخبار داغ و سرگرمی دنیا | اخبار حوادث فوری

من عمیقا ناراحتم و نمی‌توانم این اتفاق را تحمل کنم. من هرگز در رویاهایم نیز فکر نمی‌کردم چنین حادثه‌ای رخ دهد. این یک ضربه جدی به شرکت و صنعت ما بوده است. هر یک از افرادی که جان خود را از دست داده‌اند، همکار عالی و فوق العاده‌ای بودند.

نائوکو یامادا، کارگردان انیمه A Silent Voice و انیمه K-On، نیز در استودیوی انیمیشن کیوتو و محل آتش‌سوزی حضور داشته که موفق شده از این حادثه جان سالم به در ببرد. با این حال، طبق گفته این استودیو در این حادثه انیماتورهای با تجربه و سرشناسی جان خود را از دست داده‌اند و این حادثه باعث غم و اندوه طرفداران این استودیو و طرفداران انیمه شده است.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

دستگیری ۱۸۸ سارق و مجرم حرفه‌ای در طرح کاشف ۳

مهرمهر1 روز قبل
سردار حسین رحیمی رئیس پلیس تهران بزرگ: همکاران من طی روزهای گذشته سومین مرحله از طرح برخورد با سارقان و مجرمان حرفه‌ای پایتخت را که به عنوان طرح کاشف شناخته می‌شود به مرحله اجرا درآوردند.

راننده کامیونی که ناخواسته، خودروی پلیس را له کرد/ مرگ افسر پس از تصادفی وحشتناک + فیلم

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران1 روز قبل
به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، راننده کامیونی که قصد گردش به راست در یکی از خیابان‌های مسکو را داشت، ناخواسته یک ماشین پلیس را له کرد. افسر پلیس تصمیم داشت از سمت راست کامیون سبقت بگیرد اما پس از تصادفی وحشتناک با کامیون، جان خود را از دست داد. بیشتر بخوانید: انفجار انبار مهمات در عراق + فیلمانتهای پیام/

گاو وحشی به حیوان آزاری گاوباز پاسخ محکمی داد + فیلم

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران1 روز قبل
به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، یک گاوباز اسپانیایی که دقایقی گاو وحشی را درگیر حرکات نمایشی خود کرده بود، سرانجام پاسخ محکمی از حیوان گرفت. گاو وحشی به مرد گاوباز حمله‌ور شد و پس از ضربات پی در پی، او را به شدت مجروح کرد. بیشتر بخوانید: اقدام جالب حامیان حقوق حیوانات در مراسم گاوبازی + فیلمانتهای پیام/دعوای وحشتناک گاو وحشی و گاوباز + فیلم

نظرها

اخبار بیشتر