افزایش قیمت به دنبال رکود در بازار/ گوشت وارداتی چنگی به دل نمی‌زند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. آناج
  4. اقتصادی
افزایش قیمت به دنبال رکود در بازار/ گوشت وارداتی چنگی به دل نمی‌زند

افزایش قیمت به دنبال رکود در بازار/ گوشت وارداتی چنگی به دل نمی‌زند

آناجخبرگزاری آناج |
در حال حاضر دلیل کاهش خرید مردم که از گرانی گوشت سرچشمه می‌گیردو بازار در رکود به سر می برد.

گروه اقتصادی آناج، کاهش قدرت خرید مردم به دلیل افزایش قیمت گوشت قرمز رکود و کسادی بازار را به دنبال دارد و با این وجود به دلیل عدم صرفه اقتصادی، اتحادیه گوشت قرمز درصدد افزایش قیمت آن است.

در نتیجه به علت کاهش قدرت خرید مردم با کمبود گوشت قرمز مواجه نیستیم، در حال حاضر دلیل کاهش خرید مردم که از گرانی گوشت سرچشمه می‌گیردو بازار در رکود به سر می‌برد.

طی چند روز گذشته قیمت دام سبک افزایش یافته است، اما نرخ دام سنگین با کاهش روبرو است. در حال حاضر هر کیلو دام زنده کیلویی ۳۵ تا ۴۷ هزار تومان است که پس از ذبح قیمت آن افزایش می‌یابد و این افزایش نرخ به درجه بندی و کیفیت گوشت بستگی دارد.

قیمت گوشت قرمز درجه یک ۴۷ هزار تومان قبل از ذبح و ۱۰۶ یا ۱۰۷ هزار تومان پس از ذبح است که این نرخ با احتساب هزینه‌های مرتبط به بالای ۱۱۰ هزار تومان می‌رسد. دام سبک مورد نیاز از تبریز، کردستان، شیراز، خرم آباد و استان‌های دیگر تامین می‌شود.

در این میان گوشت‌های وارداتی پس از سرمایه گذاری توسط عده‌ای به تهران می‌آید و سپس فرایند قیمت گذاری انجام می‌شود. اما مردم از لحاظ قیمت و کیفیت از گوشت‌های وارداتی استقبال نمی‌کنند، زیرا کیفیت آن با کیفیت گوشت درجه دو و سه داخل کشور تفاوتی ندارد. به طور معمول گوشت‌های وارداتی از قرقیزستان، روسیه و رومانی وارد کشور می‌شوند.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار اقتصادی امروز در بازار تهران

در گذشته شاهد قاچاق دام نیز بودیم، اما اکنون بسیار کم با این مسئله مواجه هستیم، با این وجود و به گفته قصابان، برخی دلالان یک نوع گوسفند را از ترکیه و یا روسیه به بندر منتقل می‌کنند و اصفهان تنها استراحتگاه ماشین حمل این نوع دام محسوب می‌شود.

در حال حاضر قیمت هر کیلو گوشت گوساله مخلوط درجه یک ۷۸ هزار تومان، گوشت گوساله لخم ۸۳ هزار تومان و مغز ران آن ۸۷ هزار تومان است، نرخ هر کیلو گوشت مخلوط گاو ۶۳ هزار تومان، و گوشت لخم گاو ۶۷ هزار تومان است، همچنین قیمت گوشت شتر و شترمرغ با توجه به انواع متفاوت آن متغیر است.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

تسنیمتسنیم17 ساعت قبل
وی تاکید کرد: در دفاع از جمهوری اسلامی ایران در هر کجا که لازم باشد، در عملیات نظامی، عملیات حج و … ایرانیان از غیرممکن، ممکن می‌سازند. مدیر عامل هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران یادآور شد: ایران ایر در ایام حج تمتع امسال میزبان حدود ۹۰ هزار زائر از ۱۹ استان بود. در مجموع ۷۲۴ پرواز (۴ هزار و ۳۳۳ ساعت پرواز) و میانگین تاخیر ۹ دقیقه در پروازهای حج انجام شد. وی تاکید کرد: با تمام این مسائل هما توانست با تکیه بر توان داخلی و تخصص موجود در هما عملیات حج را با موفقیت به پایان برساند. مدیر عامل ایران ایر با اشاره به افزایش ۹۸ درصدی تعداد زائران و ۹۷ درصدی پروازها در حج ۹۸ از خبرنگاران بابت پوشش خبری گسترده ایام حج امسال قدردانی کرد.

سامانه ۱۲۴؛ دریافت شکایات از قیمت کالا‌ها

صدا و سیماصدا و سیما7 ساعت قبل
وی افزود: افزایش قیمت برخی کالا‌ها مانند برنج وارداتی به دلیل ممنوع شدن واردات و حمایت از برنج داخلی است. آقای مدرسی خیابانی افزود: تا کنون دو هزار پرونده تعزیراتی برای تخلفات تشکیل شده است. وی گفت: این که گرانی قیمت‌ها را به افزایش قیمت بنزین مرتبط کنیم؛ جفا در طرح افزایش قیمت بنزین است، زیرا قیمت برخی کالا‌ها مقطعی و فصلی است و ربطی به گرانی بنزین ندارد. آقای ملکی گفت: بخش حمل و نقل دام نیز از گازوئیل استفاده می‌کند که افزایش قیمت بنزین تأثیری بر آن ندارد. آقای محمدیاری با بیان اینکه قیمت نهاده‌ها ثابت است گفت: قیمت مرغ در حد قیمت مصوب است و در برخی استان‌ها نیز کاهش قیمت داشته‌ایم.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین20 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری میزان، حجت‌‌الاسلام و المسلمینامروز در یک نشست خبری با بیان اینکه افزایش قیمت بنزین ضرورت داشت، اظهار کرد: اصلاح قیمت بنزین تاثیری بر سایر قیمت‌ها ندارد چون بنزین کالای واسطه‌ای ندارد قیمت بنزین ۳ هزار تومانی مختص ۲۰ درصد جامعه است برای ۸۰ درصد جامعه رشد ۵۰ درصدی قیمت‌هاست. عضومجمع تشخیص مصلحت نظام خاطرنشان کرد: افرایش قیمت بنزین منافعی دارد که از جمله آن کاهش مقدار مصرف است و با این روند امکان صادارت بنزین هم فراهم می‌شود و به نفع اقتصاد عمومی است. وی تاکید کرد: نکته دیگر این است که مقدار کاهش مصرف موجب کاهش آلودگی هوا و افزایش حمل و نقل عمومی خواهد شد.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز22 ساعت قبل
زمان اتصال اینترنت نامعلوم استخبرگزاری ایلنا نیز به نقل از یک منبع آگاه نوشته است: تصمیم برای قطع اینترنت توسط دستگاه‌های امنیتی گرفته شده است. ناامنی‌های اخیر موجب شده شورای امنیت تصمیم به قطع اینترنت بگیرد. وی قطع خطوط اینترنت تلفن همراه را در تمام اپراتورها همراه اول، ایرانسل و رایتل عنوان کرد و زمان اتصال اینترنت را نامعلوم دانست. البته در حالی گفته شده که رسانه‌ها محدودیت دسترسی به اینترنت ندارند که اینترنت دفتر رسانه‌هایی همچون «آفتاب‌نیوز» نیز همزمان با قطع اینترنت در سراسر کشور، قطع شده است. قطع دسترسی کاربران ایرانی به اینترنت جهانی انتقادهایی را در پی داشته است.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین13 ساعت قبل
یک نشریه به منظور اخذ مصاحبه و توانمندی‌های کلیه کارافرینان سراسر کشور برای چاپ در اولین روزنامه کارافرینی کشور با سابقه ۱۵ ساله با قیمت توافقی در استان تهران از افراد واجد شرایط زیر دعوت به همکاری می‌نماید.

نظرها

اخبار بیشتر